Pages:
Author

Topic: Gümüş, Altın çökecek Dolar tedavülden Kalkacak Ekonomik kriz tüm dünyayı saracak - page 5. (Read 2107 times)

member
Activity: 280
Merit: 10
Altın 4-5 bin yıldır kullanılıyor, ve altında böyle bir şey hiç olmadı.

1 kez bile,

diğer paraları bilemem onlara ne olur dolara, tl ye bitcoine, ama altında durum bu, olacaksa da 5-10 sene sonra değil, belki 500 sene sonra olur.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Yazdıklarının bir kısmına katılmakla beraber altın konusunda farklı düşünüyorum. Dünyada pek çok yerde bilinen altın rezervi var zaten fakat altının bir çok yerde çıkarılmasına izin verilmiyor. Altının değerini kaybetmemesi için belli koşul ve şartlarda çıkarılmasına izin veriliyor diye biliyorum. Ayrıca kripto paralara geçiş zamana yayılarak yapılacak gibi görünüyor ve bu süreçte buna hazırlık yapan toplumlarda bir kaos olması zor olur. Buna hazırlıksız yakalanan ülkelerde ciddi ekonomik sıkıntılar olabilir.
full member
Activity: 475
Merit: 127
Gümüş ve altının çökmesi diye birşey insanlık varolduğu sürece imkansız günümüzde kullandığımız elektronik eşyalar olsun özellikle vazgeçilmez takılar olsun düğünler v.s bunlar oldukca ve insanlık oldukca altın ve gümüş olacaktır. Dolara gelirsek söz konusu bile olamaz dolar her zaman kraldır ve bu şekilde kalacaktır tedavülden tek kalkacak çökebilecek şey varsa oda dijital paralardır. Kendi kendinize macera arayıp hayaller kurmayın Amerikan dolarını ne kadar hafife alıyorsunuz yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz herşey usd ile alınıyor. USD'ye deli gibi muhtacız.  Wink
full member
Activity: 840
Merit: 103
Banknotun gercekten kalkmasi gerekiyor evrensel gecerliligi olan bir sistem gerekli ama bu bitcoin mi olur bilinmez ki bence yerine baska dijital para birimleride olabilir. Gelecek yuzyillarda diger gezegenler kolonilestiginde para transferleri aradaki kablosuz gezegenler arasi baglanti uzerinden gerceklesecektir. Mevcut sistem boyle bir durumda cok eski kaliyor.
member
Activity: 224
Merit: 12
Hocam yanlış anlamayın ama Film senaryosu gibi olmuş biraz tamam dünyadaki en büyük güç olma çabası her gün artıyor bunu bende kabul ediyorum hatta ilerleyen yıllarda yeni bir dünya savaşı olma ihtimalini de kabul ediyorum ama altın ve gümüş her zaman olduğu gibi olası öyle bir dönemde de değerini korumaya devam eder
sr. member
Activity: 378
Merit: 251
Bu seviyede bir ekonomik krizin gelebilmesi için dünyanın altının üstüne gelmesi gerekir ki, en ileri seviyede kaoslar bile kontrollüdür dünyada, meraklanmayın bunların olmasına izin vermezler.
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
Ekonomik kriz ekonomik süreçlerin bir parçası ve sonucudur. Sistemin dışında algılanamaz. Tüm teorik ekonomik ekoller çelişkileri içinde barındırır.
newbie
Activity: 126
Merit: 0
Ben bu tarz kıyamet yaklaşımlarını doğru bulmuyorum en azından şimdilik daha gidecek çok yol var bence
member
Activity: 196
Bu söylenenler olsa bile biz görür müyüz bilmiyorum. Yakın gelecek için çok ütopik tahminler bence bunlar.
Biraz daha gerçekçi olup bu doğrultuda düşünmek daha faydalı olacaktır bana kalırsa.
newbie
Activity: 224
fazla hayali.her kriz bir çözüm getirir.söylediklerin gerçekleşse bile illa ki bir çıkar yol bulunacaktır.tüm tarih boyunca böyle olmuştur o yüzden karamsar olmayalım gereksiz yere Wink
full member
Activity: 252
Merit: 100
Ben yakın zamanda hiçbir şeyin olacağını sanmıyorum.Bir şey olacaksa güçsüz altta kalan ülkelere olacak şuanlık ne gümüş,altın çöker ne dolar kalkar.
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
Einsteine  sormuşlar 3. Dünya Savaşı ne zaman çıkar diye demiş ki : 3ü bilmem ama 4. dünya savaşında kılıç kalkanla savaşırlar. 3. Dünya savaşında o kadar nükleer bomba atılacak ki teknolojinin T si kalmayacak diyor yani. O yüzden bo..unu cıkarmayalım derim Smiley 3. Dünya Savaşından sonra ayakta tek kalan yine altın olur Smiley
aynen hocam güzel bir açıklama olmuş. Smiley elle tutulur olarak Altın en iyi sağlam yatırım aracıdır. fakat o kadar nkleerden sonra yeni teknolojiyi yeniden oluşturmak için Altına ihtiyaç olacak fiyatı yükseltip yastık altlarını boşaltmak isteyeceklerdir.  Wink
member
Activity: 112
Gümüş altın çökerde dünyada savaş çıkar. Tüm savaşların sebebi ekonomik krizlerdir. Doların ortalıktan kaybolması yeterli olur. Gidişat zaten doların glabal vizyonunun sona ermesidir.
full member
Activity: 350
Merit: 105
Einsteine  sormuşlar 3. Dünya Savaşı ne zaman çıkar diye demiş ki : 3ü bilmem ama 4. dünya savaşında kılıç kalkanla savaşırlar. 3. Dünya savaşında o kadar nükleer bomba atılacak ki teknolojinin T si kalmayacak diyor yani. O yüzden bo..unu cıkarmayalım derim Smiley 3. Dünya Savaşından sonra ayakta tek kalan yine altın olur Smiley
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Olaylara bu kadar negatif bakmaniz yanlis bence. Biraz daha pozitif yaklasabilirsiniz teknolojiye .
newbie
Activity: 85
İnekler uçacak, insanlar suda nefes alacak, unicornlar her yeri saracak falan
member
Activity: 108
Arkadaşlar karamsar fikirleri bir kenara bırakalım.
full member
Activity: 420
Merit: 125
LIVENpay.io
Geleneksel yatırım araçları fiyatları düşmek yerine artıyor. Zaten artmasa kim niye parasını bu alanlara depo etsin demek doğru olur. Çöken tedavülden kalkan alım değeri yok. Analizleri gerçekçi yap.
jr. member
Activity: 46
Merit: 6
Bunu bitcoin forumun altında yazmana sebep olan motivasyon nedir? Trolleme mi? Soruyu sadece başlıkta belirtmişsin, yazında daha açık bir şekilde belirtip daha iyi sorarak daha iyi cevaplar bekleyebilirdin. Yine de bu forum yanlış yer.
newbie
Activity: 42
kriz çıkarsa düşünemiyorum çok değişik şeyler olur altını olanlar rahat yaşar diğerlerine hüsran
Pages:
Jump to: