Pages:
Author

Topic: Hrvatski (Croatian) - page 38. (Read 356491 times)

legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 17, 2014, 08:18:41 AM
bitno da si se ti nama pohvalo kako si blagajnici dao otkaz. Svaka časti, pravi si
napravija sam ja grešku šta u početku krize nisam odmah svima dao otkaz (inače sam i ženi dao otkaz oko nove godine a sebi prije par dana)
iz vlastite štednje sam finacirao dio plače od 2009 godine tako da mi je tvrtka sada ljepo dužna
bilo mi je žao dati radnicima otkaz nakon šta su za mene radili 15-12-10 godina.nikad tu grešku više neču ućiniti.
nisam ja socijalističko komunistička tvrtka ili socijalna zaštita.
To ti je uspjesan poduzetnik. Neman ja ništa protiv poduzetnika ja san prova i neznan bit gazda za otvorit me koštalo 500 kn za zatvorit 25000 kn tako da nemam šta tu pametovat. Smeta me samo socijalna neosjetljivost u današnjem društvu ništa više.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 17, 2014, 08:10:53 AM
bitno da si se ti nama pohvalo kako si blagajnici dao otkaz. Svaka časti, pravi si
napravija sam ja grešku šta u početku krize nisam odmah svima dao otkaz (inače sam i ženi dao otkaz oko nove godine a sebi prije par dana)
iz vlastite štednje sam finacirao dio plače od 2009 godine tako da mi je tvrtka sada ljepo dužna
bilo mi je žao dati radnicima otkaz nakon šta su za mene radili 15-12-10 godina.nikad tu grešku više neču ućiniti.
nisam ja socijalističko komunistička tvrtka ili socijalna zaštita.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
July 17, 2014, 07:19:51 AM
Moram prestat pit, uf... Jos cu pijan pocet prodavat BTC.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 17, 2014, 07:16:38 AM

Ili isto tako...vlasnici tih novih ASIC-a su ugasili stare i njih prodaju...al opet...zasto bi ih gasili...zasto ne hashirat dok ne prodas osim ako nisu takvo smece da vise nemogu nista izkopat..takvi ASIC-i nisu dovoljno brzi da objasne ovaj pad sto se dogodio...

a ušto če uštekati stare mašine znaš li ti da svi imaju limitatore pogotovo u americi.a u usa di nema limitatora kad pređeš ugovorenu potrošnju neki računaju 1 kwh energije i po par dolara.pogledaj postove od amerikanaca nekima su računi na taj prekoračeni iznos i po par tisuča $
ja kad pređem taj prag svaki kw snage mi je 80 i nešto kn + PDV pa ti uštekaj + potrošnja
inače blagajnici preprošlu zimu sam dao otkaz jer je ispod pulta donjela od kuče mali kalolifer i prvi mjesec račun od el.energije 4000 kn ja mislija greška žalija se a sljedeči mjesec račun od struje 5000 kn dok nisam shvatija šta je to šta je snaga itd


bitno da si se ti nama pohvalo kako si blagajnici dao otkaz. Svaka časti, pravi si

Evo jos jedan socijalist!

P.S. Dmetru fali jos 5.89 btc i spreman je dat 600 buxa za svaki
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 17, 2014, 07:14:46 AM
Kojini su tu da se iskopaju i hodlaju sve ostalo je laz. Cake is a lie.

P.S. Dobro oce mi neki mudrac rasvjetlit ovo IPO i POS nemam kad googlat sa dvoje dice za vratom! POS vise manje ali IPO nikad cuo.

POS = Proof Of Stake (provjera udijela)
znači na osnovu količine novca (coinova) kojeg imaš u novčaniku  (wallet)
kojeg držiš stalno otključanog na svom računalu dobijaš nove (coinove)
jer tako osiguravaš mrežu. "novac" mora biti u tvom novčaniku određeni broj
sati ili dana da bi počeo taj proces i da bi mogao zarađivati "novce"  od transakcija
koje se odvijaju u mreži.
Algoritam ne zahtjeva miniranje sa CPU GPU ASIC is sličnim hardverom.
dovoljno je da imaš obično računalo može bit i starijeg datuma.
http://en.wikipedia.org/wiki/Proof-of-stake

IPO = Initial Public Offering (početna javna ponuda) =
kad poduzeće izda dionice i ponudi javnosti na prodaju prije nego se krenu prodavati na burzi
npr kao INA i t-com kod nas ili facebook u usa.



Hvala na informacijama.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
July 17, 2014, 07:14:27 AM

Ili isto tako...vlasnici tih novih ASIC-a su ugasili stare i njih prodaju...al opet...zasto bi ih gasili...zasto ne hashirat dok ne prodas osim ako nisu takvo smece da vise nemogu nista izkopat..takvi ASIC-i nisu dovoljno brzi da objasne ovaj pad sto se dogodio...

a ušto če uštekati stare mašine znaš li ti da svi imaju limitatore pogotovo u americi.a u usa di nema limitatora kad pređeš ugovorenu potrošnju neki računaju 1 kwh energije i po par dolara.pogledaj postove od amerikanaca nekima su računi na taj prekoračeni iznos i po par tisuča $
ja kad pređem taj prag svaki kw snage mi je 80 i nešto kn + PDV pa ti uštekaj + potrošnja
inače blagajnici preprošlu zimu sam dao otkaz jer je ispod pulta donjela od kuče mali kalolifer i prvi mjesec račun od el.energije 4000 kn ja mislija greška žalija se a sljedeči mjesec račun od struje 5000 kn dok nisam shvatija šta je to šta je snaga itd


bitno da si se ti nama pohvalo kako si blagajnici dao otkaz. Svaka časti, pravi si
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
July 17, 2014, 01:04:04 AM
Quote
Video sam u Zagrebu dok sam bio na par dana tamo,jednu "sirotinju" tamo je molio za pare,a navečer sam vidio kako ga je netko odvezao u jednom lijepom skupom Mercedesu i tako par dana.

Ovo druze imas svuda ne sasmo u Zagrebu ima i u Bosni, Makedoniji i kod nas u Srbiji.
Ne bi verovao koliko ih ima da bi ti muka pripala vise je takvih nego nas obicnih smrtnika.

Za klipove najbolje ti je da se informises ovde na forumu kreni od prve strane pa polako citaj i pitaj doboces odgovor.
hero member
Activity: 1110
Merit: 534
July 16, 2014, 07:07:52 PM
Kojini su tu da se iskopaju i hodlaju sve ostalo je laz. Cake is a lie.

P.S. Dobro oce mi neki mudrac rasvjetlit ovo IPO i POS nemam kad googlat sa dvoje dice za vratom! POS vise manje ali IPO nikad cuo.

POS = Proof Of Stake (provjera udijela)
znači na osnovu količine novca (coinova) kojeg imaš u novčaniku  (wallet)
kojeg držiš stalno otključanog na svom računalu dobijaš nove (coinove)
jer tako osiguravaš mrežu. "novac" mora biti u tvom novčaniku određeni broj
sati ili dana da bi počeo taj proces i da bi mogao zarađivati "novce"  od transakcija
koje se odvijaju u mreži.
Algoritam ne zahtjeva miniranje sa CPU GPU ASIC is sličnim hardverom.
dovoljno je da imaš obično računalo može bit i starijeg datuma.
http://en.wikipedia.org/wiki/Proof-of-stake

IPO = Initial Public Offering (početna javna ponuda) =
kad poduzeće izda dionice i ponudi javnosti na prodaju prije nego se krenu prodavati na burzi
npr kao INA i t-com kod nas ili facebook u usa.

legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 16, 2014, 05:29:02 PM
Po meni je ovo sa ovim klinjom teski SE samo ne kuzin koji je cilj , al opet ja sam paranoid pa cu sacekat da vidim ishod...


Daj nemoj me nasmijavati...   Grin



Tek sad sam siguran paranoid u meni je zadovoljan. Radujem se kraju kakav god bio.
member
Activity: 72
Merit: 10
July 16, 2014, 04:22:33 PM
Po meni je ovo sa ovim klinjom teski SE samo ne kuzin koji je cilj , al opet ja sam paranoid pa cu sacekat da vidim ishod...

Daj nemoj me nasmijavati...   Grin

legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 16, 2014, 04:16:39 PM

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.
Coini nisu tu da vi nešto zaradite.koini bi trebali služiti da se s njima nešto kupi i da se izvrši transfer novca kupac-prodavač.
Kojini su tu da se iskopaju i hodlaju sve ostalo je laz. Cake is a lie.

P.S. Dobro oce mi neki mudrac rasvjetlit ovo IPO i POS nemam kad googlat sa dvoje dice za vratom! POS vise manje ali IPO nikad cuo.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 16, 2014, 04:12:14 PM
Po meni je ovo sa ovim klinjom teski SE samo ne kuzin koji je cilj , al opet ja sam paranoid pa cu sacekat da vidim ishod...
member
Activity: 72
Merit: 10
July 16, 2014, 04:01:16 PM
Mislio sam da netko napravi na Hrvatskom,Srpskom,itd.
zašto bi se neko trudija za te  mikro jezike.
ne znaš koja od te 2 nacije je teža sirotinja. nemaju za kruh i pivu a kamo li kupovat neke BTC.
a i čemu služi BTC ničemu obična piramidalna kockarnica.čemu služi ničemu da bi se naivcima izvlačilo nešto malo love.a trenutno prevaranti jedni druge varaju.malo je poštenih ljudi u bitkoinima

Ne kažem da če odmah kupiti,al lijepše je čuti na nekom od balkanskih jezika o BTC nego da slušaš tamo klipove na engleskom.

Ajde da navedem neki primjer,ovako: Naletio si na BTC,prvi put čuješ za njega nemaš pojma o tome odeš na youtube napišeš "Što je Bitcoin?" da vidiš imali neki video na nekim od balkanskih jezika,recimo da ga ima odgledaš ga,zainteresiraš se napraviš share na svoj facebook ili twitter.Počinješ malo dublje istraživati i čitati o BTC na engleskom (na engleskom ima više infromacija o BTC-u) i možda investiraš novac ili pak vrijeme kao ja.  Cool

Primjer 2. bi bio također odeš na youtube nema nikakvih balkanskih klipova o BTC-u,neda ti se slušati na engleskom jer ima dosta tebi još nepoznatih riječi i polako odustaneš.

I što svi navaljujete na tu jadnu sirotinju,kao da nema bogatih ili tzv. ljudi sa malo dubljim džepovima.
Video sam u Zagrebu dok sam bio na par dana tamo,jednu "sirotinju" tamo je molio za pare,a navečer sam vidio kako ga je netko odvezao u jednom lijepom skupom Mercedesu i tako par dana.



legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 16, 2014, 03:33:31 PM
Iskreno, kad bi neki takav crypto, tehnicki bolji od BTC-a zamjenio fiat, svi bi mi....ok bar vecina, "zaradili" indirektno, jer kolicina novaca koju gubimo zbog trneutnog sistema je OGRMONA. Sa cryptom, bi smanjili "gubitak" sto bi se valjda moglo okarakterizirati kao "zarada".
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 16, 2014, 03:29:04 PM

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.
Coini nisu tu da vi nešto zaradite.koini bi trebali služiti da se s njima nešto kupi i da se izvrši transfer novca kupac-prodavač.
hero member
Activity: 742
Merit: 500
I'm dying.
July 16, 2014, 11:39:53 AM
Šta je sa diffom ovaj put lak, nelak, neko pali i gasi?

P.S. Ovo je divota šta sam našao, http://hashingit.com/analysis/27-hash-rate-headaches

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.
Ne razumem, koja je logika tu? Zbog cega da se napravi takav coin?

Jako se lako moze napraviti to sto govoris.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
July 16, 2014, 11:14:29 AM
Šta je sa diffom ovaj put lak, nelak, neko pali i gasi?

P.S. Ovo je divota šta sam našao, http://hashingit.com/analysis/27-hash-rate-headaches

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.

Viš' kako lipo znaš pisat kad nisi na drozi ili čemu već...  Grin

Nije fer da napises ovako nesto prijatelju. Jednostavno nije fer. Ja sam na poslu, i dodjem vamo da procitam nesto korisno, i onda upadnes ti sa ovakvim komentarom, ja se nekontrolirano pocnem cerekat i sad me svi na poslu gledaju koda sam lude gljive pojeo za gablec....not fair...

Pravo da ti kazem ujutro uz kaficu crkavam sta procitam ovde na rorumu jer je stvarno ludorija.

A dobro dodje kao budjenje.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 16, 2014, 08:58:53 AM
Šta je sa diffom ovaj put lak, nelak, neko pali i gasi?

P.S. Ovo je divota šta sam našao, http://hashingit.com/analysis/27-hash-rate-headaches

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.

Viš' kako lipo znaš pisat kad nisi na drozi ili čemu već...  Grin

Nije fer da napises ovako nesto prijatelju. Jednostavno nije fer. Ja sam na poslu, i dodjem vamo da procitam nesto korisno, i onda upadnes ti sa ovakvim komentarom, ja se nekontrolirano pocnem cerekat i sad me svi na poslu gledaju koda sam lude gljive pojeo za gablec....not fair...
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
July 16, 2014, 07:33:04 AM
Šta je sa diffom ovaj put lak, nelak, neko pali i gasi?

P.S. Ovo je divota šta sam našao, http://hashingit.com/analysis/27-hash-rate-headaches

Ma sve to old tech, prije ili kasnije doci ce nesto sto rijesava taj i sve slicne probleme. Evo vec se scena polako prebacuje na PoS, coini su ili pure PoS znaci od starta se ide
na PoS majnanje ili je inicijalna distribucija (7 do mjesec dana) PoW pa onda prelazi na PoS. Na primjer MINT, SC, XBC, N5X, BC ma ima ih na bacanje a odlicno je to sto kada
se ekipa koja je upala rano pa nakopala masu coina izdumpa e onda nema vise "sad cu ja ustekat' zillion terahasha pa sjebat' kupce" neces stari jer nema vise PoW majnanja!
Niti ces tek tako 51% napasti chain. Sve skupa odlican razvoj situacije, ja polako likvidiram PoW coine - ove sa kojima sam u plusu, ostali cekaju bolje dane - pa idem u PoS.
Bitcoin i slicni coini ne garantiraju nista ako imas coine i drzis ih u novcaniku niti postoji neka inicijativa za drzanje novcanika online. Sa PoS coinima barem zaradis nesto, pa
da je i 10% godisnje opet je nesto. Ako uzmemo da se cijena coina ne mijenja (teoretski) onda su opet PoS coini bolja investicija jer zaradis tih 10% ili koliko vec za godinu
dana stejkanja, sa Bitcoinom ne bi zaradio nista!

The next big thing ce biti coin koji prvi bude rijesio random period izmedju blokova. Pa ne moze se raditi nista ozbiljno ako je period random od maltene odmah do 1 ili vise sati.

Viš' kako lipo znaš pisat kad nisi na drozi ili čemu već...  Grin
hero member
Activity: 602
Merit: 500
July 16, 2014, 07:13:25 AM
Jel tko zna kojem je X13 coinu porasla cijena? Pogledam danas na NiceHash i vidim da mi je zarada skoro pa duplo veca od prijasnjih par dana i da je zapeo za X13 i ne switcha nikud...
Cisto me zanima, jel nekome porasla cijena iz nekog suludog razloga, ili je (vrlo vjerojatnije) samo netko ulozio u initial minanje za novi coin....

Mogao bi biti BitLion... Trenutno cijena 0.00003100, a diff 7.5...
Pages:
Jump to: