Pages:
Author

Topic: DeSi - Decentralized Simplicity sau "Descurcă-te Singur" - page 7. (Read 25393 times)

legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Daca intri pe Olx la acest link: https://m.olx.ro/oferte/q-display-allview-p4 vei gasi o multime de display-uri. Problema e daca vor accepta vanzatorii aceasta forma de plata Smiley Daaca negociezi bine s-ar putea sa ai sanse. Iti tin pumnii!
member
Activity: 233
Merit: 32
Am nevoie de display pentru un Allview P4 Pro ca sa-mi recuperez P.U.L.A.
Ofer o caruta de P.U.L.A. pentru el.
member
Activity: 233
Merit: 32
Ma uitam prin sectiunea Bitcoin Discussion si am gasit un topic ce mi-a dat o imaginatie foarte bogata legata de proiectul tau:

Sugi Wallet!

Ar fi misto daca ai putea sa iti tii P.U.L.A. in el.

"Ce monede hodl-uiesti cel mai mult?"
"Imi tin intr-un portofel Sugi 10 carute de P.U.L.A."

Hai ca m-am cracanat de ras Smiley)))))
Sarumana, chiar aveam nevoie.
Incerc sa vad daca merge.

Edit:
Mi-a pierit rasu repede. O sug, ca n-am 300 de lei sa iau un card SUGI
Naiba, atata dau pe chirie.
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Ma uitam prin sectiunea Bitcoin Discussion si am gasit un topic ce mi-a dat o imaginatie foarte bogata legata de proiectul tau:

Sugi Wallet!

Ar fi misto daca ai putea sa iti tii P.U.L.A. in el.

"Ce monede hodl-uiesti cel mai mult?"
"Imi tin intr-un portofel Sugi 10 carute de P.U.L.A."
member
Activity: 233
Merit: 32
ajutorul vine din toate părțile! Grin Grin

Poate vine de la Start-Up Nation Smiley)
newbie
Activity: 10
Merit: 0
ajutorul vine din toate părțile! Grin Grin
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Acum ca tot veni vorba de Dragnea, ma mai gandeam la ceva. Ar putea fi si o varianta pentru plata pensiilor speciale. Ca tot nu vor sa le elimine.
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Cheesy  ...sincer, io mă mir că o vrea cineva chiar și gratis.
Mi s-a recomandat să o dau degeaba si să o răscumpăr la prețul de 1 ban P.U.L.A.
Aș face asta cu mare plăcere, problema e ca bani pula pentru bani P.U.L.A.
Eu zic sa nu glumesti prea mult, cine se gandea vreodata ca ar ajunge Musk sa faca meme-uri pe seama DOGE? Cheesy



Trebuie sa sustinem produsele romanesti, intr-un fel sau altul, tine doar de economia Romaniei. Mai bine o P.U.LA. autohtona decat una straina.
Cred ca putem face istorie pana la urma. Acum, ca tot lucreaza China si alte guverne la propria moneda digitala, poate s-or gandi si ai nostri la un proiect si nestiind de unde sa inceapa, vor intra aici pe local sa stie de unde s-o apuce..

Daca facem tranzitia catre moneda digitala, cate P.U.L.A. o sa ii dam lu' Dragnea cand iese din parnaie? Ca pare-se ca a cam facut ceva maruntis de cand cu pandemia asta!
member
Activity: 233
Merit: 32
Trebuie sa sustinem produsele romanesti, intr-un fel sau altul, tine doar de economia Romaniei. Mai bine o P.U.LA. autohtona decat una straina.

Multumesc pentru suport. Sper să reușim să mișcăm proiectul ăsta într-o direcție mai concretă până la urmă.
Deocamdată a rămas suspendat în al cincilea element.
full member
Activity: 693
Merit: 120
Trebuie sa sustinem produsele romanesti, intr-un fel sau altul, tine doar de economia Romaniei. Mai bine o P.U.LA. autohtona decat una straina.
member
Activity: 233
Merit: 32
Ah, raman dator! Deja ma simt prost, imi dai P.U.L.A. si mai si platesti..

Cheesy  ...sincer, io mă mir că o vrea cineva chiar și gratis.
Mi s-a recomandat să o dau degeaba si să o răscumpăr la prețul de 1 ban P.U.L.A.
Aș face asta cu mare plăcere, problema e ca bani pula pentru bani P.U.L.A.
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Ăăă  ...avem o problmă tehnică, ...gaz pula  Grin


EDIT:
Problemă rezolvată. Am găsit niște măruntiș pe Binance.
Vezi tranzactia aici
Ah, raman dator! Deja ma simt prost, imi dai P.U.L.A. si mai si platesti..



Banuiesc ca nu o sa recunoasca nimeni ca a primit P.U.L.A inaintea ta. Am si eu ceva la pastrare (438 days 4 hrs ago).
Pe tine ce te face sa recunosti atunci ca ai luat P.U.L.A. acum un an jumate?
full member
Activity: 693
Merit: 120
Am norocul sa fiu primul in linie pentru o caruta gratis de P.U.L.A.!

Transfera aici, sa facem istorie! Prima caruta de 1 Mai? Sau au fost altii mai vicleni carora le-ai dat P.U.L.A. inaintea mea?
0x568207B5fde3A8a14ad24AF83796bBa24c4994DA

Banuiesc ca nu o sa recunoasca nimeni ca a primit P.U.L.A inaintea ta. Am si eu ceva la pastrare (438 days 4 hrs ago).
member
Activity: 233
Merit: 32
Am norocul sa fiu primul in linie pentru o caruta gratis de P.U.L.A.!

Transfera aici, sa facem istorie! Prima caruta de 1 Mai? Sau au fost altii mai vicleni carora le-ai dat P.U.L.A. inaintea mea?
0x568207B5fde3A8a14ad24AF83796bBa24c4994DA

Ăăă  ...avem o problmă tehnică, ...gaz pula  Grin


EDIT:
Problemă rezolvată. Am găsit niște măruntiș pe Binance.
Vezi tranzactia aici
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Am norocul sa fiu primul in linie pentru o caruta gratis de P.U.L.A.!

Transfera aici, sa facem istorie! Prima caruta de 1 Mai? Sau au fost altii mai vicleni carora le-ai dat P.U.L.A. inaintea mea?
0x568207B5fde3A8a14ad24AF83796bBa24c4994DA
member
Activity: 233
Merit: 32
Doar azi dăm P.U.L.A. gratis câte o caruța pentru fiecare adresa Eth.
member
Activity: 233
Merit: 32
Avem acum si un domeniu de web descentralizat - unbanpula.crypto

Momentan cele 3 moduri in care poti accesa internetul descentralizat este cu ajutorul:
1. Opera pentru Android
2. Extensia Unstoppable pentru Chrome si Brave
3. Browser-ul de Blockchain Unstoppable

Va puteti comanda si voi unul aici
member
Activity: 233
Merit: 32
Multumesc pentru intrebari si sugestii.

Pai numarul total de monezi P.U.L.A. este de 7.700.000.000 (sapte miliarde sapte sute de milioane)
Dupa cum vezi si aici: https://etherscan.io/token/0xaa26c3abae14defe063a2a1b7ed2ceb3e392f4f3
Fleacurile si nimicurile sunt subunitati. P.U.L.A. are 6 zerouri dupa virgula, in caz ca vrea cineva sa faca microtranzactii Cheesy

Cum in total:
       Bitcoin are 2.100.000.000.000.000 de satoshi
  Ethereum are 110.445.885.000.000.000.000.000.000 de wei (momentan, ca e cu inflatie)
  si P.U.L.A. are 7.700.000.000.000.000 de nimic

Am anticipat entuziasmul provocat de moneda asta cu cativa ani, probabil decenii. Comunitatea se lasa asteptata.
Asa ca P.U.L.A. goala mai are pana sa se coaca. Dar si P.U.L.A. mica are o valoare la fel de mare momentan ...0 RON

Linkul Google Play era catre o aplicatie de portofel, la care lucram. Dar mi-au sters-o astia. Oricum n-avea rost ca acum avem si altelte.
Eu folosesc Enjin Wallet.
Am si dat 2 carute prin el. Mai am acum 7 hambare si 691 de carute.

Poti sa adaugi tokenul personalizat cu adresa 0xaa26c3abae14defe063a2a1b7ed2ceb3e392f4f3 si numele PULA

Mai am 3 carute pe LedgerDex.
Si acolo se adauga tokenul folosind aceeasi adresa.

Treaba cu Meritul o sa o scot.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Hai ca am avut timp sa studiez mai bine proiectul si OP Smiley Revin cu cateva intrebari si precizari / sugestii, sper sa ajute:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Unități:
1 nimic - cea mai mică unitate
1 fleac = 1.000 de nimic
1 P.U.L.A. = 1.000 de fleacuri
1 roabă = 1.000 de P.U.L.A.
1 caruță = 1.000.000 de P.U.L.A.
1 hambar = 1.000.000.000 de P.U.L.A.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Total:
7,7 hambare de P.U.L.A.
7.700 căruțe de P.U.L.A.
7.700.000 roabe de P.U.L.A.
7.700.000.000 de P.U.L.A. - nu mai sunt suficiente ca să aibă fiecare câte una
7.700.000.000.000 de fleacuri
7.700.000.000.000.000 de nimic

Capital de piață total:
7.700.000.000 P.U.L.A. coins = 77.000.000 RON = aprox. 18.000.000 USD

Aici nu am inteles ceva. Care este cantitatea totala? In partea de sus scrie ca exista "7.700.000.000.000.000 de nimic" (adica un numar total de sapte trilioane sapte sute de bilioane), iar mai jos scrie "7.700.000.000 P.U.L.A. coins", adica sapte miliarde sapte sute de milioale, care este un numar de un milion de ori mai mic decat primul mentionat Smiley E o mica neconcordanta.

Neconcordanta se poate observa si aici: "7.700.000 roabe de P.U.L.A." vs "7.700.000.000 P.U.L.A. coins" - adica numarul total e egal cu al roabelor, nu cu al nimicului  Huh



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II. Recolta de P.U.L.A. Coins - "P.U.L.A. goala"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Data estimata: 1 Mai 2020

Ne apropiem cu pasi mari de recolta. Data de 1 mai 2020 mai e valabila?




La orice comandă se va plăti ca avans 1 Merit
Cine nu poate să plătească 1 Merit sau nu știe să folosească Ethereum, va trebui să cumpere prin aplicația de portofel

Amuzant, daca luam topicul ca un pamflet, dar am o mica sugestie: trading-ul de merite nu este interzis, dupa cum spunea si LoyceV:

Merit sales, transfers to aliases, back-and-forth trading, etc. are not much of an issue. All illegitimate merit will decay, and will account for a tiny and very expensive fraction of the total merit economy. It's basically a rounding error; fight it where convenient, but waste no sleep over it.

Acum presupun ca daca nu s-a intamplat asta deja, membrii din sectiunea romaneasca stiu de gluma Smiley

Revenind insa la ce scriai, voiam sa iti spun ca link-ul mentionat de tine de pe Google Play nu functioneaza.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Stiu si eu...sa nu te intalnesti eventual cu o reprezentanta a sexului frumos inainte de cresterea exponentiala...? Smiley
Pages:
Jump to: