Pages:
Author

Topic: Futbol Transfer Haberleri ve Söylentileri 2023-2024 (Avrupa&Dünya, Tüm Ligler) - page 2. (Read 4371 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Osimhen’in Napoli’den gidişi Napoli için çok kötü olur. Napoli son yıllarda iyi bir oyun planı kurmuştu ve geçen yıl Osimhen’in de büyük katkısıyla Serie A’da uzun yıllar sonra şampiyon oldular. Osimhen serbest kalma bedeliyle takımdan ayrılacak gibi görünüyor.
Chelsea, transferdeki en büyük adaylardan biri. Chelsea’nin sönük geçen yılları ve takımdaki golcü eksikliği Osimhen’i transfer etmek için iyi bir sebep bence. Ama Osimhen’in serbest kalma bedelini Chelsea karşılamayabilir mi tartışılır. Bence ne olursa olsun Osimhen için kesenin ağzı açılır. Özellikle Chelsea için dört dörtlük bir transfer olur. Ligde eski günlerine kavuşmak isteyen Chelsea’nin Osimhen için kesenin ağzını açacağını düşünüyorum ve pazarlıksız 120 çıkarırlarsa şaşırmam.

Geçen sezonki istatistiklerinden uzak olduğu için bana göre soru işaretleri barındıran bir futbolcu. İyi bir futbolcu olmadığını söylemiyorum. Haaland ve Mbappe seviyesinde diyebileceğim bir futbolcu. Fakat bu sezonki performansı soru işaretleri barındırdığı için 120 milyon euro biraz çok olabilir. Ayrıca bazı futbolcular bonservis bedelleri nedeniyle üzerlerinde gereksiz bir baskı hisseder. Osimhen de onlardan biri olabilir Chelsea için. Mudryk transferinde bunu uzun süre yaşadılar. Osimhen transferi ile bir kez daha yaşayabilirler aynı şeyleri.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Osimhen’in Napoli’den gidişi Napoli için çok kötü olur. Napoli son yıllarda iyi bir oyun planı kurmuştu ve geçen yıl Osimhen’in de büyük katkısıyla Serie A’da uzun yıllar sonra şampiyon oldular. Osimhen serbest kalma bedeliyle takımdan ayrılacak gibi görünüyor.
Chelsea, transferdeki en büyük adaylardan biri. Chelsea’nin sönük geçen yılları ve takımdaki golcü eksikliği Osimhen’i transfer etmek için iyi bir sebep bence. Ama Osimhen’in serbest kalma bedelini Chelsea karşılamayabilir mi tartışılır. Bence ne olursa olsun Osimhen için kesenin ağzı açılır. Özellikle Chelsea için dört dörtlük bir transfer olur. Ligde eski günlerine kavuşmak isteyen Chelsea’nin Osimhen için kesenin ağzını açacağını düşünüyorum ve pazarlıksız 120 çıkarırlarsa şaşırmam.

Napoli açısından kötü olur evet o kesin ama Osimhen gibi sağlam bir forveti bu şekilde takımda tutmaları çok zor olacak. Şampiyonlar Ligi'ne kalamayacaklar hatta herhangi bir turnuvaya katılmaları bile zor görünüyor. Serbest kalma bedeline gelince bu konu hakkında net bir bilgi maalesef yok. 120-130 milyon euro aralığında bir değer olduğu söyleniyor.

Chelsea bu parayı vermesine verebilir de Osimhen oraya gitmek ister mi? Bence pek istemeyebilir.  Grin  Onlar da kötü bir sezon geçiriyorlar ve Şampiyonlar Ligi hayal oldu.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures

Geçen sene şampiyon oldular ama bu sene tepetaklak oldular. Osimhen'de de geçen seneye göre düşüş var. Napoli onu iyi bir paraya bu yaz satacaktır. Real Madrid iddiaları vardı ama onlar Mbappe'yi almış gibi görünüyor. Chelsea'nin ilgisi ve parası da varken bana bu transfer olur gibi geliyor. Osimhen - Palmer - Jackson - Mudryk ileri dörtlüsü etkileyici olabilir. Bu durumda Sterling'i gönderebilirler. İki senedir büyük düşüş yaşayan Chelsea'nin yeniden iddialı olması için çok para harcamaktan fazlası gerekiyor. Kadro mühendisliği doğru yapılmalı.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
Örneğin Bayern Münih Harry Kane için 30 yaşında olmasına rağmen 100 milyon euro civarı bir bonservis bedeli ödedi. Fakat Osimhen için istenen miktar yine de çok fazla. Başkan eğer mantıklı bir fiyatta anlaşamazsa Osimhen bedavaya bile ayrılabilir. Napoli normalde bir oyuncuya büyük paralar harcayan bir takım değil ama ona zamanında 75 milyon euro verdi. Böyle bir transferin elinde patlamasını istemez. 100 milyon euronun altında bir fiyata da satılmasını beklemem.
150 abartı olur da 100’e de okutur bence Osimhen’i. Geçen sene parlar parlamaz itelerdi 150’ye ama gaza gelip bu sene de şampiyon olma isteği sanırım bu konuyu elinde patlattı. Napoli al sat ticaretinde önemli gelirler elde etti başkanları bu durumu düşünür mutlaka .

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Örneğin Bayern Münih Harry Kane için 30 yaşında olmasına rağmen 100 milyon euro civarı bir bonservis bedeli ödedi. Fakat Osimhen için istenen miktar yine de çok fazla. Başkan eğer mantıklı bir fiyatta anlaşamazsa Osimhen bedavaya bile ayrılabilir. Napoli normalde bir oyuncuya büyük paralar harcayan bir takım değil ama ona zamanında 75 milyon euro verdi. Böyle bir transferin elinde patlamasını istemez. 100 milyon euronun altında bir fiyata da satılmasını beklemem.
150 abartı olur da 100’e de okutur bence Osimhen’i. Geçen sene parlar parlamaz itelerdi 150’ye ama gaza gelip bu sene de şampiyon olma isteği sanırım bu konuyu elinde patlattı. Napoli al sat ticaretinde önemli gelirler elde etti başkanları bu durumu düşünür mutlaka .
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Bu yaz Napoli'nin genç yıldız golcüsü Victor Osimhen için bir transfer rekabeti dönebilir gibi görünüyor. Genç diyorum çünkü 25 yaş bence bir forvet için hala çok genç bir yaş hele ki yetenekli ise. Osimhen Napoli ile uzun süreli bir sözleşme imzalamak istemedi o yüzden sadece 1 yıl uzattı. 2026'da sözleşmesi sona erecek.

Chelsea, PSG ve Arsenal'in Osimhen ile ilgilendiği yönünde söylentiler var. Hepsinde şüphesiz onu alacak yeterli para vardır ama sadece bu takımlar teklif verse bence PSG'yi tercih eder. Sebeplerinden birisi de Mbappe ayrıldığı takdirde bir anda PSG'nin en önemli oyuncusu haline de gelebilir.

Napoli başkanı Aurelio De Laurentiis Osimhen'i pahalıya satmak için çok çabalıyor. Fakat elinde kalabilir. Osimhen geçen sezon gösterdiği performanstan uzak bir performans gösteriyor bu sezon. Ben de onun iyi ve genç bir forvet olduğunu düşünüyorum. Bu konuda size katılıyorum. Fakat geçen sezon gösterdiği performansı bu sezon gösteremiyorken nasıl 140 milyon dolar bonservis bedeli kazanabilir Napoli onun transferinden bilmiyorum. Dünya futbolu yetenek bakımından biraz yetersiz bir dönemden geçtiği için onun bonservisine 140 milyon dolar ödemek zorunda kalabilir saydığınız takımlar. Fakat bu sezonki performansı bunu hak etmiyor.
Ona 140 milyon dolar vermeleri mantıksız olur. Baksanıza bugüne ne kadar çok paralar savruluyor. Artık takımlar sanki bu paraları kara para aklamak mantığıyla kullanıyor gibi. Bir oyuncu bonservisi 10 sene önce maksimum 30-40 milyon dolardı bugün 140-200 seviyelerine çıktı. Aklımı kaybedeceğim bu paraları nasıl buluyor bu takımlar bir de oyuncuya verdiği maaşı hesaba katınca anormal rakamlar oluyor.
sr. member
Napoli başkanı Aurelio De Laurentiis Osimhen'i pahalıya satmak için çok çabalıyor. Fakat elinde kalabilir. Osimhen geçen sezon gösterdiği performanstan uzak bir performans gösteriyor bu sezon. Ben de onun iyi ve genç bir forvet olduğunu düşünüyorum. Bu konuda size katılıyorum. Fakat geçen sezon gösterdiği performansı bu sezon gösteremiyorken nasıl 140 milyon dolar bonservis bedeli kazanabilir Napoli onun transferinden bilmiyorum. Dünya futbolu yetenek bakımından biraz yetersiz bir dönemden geçtiği için onun bonservisine 140 milyon dolar ödemek zorunda kalabilir saydığınız takımlar. Fakat bu sezonki performansı bunu hak etmiyor.

Osimhen bu sezon Serie A'da Napoli'nin maçlarının nerdeyse yarısını kaçırdı ve 17 maçta 11 gol attı. Geçen sezona kıyasla çok iyi bir istatistik değil tabi ama sakatlıklar falan derken çok maç kaçırdı. Ayrıca bu sezon Napoli takım olarak da kötü oynuyor. Osimhen bence istikrarlı bir takıma giderse orada bireysel yeteneklerini daha iyi gösterebilir.

Şu anki piyasa değeri 110 milyon euro olarak görünüyor ki Napoli bundan daha fazla para isteyecektir. Günümüzde böyle yetenekli oyunculara çok ciddi fiyat biçiliyor ve bu konuda ne yazık ki yapacak bir şey yok.  Sad  Zengin ve böyle bir oyuncu ihtiyacı olan takımlar çekinmeden bu parayı öderler.
sr. member
Bu yaz Napoli'nin genç yıldız golcüsü Victor Osimhen için bir transfer rekabeti dönebilir gibi görünüyor. Genç diyorum çünkü 25 yaş bence bir forvet için hala çok genç bir yaş hele ki yetenekli ise. Osimhen Napoli ile uzun süreli bir sözleşme imzalamak istemedi o yüzden sadece 1 yıl uzattı. 2026'da sözleşmesi sona erecek.

Chelsea, PSG ve Arsenal'in Osimhen ile ilgilendiği yönünde söylentiler var. Hepsinde şüphesiz onu alacak yeterli para vardır ama sadece bu takımlar teklif verse bence PSG'yi tercih eder. Sebeplerinden birisi de Mbappe ayrıldığı takdirde bir anda PSG'nin en önemli oyuncusu haline de gelebilir.

sr. member

hero member
Açıkçası Mbappe için PSG'de daha büyük başarılar anlamında çok da parlak bir gelecek yoktu. Bunun bence kendisi de farkındadır ama PSG'nin şu ana kadar ona sunduğu maddi şartlar o kadar uçuktu ki Mbappe de böyle bir teklifi geri çevirmedi.  Smiley  PSG ne yazık ki sadece Fransa Ligi'ni domine edebilen bir takım. Hala Şampiyonlar Ligi'nde bir şampiyonluk elde edemediler. Messi-Neymar-Mbappe üçlüsü varken bile bunu başaramadılar.

Bütün bunları düşününce bence Real Madrid gibi tarihi başarılarla dolu bir kulübe transfer olacak olması onun kariyeri açısından çok doğru bir hamle.

Şampiyonlar Ligi Real Madrid'in finalden başladığı bi kupa gibi. Mbappe Paris Saint-Germain ile Şampiyonlar Ligi finali oynayamaz hiç bi zaman. Real Madrid doğru takım onun için. Bi de daha bi önemlisi Real Madrid'in kadrosu bana kalırsa. Çok iyi genç futbolcular var takımda. Jude Bellingham, Vinicius Junior, Camavinga, Brahim Diaz, Rodrygo. Hepsi genç futbolcular. Real Madrid bu kadroyu tutturursa bi 5, 10 yıl İspanya La Liga'yı kazanır. Şampiyonlar Liginde de final oynar. Mbappe'nin Real Madrid'i seçmesi doğru bi tercih bana göre de.

Aslında Mbappe hangi takıma giderse gitsin büyük katkılar sağlayacak ama Real Madrid genelde elde ettiği avantajları en iyi şekilde korumayı başaran bir takım. Oyuncuların kalitesine bir de Mbappe’nin ekleneceğini düşünürsek bence de gelecek yıllara damga vuran bir takım olacaklar. Şampiyonlar liginde diğer takımların korkulu rüyası olabilirler.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Açıkçası Mbappe için PSG'de daha büyük başarılar anlamında çok da parlak bir gelecek yoktu. Bunun bence kendisi de farkındadır ama PSG'nin şu ana kadar ona sunduğu maddi şartlar o kadar uçuktu ki Mbappe de böyle bir teklifi geri çevirmedi.  Smiley  PSG ne yazık ki sadece Fransa Ligi'ni domine edebilen bir takım. Hala Şampiyonlar Ligi'nde bir şampiyonluk elde edemediler. Messi-Neymar-Mbappe üçlüsü varken bile bunu başaramadılar.

Bütün bunları düşününce bence Real Madrid gibi tarihi başarılarla dolu bir kulübe transfer olacak olması onun kariyeri açısından çok doğru bir hamle.

Şampiyonlar Ligi Real Madrid'in finalden başladığı bi kupa gibi. Mbappe Paris Saint-Germain ile Şampiyonlar Ligi finali oynayamaz hiç bi zaman. Real Madrid doğru takım onun için. Bi de daha bi önemlisi Real Madrid'in kadrosu bana kalırsa. Çok iyi genç futbolcular var takımda. Jude Bellingham, Vinicius Junior, Camavinga, Brahim Diaz, Rodrygo. Hepsi genç futbolcular. Real Madrid bu kadroyu tutturursa bi 5, 10 yıl İspanya La Liga'yı kazanır. Şampiyonlar Liginde de final oynar. Mbappe'nin Real Madrid'i seçmesi doğru bi tercih bana göre de.
hero member
Hatırlarsanız Bayern Münih Thomas Tuchel ile yollarını ayıracağını açıklamıştı. Tuchel de dedikodulara göre şimdiden alternatiflerini düşünmeye başlamış gibi gözüküyor.  Smiley  En başta düşündüğü söylenen şey, Chelsea'ye geri dönmek. Chelsea Tuchel ile daha ilk sezonunda Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmıştı. Yine benzer bir başarı gelir demiyorum ama geçmişte iyi bir ilişki içerisindeydiler. Fakat şöyle bir şey de var. Chelsea sahibi Todd Boehly ile aralarında bir anlaşmazlık sonrası Tuchel takımdan gönderilmişti. Hala aynı başkan varken gelmesi zor gibi.  Sad

Dedikodu ile ilgili kaynak ise bir Sky Sports Almanya muhabiri: https://twitter.com/Plettigoal/status/1765680432664731942
Chelsea ile olan bağı kuvvetli ama dönüp dolaşıp yine Tuchel’i takıma getireceklerini zannetmiyorum. Chelsea Pochettino ile de aradığını bulamadı. Bence Ancelotti gibi ne aradığını bilen bir hoca gerekiyor Chelsea’ye. Harcadıkları tüm para boşuna gidiyor. Kulübün itibarı da yavaş yavaş sönüyor. Abramoviç laneti taşıyor belki de Chelsea.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Hatırlarsanız Bayern Münih Thomas Tuchel ile yollarını ayıracağını açıklamıştı. Tuchel de dedikodulara göre şimdiden alternatiflerini düşünmeye başlamış gibi gözüküyor.  Smiley  En başta düşündüğü söylenen şey, Chelsea'ye geri dönmek. Chelsea Tuchel ile daha ilk sezonunda Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmıştı. Yine benzer bir başarı gelir demiyorum ama geçmişte iyi bir ilişki içerisindeydiler. Fakat şöyle bir şey de var. Chelsea sahibi Todd Boehly ile aralarında bir anlaşmazlık sonrası Tuchel takımdan gönderilmişti. Hala aynı başkan varken gelmesi zor gibi.  Sad

Dedikodu ile ilgili kaynak ise bir Sky Sports Almanya muhabiri: https://twitter.com/Plettigoal/status/1765680432664731942
sr. member
Activity: 630
Merit: 463

Ben de artık Mbappe’nin yurtdışına açılması gerektiğini düşünüyorum. Uluslararası ödüle aç bir yetenekten bahsediyoruz. Eğer Ballon dor almak istiyorsa Real Madrid’in efsane kadrosunda yer alıp şampiyonlar ligi, süper kupa gibi önemli organizasyonlarda boy göstermeli. Bu maçlarda iyi oyun oynadıkça adından daha fazla söz ettirecek ve o durumda ödüle çok yakın olacak. Artık ayrılmalı oradan.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630

sr. member
Kruniç Fenerbahçe'nin bu sezon yaptığı en gereksiz ve fiyasko transfer olabilir an itibariyle.Bir oyuncunun takıma bu kadar zarar vermesini beklemiyordum.Taraftarın gazı ve ismail kartal'ın özel isteği ile alınan bu oyuncunun yarardan çok zarar olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim.Vasıfsız bir şekilde orta sahada tam anlamıyla güç olarak Fenerbahçe'yi zayıflattı.İsmail Yüksek'e daha fazla yük bindi hatta szymanski'nin formsuz olmasının kruniç'in hatasını telafi etmek için sürekli geriye gelerek top çalmaya çalışmasından açıklayabiliriz.

Böyle hatalı transferler olabiliyor maalesef. Galatasaray şampiyon kadrosunun üzerine çok iyi transferler yaptı ama hiçbirinden faydalanamadı. Hakim Ziyech geldiğinden beri sakat. Birkaç maçı bireysel yetenekleri ile kazandırdı. Fakat birkaç maç dışında varlığı ile yokluğu aynıydı. Tete de aynı şekilde Hakim Ziyech gibiydi. Sakat olmamasına rağmen birkaç maç dışında varlığı yokluğu aynıydı. Zaha'da da benzer problemler yaşıyorlar. Premier Lig'de küçük takımların büyük yıldızıydı. Galatasaray'da büyük takımın küçük yıldızı olamadı.

Krunic takıma henüz katıldı. Adapte olamamış olabilir. Bu transferi şimdiden problemli bir transfer olarak görmüyorum. Fakat Cengiz takıma hiçbir katkı veremedi. Hakim Ziyech gibi sakatlıklarla boğuştu sürekli.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Kruniç Fenerbahçe'nin bu sezon yaptığı en gereksiz ve fiyasko transfer olabilir an itibariyle.Bir oyuncunun takıma bu kadar zarar vermesini beklemiyordum.Taraftarın gazı ve ismail kartal'ın özel isteği ile alınan bu oyuncunun yarardan çok zarar olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim.Vasıfsız bir şekilde orta sahada tam anlamıyla güç olarak Fenerbahçe'yi zayıflattı.İsmail Yüksek'e daha fazla yük bindi hatta szymanski'nin formsuz olmasının kruniç'in hatasını telafi etmek için sürekli geriye gelerek top çalmaya çalışmasından açıklayabiliriz.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Real Madrid Mbappe'yi resmen getirmesi durumunda Şampiyonlar Ligi'nde üst üste şampiyonluklar döneminin yeniden başlamasını beklerim. En son Zidane döneminde üst üste 3 şampiyonluk almışlardı. Ancelotti döneminde de bu başarıya ulaşabilirler.

Haaland'ın sözleşmesinde bu sene aktif olan bir serbest kalma maddesi vardı diye biliyorum. Manchester City onu daha uzun dönem kulüpte tutmaya uğraşsa iyi olur yoksa Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi rekabetinde güç kaybına uğrar.

Düşünsenize, forvet bölgeniz Haaland, kenarlar Mbappe ve Vinicius, yanlarında Rodrygo arkada Valverde falan. Bu takım tamamen Dream Team olur ki dünya karması olur. Buna bir de Courtuis eklenir ve o bölgede de sorun kalmazsa açık ara aktif olarak dünyanın en iyi takımı Madrid olur. Bir hayal ama umarım gerçek olacak bir hayal olur. Tabi bu kadar yıldızı idare etmek de çok zor o konuda da Ancelotti gerekeni yapmalı.
sr. member
Real Madrid Mbappe'yi resmen getirmesi durumunda Şampiyonlar Ligi'nde üst üste şampiyonluklar döneminin yeniden başlamasını beklerim. En son Zidane döneminde üst üste 3 şampiyonluk almışlardı. Ancelotti döneminde de bu başarıya ulaşabilirler.

Haaland'ın sözleşmesinde bu sene aktif olan bir serbest kalma maddesi vardı diye biliyorum. Manchester City onu daha uzun dönem kulüpte tutmaya uğraşsa iyi olur yoksa Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi rekabetinde güç kaybına uğrar.
Pages:
Jump to: