Pages:
Author

Topic: DeSi - Decentralized Simplicity sau "Descurcă-te Singur" - page 6. (Read 25393 times)

member
Activity: 233
Merit: 32
Am găsit 1inch, se potrivește perfect pentru P.U.L.A. mică  Grin
Acuma, nu-mi mai trebuie decât 20 de mii de dolari să o listez. De unde fac rost  Huh
Tre să fac o piscina lichida la Mooniswap
136 de dolari mă costa numai gazul.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Asa e, sunt mai multe variante la CMC. Si sunt sanse mai mari ca pe aceste site-uri sa fie cerinte mai mici de listare. Iti tin pumnii! S-ar putea sa iti ceara anumite detalii si sa trebuiasca sa imbraci cumva frumos informatia....dar cred ca sunt sanse Smiley
member
Activity: 233
Merit: 32
Mulțumesc mult, o să încerc, nu-mi dau mari șanse de reușită, dar și așa n-am altă treabă.
Mă gândeam ca exista și alternative la CMC, cum ar fi CoinGecko sau CoinPaprika. O să încerc și cu ei.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Criteriile de listare pe CoinMarketCap apar aici:

Quote
Cryptoassets

For a cryptoasset to be considered for a tracked listing, it must meet the following prerequisites:

    Leverage cryptography, consensus algorithms or distributed ledgers, peer-to-peer technology and/or smart contracts to function as a store of value, medium of exchange, unit of account, or decentralized application.
    Must have a functional website and block explorer.
    Must be traded publicly, and actively traded on at least one (1) exchange (with material volume) that has tracked listing status CoinMarketCap.
    Provide a representative from the project with whom we can establish open lines of communication for any clarifications.

Din punct de vedere al exchange-urilor, poti incerca cu unele mici. WebDollar a inceput cu BiteBTC, BitRabbit si p2pb2b. Nu vreau sa se inteleaga ca fac shilling acestui proiect, care nu imi inspira deloc incredere (din cauza dezvoltatorilor). Vreau doar sa detaliez drumul pe care l-a parcurs pentru a ajunge pe CMC. Daca te uiti acum pe pagina lor unde apar exchange-urile cu care lucreaza (https://webdollar.io/partners/exchanges), poti vedea mai multe - in afara celor trei cu care au lucrat de la inceput (dinainte de a fi listati pe CMC), mai apar acum si BitMahavi, Webd Timi si Swaps Network.

Alternativ, te poti uita si pe CMC la exchange-uri mici si sa incerci sa iei legatura cu ele. De asemenea, ai puta incerca si cu BitMahavi. Din moment ce au listat deja un proiect romanesc, poate sunt interesati si de altele. Dar este necesar totusi un exchange care sa fie recunoscut si de CMC - "Must be traded publicly, and actively traded on at least one (1) exchange (with material volume) that has tracked listing status CoinMarketCap.".

Iar pe CMC, exchange-urile le regasesti aici: https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges. Eventual poti scrola pana in partea de jos a paginii, acolo unde sunt cele cu volume mici si sa incerci sa iei legatura cu acelea Smiley
member
Activity: 233
Merit: 32
Pai ii spui lui CZ ca ii dai si lui nitica P.UL.A. Smiley Eventual sa compare si cu ce are el in portofoliu. Si cand va ajunge la concluzia ca a ta e mai viabila (deci nu daca, ci cand), o va adauga cu siguranta.

Radem, glumim, dar ai putea incerca o listare la un exchange mai mic. WebDollar e listat pe CMC doar din motiv ca apare la 3 exchange-uri. Volumul nu conteaza. WEBD se tranzactioneaza in cantitati de 10$/zi Smiley

Acuma și CoinMarketCap e a lui CZ, nu știu dacă te mai listează acolo fară să apari pe Binance.
Chiar și așa, ce alte exchange-uri recomanzi?
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Pai ii spui lui CZ ca ii dai si lui nitica P.UL.A. Smiley Eventual sa compare si cu ce are el in portofoliu. Si cand va ajunge la concluzia ca a ta e mai viabila (deci nu daca, ci cand), o va adauga cu siguranta.

Radem, glumim, dar ai putea incerca o listare la un exchange mai mic. WebDollar e listat pe CMC doar din motiv ca apare la 3 exchange-uri. Volumul nu conteaza. WEBD se tranzactioneaza in cantitati de 10$/zi Smiley
member
Activity: 233
Merit: 32
Eu as recomanda sa incerci sa iti listezi moneda pe Binance. Cu motivatiile descrise pe prima pagina a topic-ului sunt sigur ca il vei convinge foarte usor pe CZ sa o listeze. In fond, daca ElRond e pe Binance, de ce nu ar fi si P.U.L.A.?

De acord, dar am înteles ca e nevoie de o grămadă de bani ca sa faci treaba asta.
Vreo $500.000 listarea și tranzacții de $10.000 pe zi. Io am doar pensia, și nu prea ma ajută.
Dacă nu există o comunitate care să susțina moneda asta, n-are nicio sansă de reușită.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Eu as recomanda sa incerci sa iti listezi moneda pe Binance. Cu motivatiile descrise pe prima pagina a topic-ului sunt sigur ca il vei convinge foarte usor pe CZ sa o listeze. In fond, daca ElRond e pe Binance, de ce nu ar fi si P.U.L.A.?
member
Activity: 233
Merit: 32
Ce efect ciudat are corectitudinea politică în țara asta:
Toată lumea iși baga P.U.L.A. în orice, dar nu bagă nimeni nimic in P.U.L.A.  Cry
Cum naiba să ne crească in felul ăsta  Huh
member
Activity: 233
Merit: 32
Ehehe, sunt vremuri grele si in 2024 se anunta si mai grele Smiley Daca vreau sa ajung la Arnhem (si inapoi!) trebuie sa fiu foarte chibzuit Smiley Altfel, poate ma trezesc ca raman pe acolo.

Io cred că n-ar fi rău să ramânem acolo. Românii ăștia mulți m-au terminat psihic la propriu. Mi-aș cam dori să am de-a face cu ăia mai puțini.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ehehe, sunt vremuri grele si in 2024 se anunta si mai grele Smiley Daca vreau sa ajung la Arnhem (si inapoi!) trebuie sa fiu foarte chibzuit Smiley Altfel, poate ma trezesc ca raman pe acolo.
member
Activity: 233
Merit: 32
Cred ca iesi destul de ieftin si daca iei un microbuz (sau o rata) de la autogara Militari pana la Ciulnita si de acolo un low cost de Ciulnita-Crevedia-Arnhem, cu retur cu escala la Belciugatele. Eu cel putin asa intentionez sa fac. Pana la aniversarea de 15 ani din noiembrie 2024 oi strange eu 50 lei pentru bilete dus-intors. Si la rata dau ceva la sofer si ma ia si pe mine Smiley

Și eu care credeam că doar oltenii sunt zgârciți Roll Eyes
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Cred ca iesi destul de ieftin si daca iei un microbuz (sau o rata) de la autogara Militari pana la Ciulnita si de acolo un low cost de Ciulnita-Crevedia-Arnhem, cu retur cu escala la Belciugatele. Eu cel putin asa intentionez sa fac. Pana la aniversarea de 15 ani din noiembrie 2024 oi strange eu 50 lei pentru bilete dus-intors. Si la rata dau ceva la sofer si ma ia si pe mine Smiley
member
Activity: 233
Merit: 32
Și așa am ieșit la pensie cu diagnostic de schizofrenie.

Pai atunci ai timpul din lume = ))) Poate ar fi mai bine totusi sa te interesezi daca chiar va mai avea loc intalnirea propusa de Bitcoin Romania. Nu de alta, dar sa nu te duci singur Smiley
Despre adunarea generala, care se planifica de sapte ani de zile, ce sa zic: mai asteptam un pic pana se lamuresc ultimele detalii. Probabil ca la al doilea halving de acum incolo (fara a-l numara pe cel de anul asta) o sa stim precis cand va avea loc.
Si la Arnhem, daca vrei sa vii, esti invitat de onoare Smiley Acum am sesizat ca nu pusesem link catre intalnirea propusa de mine la Arnhem lol: Suggestion: Bitcointalk 15th anniversary meetup in Arnhem. Dupa cum vezi, s-au anuntat 3 insi. Cu noi doi vom fi 5. Mai mult decat suficienti Smiley

Sarumana pentru invitație. Mă simt onorat. Sper sa reușesc să strâng ceva din pensie până atunci.
Acuma schizofrenia e handicap de gradul 1. S-ar putea să am ceva gratuități de transport. Cheesy
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Și așa am ieșit la pensie cu diagnostic de schizofrenie.

Pai atunci ai timpul din lume = ))) Poate ar fi mai bine totusi sa te interesezi daca chiar va mai avea loc intalnirea propusa de Bitcoin Romania. Nu de alta, dar sa nu te duci singur Smiley
Despre adunarea generala, care se planifica de sapte ani de zile, ce sa zic: mai asteptam un pic pana se lamuresc ultimele detalii. Probabil ca la al doilea halving de acum incolo (fara a-l numara pe cel de anul asta) o sa stim precis cand va avea loc.
Si la Arnhem, daca vrei sa vii, esti invitat de onoare Smiley Acum am sesizat ca nu pusesem link catre intalnirea propusa de mine la Arnhem lol: Suggestion: Bitcointalk 15th anniversary meetup in Arnhem. Dupa cum vezi, s-au anuntat 3 insi. Cu noi doi vom fi 5. Mai mult decat suficienti Smiley
member
Activity: 233
Merit: 32
GazetaBitcoin Pai merg la toate. Și așa am ieșit la pensie cu diagnostic de schizofrenie.

20kevin20 din punctul meu de vedere jumătate din cei 18 milioane de dolari în P.U.L.A. sunt la tine.
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Cred că o să fac alt erc20 token până la urmă, durează 5 minute Cheesy
Mai important este sa aflam daca Româna e cea mai veche limba Europeană.
Oldest language - Romanian
Pentru un moment, odata cu schimbarea titlului, am avut impresia ca exista un thread de mai multe pagini pe care l-am ratat.

In orice caz, pana faci tu al doilea ERC20 poate imi explodeaza si mie P.U.L.A. la niveluri astronomice avand in vedere ca acum probabil detin mai bine de 50% din supply-ul nepierdut.. Doamne ajuta!
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
E un topic despre o intalnire in Bucuresti pe 29 august, organizata de Bitcoin Romania, care nu stiu daca mai este sau nu de actualitate: Întâlnire București. Si mai e un topic deschis de Cyrus prin 2013, despre o prima adunare generala, care este activ si acum: Propunere: Prima adunare generala!. Si asta e de actualitate inca, deoarece nu a avut loc, desi discutia a inceput acum vreo sapte ani Smiley

In sfarsit, am mai propus si eu o intalnire pe 22 noiembrie 2024 in Arnhem Smiley Care are sanse mai mari de a se realiza in 2024 decat prima adunare generala a romanilor de pe forum, intrucat pe acest topic de sapte ani de zile nu s-a stabilit inca ceva concludent  = )))

Poti alege la care vrei sa participi din cele de mai sus.
member
Activity: 233
Merit: 32
Face cineva întâlniri forumiste pe pandemie?
Mie mi-a ieșit testul negativ și sunt prin București.
member
Activity: 233
Merit: 32
Cred că o să fac alt erc20 token până la urmă, durează 5 minute Cheesy
Mai important este sa aflam daca Româna e cea mai veche limba Europeană.
Oldest language - Romanian
Pages:
Jump to: