Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 18. (Read 1988 times)

member
Activity: 336
Merit: 17
Dün ne oldu dolara öyle ya aldı başını gitti. Önceki gün 4.6 larda felanda. Bir anda neler oldu da böyle bir yükseliş meydana geldi. Ya şimdi elimizde dolar var o yüzden artması şuan için işime gelir şahsen. Ama ülkemiz için kötü bir durum.
member
Activity: 364
Merit: 20
Birde haber geçiyorlar Bakan Berat Albayrak enflasyon ve faiz ile ilgili konuştuktan sonra doların düşmeye başladı. Düşme dediği de 3-4 kuruş.
Doların 3 kuruş inmesi 5 liraya çıkmasından daha önemli işte ülkemizde.
member
Activity: 364
Merit: 10
Bu duruma şaşıranları anlamakta zorlanıyorum gerçekten. Bu değere geleceğini tahmin etmek için muhteşem bir ekonomi bilgisine sahip olmaya gerek yok. Yükselişin daha da devam edeceğini düşünüyorum.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
inanamıyorum gerçekten bu kadar kısa sürede bu hale gelmesine ve gidişat hiç de iyiye işaret değil bol keseden düşecek ekonomimiz iyi deniyor amadurum ortada daha da yukarılara çıkacağını düşünüyorum ben yurtdışı tatilleri hep yattı
member
Activity: 336
Merit: 11
Çok incelememek gerekiyor. Dolar 5 lira oldu. Ha 5 kuruş aşağısı ha 5 kuruş yukarısı. Hiç farketmez.
5'e sabitlendi artık bundan sonra da sırayla 5.50 6.00 ve diğerlerini de göreceğiz.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
artıyor artıyorda gerçekten ben ilk başta bu kriptoculara iyi gelir sanıyordum baya safmışım.
Ulan hiçbişey alamıyorum tablet alacaktım almıyorum,Araba almayı düşünüyordum artık düşünmüyorum.
Telefon,pc hiçbişey alınmıyor herşey uçtu gitti mk
member
Activity: 280
Mevcut iktidarın ekonomi konusunda hamlesinin kalmadığının göstergesi diyebiliriz. Ee yatırımcı yok, üretim yok enflasyon 2 haneye yükselmiş ülkede ne var ne yok satılmış. Daha da kötü günlerin sinyallerini almaya başladık..
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
öyle bir hava estiriyorlar ki. hani dolar 10 liraya gelse ve 9.50'a gerilese "bakın türk lirası değer kazandı" diyecekler. zaten 5.00'dan gerileme olduğunda bunu yapmadılar mı? doların 6-7 lirada durduramaz. yabancı yatırımcılar ekonomideki kırılganlığı biliyor, farkında.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
iki şeye şaşırıyorum:
1-Doların hala 5 tl altında olmasına
2-btc'nin 6k'larda sürünmesine
Bunun da iki nedeni var sanırım. Dış yatırımcı henüz istediği miktarda dolar toplayamadığı için (yani çıkmak isteyen çıkamadığı için fazla palazlanmasına müsaade etmiyorlar) dolar/tl ucuz,
btc de aynı şekilde ucuzdan toplanamadığı için bu seviyelerde!
member
Activity: 378
Merit: 11
Artık millet kıraathanelerinde keklerin içini doldururlar millet kolpaçinodaki gibi uçak indirir, zamanında dağıtılan kömürleri yemiş makarnayı yakmış bir topluluk her şeyi hak etmektedir bence
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Btcturk borsasına da Usdt eklendi. Hadi yine iyisiniz. İstediğiniz zaman Dolar satın alıp satabileceksiniz borsa üzerinden. Adamlar gerçekten çalışıyor. Takdir etmek lazım. Doların 5 TL olması 10 TL olması benim için birşey ifade etmiyor. Asıl para kazandıran yatırım enstrümanları Bitcoin ve altcoinler olduğu için Doların artması pek fazla kazanç sağlamıyor.
full member
Activity: 616
Merit: 118
halk böyle istiyor onlarda yapıyor bundan ötesini konuşmaya gerek yok 10 tl olmalı 5 az
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
özellikle bilişim sektörüyle uğraşanlar için kötü haber oldu herşey dolarla çünkü dedikleri gibi 5TL'yide geçecektir bana göre kısa süre içerisinde
full member
Activity: 490
Merit: 105
dolar ve euro o kadar yükseliyor ki millet parasını oraya yatırıyor olabilir bu yüzden Kripto paralara yeni yatırımcılar gelmiyor yavaşlıyor dövizlerin yükselmesinin nedeni Amerika'nın 200 milyar dolarlık vergi yapma hedefi olduğu için oldu bunlar.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
daha hafta basinda 4.59 seviyelerideydi bu ne ara bu kadar yukseldi?? dolarin hic bu kadar volatil durumda oldugu bir donemi hatirlamiyorum gun icinde %1 i asan degisimler var. forexde kaldiraclari kaca dusurduler bilmiyorum ama bundan 1-2ay oncesinde btc ve altlardan cikip forex e gireymisiz bu yaz paranin naamina kormusuz resmen Smiley
member
Activity: 294
Dis ticaret acigi cok yuksek ve ulkede uretim namina hicbirsey yok. Turizme bel baglanmis durumda ancak onunda getirisi maalesef dusuk. Kisi sayisi artsa da kisi basina harcama dusuyor. Teknoloji ve sanayi bakaimindan cok gerideyiz. Avrupa birliginden alinan kredi ve hibeler amac disinda kullanildi ve uretime hicbir katki saglamadi. Bu hibeler tarikat ve parti baglantilariyla belirli kimselerin cebine rusvet karsiliginda kondu. O paralarin bir kismi tekrar yurt disina cikti.
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
Halkımız ve yöneticilerimiz bile bile her şeye lades dediler, bu hallere gelineceği belli değil miydi, 2+2 eşittir 4 eder.  Ne güzel söylemişler bakın, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Buyrun perşembeye..
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
Allah türkiyeyi bu hale getirenlerin gani gani belasını versin başka da bir şey demiyor, halk olarak ne kadar sesimizi çıkarsak da, destek çok az oluca önüne geçemiyoruz bu cehaletin

her toplum hak ettıgı şekilde yönetilir, yapacak birşey yok, 5.3 geliyor dolarda. nıhayı hedefı 7.3 ıle 7.5 gibi bir değer, sorun doların artıyor olması degıl. dolar artmıyor. tl deger kaybedıyor dunya genelınde, dolar artıyor olsa euro/tl parıtesı sabıt kalır. oda artıo aq Cheesy
newbie
Activity: 238
Merit: 0
Allah türkiyeyi bu hale getirenlerin gani gani belasını versin başka da bir şey demiyor, halk olarak ne kadar sesimizi çıkarsak da, destek çok az oluca önüne geçemiyoruz bu cehaletin
legendary
Activity: 2086
Merit: 1631
Hiç şaşırmaya gerek yok, Türkiye teknolojik ve idari olarak geri kalmış bir ülkedir, ekonominin çökmesi kaçınılmazdır. KHK'larla yönetilen bir monarşiye dönüştü rejim değişikliği

başladı, bu tabiki yabancı yatırımcının gözünden kaçmaz, teknolojik olarak rekabet edemedikçe de dövizde yükseliş devam eder. Şu anda zaten şairin dediği gibi,

Türkiye, gelişmiş ülkelere kapağı atamayanların yaşadığı bir yer haline gelmiş durumdadır...
Pages:
Jump to: