Pages:
Author

Topic: Geçen seneki gibi bir dönem tekrar görecek miyiz ? - page 3. (Read 4262 times)

sr. member
Activity: 784
Merit: 259
bence 2018'de piyasa çok kötü geçti. 2019 yılında da ancak toparlanma olur. ancak 2020 yılında boğa yaşayabiliriz. O da en iyi ihtimal.
member
Activity: 336
Merit: 10
Merhaba arkadaşlar piyasa hakkında merak ettiğim bazı konular var yeni yeni tecrübe kazanmaya çalışıyoruz.

Geçen sene Aralık ayından Ocak sonuna kadar biliyorsunuz muhteşem bir dönem görmüştük.Hem Bitcoin 20k oldu hem de altcoinler inanılmaz uçtu.Öyle ki elden çıkardığımız arkasında kimse kalmamış scam projeler dahi 1 dolarları gördü.Altcoinlerin çoğu zirve noktalarına ulaştı kimisi orada kaldı kimisi ise büyük düşüşten önce indi.

Tekrar böyle bir dönem göremeyeceğiz gibime geliyor şu anki durumda.Büyük düşüş sonrası artık küçük borsalarda hiçbir hareket yok.İnsanlar belli başlı sağlam projeler dışında altcoinlerden tamamen soğumuş gözüküyor.Haliyle bazı coinler tepeden alanlar için onda birine kadar düştü.O zamanlar aldığımız fiyat yüksek bile olsa bu kadar dibe inecek şekilde çakılmayacağını düşünüyor alım yapıyorduk önü açık olabilir diye.Demek istediğim bu durum insanları piyasadan soğutmuş olabilir mi ?

Elimde satmak istediklerim oluyor fakat alıcı dahi yok tamamen elimizde kalmış durumda kısa vadede.Hani arkasında Çinli uzak doğulu büyük ekipler bulunmayan ciddi ortakları olmayan çapı belli olanların çoğu böyle.Bu durum ne kadar daha sürecek ? Yapmak istedikleri bu muydu taş çatlasa 500 tane altcoin bırakıp diğerlerini öldürmek mi istediler diye düşünüyorum galiba öyle oldu.

Eskiden ether 300 dolarken sonra bitcoin 9-10k yeni ulaşmış iken altcoinler daha iyiydi.Sanırım dönemden dolayı öyleydi bu büyümeden dolayı değil.Şimdi öyle değil bitcoin eskiye o döneme oranla aynı hatta 3kat fazla ama piyasa beter durumda.Bundan 7-8 ay önce toplam kapasite çöküş sonrasından bile düşükken durum böyle değildi.Piyasadaki para eskinin 2 katı bile olsa bu altların da aynı oranda etkileneceği kesinliğini taşımıyor gibi.Geçen seneki boğa döneminin aksine para artık genele dağılıyormuş gibi görünmüyor.

Aslında tam anlatamıyorum anlatmak istediğim şu.Bitcoin artınca ether de doğru orantılı olarak artıyor.20 k ile birlikte 1350 dolarları görmüştü.Şimdi de 9k ile 600 dolar civarında seyrediyor.Ancak bu aynı doğru orantıyı bitcoin 50k bile olsa altcoinlerde genel olarak göreceğimizden emin değilim şu anki dönem bunu gösteriyor aydınlatan olursa sevinirim.Bitcoin 20k noktasına ulaştıktan sonra örneğin 50 olsa 1 dolara ulaşan kriptoların gelecekte daha da ilerleyebileceğini düşünüyordum şahsen fakat öyle değil sanırım bu olursa altcoinlerden büyük oyuncular kazanamazlar.O yüzden de sıfırlıyorlar.Piyasa ne kadar büyürse büyüsün bu ayı dönemindeki fiyatlar gibi bir sıfırlama olabilir sürekli.Elbette her sene üstüne koyan sağlam duran projeler olacaktır ama piyasanın geneli için konuşuyorum.

Bunu net olarak söyleyebilirim ki evet benzer hareketlenme olacaktır. Kanıt, kaynak nedir? diyebilirsin yok. Sadece resme büyük pencereden bakıyorum ve kripto dünyasının geleceğin ekonomisini oluşturacağını düşünüyorum.
full member
Activity: 658
Merit: 153
Geçen seneki gibi bir dönem görücez tabiki görücez ama tarih bilmiyoruz 1 senede olabilir 2 de 3 de kimse tahmin edemez ansınız gelicek boğa bizde o zaman anlıyıcağız şu markette acaba çift hanelere düşücek mi çok merak ediyorum.
full member
Activity: 215
Merit: 100
blok zincir teknolojisinin kullanımının artması kripto camiası adına sevindirici biz bounty yapan al sat peşinde koşturanlar için genel fiyat eğrisi ise dayanılmaz ağırlıkta kötü geçen seneki durumu 2019 da bekleyelim.
member
Activity: 411
Merit: 21
Gecen seneki gibi bir dönemi en iyi ihtimalle 2020 gibi görürüz gibi gözüküyor. Bu yilin basindaki cilgin artisin sert bir düzeltmesi olacagini bekliyordum ama bu kadar da sert bir cöküs beklemiyordum. Elbette piyasa düzelecektir ama bu belirttigim gibi 2020'den önce olmasi cok zor.
jr. member
Activity: 280
Merit: 1
Altcoinlerin bazıları x2 yaptı bazıları x3 yaptı geçen ay.Tabi bunu yapıp başka dip coine geçen bir nebze de olsa bu düşüşlerden fazla etkilenmedi.Şu ortamda kar gördüm mü alıp çıkmak en güzeli.
member
Activity: 462
Geçtiğimiz seneki kadar şiddetli olurmu bilmem veya daha şiddetlide olabilir ama göreceğimizi düşünüyorum incelemek lazım en uzun ayı sezonu ne kadar sürmüş
full member
Activity: 322
Bence tekrar göreceğiz hatta bu sefer daha yükseklere gidecek bu sefer bitcoin en az 30.000-40.000 $ olacağını düşünüyorum hatta dedikleri gibi 100.000 $’ı eninde sonunda göreceğimizi düşünüyorum
jr. member
Activity: 168
Geçen senekinden çok daha iyi bir dönem olabilir.Benim beklentime göre her geçen gün insanlar ve borsa sanal paraya alışıyorlar ve her geçen gün gelişim gösteren bir piyasa daha iyi sonuçlar doğuracaktır.Daha iyisi gitgide olacaktır.
member
Activity: 476
Herkes bir tarih veriyor ancak sürekli ileri tarihler konuşuluyor ben o kadar karamsar değilim yıl sonu bu iş 10 bin dolar üzerinde gidebilir.
full member
Activity: 378
2018 kayıp bir yıl oldu. 2017 yılını herkes mumla arıyor umarım 2019 yılı 2018 gibi olmazda piyasalar kendini bulur yoksa durum çok vahim.
jr. member
Activity: 481
2019'a umutlu bir giriş yapabileceğimizden emin değilim şu an açıkçası. 5100'e kadar geriledi. 2020 dillendirilse bile 2019'a biraz daha güçlü giriş yapılması gerektiğini düşünüyorum.
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
2020 bu aralar  sık telaffuz ediliyor acaba arkasında uzun süreli tarih verip arada olan olumsuzlukları göz ardı etme fikrimi baskın böylece günün karamsar şartlarının stresinden kaçınma duygusu oluşur.
member
Activity: 633
Merit: 15
mutlaka geçen seneki gibi günler göreceğiz hatta çok daha iyi zamanlar göreceğiz ama mutlaka sabırlı olmak gerekiyor. 2020 den önce de kimse boğa beklemesin

Psikolojik beklentim 2020 ve sonrası olarak ayarlı; 2-3 gün sonra boğa geldi gelecek diye yatırım yapılmamalı zaten. Gelecek gördüğünüz koin/tokenlara uzun vadeli düşünen zamanı gelince bir şekilde kazançlı çıkacaktır.
member
Activity: 476
Merit: 12
mutlaka geçen seneki gibi günler göreceğiz hatta çok daha iyi zamanlar göreceğiz ama mutlaka sabırlı olmak gerekiyor. 2020 den önce de kimse boğa beklemesin
member
Activity: 380
Merit: 20
Market Maker bügün geçen sene rallisine aldanıp  kutsal kasım ayı gelsin nasıl olsa artar diye gelen boğadan kırma malları şu an mezbaneye gönderdi.

Şunu bir yere yazın diyecem ama siz bu seferde yazdığınız yeri unutursunuz.Siz en iyisi Kıçınıza dövme yaptırın.

Eski bir eskimo sözü : Beklenti ne ise tam tersi olur.
member
Activity: 110
bir yerden sert torpil hızında yükselme geleceğini bekliyorum nereden başlayacak anlamak için uykuya yatacak halim yok ey kripto pazarı hadi artık baymadan gel yukarıya doğru. anlaşılan 2018 umduğumuzun onda birini vermeden bitecek.
member
Activity: 742
Merit: 19
Geçen seneden daha şiddteli bir boğa göreceğiz.Görünen o.Kimse belki inanmıyor ama geçen sene çok iyi kripto piyasası tanıttı kendini dünyaya.Hafif bir toparlanmada o hızla çok güzel seviyelere ilerleriz.Umudumuzu kaybetmemek lazım.
full member
Activity: 490
Uzun bir süre daha kimsenin görmeyeceğini düşünüyorum ve bu yüzden piyasaya yeni yatırımcı yanaşmayacak kısacası zor günleri geride bıraktık şimdi sırada daha zor günler var
jr. member
Activity: 280
Şu an görüyoruz.Bugün btc 5300 leri gördü.Dibe vurup ya yukarı çıkacak yada dipte oyalanacak.Bugün kader günümüz gibi birşey.Bakalım neler olacak.
Pages:
Jump to: