Pages:
Author

Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲 - page 19. (Read 1989 times)

brand new
Activity: 0
Merit: 16
hocam şaka maka ne oluyor bu dolara 4.91 nedir, yazık oldu memlekete
newbie
Activity: 77
Merit: 0
Dolar dolar azar azar hiç durmadan sonumuzu hazırlar . Dahada yükseleceğini öngörüyorum forumdaki diğer dolar ile ilgili başlıklardan da gördüğüm kadarıyla herkes benim gibi düşünüyor Allah sonumuzu hayır etsin.
full member
Activity: 448
Merit: 107
Çıksın çıkabildiği kadar. mikemmel manzara görüyorsunuz..
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
4.90lara iniyor..cumaya kadar nolacak bakalım
full member
Activity: 966
Merit: 142
16 senedir ne olduysa simdi de o olacak.  Ne bekliyordunuz ki,  sapkadan 16 senede cikmayan tavsani,  baskan olduktan sonra parmaklariyla bir şık yapip cikmasini bekliyordunuz.  Gecmis olsun hepimize.
full member
Activity: 392
Merit: 107
bak işte bizim paramız bu kadar oyuncak olmuş milletin elinde.  siyasilerin yaptığı açıklamalar ekonomiyi doğrudan etkiliyor. faiz artırımı yok hatta daha da düşecek şeklinde bir açıklama yaparsanız olacagı bu. malesef 5 lirayı da aşacaktır dolar. markete pazara gidemez olduk. neye elimizi atsak ateş pahası. düşünüyorum da asgari ücretli biri maaşını ne yapsın. sadece domates patates falan alsa. maaşı 1 ayda zaten biter. o derece yani. büyük bir kriz kapıda bence. berat bey ne yapacak merak ediyorum açıkçası. hiç ümidim yok.
full member
Activity: 672
Merit: 110
4,977 den dondu sabah 5 tl yı gorebılırız. yuzuklerın efendısını işin basına gecırırsen .sıze babanız bıle guvenmezz artık. %52 lık kısım mutludur.zengınler degıl fakırler sectıgıne gore. beter olun fakırler daha da fakırlesın oy vermeye devam edınnn
member
Activity: 1260
Merit: 43
Arttırıyorum ve 5.03 diyorum. Hayır olsun inş. sonumuz hiç iyi görünmüyor.. Neler oluyor böyle cidden sıkıntı çok büyük boyutlarda..
full member
Turkish Translator
4.95 hayırlı olsun
member
Activity: 322
Merit: 32
Normalde televizyon izlemem fakat nadiren haber için açıyorum A haber denk geldi aman aman sanırsın seneye marsa koloni kuruyoruz. Hele turizm konusunda bu yıl çok iyi deyince televizyonu balkondan fırlatmamak için kapattım.

Turist olarak ülkede ki 5 milyon mülteciyi mi saydırlar ki ?
full member
Turkish Translator
Valla ben AHaberi arada izliyorum utanmasalar 3 lira falan dicekler ne zaman açsam dolar düşüyor altın düşüyor elinizdeki altınları bozdurun yabancı kaynaklar kalmasın diye diye hala insanların duygularını sömürmeye devam ediyolar...

Hocam A haberi ben de izliyorum ne derslerse tersi olduğunu çok güzel anlatıyorlar  Grin
newbie
Activity: 34
Valla ben AHaberi arada izliyorum utanmasalar 3 lira falan dicekler ne zaman açsam dolar düşüyor altın düşüyor elinizdeki altınları bozdurun yabancı kaynaklar kalmasın diye diye hala insanların duygularını sömürmeye devam ediyolar...
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Türkiye'nin ilacı demokrasi. Demokrasi olmayan bir ülkeye dış yatırımcı gelmez. Pankart açtı diye kendi milletine mensup universite gençlerini hapse atan bir ülkeye dış ülkeden elin oğlu güvenipte döviz sokmaz.
Bugün bu kurlarda yaşadığımız ülkeye sıcak paranın girmemesi ve cari açığın yükselmesidir. Ne büyük hüsran, kısır döngüdür ki, cari açık dolar bazında arttıkça TL değer kaybetmeye devam edecek , TL değer kaybettikçe de cari açığımız TL cinsinden katlanarak büyüyecek..
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Dolar 1 ay 4,5 - 5 arası gider gelir. Sonra tekrar 5 in üzerine çıkıp yükselmeye devam eder.
full member
Activity: 742
Merit: 112
doların hali malum. nasıl 4 lirayı aştığı zaman 5'e gelmesini merkez bekledi. bu sefer 6'ya gitmesini bekleyecek. faiz artırımı falan ancak buralardan gelir. seçim de bitti artık 5 liradan müdahale edecek durumu yok. bu gidişle faizler 30'lara doğru gidecek bence.
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Yeni sistemimizde olağanüstü hallerde cumhurbaşkanı sınırlamalara tabi olmaksızın kararname çıkarabilecek, kararnameler OHAL KHK'leri işlevini görecek, meclis onayına sunulmaksızın kararname çıkarılabilecek, her türlü kolaylık var sistemde, OHAL kalkmasına gerek kalmadı aslında, bu doların derdi ne ya.

jr. member
Activity: 252
Merit: 1
Faiz düşürülmeli açıklamaları yabancılar çok sert tepki veriyor. Seçim döneminde İngiltere'de benzer birşey söylenince de yukarı hareket başlamıştı.
Sonra Mehmet Şimşek giderek bir hafta yanlış anlaşılma olduğunu anlattı.
newbie
Activity: 110
İlk olarak su OHAL'den bir kurtulmamız lazım yoksa bizim ülkeden hiçbir şey olmaz hala tutmalarıda artık kalkması gerekiyor ondan sonra düzlüğe kavuşur bakın düzlüğe yükselişe değil ondan sonra ithalatı ülkeye gelen yatırımı her yönden arttırmak lazım.
newbie
Activity: 86
Emin Çapa'nın dediği gibi bundan sonra doların artmasının sorumlusuda Erdoğan ekonominin kötüye gitmesinin sebebi de...
newbie
Activity: 56
Ben bu iniş çıkışların hep olacağına inanıyorum. Bi maliye bakanı atadılar dolar 30 kuruş oynadı yerinden. Yıl sonuna doğru ben kesin dolar 6 tl'yi görür diyorum. Taa 3.80lerde 500 dolar atmıştım kenara hala duruyor. Yatırımın azı çoku olmaz demi. Ama bu dolar 1 tlye de düşşe bu iniş çıkışlar olacak 8 tl olsada olacak. Arz talep ilişkisi sonlanamaz
Pages:
Jump to: