Pages:
Author

Topic: Datx tarafından 356k usd dolandırıldım yardım - page 6. (Read 2448 times)

newbie
Activity: 167
Merit: 0
Odyssey yani bu partner tron odyssey datx bunlar 3 lü partner bunların telegram grubundan lawrance adlı yetkili konuştum 1 dakika dedi adam gitti gruptan banladı beni bunlardanda şüphelenmeye başladım.

member
Activity: 462
Merit: 42
hocam bu kadar büyük paralarla bilinmezlere girmemek gerektiğini düşünüyorum. Her zaman söylenenler zaten bu piyasa zor bir piyasa herhangi düzenleme yok ayrıca onuda geçtim icolar zaten bu piyasasında ötesinde riskli. Geçen sene icoların %80 ini çöp olmuş. Yanlışım varsa düzeltin. Büyük geçmiş olsun.
full member
Activity: 1050
Merit: 152
Herhangi bir gelişme var mı olayla ilgili. Ayrıca bu kadar parayı ne için kaybettiniz.Konuyu tam olarak anlayamadım. Başlığın tamamınıda okuyamadım kusura bakmayın. belki aklımıza gelen birşey olur. İlk postunuza detaylı anlatmanızda fayda var.
newbie
Proje'nin Ceo'su https://www.linkedin.com/in/ralph-sas-635849b/
Avazu Kurucu
Dotc United Kurucusu
Bunlar büyük şirketler ama gel gör ki bize cevap bile vermiyor adamlar.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
Gerçekten baştan sona hayretle okudum, ben böyle bir paranın tümüyle bu tarz bir hareket yapmayı kafamda bile hayal edemiyorum babamın oğlu bile olsa güvenip basamazdım herhalde. Hiçbir ekibe ve projeye güvenilmeyeceğinin kanıtı oldu, böyle adamlar yüzünden insanların piyasaya olan güveni bitiyor. Umarım bir çözüme ulaşırsınız.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Keşke bu kadar yüklü bir ödeme yaparken daha titiz davransaydınız.İçinizi karartmak umutlarınıza engel olmak istemem ama konudaki tüm mesajları okudum işiniz maalesef çok ama çok zor. Cry
full member
Activity: 630
Merit: 104
valla o parayı nasıl bi icoya gömebildin anlamıyorum ne gördün bu kadar çok yazık olmuş uluslararası hukukun ne kadar ağır işlediğini biliyorsunuz ve bizim ülkeden zor o iş yazık olmuş gerçekten.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
ben konuyu twittera taşıdım, sen de çok hesaplı kişilerden yardımcı olmalarını istersen belki faydası duyulur çok kişi duyarsa, twitter kullanmıyorsan ben de isteyebilirim

yok eğer rahatsız oldum diyorsan da silebilirim

https://twitter.com/faaty___/status/989953654508670976
newbie
Siber suçlar aradım adamların yapabileceği sadece türkiye üzerinden yargılamak yani ülkeye girerse o kişi öyle yargılarız diyor daha kişinin kimliği yok elimizde bu yargıyla bi kaç yüzyıl zor gibi bu ülkede hak aramak.
full member
Activity: 1050
Merit: 210
Crypto Trader
İco yönetimi bizzat bu olayın içinde.Olay şu şekil dünden bende burdan twitterdan deniyoruz konu sahibi arkadaşda takipde.kısaca benim anladığım şu bu 413 eth yi bir şekilde yollayınca zaten inceleyince adamlar hemen 413 eth  yi 2 posta edip yollamışlar onuda ayrı ayrı ayrı parçalayıp yollamışlar  kısaca 100 eth yi piç etmişler ilk etapta yemişler en son yakalan bir eth adresi var 315 eth var üstte thx attım arkadaşın parası 315 eth oraya kadar takip ettim duruyor.

https://etherscan.io/address/0xce553d5c4c4d7cfbb21e6ff3e3c7a3e8e042998c

Gelelim burda konu açıyorlar bugün açtı ico tanıtım konusu  işte biz buradan yazıyoruz  bunlar sahtekar dikkat edin arkadaşın İngilizce konusu var ordada ico cevap yazmış onuda link atıp hem konuya hemde twitterda tweetlerine yazdık.Hatta borsalara binance-bithumb 3-5 borsaya  tweet attık işte 1 yer döndü gören zaten twitterda görürde benim anladığım yönetim bu işin içinde olduğu için kısaca parayı biz almadık eee adam aldı kaçtı he oldu bu kadar kolay.Birde kurnazlık şurda adamlar singapurda adam demiş polise git şikayetçi ol demişlerde  lan polise gitsinde mübarek sanki parayı dolandıran ankarada anasının nikahında singapurda yani o kadar kolay zaten onlarda buna güvenip  bu nasılsa  türkiyede bir cacık çıkmaz demişlerdir. ,
Bence şansını siber suçlara giit dene derim.Ama bişey çıkarmı bence zorda bir şansını dene derim.Ama bu ico yönetimi işin içinde yani geri meri bu eth yi yollayacaklarını ben zannetmiyorum kardeşim.Eth üzerine abanmışlar bunlar kalkmaz.
member
Activity: 476
Merit: 12
adamlar hem dolandırıcı adama resmi telegram kanalını emanet etmişler. yetmemiş bir de utanmadan polise git diyorlar. bence konuyu globale taşımalısın hocam
member
Activity: 182
Merit: 10
Büyük geçmiş olsun hocam. Burada bizim elimizden en fazla scam diye ortaya yaymak gelir. Yaptıkta, sonuçta dolandırıcılık söz konusu. Ama ben Datx ekibinin yardımcı olucağını düşünmüyorum. Uluslar arası mahkemelere taşı olayı. iyi bir avukat bul ama bu olayı firsat bilip fazla söğüşlemeyecek bir avukat.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Geçmiş olsun. Zarar büyük anladığım kadarı ile suçu işleyen türk olmadığı için uluslararası tahkim komisyonları var bu konuya bakar mı? Bunu öğrenmek ve Bakıyorsa müracaat etmeniz lazım.
full member
Activity: 532
Merit: 102
paraya geri almanız imkansıza yakın benim aklıma bir şey gelmiyor geçmiş olsun  ICO ya katıldınız sonuçta kendi rızanızla vermiş oluyorsunuz bu ortamda böyle scamlar olabiliyor cidden dikkat etmek gerek  polise gidin falan demişler bir de size dalga geçmişler pişkin  pişkin
newbie
Ian Balina geçenlerde 2 milyon dolarlık tokenini hackerlara çaldırdı. Daha sonra bu konuda FBI ile çalıştığını açıkladı.

Bildiğim kadarıyla polis raporu tutulduktan sonra borsalardan yardım istenebiliyor. Borsalar parayı çalan hesaplardan gelecek miktara el koyabiliyor.

Ayrıca polis ya da istihbarat işin içine girdiği zaman ilk olarak bu parayı çalan kişinin kimliği tespit edilmeye çalışılıyor.

Çok uzun, aylar sürebilecek bir süreç bu. Bence projeyi karalamak yerine onlarla işbirliği içinde olmaya çalışmanız avantajınıza olur. Her yolu denedikten sonra hala sonuç alamadığınızı ispatlarsanız paranızı o zaman iade edebilirler.

Tekrar geçmiş olsun.
Şöyle birşey var zaten çalan kişiler onlar ama ispat edemiyorum bana cevap verme tenezzül bile bulunmuyorlar hocam telegram grupları eskisi gibi değil çıt çıkmıyor oraylada ilgilenmiyorlar bu kadar tesadüf sizcede fazla değil mi ?
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Ian Balina geçenlerde 2 milyon dolarlık tokenini hackerlara çaldırdı. Daha sonra bu konuda FBI ile çalıştığını açıkladı.

Bildiğim kadarıyla polis raporu tutulduktan sonra borsalardan yardım istenebiliyor. Borsalar parayı çalan hesaplardan gelecek miktara el koyabiliyor.

Ayrıca polis ya da istihbarat işin içine girdiği zaman ilk olarak bu parayı çalan kişinin kimliği tespit edilmeye çalışılıyor.

Çok uzun, aylar sürebilecek bir süreç bu. Bence projeyi karalamak yerine onlarla işbirliği içinde olmaya çalışmanız avantajınıza olur. Her yolu denedikten sonra hala sonuç alamadığınızı ispatlarsanız paranızı o zaman iade edebilirler.

Tekrar geçmiş olsun.
newbie
Tokenleri satıcaktım allahtan onlar elimde kaldı 500k$ hedefim eğer ulaşırsa 2019 Q1 %80 nakit çevirmeyi düşünüyorum.
238k origintrail
8k r block cvt
203k instar
336k zeepin

full member
Activity: 490
Merit: 100
Hocam çok geçmiş olsun çok büyük bir miktar bu kaybettiğiniz bir de sizinle alaycı bir şekilde polise falan git diyorlar cidden garip yani.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Geçmiş olsun, çok üzücü gerçekten. Para kazanma hırsı insanların çok düşünmeden yanlış kararlar vermesine neden olabiliyor.

Unutmayın her fırsatı yakalamak zorunda değilsiniz. Okyanusta balık tükenmez, her gün balık yakalamak zorunda değilsiniz.

Sakin ve sabırlı olun, alelacele para kazanmanız gerekmiyor. Yavaş ve emin adımlarla ilerleyin.

Bazen takip ettiğiniz coini almadığınız için üzülürsünüz, bazen elinizdeki coini çok erkenden satarsınız yine üzülürsünüz.

Bırakın bazı fırsatlar önünüzden akıp geçsin. Gülümseyerek izleyin sadece, belki bazı fırsatları kaçıracaksınız ama asıl doğru olan çok fazla riske girmeyerek kendinizi korumuş olmanız.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Çok geçmiş olsun üzücü bir durum. Arkadaşın dediği gibi siber suçlarla mücadeleye başvurun derim. Az buz bir para değil. Kalbinizi kırmak istemem ama bu denli yüksek bir meblayı böyle saçma bir projeye yatırmanız çok akıllıca olmamış. İnşallah tez zamanda olumlu sonuçlar almanız dileğiyle.
Pages:
Jump to: