Pages:
Author

Topic: Concursuri/tombole pe bitcointalk (sau pe aprope) - page 15. (Read 13060 times)

legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem reeditarea unui concurs usor si bogat:

[RAFFLE] Utopia - P2P Ecosystem | Free Bitcoin Raffle Weekly 💎 Round 2
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-utopia-p2p-ecosystem-free-bitcoin-raffle-weekly-round-2-5441696

Organizator: joeperry

Premii: 60$, 40$, 20$. Premille sunt in bitcoin.

Regulile sunt un pic mai altfel. Adica pe langa alegerea unui numar 00-99 mai trebuie facut ceva: trebuie descarcat softul Utopia, facut cont si intrat in sistemul lor de chat (care seamana izbitor de mult cu irc-ul sau mirc-ul, cum ii spunea lumea pe vremuri, ca asa se numea clientul de irc). Trebuie spus ceva care nu este spam, trebuie postat link la ce ai discutat. Acum problema e ca e cam prea multa liniste pe acel canal/acel lobby, cum ii zic ei.
Termen limita: 7 Martie 23:59:59 ora forumului.
Sunt acceptati doar utilizatori cu cel putin 5 merite in ultimele 120 de zile.
Nu este acceptat trust feedback negativ sau neutru legat de incercari de a fenta diferitele campanii sau legate de conturi multiple (sper ca am inteles corect, ca e un pic ciudata regula).
Nu sunt acceptate conturi care au posta aproape numai in sectiunile de campanii/bonificatii.
Editarea postarii nu este acceptata.

Postarea trebuie sa contina:
Numele utilizator
Cheia ta publica pe sistemul Utopia (ti se genereaza la inceput cand iti creezi contul Utopia, este disponibil in dreapta sus la una din iconitele din dreapta numelui tau in Utopia).
Link special la ce ai postat in acel chat (Click dreapta pe mesaj, Share, Copy Message Deep Link)
Numarul ales.

Bafta!

Concurs incheiat.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

Multumesc pentru notificari. Am fost plecat, nu le vazusem. Am participat acum. Bafta sa avem!

Eu unul sper sa fie luata in considerare

Am primit raspuns si sunt OK. Multumesc de atentionarea din timp! Si sa stii ca tot sustin ultimele 2 randuri din ce am scris aici.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

Fun, fair and transparent BTC giveaway ! ROUND #2
https://bitcointalksearch.org/topic/fun-fair-and-transparent-btc-giveaway-round-2-5441292

Se poate castiga: ‎0.00067659 BTC.

Organizator: iwantmyhomepaidwithbtc2

Poate participa oricine daca are minim 5 merite. Extragerea o va realiza un membru cu reputatie al forumului, folosind site-ul creat de bitmover.

Participantii trebuie sa se inscrie folosind urmatorul formular:

Code:
Username:
BTC addy:

Concursul este identic cu cel anterior realizat de OP.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 503rd- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-503rd-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5441256

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.



Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 februarie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Pe langa aceasta, am observat si ca butonul acela -- "View in UTOPIA" -- este nefunctional. Am asteptat mut si bine sa mi se deschida vreun mesaj in aplicatie, dar nu s-a deschis niciunul. Aceasta fiind situatia, nu vad niciun motiv pentru care nu ai fi eligibil.

Ma rog, macar sa fii tu declarat castigator si sa se ajunga sa se dezbata problema eligibilitatii, coroborata cu bug-urile legate de mesagerie Smiley Dar si daca se ajunge acolo, ai parte de sustinerea mea, intrucat am descoperit ca aceste caracteristici au bug-uri.

Pana una-alta, multa bafta!

Scuze, sunt pe telefon și mi-e mai greu să pun citate ca lumea...
La mine în VirtualBox pe Win10, unde am Utopia instalat, din Edge, merge acel link. Apare un pop-up și de acolo pot deschide în Utopia. Chiar și linkul meu inițial deschide acel canal...

Legat de câștigător.. altundeva am nevoie de noroc, știi si tu ...

Așa că aici hai să ai tu baftă, așa nu o să fie nicio discuție  Wink
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Wow. Multumesc!

Cu placere, pentru putin Smiley Bine ca mi-a dat prin minte sa efectuez clic si pe link-urile din topic si pe butonul acela "View in UTOPIA".
Mai mult, bine ca nu au fost muti participanti astfel ca, intamplator, fix pe link-ul tau am efectuat clic si mi s-a parut ciudat ca nu vad nimic... Apoi am deschis alt link si acela imi afisa mesajul.

Am pus acum o explicatie - ca editarea postarilor nu este permisa - nu stiu daca va fi luata in considerare.

Am vazut. Eu unul sper sa fie luata in considerare, mai ales ca, din ce observ, sistemul lor de link-uri si vizualizare a lor are bug-uri. In cazul tau, nu se afiseaza mesajul.
Pe langa aceasta, am observat si ca butonul acela -- "View in UTOPIA" -- este nefunctional. Am asteptat mut si bine sa mi se deschida vreun mesaj in aplicatie, dar nu s-a deschis niciunul. Aceasta fiind situatia, nu vad niciun motiv pentru care nu ai fi eligibil.

Ma rog, macar sa fii tu declarat castigator si sa se ajunga sa se dezbata problema eligibilitatii, coroborata cu bug-urile legate de mesagerie Smiley Dar si daca se ajunge acolo, ai parte de sustinerea mea, intrucat am descoperit ca aceste caracteristici au bug-uri.

Pana una-alta, multa bafta!
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Poate ar fi indicat sa vezi daca mai exista mesajul... sa nu fi disparut cumva? Nu de alta, dar ar fi pacat sa fii considerat neeligibil din cauza ca ai postat un link care nu continea niciun mesaj...

Wow. Multumesc!

Am pus acum o explicatie - ca editarea postarilor nu este permisa - nu stiu daca va fi luata in considerare.
Cred ca acele linkuri nu merg prea bine daca sunt la un raspuns in care este citata postarea la care se raspunde.
Am pus si un nou link, dar na, depinde de manager si nu m-ar mira sa ma ignore, ca nu-i treaba lui sa intre prea adanc in acel ecosistem.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Nu, nu am primit; sunt al vreo 40-lea si doar primele vreo 12 recenzii au fost verificate si platite.
Pe de alta parte am primit de la ei ieri plata pentru avatar pentru saptamana trecuta, deci nu au probleme cu platile.

In acest caz, sper sa primesti in curand si plata pentru recenzie Smiley



Pe partea de Games & Rounds totusi ti-a scapat ceva:

[RAFFLE] Utopia - P2P Ecosystem | Free Bitcoin Raffle Weekly 💎

Hai ca am reusit si eu sa ma bag, pe ultima suta de metri Smiley Surprinzator, foarte putini s-au inscris (17 insi). Ciudat...

In fine, altceva voiam sa iti scriu: am impresia ca mesajul tau nu s-a salvat sau este o problema cu el. De ce spun asta:

- cand efectuez clic (moama cum suna expresia asta in romana!) pe oricare din link-urile celorlalti, vad ceva de genul:



- in schimb, cand efetuez clic pe link-ul mesajului tau, nu apare mesajul:



Poate ar fi indicat sa vezi daca mai exista mesajul... sa nu fi disparut cumva? Nu de alta, dar ar fi pacat sa fii considerat neeligibil din cauza ca ai postat un link care nu continea niciun mesaj...
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Parerea mea este ca oamenii acestia chiar vor sa faca o treaba cu aplicatia aceea... Au cerut si recenzii, acum incearca si sa o popularizeze cu aceste concursuri... ce sa zic. Nu stiu daca vor reusi, dar e de apreciat efortul. Daca ar folosi BTC, ar avea mai multe sanse. Sau, macar, daca ar folosi si BTC...

Da, am discutat un pic pe acel irc si am aflat de exemplu ca oamenii astia lucreaza din 2013 (!!) la acel soft. L-au si lansat deja (main net) de mai bine de 3 ani si jumatate. Adica munca la greu.
Si totusi pe canal stateau aseara un pic peste 50 de oameni, adica vax. Clar au nevoie de popularizare, ca softul nu e rau.
Cu bitcoin nu stiu. E sistemul "fiecare pentru el". Ei au creat un ecosistem cu moneda lor, ca vor ca aia sa creasca si probabil minand-o devreme sa aiba sansa la bani frumosi la un moment dat. Am vazut asta la cam toate monedele alternative.

Ah, si apropo de campania de recenzii, mi-am amintit alta treaba: ai primit plata de la Betnomi pentru recenzie? Mi-am amintit de situatia ta de mai multe ori zilele astea, cand, plimbandu-ma pe forum, am vazut un topic la adresa lor.

Nu, nu am primit; sunt al vreo 40-lea si doar primele vreo 12 recenzii au fost verificate si platite.
Pe de alta parte am primit de la ei ieri plata pentru avatar pentru saptamana trecuta, deci nu au probleme cu platile. Cine stie cu ce o fi calcat pe bec cel care a facut acel topic...
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Mai nou ai cam tot fost cu un pas in fata mea  Cheesy

Se mai intoarce roata Smiley Anul trecut aproape toate concursurile le ratam, daca nu erai tu Smiley

Am participat. Noroc sa avem!

Bafta!



Pe partea de Games & Rounds totusi ti-a scapat ceva

Asa este... Am si realizat de ce: cand am vazut diamantul acela de la Utopia ochii mi-au trecut instinctiv mai departe, crezand ca este vorba de campania de recenzii. Iata ce poate face puterea obisnuintei Smiley
Revenind la concurs, din ce observ, nu este deloc greu de participat. Parerea mea este ca oamenii acestia chiar vor sa faca o treaba cu aplicatia aceea... Au cerut si recenzii, acum incearca si sa o popularizeze cu aceste concursuri... ce sa zic. Nu stiu daca vor reusi, dar e de apreciat efortul. Daca ar folosi BTC, ar avea mai multe sanse. Sau, macar, daca ar folosi si BTC...

Ah, si apropo de campania de recenzii, mi-am amintit alta treaba: ai primit plata de la Betnomi pentru recenzie? Mi-am amintit de situatia ta de mai multe ori zilele astea, cand, plimbandu-ma pe forum, am vazut un topic la adresa lor.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

Mai nou ai cam tot fost cu un pas in fata mea  Cheesy
Am participat. Noroc sa avem!



Pe partea de Games & Rounds totusi ti-a scapat ceva:

[RAFFLE] Utopia - P2P Ecosystem | Free Bitcoin Raffle Weekly 💎
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-utopia-p2p-ecosystem-free-bitcoin-raffle-weekly-5440578

Organizator: joeperry

Premii: 60$, 40$, 20$. Premille sunt in bitcoin.

Regulile sunt un pic mai altfel. Adica pe langa alegerea unui numar 00-99 mai trebuie facut ceva: trebuie descarcat softul Utopia, facut cont si intrat in sistemul lor de chat (care seamana izbitor de mult cu irc-ul sau mirc-ul, cum ii spunea lumea pe vremuri, ca asa se numea clientul de irc). Trebuie spus ceva care nu este spam, trebuie postat link la ce ai discutat. Acum problema e ca e cam prea multa liniste pe acel canal/acel lobby, cum ii zic ei.
Termen limita: 26 Februarie
Sunt acceptati doar utilizatori cu cel putin 5 merite in ultimele 120 de zile.
Nu este acceptat trust feedback negativ sau neutru legat de incercari de a fenta diferitele campanii sau legate de conturi multiple (sper ca am inteles corect, ca e un pic ciudata regula).
Nu sunt acceptate conturi care au posta aproape numai in sectiunile de campanii/bonificatii.
Editarea postarii nu este acceptata.

Postarea trebuie sa contina:
Numele utilizator
Cheia ta publica pe sistemul Utopia (ti se genereaza la inceput cand iti creezi contul Utopia, este disponibil in dreapta sus la una din iconitele din dreapta numelui tau in Utopia).
Link special la ce ai postat in acel chat (Click dreapta pe mesaj, Share, Copy Message Deep Link)
Numarul ales.

Concurs incheiat.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 502nd- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-502nd-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5440361

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.



Tocmai am venti sa anunt concursul.. ca sa vad ca ai facut-o tu  Cheesy

Hihi! Am fost mai agil!

Nu ar fi stricat sa zica cu cate zecimale se pune suma. Eu am ghicit un pic mai putin decat tine, ca sa fie de vreo 0.05 LTC  Wink

Hai ca a clarificat acum situatia Smiley
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

 Cheesy Cheesy Cheesy
Tocmai am venti sa anunt concursul.. ca sa vad ca ai facut-o tu  Cheesy

Nu ar fi stricat sa zica cu cate zecimale se pune suma. Eu am ghicit un pic mai putin decat tine, ca sa fie de vreo 0.05 LTC  Wink
Bafta sa avem!
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

Guess my reload, win 11.11$ . Small giveaway.
https://bitcointalksearch.org/topic/guess-my-reload-win-1111-in-btc-small-giveaway-til-23rd-5440354

Se poate castiga: suma de 11.11$ in LTC, BTC sau XRP.

Organizator: AHOYBRAUSE

Poate participa oricine daca are minim 25 merite si 6 luni vechime a contului. Inscrierile tin pana pe 23 februarie.

Participantii trebuie sa ghiceasca suma cu care isi reincarca zilnic organizatorul contul detinut la Stake.com. Aceasta este una intre 2.00$ si 6.00$. Castiga primul care scrie raspunsul corect. In cazul in care doi sau mai multi participanti pronosticheaza o suma aflata la o diferenta egala de cea reala, premiul va fi divizat intre castigatori. Fiecare participant poate face un singur pronostic.

Nu trebuie postata acum adresa portofelului, ci doar predictia. La final, doar castigatorul va posta adresa la care sa-i fie trimisa suma de 11.11$.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Se pot castiga urmatoarele: un exemplar al revistei The Little Hodler Comic si unul al revistei Einundzwanzig.

Multumim de anunt!
Nu ma pasioneaza prea mult revistele in general, nu sunt convins ca as putea sa le pastrez ca lumea, asadar o sa zic pass de data asta.
Multa bafta celor care participa!
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE - 2 Lots] The Little Hodler Comic & Einundzwanzig Bitcoin Magazine
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-2-lots-the-little-hodler-comic-einundzwanzig-bitcoin-magazine-5439955

Organizator: cygan

Se pot castiga urmatoarele: un exemplar al revistei The Little Hodler Comic si unul al revistei Einundzwanzig.


Poate participa oricine, cu exceptia membrilor cu rang Newbie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit.
hero member
Activity: 784
Merit: 1735
Crypto Swap Exchange
Reamintire: mai aveti doar azi si maine timp pentru prima predictie de pret la concursul Sinbad pentru aceasta luna.
Mai trebuie să faceţi asta o dată.  Între 11 şi 20, a doua predicţie.  Atenţie, e obligatorie.  Altfel vă descalifică din concurs.

-
V-am pupat,
IntimitateaG
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
[FREE RAFFLE] 501st- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN

Ooo, deja seria continua! Multumim de postare! O sa ma inscriu imediat.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.

De fapt observ o diferenta: acesta are ca premiu o moneda/un jeton albastru, mai rar!


Bafta sa avem!
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 501st- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-501st-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5439336

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.




Reamintire: mai aveti doar azi si maine timp pentru prima predictie de pret la concursul Sinbad pentru aceasta luna.

Multumim pentru reamintire, NeuroticFish! Imediat voi vota.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Reamintire: mai aveti doar azi si maine timp pentru prima predictie de pret la concursul Sinbad pentru aceasta luna.
Pages:
Jump to: