Pages:
Author

Topic: Futbol Transfer Haberleri ve Söylentileri 2023-2024 (Avrupa&Dünya, Tüm Ligler) - page 27. (Read 4371 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701

Görsel kaynak: Haberanlik

Mbaye Diagne'nin Trabzonspor'a transfer olabileceği konuşuluyor. Lig maçında Trabzonspor'a gol attıktan sonra sevinmemişti. Bu iddialar doğru olabilir.

Mbaye Diagne gibi güçlü fiziğe sahip futbolcular bizim ligimizde hep başarılı oluyorlar ama daha çok küçük takımlarda başarılı oluyorlar. Trabzonspor şampiyonluk yolundaki rakibi olan Galatasaray'da başarılı olamamış bir futbolcuyu transfer ederse bence hatalı bir transfer yapar. Büyük takımdaki stresi kaldıramamış ve başarısız olmuş bir futbolcu başka bir büyük takımda çok fazla etkili olamaz. Mbaye Diagne'nin yerine Güney Amerika'dan transfer edilecek birkaç tane genç futbolcu bile Trabzonspor'a daha fazla katkı sağlar. Denenmiş futbolcuları tekrar denemek yerine genç futbolculara yönelmesi gerekiyor takımlarımızın.

Ben Mbaye Diagne’nin oyununu beğeniyorum. O gol sevincini yapmamasından sonra Trabzonspor’a gideceğini ben de düşünmüştüm. Galatasaray ve Fenerbahçe büyük takımlar arasında farklı bir ortama sahip. Bu takımların birinde başarılı olamamış ama iyi bir topçu kalitesine sahip olan Diagne bence Trabzonspor’da başarılı olur. Bu sene oynadığı futbol da gayet iyiydi. Takımına göre yine iyi oynadı. Fizik olarak da Galatasaray’daki halinden daha iyi. Mesela Fenerbahçe’ye gelmesini isterdim.

Genç futbolculara yatırım yapılması konusunda katılıyorum ama görüyoruz işte bir Arda bir Kerem kaç senede bir çıkıyor. Yapmıyorlar yani.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.

Görsel kaynak: Haberanlik

Mbaye Diagne'nin Trabzonspor'a transfer olabileceği konuşuluyor. Lig maçında Trabzonspor'a gol attıktan sonra sevinmemişti. Bu iddialar doğru olabilir.

Mbaye Diagne gibi güçlü fiziğe sahip futbolcular bizim ligimizde hep başarılı oluyorlar ama daha çok küçük takımlarda başarılı oluyorlar. Trabzonspor şampiyonluk yolundaki rakibi olan Galatasaray'da başarılı olamamış bir futbolcuyu transfer ederse bence hatalı bir transfer yapar. Büyük takımdaki stresi kaldıramamış ve başarısız olmuş bir futbolcu başka bir büyük takımda çok fazla etkili olamaz. Mbaye Diagne'nin yerine Güney Amerika'dan transfer edilecek birkaç tane genç futbolcu bile Trabzonspor'a daha fazla katkı sağlar. Denenmiş futbolcuları tekrar denemek yerine genç futbolculara yönelmesi gerekiyor takımlarımızın.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Hadi Zaniolo olabilir piyasası var menejeri sağlam çalışıyor ama bana Nelsson için 25 milyon çok uçuk geliyor Galatasaraylı arkadaşlarımla konuştum onlar da 15 bile çok 25 imkansız diyorlar eğer Galatasaray bu fiyata satış yapabilirlerse çok büyük iş yapmış olacak. Boey için de 25 milyon imkansız gibi görünüyor tabi Avrupa kulüplerine belli olmaz Premier Lig ekipleri bazen gerçekten anlamsız fiyatlar verebiliyor. Oyuncular İngiliz pasaportlu olsa çok daha yükseğe satılırdı. Bir de işin şu tarafı var bizim için çok yüksek paralar gibi görünüyor ama İngiliz kulüpleri için 25-35 milyon gayet sıradan rakamlar ve takımların çoğu bu riski her sene birkaç transferde alıyor.

Benim söyleyeceğim şeyi son cümlede siz söylemişsiniz hocam, 25 milyon bize fazla görülüyor çünkü 21 ile çarpıyoruz, İngilizler için hiç bir şey, en son bunu Chelsea’nin Shakhtar’dan aldığı oyuncuya verdiği 100 milyon euroda gördük, İngiliz kulüpler parayı fazlasıyla saçmaya alışkın olduğu için onlar verir, biz şaşırırız hocam Smiley Boey eder bence 25 milyon Euro çocuk gerçekten iyi bir oyuncu,

Zaniolo olabilir elbette. Ayrıca Galatasaray Icardi’yi de transfer etmelidir. Takıma büyük katkıları oldu. Gelecek sene eğer UCL’de iddialı bir kadro kurmak istiyorsa, bu sene iyi oyuncuları göndermemeli bence. Göndereceksen işine yaramayanı gönder. Göndermeyeceksen, daha iyisini almalısın. Daha iyisini alma şansın yoksa oyuncuların kalitesini korumak zorundasın. Transfer sezonu çok hareketli olacak. Galatasaray ve Fenerbahçe’den bu transfer döneminde ciddi transfer hamleleri bekliyorum. Sene sonu olunca daha detaylı görüp, transfer sezonunda daha büyük adımlar atılacağına eminim. Fenerbahçe umarım Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu’nu kaybetmez. Bu iki isim de Fenerbahçe için çok önemli ve gelecek vaat eden isimler.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Hadi Zaniolo olabilir piyasası var menejeri sağlam çalışıyor ama bana Nelsson için 25 milyon çok uçuk geliyor Galatasaraylı arkadaşlarımla konuştum onlar da 15 bile çok 25 imkansız diyorlar eğer Galatasaray bu fiyata satış yapabilirlerse çok büyük iş yapmış olacak. Boey için de 25 milyon imkansız gibi görünüyor tabi Avrupa kulüplerine belli olmaz Premier Lig ekipleri bazen gerçekten anlamsız fiyatlar verebiliyor. Oyuncular İngiliz pasaportlu olsa çok daha yükseğe satılırdı. Bir de işin şu tarafı var bizim için çok yüksek paralar gibi görünüyor ama İngiliz kulüpleri için 25-35 milyon gayet sıradan rakamlar ve takımların çoğu bu riski her sene birkaç transferde alıyor.

Benim söyleyeceğim şeyi son cümlede siz söylemişsiniz hocam, 25 milyon bize fazla görülüyor çünkü 21 ile çarpıyoruz, İngilizler için hiç bir şey, en son bunu Chelsea’nin Shakhtar’dan aldığı oyuncuya verdiği 100 milyon euroda gördük, İngiliz kulüpler parayı fazlasıyla saçmaya alışkın olduğu için onlar verir, biz şaşırırız hocam Smiley Boey eder bence 25 milyon Euro çocuk gerçekten iyi bir oyuncu,
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Bence Galatasaray ciddi ciddi sağlam bir teklif alırsa Zaniolo'yu fazla düşünmeden göndermeli. Çünkü 30-35 milyon euro gibi paralar teklif olarak gelirse bu paraya takımdan gönderip transfer bütçesini biraz daha genişleterek Icardi'nin kalıcı transfer işlemlerini direkt olarak hızlandırabilirler. Çünkü şu an bence Galatasaray için yazın yapılması gereken en önemli transfer Icardi transferi.

Şu ana kadarki zaman zarfında harika bir performans sergileyerek taraftarların gönlünde taht kurdu bile. Hem Süper Lig'de yeniden şampiyonluğun favorilerinden olmak hem de Şampiyonlar Ligi'nde iş yapabilmek adına Icardi'nin takımda tutulması lazım.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Bana bu fiyatlar mantıklı gelmiyor ya, anlıyorum bak galatasaraylı olarak çok iyi oyuncu olduklarından %100 eminim. Ama 25 milyonla 35 milyon nasıl fiyatlar abi, hala mantıklı gelmiyor, ilk duyduğumda da gelmedi, hala gelmiyor Cheesy 25+25+35 gibi düşünsek bile 85 milyon ediyor arkadaşlar, türkiyede hangi takım 1 yazda 85 milyonluk satış yapmış, yaklaşanı bile duymadım, çok uçuk fiyatlar bunlar bence, gram açıklaması yok, etmezler o kadar. Zanioloda şöyle bize fazla böyle bize fazla, oooo o adamı nasıl aldık yaaa, falan diye geldi, daha katkısını görmedik gitmesi konuşuluyor, adamın galatasaraya verdiği katkı geçen sene çikudağunun verdiği katkıdan bile az, neden bu kadar ediyor? eskiden iyiymiş diye, eskiden iyiymiş diye bizde bişi yapamamamış adama 35 veren klup buldularsa helal olsun valla.

Bence bu adamların tamamının toplamı bi 40 falana gider, çok düşük söyledim gibi geliyor herkese farkındayım ama gerçekçi fiyat bu, 3ünü 40a okutursak mis gibi paramız olur, icardiyi alabiliriz, zaten onun formasından gelecek parayı düşünemiyorum, üstüne bi savunma bi bek alınacak, onuda bulurlar bi yerlerden heralde, yani umarım. Erdem Timur iyi iş çıkardı şuana kadar, yine bulur birilerini, para yokken bunu yaptıysa 40 olsa neler neler yapar kesin, o yüzden bence satsınlar kaç geliyosa, para daha önemli şuan.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Members of Galatasaray board are in UK for negotiations. Two English clubs are keen on signing Sacha Boey and Victor Nelsson. 🟡🔴🇹🇷 #transfers

Gala will only consider bids for more than €25m for Boey; same for Nelsson. There’s also interest in Nicoló Zaniolo [€35m clause].
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1661127315957374978

Fabrizio Romano'nun haberine göre Boey ve Nelson ile ilgilenen İngiliz kulüpleri var. Galatasaray'ın her iki futbolcudan beklentisi 25 + 25 milyon euro. Samiyen Haberde Boey ile Arsenal'in, Nelsson ile Tottenham'ın ilgilendiğini okudum. Bu iki futbolcu Avrupa'da her ligde oynayabilecek yeteneğe sahip futbolcular bence. Hem Boey hem de Nelsson Premier ligde başarılı olabilir.

Ayrıca Fabrizio Romano, Zaniola ile ilgilenen kulüplerin de olduğunu söylemiş ve sözleşmesindeki serbest kalma maddesinde belirtilen bonservis bedeline dikkat çekmiş.

Benim de aklıma direkt Zaniolo + Boey + Nelson’dan gelecek gelir hesabı geldi. Erden Timur Galatasaray’a çok büyük transferler yapan bir adam. Bu gelecek parayı da eminim en güzel şekilde değerlendirir. 85 Milyon € total ücret ile birlikte bonservis+ maaş işiyle en az 2-3 ciddi transfer yapabilir. Ayrıca gelecek sene Şampiyonlar Ligine gidecek olmaları (yani büyük ihtimalle gidecek olmaları) sebebiyle kadroda büyük güçlendirmeler göreceğimizi düşünüyorum. Tabi Şampiyonlar ligi için kadroyu sağlam da tutmaları gerekiyor. Okan Buruk ile bu konuyu derinlemesine konuşmaları onların faydasına olur.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Members of Galatasaray board are in UK for negotiations. Two English clubs are keen on signing Sacha Boey and Victor Nelsson. 🟡🔴🇹🇷 #transfers

Gala will only consider bids for more than €25m for Boey; same for Nelsson. There’s also interest in Nicoló Zaniolo [€35m clause].

Fabrizio Romano'nun haberine göre Boey ve Nelson ile ilgilenen İngiliz kulüpleri var. Galatasaray'ın her iki futbolcudan beklentisi 25 + 25 milyon euro. Samiyen Haberde Boey ile Arsenal'in, Nelsson ile Tottenham'ın ilgilendiğini okudum. Bu iki futbolcu Avrupa'da her ligde oynayabilecek yeteneğe sahip futbolcular bence. Hem Boey hem de Nelsson Premier ligde başarılı olabilir.

Ayrıca Fabrizio Romano, Zaniola ile ilgilenen kulüplerin de olduğunu söylemiş ve sözleşmesindeki serbest kalma maddesinde belirtilen bonservis bedeline dikkat çekmiş.

Bu bonservis bedelleriyle birlikte Galatasaray yeni oyuncular için ciddi manada kaynak yaratmış olacak. Ayrıca Sasha Boey büyük bir avantajdır. Galatasaray için oyuncuların parlatıldığı bir dönemdeyiz. Sasha gibi yıldız oyuncular altyapıya verilip yine oradan yetiştirilebilir. Gelecek sene başka bir pozisyonda Beknaz belki değerlendirilebilir. Galatasaray için gelecek sene şampiyonlar ligi senesi olacak o yüzden oyuncuları satarken çok dikkatli olmak zorundalar. Yerleri doldurulabilecek oyuncular gerekiyor.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game

sr. member
Süper Lig'in favori ekiplerinden Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde radarına aldığı İngiliz yıldız topçu Ryan Kent ile anlaşmaya vardı. Resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.
https://www.sondakika.com/spor/haber-fenerbahce-ryan-kent-ile-sozlesme-imzaladi-15911737/

Fenerbahçe'nin Ryan Kent ile anlaşmaya vardığı iddia ediliyor basında. Ben ismini ilk defa duydum. Daha önce hiç duymadım bu futbolcuyu. 26 yaşındaymış ve Glasgow Rangers ile sözleşmesi sezon sonunda bitecekmiş. 26 yaşında olması biraz düşündürücü. Şimdiye kadar adını duyuramamış bir futbolcu. Avrupa'nın göbeğinde sözleşmesi bitecek olan iyi bir futbolcuyu bedava kapmak kolay olmaz. Bütün ihtimalleri değerlendirince başarısız bir transfer olacakmış gibi düşündüm ama ne zaman böyle düşünsem tersi çıkıyor.

Ryan Kent transferi gerçekleşirse Diego Rossi gönderilecekmiş. Rossi'nin fizik kapasitesi bizim ligimiz için yeterli değildi. Yeni transferler takıma yeni yüzler ve yeni soluklar kazandırır. Üzerimizdeki ölü toprağını atarız bu hamlelerle.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
fenerbahçe son yıllarda çatır çatır topçu sattı. beşiktaş da birkaç sene önce benzer bir başarıyı filozof şenol hocam teknik direktörken göstermişti. gerçeği o zaman bu işlere fiko bakıyordu. yani, sadede gidersem, filozof şenol hocamın geri gelişi ile birlikte biz de aynı havayı yakalamaya başlıyoruz. beşiktaş'ın bu sezon en yüksek bonservis geliri elde edebileceği futbolcusu gedson olacak. beşiktaş'ın en az 20 milyon euro beklediği ve futbolcu ile aston villa, fulham ve lazio'nun ilgilendiği biliniyor.

bence her türlü 20 eder. yani, gedson aynı performansı avrupa'da gösterseydi kimse kapıyı 20'den aşağıya açmazdı ama futbolcu bizden oraya giderken işler o kadar parlak olmayabiliyor tabii...
sr. member
Ada basınından "mirror.co.uk" sitesinin haberine göre Newcastle United, Şampiyonlar Ligi'ne kalması halinde transfer için 150 milyon pound bütçe hazırladı. Bu bütçenin harcanacağı oyuncular arasında Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu da var.
https://www.sporx.com/futbol/ekstra/newcastle-united-in-gozu-fenerbahce-nin-iki-yildizindaSXGLQ65144SXQ#sira8

Mirror'a göre Newcastle United, Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu'nu transfer edebilirmiş. Kim Min-jae ve Elif Elmas çok önemli referanslar oluşturdu. Fenerbahçeli futbolcular dünyanın önde gelen takımlarının radarında artık. Bence Arda Güler'in biraz zamana ihtiyacı var. Avrupa'daki 5 büyük ligden birinde oynarsa bir anda ortadan kaybolabileceğinden endişe ediyorum. Türkiye'de birkaç sene daha kalması veya Hollanda ve Belçika gibi alt liglerde tecrübe kazanması onun kariyeri açısından daha iyi bir seçenek olabilir. Ferdi Kadıoğlu ise bence Avrupa'nın her liginde oynamaya %100 hazır. Newcastle United'da başarılı olabileceğine de inanıyorum. Sezon sonunda onu transfer etmek isteyecek önemli Avrupa kulüplerinin olacağını tahmin ediyorum.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
konu çağlar ile başlamış, o halde çağlar ile devam edelim...

çağlar bu hafta küme düşme hattında bulunan takımının doğrudan rakibi olan everton'a karşı bir gol attı. brendan rodgers onu oynatmayarak takıma zaten savunma anlamında tartışmasız bir zarar veriyordu ama skora olan katkısını da engellediği için daha da büyük zararlar verdiği ortaya çıktı bu maçta...

bence sezon sonu sözleşmesi elinde olacağı için acele etmesine gerek yok. a. madrid avrupa kupalarında seviyesi belli olan bir takım. hazır italya takımları avrupa kupalarında fırtınalar estiriyorken yeteneği sayesinde kendini bunlardan birine atmayı deneyebilir ve kariyerine daha iyi başarıları ekleme fırsatı bulabilir.

Fabrizio Romano’dan kaynaklı haberlere göre Çağlar çoktan Atletico Madrid ile ön sözleşme imzalamış.Bu ön sözleşme onun transfer döneminde muhtemelen elini kolunu da bağlayacaktır.Atletico kötü takım değil.Çağlar düzenli olarak orada forma giyebilir.Arda Turan’dan sonra ikinci bir Türk olarak parlak bir defans performansı bekliyorum milli futbolcumuzdan.İspanya ligine de çabuk adapte olacağına eminim.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
konu çağlar ile başlamış, o halde çağlar ile devam edelim...

çağlar bu hafta küme düşme hattında bulunan takımının doğrudan rakibi olan everton'a karşı bir gol attı. brendan rodgers onu oynatmayarak takıma zaten savunma anlamında tartışmasız bir zarar veriyordu ama skora olan katkısını da engellediği için daha da büyük zararlar verdiği ortaya çıktı bu maçta...

bence sezon sonu sözleşmesi elinde olacağı için acele etmesine gerek yok. a. madrid avrupa kupalarında seviyesi belli olan bir takım. hazır italya takımları avrupa kupalarında fırtınalar estiriyorken yeteneği sayesinde kendini bunlardan birine atmayı deneyebilir ve kariyerine daha iyi başarıları ekleme fırsatı bulabilir.
full member
Activity: 406
Merit: 188
Livakovic, süper lig takımlarından birisine gider mi bilinmez. Hırvatistan maçlarıyla birlikte dünyada güzel bir piyasaya sahip oldu. Şu an beklenilen bir durum büyük takımlardan Avrupa takımlarından birisinin Livakovic’i transfer edeceği yönünde. Yaz transfer döneminde en çok takip edilen oyunculardan birisi olacak buna eminim. Hele ki şu anda dünyada kaleci sıkıntısı yaşanıyorken, Livakovic gibi potansiyeli yüksek bir kalecinin süper lige geleceğini düşünmüyorum.

Parasını verdikten sonra Türkiye’de oynamayacak adam sayılıdır.Para her kapıyı açar örnek olarak Cristiano Ronaldo yeterli olur galiba.Suudi Arabistan’a gitti adam para çok iyi olunca.Tabi Türk kulüplerinde bu para yok, olması da imkansız.Yine de Livakovic gelir bence süper lige.Ayrıca bence genç Muslera 5 tane Livakovic ederdi.O yüzden biraz şanslı bir turnuva geçirmekten başka bir şey değil.

Livakoviçin o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. Muslerayı izlemiş biri olarak söylediğinize katılıyorum. O yaşlardaki Muslerayla Livakoviç kıyaslanamaz bile. Galatasarayın almasını istemem çünkü gereğinden fazla para vermeleri gerekecek. Dünya kupasında çok fazla adını duyurdu ve piyasa fiyatı gereksiz yere şişti. Takımın önünde büyük bir kaleci krizi olacak ve nasıl çözeceği konusunda henüz attıkları bir adım yok. Son zamanlarda Muslerada hatalar yapıyor artık üst düzey performans da bekleyemeyiz.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Livakovic, süper lig takımlarından birisine gider mi bilinmez. Hırvatistan maçlarıyla birlikte dünyada güzel bir piyasaya sahip oldu. Şu an beklenilen bir durum büyük takımlardan Avrupa takımlarından birisinin Livakovic’i transfer edeceği yönünde. Yaz transfer döneminde en çok takip edilen oyunculardan birisi olacak buna eminim. Hele ki şu anda dünyada kaleci sıkıntısı yaşanıyorken, Livakovic gibi potansiyeli yüksek bir kalecinin süper lige geleceğini düşünmüyorum.

Parasını verdikten sonra Türkiye’de oynamayacak adam sayılıdır.Para her kapıyı açar örnek olarak Cristiano Ronaldo yeterli olur galiba.Suudi Arabistan’a gitti adam para çok iyi olunca.Tabi Türk kulüplerinde bu para yok, olması da imkansız.Yine de Livakovic gelir bence süper lige.Ayrıca bence genç Muslera 5 tane Livakovic ederdi.O yüzden biraz şanslı bir turnuva geçirmekten başka bir şey değil.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
İcardi'yi bırakmamalıyız. Her zaman üst seviye bir forvet olmadan şampiyon olmak zor. Galatasaray alacağından çok göndermemesi gereken futbolcuları var. Buna dikkat etmeliler. Avrupa maçları lig maçlarına benzemiyor. Her sene başarısızlıklarla dönüyoruz. Şu anki kadroya takviyeler yapılmalı ama önce eldekileri tutmayı bilmeliyiz.

Icardi kendisi gitmek isterse tutamazlar bana kalırsa. Çünkü oyuncuya Avrupa'dan talipler olabilir. Türkiye'deki performansı ilgi çekici seviyede. Gitmek isterse gider. Ama Galatasaray yönetimi maliyetini sorun ederse yanlış bi bakış açısı olur. Bana kalsa 2, 3 gereksiz futbolcu yerine 1 tane Icardi olsun takımda daha iyi. 2, 3 gereksiz futbolcunun maaş bütçesi Icardi'ye ayrılsın. Icardi Galatasaray'da kalsın. Ama Icardi gitmek isterse maaş, bonservis üstü bi mesele olur bu. Onu tutmamız imkansız olur o zaman. Elimizden bi şey gelmez kulüp olarak.

Belki Wanda'yı ikna edersek Almanya yenilince Icardi de yenilmiş sayılır. Ona bişi diyemem. Cheesy
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Galatasaray'ın Icardi'nin bonservisini almak için tüm imkanlarını seferber etmesi bekleniyor diye okumuştum. Tabi kalan kaynaklarının tamamını Icardi'de kullansalar yine bonservisini bile karşılayabiliyorlar mı işte orası bir soru işareti. PSG Icardi'nin Galatasaray'daki sergilediği performansı gördükten sonra bence fiyat etiketini önceden belirledikleri miktarın da üzerine çıkarabilir. 15-20 milyon euro arası bir talepte bulunurlarsa bence Galatasaray oyuncu satmadan bu meblağı karşılamakta çok zorlanır.

Özellikle Zaniolo transferinden sonra kaynakları iyice tüketmiş oldular ama bakalım.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Pages:
Jump to: