Pages:
Author

Topic: Gümüş, Altın çökecek Dolar tedavülden Kalkacak Ekonomik kriz tüm dünyayı saracak - page 4. (Read 2107 times)

sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Böyle bir senaryonun bu şekilde gerçekleşmesine Dünyanın göz yumacağına inanmak imkansız. Blokzincir teknolojisi ve kripto paralar henüz yolun başında ve bankacılık ve finans sektörü dahil bu sürece entegre olacaktır. Amerika’ da kendi kripto parasını çıkarabilir ve Dolar yerine dünya bu parayı tercih edebilir. Tabi bunların hepsi ihtimaller zinciri. Bütün oluşabilecek sonuçlar için ülkeler şirketler kendi çözümlerini üretirler bence. Dünyada bir çok şey değişecektir elbette fakat bu değişim zamana yayılacaktır. Altının değerinden bir şey kaybedeceğini sanmıyorum.
newbie
Activity: 126
Merit: 0
Bu tür spekülatif haberler ok yayılmaya başladı
Ama bu kısa sürede olacak birşey değil
full member
Activity: 616
Merit: 100
1929 Buhranına benzer bir çalkalanma gelebilir. Ancak bu kez transferler para akışı bambaşka bir hal aldı internet var, ayrıca kriptoparalar bambaşka bir pencere açtı. Altın çökmez bence, ABD çökmeden dolar da çökmez çökertmezler. Entegre olacaklar Blockchain e diye düşünüyorum.
newbie
Activity: 224
yok artık.ne kadar ütopik bir yazı olmuş.felaket tellallığının lüzumu yok.daha ne altın biter ne de bitcoin dünyada ki tek şey olur.zaman gösterecek, her şey belirsiz..
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Bitcoinin bu kadar da abartılmaması gerekiyor bence. Tamam ileride çok kullanılacağını düşünüyorum ben de internet üzerinden yapılan transferlerde falan ama doları altını yok edecek kadar da değil yani
member
Activity: 210
Merit: 10
Degerli madenlerin cokmesi cok zor suan mevcut sartlarda hem bu ancak baska gezegenlerde yuksek miktarda bu maddelerin bulunmasiyla olabilir. Herzaman yerine gececek yeni bir madde de bulunur.
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
Bu tarz senaryolar yıllardan beri hep ortaya atılır fakat ben hiç bu zamana kadar altının çöktüğünü görmedim. Eğer bu senaryo gerçekleşirse dünyanın sonu gelmiş demektir. Çok da ciddiye almamak lazım.
newbie
Activity: 140
Gümüş ve Altın çöker mi bilmem ama bildiğim ve emin olduğum kesin bir şey var oda Amerikan Dolarının tedavülden kalkacağı. Çünkü Kripto paralar onun için piyasaya çıktı. Wink
member
Activity: 266
Bu bitcoini çıkartanların amacıda mevcut emtiaları çökertip yerine geçmek değil mi? Adamlar bunu 30 sene the economistin kapağında duyurmuşlar zaten. Amaçları da ekonomik kriz çıkartıp milleti bitcoine yönlendirmek.
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
Ne tür bir psikolojinin ürünü bilmiyorum da birçok insandan böyle felaket senaryoları, komplo teorileri türeyip duruyor. Dünya düzenini ve ekonomisini sarsan birçok etken var ve zaten bunların içindeyiz ancak bu denli çöküşleri bekleyerek sürekli negatif odaklı yaşamaya lüzum yok. Tüm ekonomik güçlüklere her zaman bir çare bulunmuş son noktada.
full member
Activity: 420
bu kadar da olmaz bence. altın gümüş bir çok günlük hayatta kullandığımız elktronik aletlerde veyahut onların üretimi için gerekli olan aletlerde felan da kulanılıyor. altına gümüşe sadece takı ve yatırım aracı güzeyle bakmamak gerek.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
Bu kadar hayalperest olmayın hocam bitecek dediğiniz şey insanlık tarihiyle yaşıt. Altın dediğiniz şey incik boncuk değil, sizin söyleminizle de pul olmaz. Bitcoin'i altını geçebilecek bu kadar gözünüzde büyütmeyin.
full member
Activity: 294
Merit: 101
Bana göre 2020 de dolar en çok değer kaybeden para birimlerinden birisi olacak ve abd bunun için bir şeyler yapacak ama geçmi kalır bilemem eğer blockchain dünyası ve kripto para dünyası ilerlerse hikaye kalır dolar.
full member
Activity: 742
Merit: 112
İyi de ülkeler bu durumu eli kolu bağlı izleyecek mi? Venezuela Petroya destek veriyor bu gibi birkaç ülke daha çıksa ortaya ve milyar dolarlık ICO yapsa dediğinize bir adım daha yaklaşabilirim. Çünkü ülkelerin desteği, topluluklardan daha ön planda. Diğer taraftan AB'den veya farklı ülke üye gruplarından alınacak kararlar ile bu dediğinizin tam tersi de gerçekleşebilir. Top yekün ICO katılımını engelleseler, tüm dünyadan borsalara erişimi yasaklasalar ne olacak? İnsanlar ellerindekileri satamayacak duruma gelecekler. İki ucu keskin kılıç neler yaşanacağını merak ediyorum.
member
Activity: 252
ekonomik kriz dünyayı sararsa işte o zaman 3. dünya savaşı çıkmış demektir. güçlü olanlar güçsüzleri ezecektir. bu durumdada kripto paranın bir önemi kalmaz tam tersıne altın gümüş değer kazanır.
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
Böyle bir senaryo Bitcoin çıktığından beri dönem dönem yazılıp çiziliyor. Dünyanın ekonomik gücünü elinde bulunduran ülkeler bu senaryonun farkında ve yasal düzenlemelerle ve bizlere açıklamayacakları yöntemlerle bunun gerçekleşmemesi için gereken ne varsa ortaya koyacaklardır. Bu yazdıklarınız o kadar basit gerçekleşebilecek şeyler değil. Bu durum gerçekleşirken insanlara büyük bedeller ödetirler. Belkide bu durumun önüne geçmek için ülkeler kendi kripto paralarını çıkarmaya başladılar. Böylelikle aslında kripto paralarla eski sistemi devam ettirmeyi amaçlıyorlar. Yani önümüzdeki süreçte kripto Euro, kripto Dolar olmayacağını düşünemiyorum.
member
Activity: 294
Gelecekte dolar yok olabilir. Çünkü çok fazla basılıyor ve enflasyon oluyor ama bu durum gümüş ve altın için geçerli değil. Bunlar belli sayıda ( tam miktarı bilinmese de ) ve yeni bir gezegenden rezerv gelmedikce bunların değeri yok olmaz. Yuzyillardir değerli bir maden çünkü
full member
Activity: 465
Dünya ekonomisi içinde barındırdığı çelişkiler nedeniyle finans balonları oluşturarak arada sırada küçük çaplı krizler yaşar, sonra merkez bankaları aracılığıyla hükumetler önlem paketleri açılayarak krizi kısmen sonar erdirir.
member
Activity: 196
Bu başlık konusu ortalığı karıştırır. Tüm  dünyayı ekonomik kriz sarsada toparlanma gelir. Kriz ve iyileşme ikiz kardeş gibidir. Sürekli birbirini takip eder. Altın talebi yüz yıl daha sürer.
member
Activity: 252
Binlerce yıldır kullanılan madenlerin yok olacağını ve yerini kripto paranın alması mantıklı değil . Kripto paralarda bir yere gelecek elbette ama altının yerine geleceğini altın sektörünün çökmesini beklemem
Pages:
Jump to: