Pages:
Author

Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization - page 21. (Read 44337 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Suan dao her turlu ucuz hale geldi. Suanki kurlara gore 1 ether 110 dao civarinda. Presale alanlarin cogunlugunun bile maliyeti 20k ve ustu. Bu seviyelerden her turlu dao alinir. Ytf

Bitcoin fiyatını da işin içine katın lütfen.

5500 tl karşılığı 20000 dao aldım. Dao başı maliyetim 0.275 kuruş. 1600 tl btc fiyatı ve 0.0002 dao fiyatı dersek, 20000*0.0002*1600=6400 tl yapıyor. Ki ben ether 0.022 civarındayken aldım. 0.02 ve altında alanlar da mevcut. Tabii 0.03 civarından alanlar da. 100 dao için 1.5 eth ödeyenler de. Hesap çok karışık.

Ama fiyatıyla üzmeye devam ediyor. Çıkıp waves'e geçebilirim, son 2 gün içerisindeyken.

Belkide amaç bu hesabı kitabı karıştırmak. Muhasebe zor oldu gerçekten. AKıllılar kimin eli kimin cebinde yaptılar
sr. member
Activity: 335
Merit: 250
Suan dao her turlu ucuz hale geldi. Suanki kurlara gore 1 ether 110 dao civarinda. Presale alanlarin cogunlugunun bile maliyeti 20k ve ustu. Bu seviyelerden her turlu dao alinir. Ytf

Bitcoin fiyatını da işin içine katın lütfen.

5500 tl karşılığı 20000 dao aldım. Dao başı maliyetim 0.275 kuruş. 1600 tl btc fiyatı ve 0.0002 dao fiyatı dersek, 20000*0.0002*1600=6400 tl yapıyor. Ki ben ether 0.022 civarındayken aldım. 0.02 ve altında alanlar da mevcut. Tabii 0.03 civarından alanlar da. 100 dao için 1.5 eth ödeyenler de. Hesap çok karışık.

Ama fiyatıyla üzmeye devam ediyor. Çıkıp waves'e geçebilirim, son 2 gün içerisindeyken.
legendary
just in case
fiyatlar çok kötü. Baştan satsaydım dedirten cinsten Smiley
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Karıştıda ne karıştı ortalık valla , valla ben elimdekileri tutuyordum şimdi alımda yapıcam.
bunlar ucuzdan toplayıp vurucaklar piyasayı sonra.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
ortalık karıştı elemanın  teki 660 k dao u 20k sattan satışa koydu poloda, btc de uçtu gidiyor bakalım ne olacak

250k si alindi bile. Asagi basip alttan toplamaya calisicak bence ama papaz bu sefer yemedi
Ben bunu yazarken hepsi bitti biri 58 btc lik aldi
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
ortalık karıştı elemanın  teki 660 k dao u 20k sattan satışa koydu poloda, btc de uçtu gidiyor bakalım ne olacak
sr. member
Activity: 409
Oylamalar ne zaman başlayacak acaba.
Slock.it bir hareketlenme yaratabilir.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070

Peki daha ucuzlar mı acaba? alım için biraz daha düşmesini beklesek mi?

20k sattan alım koydum, 2 gündür duruyor 20100 e kadar geldi iki kez geri döndü, iş inada bindi üstüne almıyorum Smiley

şaka bir yana bu fiyatlar ön satışla hemen hemen aynı, eğer yatırım düşünülüyorsa alınabilir. daha da düşer mi neden olmasın kripto dünyasında herşey mümkün
legendary
Activity: 1064
Merit: 1000

Bunu piyasaya yön veren spekülatörlerden başka kimse tam olarak bilemez. İnsanları korkutmak için düşürebilirler ancak DAO'nun genel kitlesi neyin ne olduğunun farkında olduğu için diğer coinlerdeki gibi büyük operasyonlar yapamazlar, en azından şu başlangıç aşamasında.
hero member
Activity: 714
Merit: 500

twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
full member
Activity: 196
Merit: 100
Teorik olarak DAO nun güncel fiyatı 100 DAO için 1 Ether fiyatının altına inmemeli zira satacak kişi bu fiyattan satmaz split eder etherlerini alır dolayısıyla bugün olduğu gibi taban açısından ether/DAO fiyatında dengelenme söz konusu olacaktır buna göre eğer bir fark görülürse uygun pozisyonlarda fırsatlar oluşabilir. YTD
sr. member
Activity: 594
Merit: 252
Bana göre dao toplama vakti tadından yenmiyor taze taze Smiley
full member

Bir projenin onay alması için tüm herkes oy vermiyor belli bir kesim oy veriyor o kesim üzerinden bakın.
Sistemin yapısı herkesin oy kullanması yönünde hocam bilgimde eksiklik olabilir fakat cüzdanı kontrol edebildiğimde kullanabileceğim fonksiyonlar arasında oy vermek var...

+ benim 888 bin ether im olsa hepsini bir adresten almam 500 adresle alıırm. Çok mu zor Smiley
Şuraya gönderilen ether lerin bir analizin yapsak oradaki bağlantılı daha önce ortak bir yerden veya birbirine transfer yapmış adresler varsa onları kara listeye atabilirsiniz. Böyle bir analiz yapılabilir , burada adamın o kadar ether i bir yerde çevirmeye çalışmadığını kabul ediyoruz tabi. Ayrıca bunu yaparken BTC bağışlarınıda hesaba katmak lazım

Evet doğru farklı hesaplarda konuşlandırmak zor değil paraları fakat sorun şurada sizin dediğiniz gibi bir analiz yapmadan böyle bir iddiayı destekleyecek bir şey olmaz elimizde üstelik böyle düşünmemiz içinde bir sebep olmaz, fakat bu tür bir analizi yapmak mantıklı olabilir başlangıç noktamız biraz alakasız olsa da Smiley Yarın biraz inceleyip ufak bir botla işi çözebilirsem eğer analizini yapmaya başlarım
Yanlış hatırlamıyorsam Proje için; Tüm dao oranının en az %20 sinin oylamaya katılıp; oylamaya katılanların en az %50 sinin evet oyunu alması gerekiyor.
Oylamaya katılım tüm dao ların %20 sinden az olursa proje onaylanamıyor.

Adaşım olan arkadaş zaten epey izah etti durumu hocam, dediğiniz doğru.. Diğer arkadaş belki farklı bir şey demek istemiştir herkesin oylamaya katılamamasıyla ilgili
sr. member
Activity: 409

Bir projenin onay alması için tüm herkes oy vermiyor belli bir kesim oy veriyor o kesim üzerinden bakın.
Sistemin yapısı herkesin oy kullanması yönünde hocam bilgimde eksiklik olabilir fakat cüzdanı kontrol edebildiğimde kullanabileceğim fonksiyonlar arasında oy vermek var...

+ benim 888 bin ether im olsa hepsini bir adresten almam 500 adresle alıırm. Çok mu zor Smiley
Şuraya gönderilen ether lerin bir analizin yapsak oradaki bağlantılı daha önce ortak bir yerden veya birbirine transfer yapmış adresler varsa onları kara listeye atabilirsiniz. Böyle bir analiz yapılabilir , burada adamın o kadar ether i bir yerde çevirmeye çalışmadığını kabul ediyoruz tabi. Ayrıca bunu yaparken BTC bağışlarınıda hesaba katmak lazım

Evet doğru farklı hesaplarda konuşlandırmak zor değil paraları fakat sorun şurada sizin dediğiniz gibi bir analiz yapmadan böyle bir iddiayı destekleyecek bir şey olmaz elimizde üstelik böyle düşünmemiz içinde bir sebep olmaz, fakat bu tür bir analizi yapmak mantıklı olabilir başlangıç noktamız biraz alakasız olsa da Smiley Yarın biraz inceleyip ufak bir botla işi çözebilirsem eğer analizini yapmaya başlarım
Yanlış hatırlamıyorsam Proje için; Tüm dao oranının en az %20 sinin oylamaya katılıp; oylamaya katılanların en az %50 sinin evet oyunu alması gerekiyor.
Oylamaya katılım tüm dao ların %20 sinden az olursa proje onaylanamıyor.
full member

Sistemin yapısı herkesin oy kullanması yönünde hocam bilgimde eksiklik olabilir fakat cüzdanı kontrol ettiğimde kullanabileceğim fonksiyonlar arasında oy vermek var...

Evet doğru farklı hesaplarda konuşlandırmak zor değil paraları fakat sorun şurada sizin dediğiniz gibi bir analiz yapmadan böyle bir iddiayı destekleyecek bir şey olmaz elimizde üstelik böyle düşünmemiz içinde bir sebep olmaz böyle bir analiz yokken, fakat bu tür bir analizi yapmak mantıklı olabilir başlangıç noktamız biraz alakasız olsa da Smiley Yarın biraz inceleyip ufak bir botla işi çözebilirsem eğer analizini yapmaya başlarım
legendary
just in case
DAO'ya dair bir çok tehtit var, sadece 1 kişi bir projenin onaylanmasını %77 oranında kabul edebilir veya reddebilir vs.
888 bin ETH sahibi olan bir kişi var mesela, %77 ağırlığında oya sahip. Bu ve yanına alacağı birkaç kişi ile çok rahat diğer yatırımcıların parasını çalabilir.

Buna ek olarak ETH ile fund edilen bir şirket ürünü ürettikten sonra diğer para birimleri ile satıp karını alıp kaçmayacağının garantisi yok. Ortada yasal bir şey yok çünkü.
Bütün planlar dao üzerinden sadece eth ile satışa odaklanmış bu dao'da bu da zaten en büyük risk.

Bunlardan farklı oalrak bir çok saldırı tipi var dao'ya. Önce oturmuş bir sistemi görmekte fayda var.

%77 ağırlık göremedim ben yanlış mı yazdınız acaba?

legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
DAO'ya dair bir çok tehtit var, sadece 1 kişi bir projenin onaylanmasını %77 oranında kabul edebilir veya reddebilir vs.
888 bin ETH sahibi olan bir kişi var mesela, %77 ağırlığında oya sahip. Bu ve yanına alacağı birkaç kişi ile çok rahat diğer yatırımcıların parasını çalabilir.

Buna ek olarak ETH ile fund edilen bir şirket ürünü ürettikten sonra diğer para birimleri ile satıp karını alıp kaçmayacağının garantisi yok. Ortada yasal bir şey yok çünkü.
Bütün planlar dao üzerinden sadece eth ile satışa odaklanmış bu dao'da bu da zaten en büyük risk.

Bunlardan farklı oalrak bir çok saldırı tipi var dao'ya. Önce oturmuş bir sistemi görmekte fayda var.

full member

legendary
Activity: 952
Merit: 1006

Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorumdur fakat btc de ilk çıktığı zaman belli bir zamana kadar %51 saldırısı ihtimali vardı şuan için imkansız gibi bir şey ben dao daki durumu buna benzetiyorum.  Şimdiki fiyattan dediğiniz gibi % çoğunluğa sahip olmak kolay gibi fakat ileride fiyatı artacağı için bi dediğiniz riskde bence ortadan kalkmış olacaktır. Ama zaten bence Herkese de bir temkinli yaklaşma havası seziyorum ben.
Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak.
Pages:
Jump to: