Pages:
Author

Topic: DeSi - Decentralized Simplicity sau "Descurcă-te Singur" - page 5. (Read 25393 times)

member
Activity: 233
Merit: 32
Hai că s-a prins şi Raoul Pal încotro se îndreaptă sistemul monetar Cheesy

member
Activity: 233
Merit: 32
Se pare că avem o cale  Wink

member
Activity: 233
Merit: 32
Mă simt nevoit să te pun şi pe tine aici, dacă mă cenzurezi şi tu Grin



Mie mi-a plăcut ce-ai zis tu acolo, şi m-am crăcănat de râs, dar trebuie să duci raţionamentul până la capăt.
Piaţa criptomonedelor e mic copil pe lângă restul pieţelor, de-aia şi are un potenţial uriaş de creştere.
Ca să nu mai zic că e mult mai transparentă, în ciuda aparenţelor.

Vezi graficul ăsta ca să te lămureşti.

Şi munca e sănătoasă, doar dacă e făcută cu cap, altfel nu e altceva decât un alt cui în coşciugul umanităţii.
Mai bine nu faci nimic decât să faci numai tâmpenii. Alan Watts spunea asta încă de acu' 50 de ani. Ciudat e că nu s-a schimbat nimic de atunci  Shocked



Iar Peter Joseph şi Jacque Fresco au avut dreptate de la început, din punctul meu de vedere, banii sunt o problemă. Blockchain-ul nu este o rezolvare în căutarea unei probleme, chiar rezolvă probelma banilor.
Şi este calea către economia bazată pe resurse, acolo cred şi eu că trebuie să ajungem.

Bine, probabil că întâi trebuie să scăpăm de frica de moarte, şi să terminăm cu prostiile. Care încă sunt multe.



Acuma trebuie totuşi să parafrazez un pic şi din "How to fly a horse" pe care tocmai am ascultat-o şi eu, e într-adevăr "geniala" (nu există genii, apropo)
"E al dracu' de greu să schimbi lumea, pentru că lumea nu vrea să fie schimbată"
member
Activity: 233
Merit: 32
Da, P.U.L.A. mea, până să zboare cocoşelul, probabil că întâi ar trebui să fie liber.
Deocamdată zboară direct în farfurie  Undecided


member
Activity: 233
Merit: 32
Băă, voi ați citit "The future is faster than you think" de Peter Diamandis?
Eu unul nu... spre rusinea mea, desi am citit mii de carti la viata mea...
Eu zic că merită, de citit n-am citit-o nici eu, dar am asculatat-o. O găsiţi aici.

De acuma tre sa concurăm și pe piața mașinilor zburătoare. Așa că mă bag și acolo. Cu compania de zbor "Cocoșelul Zburător"
Stiindu-te o fire inovativa, nu ma mira de loc intentia pe care o ai. In fond ai si creat o moneda proprie, dedicata celor care muncesc cu sarg Smiley
Logica acestei monede o explică băieţii ăştia doi mai bine decât mine.

Pentru că degeaba munceşti cu sârg, dacă nu mai e nevoie de munca ta. Şi cam trebuie să ne adaptăm.

în traducere liberă "Flying Little Cock"
Vei merge pe numele romanesc sau pe acesta? Sau vrei sa te lansezi si local si international in acelasi timp?
Eu cred că de acuma toată lumea ar trebui să înveţe limba română, aşa că să se descurce cu Google translate. Bine acolo traducerea e cosmetizată ca "The flying rooster"

Este un domeniu in plina dezvoltare si limita e cerul... la propriu  Cheesy

Mi-am permis sa ma apuc sa fac o schita pentru prototip. Nume de cod "Zambet Senin"

Excelentă initiativă Rizzrack, şi imaginea e chiar reuşită. Totuşi nu ştiu dacă e o idee foarte practică, cred că Dacia sport era un pic mai aerodinamică Cheesy

Acuma serios vorbind, industria asta chiar a prins aripi, şi o să cam fie open source de data asta. GAAS e un început.
Bine dracu că nu prea am făcut autostrăzi, că începeam să ne băgam unghia în gât  Grin

Că tot suntem în registrul ăsta, probabil ar trebui să ascultăm şi cartea recomandată de Timmy, "How to fly a horse" de Kevin Ashton
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
De acuma tre sa concurăm și pe piața mașinilor zburătoare. Așa că mă bag și acolo. Cu compania de zbor "Cocoșelul Zburător"
în traducere liberă "Flying Little Cock"

Este un domeniu in plina dezvoltare si limita e cerul... la propriu  Cheesy

Mi-am permis sa ma apuc sa fac o schita pentru prototip. Nume de cod "Zambet Senin"

legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Băă, voi ați citit "The future is faster than you think" de Peter Diamandis?

Eu unul nu... spre rusinea mea, desi am citit mii de carti la viata mea...

De acuma tre sa concurăm și pe piața mașinilor zburătoare. Așa că mă bag și acolo. Cu compania de zbor "Cocoșelul Zburător"

Stiindu-te o fire inovativa, nu ma mira de loc intentia pe care o ai. In fond ai si creat o moneda proprie, dedicata celor care muncesc cu sarg Smiley Ca atare, sunt ferm convins ca poti sa te afirmi si in acest nou domeniu. Numele este sugestiv si inspira multa duiosie. Important e sa aiba si impact pe partea de Marketing. Pe mine m-ai convins Smiley

în traducere liberă "Flying Little Cock"

Vei merge pe numele romanesc sau pe acesta? Sau vrei sa te lansezi si local si international in acelasi timp?
member
Activity: 233
Merit: 32
Băă, voi ați citit "The future is faster than you think" de Peter Diamandis?
De acuma tre sa concurăm și pe piața mașinilor zburătoare. Așa că mă bag și acolo. Cu compania de zbor "Cocoșelul Zburător"
în traducere liberă "Flying Little Cock"
member
Activity: 233
Merit: 32
Sa incepem cu un tricou:

member
Activity: 233
Merit: 32
Deci, ne băgăm P.U.L.A. in capitalism?

member
Activity: 233
Merit: 32
Am mai primit o oferta:

 Welcome!

Glad you found us, welcome to Saturn Network! We have finished uploading your project's token details to our Github repository, to complete your free listing please follow these steps:

1) Open your create order link: https://www.saturn.network/exchange/ETH/create-order/0xaa26c3abae14defe063a2a1b7ed2ceb3e392f4f3
2) Start by submitting the Approve transaction. Then create a buy order, once confirmed, your order book will be created and you can make sell orders also. You will now find your token in the exchange's asset list also. 

Ensure you have tested your market before announcing your listing to your community:
create a buy and sell order.
test buying and selling tokens. (using a second wallet)
test canceling open orders.
Team Saturn is not responsible for any lost funds due to your token not being compatible with our order book contracts.

We are currently actively fundraising towards Saturn Protocol v2, a major upgrade which will bring many new key trading features such as token to token pairs, liquidity pools, automatic market making, and price discovery. It is also the stage of DAO activation which means the protocol will be governed by Saturn token holders and profits will be shared via dividend payments.

There is a referral program, which you can use to share with your community:
Visit this page with your dapp browser to generate your unique referral link.
Share your link with your community and friends.
Thank you for your support!

We also provide marketing services to announce your new listing:
0.25 ETH - Listing announcement on our Twitter and social feeds. 
1 ETH - Press Release published on our blog, pushed out to our 10,000 followers across subscribers and social media accounts.
4 ETH - Launch Drop! Distribute your token to 1,000 active traders along with an announcement to highlight on our blog and social media.
Let me know if you are interested and I can send you more details about our marketing services.

Team Saturn
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Mulțumesc pentru încurajare  Grin

Sunt un sustinator al proiectelor romanesti de viitor.

...FED a anunțat acu' ceva vreme că o să facă bani nelimitați.
Au și "printat" vreo 3 trilioane de dolari. Și UE a "printat" vreun trilion.
Și sunt șanse destul de mari să am acces la ambele surse.

Nici scriitorii sau producatorii "Casa de Papel" nu visau ca se pot printa atatia bani. Aia abea au tiparit 900 si ceva de meleoane in cateva luni cat au stat acolo. FED are buton TURBO si reuseste sa printeze de 1000x in sub o luna. Diferentele dintre imprimeria din Spania si SUA Smiley)

1. Prin Facebook. M-a sunat un recruter la începutul pandemiei să ma duc în Cehia la Beat Games. Baieții ăia 3 care au facut 20 de milioane de dolari într-un an de zile, cu jocul ăla de VR unde tai cuburi în ritmul muzicii. Acum i-a cumparat Facebook și le-a dat acces la fondurile nelimitate.
2. Prin USR-Plus. L-am cunoscut pe Dragoș Pâslaru care acum e co-raportor la fondurile europene pentru România. Pare destul de deschis la noile tehnologii care cresc exponențial: VR/AR, Blockchain, AI, Robotică, Imprimare 3D, Biotehnologii, Rețele si Senzori.
Dacă activez doar în domeniile astea, am mari șanse să îmi dublez banii.
Pe care ulterior o sa mi-i bag în P.U.L.A.

Suna misto ideea cu Beat Games. Nu am Oculus si nu am incercat live jocul dar pare misto, cel putin din ce am vazut pe youtube. GuitarHero pentru Ninja
Parerea mea despre cei din politica de sus (adica nu aia underground care lupta pentru niste cauze dar fara sa scoata capul la suprafata) nu este prea buna. Din cate observ se merge mult pe ideea "o mana o spala pe alta, iar amandoua obrazul" sau "mie ce imi iese?". Daca ai reusi totusi o colaborare iti doresc multa bafta !
Si dupa sa revii la ceea ce conteaza cu adevarat: sa facem P.U.L.A mare !
member
Activity: 233
Merit: 32
Am făcut și calculele, după 36 de luni ar trebui să ajung la 84 de milioane de dolari.

Am verificat calculele tale si pot spune ca par corecte.
Ar trebui sa gasesti multe "oportunitati" de dublare a bitcoinilor (trimite 1 BTC si iti dau 2 inapoi mai tarziu) dar in rest pare fezabil  Grin
Spor la inmultire (cu 2) !


Mulțumesc pentru încurajare  Grin
Totuși eu nu vreau sa dublez Bitcoini, sunt o resursă limitată.
Dar sa dublez banii s-ar putea să meargă. FED a anunțat acu' ceva vreme că o să facă bani nelimitați.
Au și "printat" vreo 3 trilioane de dolari. Și UE a "printat" vreun trilion.
Și sunt șanse destul de mari să am acces la ambele surse.
1. Prin Facebook. M-a sunat un recruter la începutul pandemiei să ma duc în Cehia la Beat Games. Baieții ăia 3 care au facut 20 de milioane de dolari într-un an de zile, cu jocul ăla de VR unde tai cuburi în ritmul muzicii. Acum i-a cumparat Facebook și le-a dat acces la fondurile nelimitate.
2. Prin USR-Plus. L-am cunoscut pe Dragoș Pâslaru care acum e co-raportor la fondurile europene pentru România. Pare destul de deschis la noile tehnologii care cresc exponențial: VR/AR, Blockchain, AI, Robotică, Imprimare 3D, Biotehnologii, Rețele si Senzori.
Dacă activez doar în domeniile astea, am mari șanse să îmi dublez banii.
Pe care ulterior o sa mi-i bag în P.U.L.A.
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Am făcut și calculele, după 36 de luni ar trebui să ajung la 84 de milioane de dolari.

Am verificat calculele tale si pot spune ca par corecte.
Ar trebui sa gasesti multe "oportunitati" de dublare a bitcoinilor (trimite 1 BTC si iti dau 2 inapoi mai tarziu) dar in rest pare fezabil  Grin
Spor la inmultire (cu 2) !
member
Activity: 233
Merit: 32
M-am hotarât să încep investiția în propria P.U.L.A. totuși.
Încep cu 1 ban și cresc exponențial investiția in fiecare luna.



Am făcut și calculele, după 36 de luni ar trebui să ajung la 84 de milioane de dolari.
member
Activity: 233
Merit: 32
1 BTC jumate? Un fleac Smiley Raman si bani de zbor la clasa business catre Arhnem Smiley Serios vorbind, te bagi sa listezi la pretul asta?

Pâna nu se pun stramoșii nepoților nepoților noștrii de acord cu ce o se întâmple cu P.U.L.A. lor, nu fac nimic cu ea. Doar îmi dau cu părerea.
La cât de uniți suntem, cred că o să rămâna în telefonul ăsta ca exponat de muzeu:



legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Eu, personal, as sugera sa nu te apuci sa platesti pentru listarea unei monede ce probabil, la modul cel mai serios, va avea zero volum si zero viitor. Gandeste-te la faptul ca, odata cu plata listarii, nu te asigura nimeni ca exchange-ul nu se va inchide sau ca moneda ta va fi listata pentru totdeauna.
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Am primit o ofertă și de la Systemkoin:

Pai cu o investitie de 2BTC mai repede cumperi un cod sursa, daca nu gasesti nimic interesant pe github, si iti faci un micro dex "pula.crypto"  de unul singur (e deja inregistrat, dar poate il prinzi candva).

Ori asta ori te orientezi catre exchange-uri nou create care nu isi permit sa ceara inca fee-uri de listare.
Poate faci stable coin cu valoarea celebrei monede din Botswana. 1 Romanian Pula token = 1 Botswana Pula
Posibilitatile sunt infinite, dar 2-3 BTC pe astia nu cred ca este una din ele  Cheesy

Multa bafta si ai grija ce faci cu Pula, pentru ca nu e a ta, ci a nepotilor nepotilor nostrii  Grin
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
1 BTC jumate? Un fleac Smiley Raman si bani de zbor la clasa business catre Arhnem Smiley Serios vorbind, te bagi sa listezi la pretul asta?
member
Activity: 233
Merit: 32
Am primit o ofertă și de la Systemkoin:
Pages:
Jump to: