Pages:
Author

Topic: Datx tarafından 356k usd dolandırıldım yardım - page 5. (Read 2448 times)

member
Activity: 308
Merit: 10
%10 değil %50 versen bile kimsenin bir şey yapabileceğini zannetmiyorum çok inandırıcı olmamakla birlikte bu kadar parayı nasıl yatırdın hiç piyasada dolandırıcı dolu alıp kaçar mı diye düşünmedin mi çok kötü bir tecrübe olmuş geçmiş olsun  Sad
member
Activity: 364
Merit: 10
Hocam o parayı kapan kişinin ülkede kalacağını hiç düşünmüyorum açıkcası olayı çakar çakmaz hemen polis birimlerine başvursaydınız keşke. Umarım bu olaydan biraz olsun ders çıkarmışsınızdır.
full member
Activity: 742
Merit: 140
Geçmiş olun çok üzücü bir durum. Telegram yöneticisi dolandırınca bizden değil polise git ne demek ? Karşılamak zorundalar sonuçta telegram yöneticisi sizi değil o ekibi dolandırmış oluyor bir nevi.

Umarım geri alırsınız.Gerçekten toplu bir şekilde birşeyler yapabiliriz.Eğer aklınızda bir plan varsa.Konu başlığına ve içeriğine etiketleyin.Sizin için bişeyler yapmalıyız.

Arkadaşa katılıyorum eğer baskı oluşturabileceksek katılmayı düşünürüm bende.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Umarım geri alırsınız.Gerçekten toplu bir şekilde birşeyler yapabiliriz.Eğer aklınızda bir plan varsa.Konu başlığına ve içeriğine etiketleyin.Sizin için bişeyler yapmalıyız.
full member
Activity: 364
Merit: 102
eğer taşak geçmiyosan çok geçmiş olsun çok byük meblağ. alınabilecğei konusunda benim hiçn umdumum yok bu kadar büyük paralar ile icolara katılmak bi başkasına göndermek gerçekten yürek ister
full member
Activity: 350
Merit: 106
Gerçekten çok büyük mebla hatta türk forumunda o kadar para bulunan kişi sayısı 50 yi geçmez bence, nasıl olduda kaptırdınız o parayı hemde bile bile av etmişsiniz kendinizi hayret ettim.yani adamların kılını kıpırdatmasına gerek kalmadan resmen kardeşim ben yemiyorum al sen ye bu parayı demişsiniz.hukuki yollarla çözüme ulaşır mısınız bilmiyorum ama gayrimeşru yolla çözülmeyecek iş azdır.önce yasal olmak üzere tüm yollara başvurun bence
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
üst kısımda dalga geçenler var utanmadan ya adamın emeği parası gitmiş orta da var böyle bir olay belli yardımcı olacağınıza dalga geçiyorsunzu ayıptır
newbie
Activity: 123
Merit: 0
Hocam  gerçekten geçmiş olsun adalet mercilerinde sorunu çözmek konusunda bol şans
Ne yapabiliriz kısmına gelirsek Datx in bu konuya polise git kardeş napalım demek yerine engelleyici ve isimlerini kötüleyen bu şahıs hakkında bazı önlemler almak zorunda olduğunu düşünüyorum.
hero member
Activity: 1111
Merit: 525
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
Valla hocam yerinde olsam kudururdur deliye dönerdim ancak peşini bırakmazdım ne yapardım. Olabildiğince olayı gözlerine sokardım. Kullandıkları sosyal mecralara spam yapardım. Tanesi 3 tlden yurtdışı hatları talan satılıyordu alırdım şöyle bi 50 tane normal gruplarında aktif admin olmadığında başlardım olayı anlatarak milleti uyandırmaya.Bu liste gider de gider aslında bu kadar çirkefleşmezdim amasorumluluk almaları gereken bir durum admin dediğin seni orada temsil ediyor. Baktın efendilikten anlamıyorlar bizde çirkefleşiriz hocam 😉👍
legendary
Activity: 2632
Merit: 1333
Ben de retweetledim, bu arkadaşımız 100 Eth geri alabilse kardır modundayız artık.Bütün samimiyetimle söylüyorum, çok üzüldüm bu olaya, kendisine ait olmayan şeyleri ahlaksızca gasp edenlere tahammül edemiyorum.
full member
Activity: 910
Merit: 105
Benim anlamadığım Odyssey ekibi beni neden pm gönderdikten sonra banlar ve engeller büyük tezgah var ortada bizim ülkede bu konu hakkında hakkımızı aramak çok zor arkadaşlar avukat tanıdığım var yakınım onlada konuştum her işin ucu boklu değnek anlayacağınız.

Hocam bilgili bir arkadaşın yorumunu iletiyorum.
Cointelegraph tarzı yerlere bunu haber yaptırıp kamuoyu oluşturup projenin olduğu ülkeye kanıtlarla gidip şikayet edin. Çok sert regulasyonlar var singapurda, adamı uçururlar. Bassın gitsin o ülkeye. Proje ekibine her türlü ulaşılır. Tahkimler bile var böyle konular için.

Bu yazdıklarını bildirmek istedim belki yardımcı olur diye. Ayrıca konuya dair biz de twit atalım ingilizce bir tweet yazın ya rt edelim. Az buz para değil daha fazla üstüne düşülmeli.

Güzel öneriler var bu mesajda. Ben konuyla ilgili İngilizce bir tweet oluşturdum DATX ekibini de tag'leyen, RT ve like'larınızı beklerim:

https://twitter.com/FeroxAdvisors/status/990306211944857605

Yaptım hocam ayrıca izninizle aynı tweeti attım profile sabitleyebilmek için.

https://twitter.com/Dinihikayecom/status/990350154308997121
legendary
Activity: 2128
Merit: 1656
Benim anlamadığım Odyssey ekibi beni neden pm gönderdikten sonra banlar ve engeller büyük tezgah var ortada bizim ülkede bu konu hakkında hakkımızı aramak çok zor arkadaşlar avukat tanıdığım var yakınım onlada konuştum her işin ucu boklu değnek anlayacağınız.

Cointelegraph tarzı yerlere bunu haber yaptırıp kamuoyu oluşturup projenin olduğu ülkeye kanıtlarla gidip şikayet edin. Çok sert regulasyonlar var singapurda, adamı uçururlar. Bassın gitsin o ülkeye. Proje ekibine her türlü ulaşılır. Tahkimler bile var böyle konular için.

Bu yazdıklarını bildirmek istedim belki yardımcı olur diye. Ayrıca konuya dair biz de twit atalım ingilizce bir tweet yazın ya rt edelim. Az buz para değil daha fazla üstüne düşülmeli.

Güzel öneriler var bu mesajda. Ben konuyla ilgili İngilizce bir tweet oluşturdum DATX ekibini de tag'leyen, RT ve like'larınızı beklerim:

https://twitter.com/FeroxAdvisors/status/990306211944857605

newbie
Activity: 167
Seele aynı vaka olmuş telegram admin aramızdaki geçen diyalog onlarda 1.8m usd gibi bir rakam olmuştu daha sonra kurbanlara teker teker token göndererek geri ödeme yapmışlar.

full member
Activity: 910
Merit: 105

newbie
Activity: 167
legendary
Activity: 2128
Merit: 1656
Resul Bey bu nickin sahibi siz misiniz, bana özelden ulaşın ayrıntılı konuşalım bu mevzuları,

Büyük geçmiş olsun, ilk yapmanız gereken https://www.datx.co/#team şu ekipteki arkadaşların tamamıyla birebir irtibata geçip olayı sakin ve soğukkanlı bir şekilde anlatmak.

Fakat bütün bunların da öncesinde şunu belirtmek gerekir, Datx vs gibi binlerce ICO var ve bunların birçoğu hayatında 400 ETH gibi bir meblağı bir arada görmemiş akademisyen arka planlı çoluk çocuk ekipler.

Ekibi, projeyi, çok iyi incelemeden, herhangi bir ICO'ya (dolandırıcı admin vs onu geçiyorum, meşru bile olsa) 400 ETH yatırmak gidip rulette siyaha basmaktan da daha büyük bir kumar olur. Amaç akıllı yatırımlar yapmaksa, sizin Crypto danışmanlığına da mutlaka ihtiyacınız olduğu görülüyor.

Dediğim gibi bana ulaşın isterseniz özelden konuşalım bütün bu konuları, selamlar.
full member
Activity: 387
Merit: 186
Ciddi yazık olmuş, bu meselenin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Bu arkadaşın başına gelen yarın herhangi birimizin de başına gelebilir, meblağ büyük ya da küçük. Herkese ders oldu umarım geri alabilirsiniz bir şekilde.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Büyük geçmiş olsun hocam. Burada bizim elimizden en fazla scam diye ortaya yaymak gelir. Yaptıkta, sonuçta dolandırıcılık söz konusu. Ama ben Datx ekibinin yardımcı olucağını düşünmüyorum. Uluslar arası mahkemelere taşı olayı. iyi bir avukat bul ama bu olayı firsat bilip fazla söğüşlemeyecek bir avukat.

Ben avukatım ama bu konuda Türkiye de bir kanun yok. Uluslararası mecrada tahkim komisyonu var ama bu konuya bakar mı oda muamma. Fakat uluslararası hukuk gereği bir kurum muhakkak vardır.
full member
Activity: 308
Merit: 100
hocam büyük geçmiş olsun, eğer bu olay gerçekse, direk olarak cumhurbaşkalığına müracaat edin, külliyemizin çözemediği sorun yok,

başdanışmanlardan herhangi birininin ofisine başvurun, allaha şükür elleri uzun çözerler bu tip problemleri

hocam gerçekten külliyenin kripto paradan anladığını mı düşünüyorsunuz? külliye ne anlar kripto paradan onların işi, inşaat ihalesi başka da bir şeyden anlamazlar yani
full member
Activity: 420
Merit: 100
Hocam ne yapmışsın sen böyle, resmen kendi ellerinle kenidini kurban etmişsin bu aç kurtlara.Gerçekten üzüldüm durumunuza ama kusura bakmayın burada en büyük suç sizde, sağlam adamı bile yoldan çıkarır bu para dolandırıcı yapar.Ben hiçbir şekilde parayı geri alabileceğinizi düşünmüyorum adamların gırtlağına gider çökerseniz o başka, tabi bulabilirseniz.Ayrıca o kadar icoya girdim araştırırım bu datx i görmedim bile
Pages:
Jump to: