Pages:
Author

Topic: Gümüş, Altın çökecek Dolar tedavülden Kalkacak Ekonomik kriz tüm dünyayı saracak - page 7. (Read 2107 times)

member
Activity: 76
Merit: 10
Bir savaşın kapıda olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat altının gümüşün piyasadan silinmesi ya da değerini bu kadar kaybetmesi imkansız. Altın insanoğlu için en çekici madeni. Bu sebeple altın bitecek demek zor.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
ekonomik kriz cikarsa altin asiri degerlenir yaslilarin ekonomiden anlamayanlarin yatirim araci altindir yastik alti ekonomisi diye kavram var ulkemizde. evrende yeni altin rezervleri bulunabilir yazmissin onu bilemem bulunmazsa ekonomik krizde altin x10 yapar bitcoin x100
member
Activity: 392
Biraz fazla abartı olsada yazdıklarına kısmen katılıyorum.Evet geleceğin para birimi BİTCOİN dir.Fakat şu gerçeği asla unutmamak lazım altın ve gümüş yeni ekonomik düzende günümüzdeki değerden çok daha fazla değere ulaşacaktır.
full member
Activity: 316
Merit: 100
Arkadaş uzun uzun yazıp pek çok bilgi ve fikri ortaya koymuş. Daha sade yaz, okumak kolay olsun. Özetle. Kağıt paraların sonu yakın ok yerel para diye bir kavramı unutacağız. Dünya için güzel gelişmeler olacak.
full member
Activity: 672
Merit: 110
su manyagı kahale alıp neden yorum yazıyorsunuz kı ? bu beyınsız trol gecen pazartesı ıcın btc 20 000 dolar olcak olmazsa buraya ugramıycam dedı .demek kı sıkılmek ıstıyor geldıgıne ole yazmıstı yanlıs htrlamıyorsam.foruma gelırsem sıksınler dıodu.sıkılmek guzel mı kardes  sole bakalım

edit D: dogru hatırlamısım     forumca sıkıyoruz trolumuzu 
https://bitcointalksearch.org/topic/m.27598645
full member
Activity: 333
Merit: 100
2008 dünya global ekonomik krizi halen etkilerini sürdürmektedir. Kripto paraların çıkmasını tetikleyen sebep dünya kapitalist ekonomik sisteminin çelişkilerinin toplumları rahatsız etmesi nedenine dayanır. Azınlık grup çıkarları için çoğunluk feda ediliyor. Ancak sonuçta herkes mutsuz oluyor.
full member
Activity: 294
Merit: 101
Ekonomik kriz dünyayı sarsa ne olur ya boşver karamsar olma .
member
Activity: 74
Ben dünyanın iyiye gittiğini düşünüyorum. Hiç karamsar değilim. BM de 195 civarında kayıtlı ülke var kaç tanesinde savaş var dersek iki elin parmaklarını geçmez belki bir elin parmakları kadardır. Ülkelerin gelirleri yavaş yavaş ta olsa yükseliyor. Gerilim dünya da her zaman olur bu normaldir. Ortalık gerilecek ki birileri para kazanacak. Her şey ticarettir. Savaş demek insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar küçülmeleri demektir ki bu da mal satan hiç bir şirketin işine gelmez. Hiç bir Çinli para babası savaşıp ABD pazarını, hiç bir ABDli  para babası savaşıp Çin pazarını kaybetmek istemez.  İleride gümüş çökebilir dolar tedavülden kalkabilir kaos olabilir bütün dünyada kripto para birimleri kullanılabilir bunların hepsi olabilir ama bence olmayacak tek şey vardır. Altın asla tedavülden kalkmaz.
member
Activity: 462
Dediklerin bence hayal ürünü değil ama çoook uzak bir gelecekte ancak bunlar gerçekleşebilir ve bana kalırsa biz o günleri göremeyiz
member
Activity: 1011
Merit: 65
Tabi tabi bütün dünya düzeni yok olacak, anlıyorum. Kimse böyle bir şeye müsaade etmez şu an dünyada belirli bir kurulu düzen var, bu düzen kolayca ykılacak bir düzen değil. Bitcoin geleceğin ödeme sistemi olabilir ama o çökecek, bu çökecek demek doğru değil.

dünya ekonomisi çok kez çökmüş çok kez yeniden kurulmuştur. binlerce senelik tarih bize bunları öğretti. bizler tarihi iyi analiz etmezsek kaybederiz. yeniden ve yine sistemler çökecek yeni sistemler kurulacak. seneye olabilir 50 yıl sonra olabilir 500 yıl sonra olabilir bu kaçınılmaz son insanlığın kaderidir. ekonomik buhran tarihin her döneminde ortaya çıkmıştır.
MÖ 27-MS 19 ekonomik krizi
Üçüncü yüzyıl krizi
1873-1878 ekonomik buhranı
1929 ekonomik buhranı
1987 ekonomik krizi
1997 asya mali krizi
2008 krizi
Peki ya şimdiki kriz o ne zaman bilmiyoruz o şuan yüklenme aşamasında.
hero member
Activity: 736
Merit: 504
Tabi tabi bütün dünya düzeni yok olacak, anlıyorum. Kimse böyle bir şeye müsaade etmez şu an dünyada belirli bir kurulu düzen var, bu düzen kolayca ykılacak bir düzen değil. Bitcoin geleceğin ödeme sistemi olabilir ama o çökecek, bu çökecek demek doğru değil.
member
Activity: 196
hocam bence çok karamsar düşünüyorsunuz bu konuda, bence biraz daha olumlu düşünülebilir,
member
Activity: 1011
Merit: 65
Bundan kaçabilecekmiyiz? Yoksa bu bizim yazgımızmıdır? Savaşın kapımıza dayandığı günlerde dünya kartopu gibi büyüyerek kaosa yuvarlanıyor.Bir tarafta Çin Amerika soğuk savaşı sürerken Avrupa Rusya rekabeti artarak devam ediyor. Emekler paralar silahlara silahlarda cephelerde harcanıyor. Dünya insanları farkındamısınız İran bile karıştı insanlar güvenli yerler arıyor heryere kaos yayılıyor herkes korkuyor. Her ülke birbirini tehdit ediyor savaş naraları atılıyor.Sizler küresel krizin ve kaosun kokusunu alıyormusunuz ama bu kriz çok farklı olacak bu kriz tüm emtialar çökecek altın petrol gümüş platinium farketmeyecek çünkü emtialarını satan herkes bir şey alacak o şey de BİTCOİN Olacak. Herkes onun peşinde olacak Dolar tedavülden kalkacak Kağıt paralar kalkacak. Dünya insanları bitcoin de buluşacak. Çünkü onun sınırı belli üretimi belli çünkü o güven vaad ediyor.Dünyada yada evrende ne kadar altın olduğunu bilmiyorum ama ne kadar bitcoin olduğunu biliyorum. Evrende keşfedilecek yeni büyük altın rezevri altının değerini sıfırlayabilir fakat bitcoinin sınırı bellidir. Amerika keşfedildiğinde gümüşte altında yaşanan deflasyonu unutmayın osmanlıyı yıkılışa götüren nedenlerden biri budur altın deflasyonu, amerikadan gemilerle avrupaya getirilen altınlar altının değerinin düşmesine neden oldu altın cenneti osmanlıyı zor duruma sokmuş altın gümüş fakiri avrupayı bayram ettirmişti. avrupaya gelen altınların arkası kesilmedi yüzlerce sene devam etti osmanlı deflasyonla tükenirken avrupa yükseldi. aynı senaryo yaşanabilir evrenin farklı gezegenlerinde bulunacak altın gümüş elmas madenleri emtiaları bitirebilir. insanlık için güvenli liman artık Bitcoindir.
Pages:
Jump to: