Pages:
Author

Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization - page 19. (Read 44308 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 581
DAO fiyat açısından hepimize göre hayalkırıklığı oldu. Slock.it oylamasıyla bu durum belki değişir diyordum ancak fiyat çok baskılanıyor. Bu dönemde Ethereum fiyatının düşmemesi büyük bir avantajdı ancak bu nereye kadar böyle devam eder bilemiyorum.

Daonun su anda hayal kirikligi oldugunu nereden cikarttiniz ki?

Henuz butun etherlerimiz kasada tabi ki bunlari amacina uygun projeleri fonlamada kullanirken hatalar yapip millete para da carptiracagiz...

Dao uzun soluklu bir proje, henuz bir hayal kirikligi oldugunu soylemek icin cok erken..
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
DAO fiyat açısından hepimize göre hayalkırıklığı oldu. Slock.it oylamasıyla bu durum belki değişir diyordum ancak fiyat çok baskılanıyor. Bu dönemde Ethereum fiyatının düşmemesi büyük bir avantajdı ancak bu nereye kadar böyle devam eder bilemiyorum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Grin Grin Grin
bir sistemdeki *olası sorunları belirleyip çözüm önerileri sunmak* ile
*çözüm üretmek* arasında dağlar kadar fark var.

3. parti kişiler olası sorunları tespit eder, gerekli görürse çözüm önerisi sunar
proje yöneticileri bu soruna çözüm üretir.

siz hiç bir bankadaki güvenlik açığının bir müşteri tarafından kapatıldığını gördünüz mü?
Grin Grin Grin

neyse dao çok süpermiş, yıl sonuna kalmadan 5000000 dolar olacakmış tanesi Grin
hero member
şimdi bu DAO, ethereum un yatırım fonu oluyor ya, biz de DAO larımız oranında kara ortak oluyoruz. diyelim ki, bir proje geçti, yani %50 den fazla oy aldı, ben ise hiç oy kullanmadım ama proje ilerde başarılı oldu ve kar getirmeye başladı, o kardan ben de yararlanabiliyor muyum. birinci soru bu, ikinci soru, aynı soru için hayır oyu kullanmışsam ama split yapıp ayrılmamışsam ne oluyor. Bir de split nasıl yapılıyor ethereum wallet da.

1- oy kullanmaz iseniz ve proje gecerse, proje kar ettiginde siz de edersiniz
2- hayir oyu kullanirsaniz ve proje gecerse, proje kar ettiginde siz de edersiniz

Sistemde kaldiginiz surece (split ile cikmadiginiz) ister evet oyu kullanin, ister hayir, istersenizde cekimser kalin oy kullanmayin hepsinde de kara ortaksiniz..

Ancak;

Evet yada hayir farketmez bir oy kullanirsaniz oylama sureci bitene kadar daolariniz kilitleniyor!

Bu durumda da su sorun ortaya cikiyor;

1- insanlar daolari kilitlenmesin diye oy vermek istemeyebilir,
2- kotu niyetli bir projeye hayir oyu versen dahi evet diyenler yada elinde cok yuklu oy potansiyeline sahip olanlar senin hayirina ragmen projeyi gecirebilir!

Bu durumda;

Hayir oyu verdigin icin daolarin kilitlenecek ve sistemden cikmak istesen dahi cikman mumkun olmayacak..

Su anda;
Dao'nun guncel calisma prensibinde bir sorun cikabilecigi acik ve asikar, bundan dolayi su anda icinde Doc.Dr. Emin Gun Sirer'in de bulundugu bir ekip bu isi cozmeye calisiyor..

Not;

Hepimizin daolari su anda guvende, bundan bir kuskunuz olmasin..
sr. member
Activity: 388
Merit: 288
Living the dream
şimdi bu DAO, ethereum un yatırım fonu oluyor ya, biz de DAO larımız oranında kara ortak oluyoruz. diyelim ki, bir proje geçti, yani %50 den fazla oy aldı, ben ise hiç oy kullanmadım ama proje ilerde başarılı oldu ve kar getirmeye başladı, o kardan ben de yararlanabiliyor muyum. birinci soru bu, ikinci soru, aynı soru için hayır oyu kullanmışsam ama split yapıp ayrılmamışsam ne oluyor. Bir de split nasıl yapılıyor ethereum wallet da.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
biri 0.00024'ne 1000 btclik satış koymuş. alışta toplam şuan 280 btc ye kadar düştü.

Bir kaç olasılık var;

1- Balina abimiz bir an önce BTC'ye geçmek istediği için satıyor,

2- Balina abimiz fiyatı kendi barajından aşağıda tutarak bu fiyatın altından sürekli alıyor..

Bana ikincisi daha mantıklı geliyor, DAO uzun vadeli bir proje...

1000 bt lik duvar halen duruyor. baka bir balina gelip şu duvarı devirse de ortalık şenlense,böyle çok sıkıcı oluyor yatay seyrin dibine vurdu dao

uzun vadeli uzun vadeli diyorsunuz da kripto dünyasında uzun vadeli düşünen insan sayısı az, böyle giderse sıkılıp projeden ayrılan çok olur.
kendi adıma söyliyeyim ne zamanki uzun vadeli yatırım yaptım, hep zarar ettim.
kısa düşün dalgayı yakala tepeden sat çık, artık temel mantığım bu,
o 1000btclik duvar bence adamın tren kacmasın diye koydugu bir duvar.24k altından toparlamak istiyor. benim dusuncem bu.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
biri 0.00024'ne 1000 btclik satış koymuş. alışta toplam şuan 280 btc ye kadar düştü.

Bir kaç olasılık var;

2- Balina abimiz fiyatı kendi barajından aşağıda tutarak bu fiyatın altından sürekli alıyor..

1000 bt lik duvar halen duruyor. baka bir balina gelip şu duvarı devirse de ortalık şenlense,böyle çok sıkıcı oluyor yatay seyrin dibine vurdu dao

uzun vadeli uzun vadeli diyorsunuz da kripto dünyasında uzun vadeli düşünen insan sayısı az, böyle giderse sıkılıp projeden ayrılan çok olur.
kendi adıma söyliyeyim ne zamanki uzun vadeli yatırım yaptım, hep zarar ettim.
kısa düşün dalgayı yakala tepeden sat çık, artık temel mantığım bu,
hero member

Bir kaç olasılık var;

newbie
Activity: 50
Merit: 0
hero member
İnsanlar split ile beklemek istemedigi icin su anda 1 ether 100 dao dan biraz daha fazla yapiyor ancak ilk gunlerde dao alanlar yine %30dan fazla kardalar..

Projeler icin kaynak dagitilmaya basladiktan sonra bu dengenin bozulacagini dusunuyorum
full member
Activity: 196
Merit: 100
Ben fiyatın etherin altına sarkmayacağını en azından bunun organik satışlarla olmayacağını düşünüyordum zira split fonksiyonu ile sistemden çıkarsın etherlerini alırsın satıp zarar etmek yerine, bu fonksiyonun aktif olması için biraz daha vakit var o ana kadar botlarla aşağı çekiyorlar fiyatı ekstra bir şey olmazsa pek hareketleneceğe benzemiyor.
Başlıkta ICO dan mı yoksa borsadan mı almak gerek diye sormuştum mantığım borsadayken almamı söylesede ICO dan girdim garanticilik yapıp Smiley

Bu arada DAO 0,0025 seviyelerini görünce satıp alt kademelerden almak baya kar getiriyor takip edilesi... YTD
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
21100 e kadar indi simdi 22500 civarinda. 23 u gecmesi ve etherle olan denklemden kurtulmasi lazim en azindan 1 e 100 olmasi lazim
full member
Activity: 196
Merit: 100
Her çıkışın bir düşüşü ve bunun tam tersi diyorum başka bir şey demiyorum Smiley
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
dao 21500e geriledi. 1 ether 108-109 dao seviyesinde tutuyorlar. 100de olmuyor 110da hep bu aralıkta işlem yaptırıyorlar. birileri botu buna göre ayarlamış. aslında suan bir balina gelse bu botu patlatabilir.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Komple dao ya gectim. Neden bole birsey yaptim bilmiorum bakalim ne olacak 24k alti maliyetim var. bu sessizlik ya pump ya dump bence hemde sert sekilde

btcleri mi yatırdın
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Komple dao ya gectim. Neden bole birsey yaptim bilmiorum bakalim ne olacak 24k alti maliyetim var. bu sessizlik ya pump ya dump bence hemde sert sekilde
hero member
Activity: 742
Merit: 501
Slock.it  ne zaman oylanıp hayata geçer acaba

Dao ico su bitiminden 20gün sonra oylanacak diyolardı ssanki.. öyle hatırlıyorum..
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
Slock.it  ne zaman oylanıp hayata geçer acaba
hero member
Activity: 714
Merit: 500
bu dao belasına hiç bulaşmamalıydım...

ama yansın para, dokunmayacağım, yükselene dek..

Hocam yanmaz merak etmeyin. Şu anda piyasa sanki ne yapacağını bilemiyormuş gibi bir hava var. Sanki herkes bir şeyler bekliyor gibi. Yakın zamanda yeniden rüzgar çıkıp gemileri götürecektir. Dao şimdilik bir fikirden ibaret; fikir projeler ortaya çıkmaya başladıkça beklenen hareket gelir. Biraz sabırlı olmak lazım.
Pages:
Jump to: