Pages:
Author

Topic: Gümüş, Altın çökecek Dolar tedavülden Kalkacak Ekonomik kriz tüm dünyayı saracak - page 6. (Read 2095 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Geçtiğimiz yüz yıl savaşlarla geçti içinde bulunduğumuz yüz yıl barış içerisinde geçti bu böyle sürüp gidecek kaynaklar azaldıkça birileri fazla pay almak istedikçe savaşlar bitmeyecek .Buna alışmak bu günlerinde değerini bilmek lazım.
member
Activity: 98
Merit: 10
Ekonomik kriz zaten var kardeş, işsizlik pahalılık var sosyal devlet öldü. Hatta ve hatta devlet öldü. Üç beş kişi koltukları ele geçirdi ve milyonları koyun gibi peşinden sürüklüyor. Gümüş altın çökmüş ne olacak sanki?
member
Activity: 112
Spekülasyon teorilerini sevmiyorum. İçimi karartıyor. Akan suyun önünde durulmaz. Kıyıdan köşeden sebeplenelim. Küçük sermaye ile hareket ediyoruz. Ne olacaksa olsun. Etkileme gücümüz yok. Filler koşar karıncalar ezilir.
full member
Activity: 286
Merit: 100
Biraz ileri görüşlü olayım derken mevzuya karamsar bakmışsın. Savaşlar ,ekonomik krizler insanlık tarihinde hep oldu olacak.hayatta sürekli değisimdir. Değişmeyen şey ise değişimin kendisidir. Dün ve bugün altın ve kağıt para varsa yarın bir şeyin karşılığını başka bir şey belirleyebilir.
full member
Activity: 672
Kardeşim sen hep iç karartan teoriler ortaya atıyorsun, Altının, platinyum gibi madenlerin değeri neden azalmaz biliyor musun? altın çünkü telefonların olmazsa olmaz bir parçası, platinyum tıp ve bilim alanında sürekli kullanılıyor, ve saymadığım bir çok kullanım alanları var bunların, Eğer Dünya insanları 1 para etrafında buluşacak olsalar eminim ki daha yüksek teknolojili bir kripto para olurdu.
member
Activity: 98
“Innovation Powered by Crypto”
Ne kadar olumsuzluk varsa hepsini sıralamışsın. Doların tedavülden kalkarsa altın ile gümüş fiyatları tavan yapar zaten, çökmez
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
hocam sen neden sürekli felaket telallığı yapıyorsun ya Cheesy anlamadım ki ne yapalım kalp krizi felan mı geçirmemizi istiyorsun Cheesy bence artık yazma foruma
member
Activity: 476
Altın çökmezde mevcut finansal sistemler biraz sallanıyor gibi. Zenginlik ile alakalı geçen yüzyıllarda dünya kadar tez ortaya konmuş. Benim anladığım kadarıyla iş dönüm dolaşıp değerli madenlere geliyor. Bu yüzyılda değerli olan meta değişiyor değer yargımız değişiyor. Gelcekte kriptopara bi yerlerde olacak gözüken bu ama altın silinir gider falan iddalı olur.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
altın gümüş çok uzun yıllar daha varlığını korur. hele ki altın çökmez. neredeyse 7000 yıllık geçmişi tarihi olan bir şey. ve yatırım aracı olarak kullanılmasından ziyade bir kültürü temsil eder. doların tedavülden kalkması için de çok uzun yıllara ihtiyaç var. krizlerin etkileyeceği konular değil bunlar.
member
Activity: 336
Metahash
Yani altın gümüş çökebilir fakat dolar tedavülden kalkacaksa altın vb madenler çok değer kazanır
full member
Activity: 266
Merit: 108
Ben kendimi ne altın ne btc ye bağlamam. Bir şeyler çökerse bile ona göre hayatıma yön verebilirim. Tavisyem sizlerde öyle yapın. Büyük risklere gerek yok arkadaslar.
full member
Activity: 721
Sınırlı mallar ile sınırsız ihtiyaçları karşılamaya deniyor iktisat. Dünyada ise tam tersi ihtiyaçlara yetecek hatta artacak toprak da var üründe ancak paylaşımda sıkıntı var. Ekonominin lokomotifleri değişecek galiba bu da savaş demek ne yazık ki!
newbie
Activity: 53
Merit: 0
Benim düşündüğüm ekonomik bir kriz değil , ekonomik bir buhran olacağı yönünde . Bu buhran içerisinde Amerikanın oluşan dış borçlarını ödeyemediğini ve her zaman ki bir ülke ile savaşa gireceğini belki de bunun 3. Dünya savaşını başlatan olay olacağını düşünüyorum . Bu durum da doların da kripto paralarında önemi kalmayacak elbette değeri kalan şey altın olacaktır . Savaş zamanı kim kimin parasını tanır değeri korunan şey altındır . Kripto paraların kullanımı ise elbette şuan kullanılan teknolojinin yerini alacak ancak bu süreç çok ta kısa olmayacaktır .
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Bu arkadaşa neden ciddi cevap yazıldı bilmiyorum ama tüm dünya düzeninin yıkılması o kadar kolay değil, eski çağlardaki ekonomik krizler o zamanki düzenin güçsüz olduğunu kanıtlar ama şu anki dönemde avrupa ya da amerika gibi ülkelerin pek bir maddi sorun çekeceğini zannetmiyorum.
member
Activity: 61
Dünya tarihinde savaşlar, ekonomik buhranların akabinde çıkmıştır.Ancak bu saatten sonra fiziksel bir savaşın çıkacagını sanmıyorum.Ekonomik krizler bir şekilde aşılıyor.Amerikanın büyük buhrandaki hali ortada ancak bugün yine dünyanın süper gücü durumunda.Keza Almanya da aynı şekilde. İkinci Dünya Savaşın'da yerle bir olan Almanya ve ekonomosi.Bir ekmek için bir kasa mark ödüyordu insanlar.Sonrasında  ayağa kalkmayı bildiler.Zira insanların alışkanlıklarından vazgeçmesi kolay değildir.Bu olacaksa bile çok uzun zaman alacaktır.Hala daha insanların büyük bir kısmı sanal paraları ve arkasındaki altyapıyı bilmiyorlar. O yüzden şimdilik elle tutulur kaynaklardan vazgeçeceklerini sanmıyorum.Btc nin geleceği parlak ama bu düzen böyle devam edecektir.
sr. member
Activity: 714
Merit: 250
Altının tedavülden kalkması gibi bir şeyi imkansıza yakın görüyorum. Farlı bir tespit  duydum geçenlerde. Çok uzak bir gelecekte yada sandğımızdan da çok yakın bir gelecekte yaşanabilecek bir gelişme üzerine. İnsan oğlu Marsa gider ve bir coiloni kurmayı başarabilirse dünyadan altın yada dolar mı götürecek yada para kullanılacak mı??
member
Activity: 114
Bitcoin'in geleceği parlak tabi ki ancak herhangi bir kriz savaş anında her zaman en değerli şey altın olmuştur. Söylediklerin olmayacak şeyler değil ama bunları göremeden muhtemelen toprak olacaksın. Birde Osmanlı'ya konu nereden bağlandı hiç anlamadım.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Şimdiki ekonomik temelli soğuk savaşla mı olacak bunlar? On yıllar önce parmakların nükleer füzelerin tetiklerinin üzerinde beklediği soğuk savaş zamanlarında kaos olmadı, şimdi neden olacak?
jr. member
Activity: 59
Gümüş altın yeterince yükseldi. Daha artmaz bunlar. Btc alır başını gider.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Savaş olduğu zaman gümüş, altın çökmez. Ekonomi gizli olarak canlanır. Bitcoinin bu durumla uzaktan yakından ilgisi olmaz. Bu işin tek bir istisnası var. O da her ciddi ekonomik değişiklik bir savaşın ardından gelir. Ekonomi ciddi olarak değişmesin, savaş da olmasın. Dileğim sadece bu.
Pages:
Jump to: