Pages:
Author

Topic: Hrvatski (Croatian) - page 92. (Read 356491 times)

member
Activity: 77
Merit: 10
June 07, 2014, 11:53:59 AM
Pozdrav,
molio bih nekog tko ima iskustva s carinjenjem da pomogne.

Ovako ide priča:
Pred nekih mjesec dana naručio sam ASIC miner (Zeus Blizzard). Nešto sam izmajnao, nešto zaradio na fluktuacijama cijena na exchange-u, pa sam čisto iz zafrkancije naručio minera, svjestan da vjerojatno s njim neću niti vratiti uloženo, ali onako više iz znatiželje. Mislio sam si možda nikad niti neću vidjeti minera, jer dotad Zeus još nikome ništa nije poslao. Vjerojatno su scam, ali 'ko ga ... pokušat ću.

Pred 2 dana šalju mi mail iz Zeus-a da mi je narudžba provedena i miner poslan na adresu (dali su mi i DHL waybill da mogu pratiti paket). Rekoh: SUPER!

Međutim, drugo jutro zovu me iz DHL Hrvatska, da me "pripreme" što sve trebam učiniti, ako želim uvesti taj paket u HR.
Kao treba mi neki EURI broj, kojeg trebam podignuti u carinskoj upravi, a onda s aktiviranim EURI brojem trebam im poslati Paypal račun ili izvod bankovne kartice po kojoj je vidljivo koliko je uplaćeno na račun pošiljatelja, te detaljnim opisom robe.
Na kraju im trebam potpisati i neku punomoć kako bi ih "ovlastio" kao carinskog zastupnika pri carinskom posredovanju. WTF?  Huh
Platio sam u BTC-ima preko coinpayment.net. I to ~0.58 BTC-a, tada oko 250 $.

1. Je li netko već bio u ovakvoj situaciji? Što ste učinili?
2. Kako im potvrditi koliko je uplaćeno na račun pošiljatelja? Imam potvrdu coinpayment.net-a, kao i potvrdu Zeus-a da je plaćeno (processed). Platio sam u BTC-ima? Imam transaction ID, ali ga blockchain.info ili blockexplorer.com iz nekog razloga ne vide (ne znam jel to zato što je bilo pred mjesec dana ili je neki drugi razlog)
3. Što će im moja punomoć? Kakvo carinsko zastupanje? Ja sam platio već shipping pošiljatelju (zeusu)! Misle li to oni meni odrat kožu?

Pomagajte...
Hvala unaprijed ...
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 07, 2014, 06:20:45 AM

Novac mi treba sad za srednju školu,moram si kupiti novi laptop jer ću se upisati za programera.Sad trenutno koristim notebook od 10" ne mogu raditi na tome.

Onda STVARNO nemas problema. Naruci online Laptop, plati BTC-om i kroz par dana ti je na kucnoj adresi. Onda ce ti valjda i starci pocet vjerovat (sram ih bilo!)

Malo mi je prpa zbog carine da naručim online laptop.A našao sam jedan odličan u trgovini blizu mene,za oko 3.500 kuna,sve ima AMD grafičku,procesor jaki itd.  Grin




Ukoliko nadjes ducan unutar EU (a ima ih) onda neces platiti nikakvu carinu.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
June 07, 2014, 06:07:30 AM

Novac mi treba sad za srednju školu,moram si kupiti novi laptop jer ću se upisati za programera.Sad trenutno koristim notebook od 10" ne mogu raditi na tome.

Onda STVARNO nemas problema. Naruci online Laptop, plati BTC-om i kroz par dana ti je na kucnoj adresi. Onda ce ti valjda i starci pocet vjerovat (sram ih bilo!)

Malo mi je prpa zbog carine da naručim online laptop.A našao sam jedan odličan u trgovini blizu mene,za oko 3.500 kuna,sve ima AMD grafičku,procesor jaki itd.  Grin




Ma nece to biti nesto prevelika carina. Narucivao sam ja svasta sa onih kineskih sajtova. Dinodirect ti prohvata bitcoin. I besplatna je dostava.
member
Activity: 72
Merit: 10
June 07, 2014, 04:05:36 AM
WU ti uzima ogromnu proviziju, ne vjerujem da ce ti slat.

Nego, koliko ti imas toga za prodat?

Kolika je provizija za WU u %?

Imam za prodati oko 3 BTC-a ne mislim sve prodati,prodat  ću toliko da si mogu kupiti neki pošteni laptop i da mi ostane nešto para u kunama.

Nemoj zaboravit na bonove Supersporta. To mos iskoristit. Ako ces prodat nekom u RH neka ti napravi bon od Supersporta, to onda mos u bilo kojoj poslovnici dignut.

Uzet ću to u obzir,hvala. Smiley
member
Activity: 72
Merit: 10
June 07, 2014, 03:59:32 AM

Novac mi treba sad za srednju školu,moram si kupiti novi laptop jer ću se upisati za programera.Sad trenutno koristim notebook od 10" ne mogu raditi na tome.

Onda STVARNO nemas problema. Naruci online Laptop, plati BTC-om i kroz par dana ti je na kucnoj adresi. Onda ce ti valjda i starci pocet vjerovat (sram ih bilo!)

Malo mi je prpa zbog carine da naručim online laptop.A našao sam jedan odličan u trgovini blizu mene,za oko 3.500 kuna,sve ima AMD grafičku,procesor jaki itd.  Grin


hero member
Activity: 1110
Merit: 534
June 06, 2014, 11:57:56 AM
mislim da bi nešto moglo biti od NEM coina; biti će bolji od NXTa

Na koju foru molim te? Ekipa dodje i klonira NXT (sto znaci da kasne u verzijama jer NXT developeri namjerno rade delay source-coda) ali NEM ce biti
bolji? To ti je prica tipa "LTC ce ubiti BTC" sto se nije desilo niti ce se desiti.

NEM nije klon NXT-a.
U početku je bio zamišljen kao klon, ali se plan promijenio.

Nezna se da li ce biti bolji, ali biti ce drugaciji.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
June 06, 2014, 11:19:57 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Aj moze. Po 40 BTC.
Može al ja ulažem one šta su mi ostali na goxu.

Ja ulazem kucu, auto i sve sto imam da cu da budem isplacen kao i uvek do sada, kao i prekp 100 ljudi na stunninoj sig kampanji.

Nikada niko nije ostao neisplacen od njega.

Ne znam sto si tako nepoverljiv. Smiley
Moze i neki mali bet npr .1 to je sve sto imam, dobijes tx id od 17-20 najkasnije .
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
June 06, 2014, 10:37:51 AM
Postoji i teorija da je vrijednost Bitcoina konstantna, a da dolar i ostaje valute opadaju.
Kolikk god glupo zvucalo, isto je malo da se zamislis.

Meni ipak ta teorija ipak ne drzi vodu. Jednostavno Bitcoin nema pokrice u nicemu pa je izrazito nestabilan i podlozan svim utjecajima na trzistu.

Vidjet ces za koju godinu. Ova godina je ogromna za Bitcoin, a sta ce se tek desit 2015 i 2016 nemozes ni zamislit.
50000 dolara po Bitcoinu.

Vidi http://www.youtube.com/watch?v=GgPyWLr20jk

Ono sto meni nije jasno je na koju foru ekipa kao ta dvojca i gomila slicnih ne uzimaju crytocoine u obzir, uopce. U jednom dijelu filma tip kaze kako Kinezi
nemaju nista sem zlata u sta bi mogli uloziti ako krene neka frka sto nije tocno, imaju i gomilu cryptocoin exchangea sto znaci gomilu razlicitih cryptocoina.
Vec se desilo da je ocekivani rast cijene plemenitih metala izostao jer je ekipa masovno usla u BTC. Sada mogu uci u mnogo vise cryptocoina i likvidnost
je veca, vise ljudi zna o cemu se radi, itd. Mene brine to sto experti ne racunaju na cryptocoine. Ako cemo realno, bude li sranja po planeti biti ce nebitno
radi li Internet ili ne, ima li struje ili ne i slicno. Da li je situacija da mi zaludjeni sa cryptocoinima u biti opasno grijesimo jer racunamo sa tim da nece biti
problema oko same infrastrukture na kojoj se baziraju cryptocoini? Ako ne mozes syncat wallet, online wallet ne radi i exchange su down koliko onda BTC
ili neki drugi cryptocoin vrijedi?

Da ce biti nekog sranja to je sigurno, vidi recimo http://www.bloomberg.com/news/2014-06-05/draghi-unveils-historic-measures-on-deflation-threat.html
pa ne rade se takvi potezi sem ako nisi u totalnoj banani!
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
June 06, 2014, 10:02:00 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Aj moze. Po 40 BTC.
Može al ja ulažem one šta su mi ostali na goxu.

Ne budi lud! Sve sto je rijetko a ima neku dobru pricu u pozadini vremenom postaje sve skuplje i skuplje = GoxBTC ce garant kostati vise od BTC!  Grin
Ok onda samo ulažem koine sa goxa, a prava na priču zadržavam.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
June 06, 2014, 10:00:39 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Pa dobro...tipkamo postove tako i onako. Najgore sto se moze desit je da tipkamo kao sto smo tipkali, i da nevidimo lovu. Najbolje sto se moze desiti je da vidimo lovu...
Skroz OK izbor, ako se mene pita.

Tu si u pravu. Ja sam samo skeptik prema tim plačenim posterima. Recimo u wall observer threadu možeš vidit kako jedan lik sa 5 accounta razgovara sam sa sobom već mjesecima i tako zarađuje. Oni sofisticirani imaju i forum botove koji sami postaju konstruktivne postove, tako da na ovom forumu treba imat jeben ignore list.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
June 06, 2014, 09:59:30 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Aj moze. Po 40 BTC.
Može al ja ulažem one šta su mi ostali na goxu.

Ne budi lud! Sve sto je rijetko a ima neku dobru pricu u pozadini vremenom postaje sve skuplje i skuplje = GoxBTC ce garant kostati vise od BTC!  Grin
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
June 06, 2014, 09:54:15 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Aj moze. Po 40 BTC.
Može al ja ulažem one šta su mi ostali na goxu.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1043
:^)
June 06, 2014, 09:40:45 AM
mislim da bi nešto moglo biti od NEM coina; biti će bolji od NXTa

Na koju foru molim te? Ekipa dodje i klonira NXT (sto znaci da kasne u verzijama jer NXT developeri namjerno rade delay source-coda) ali NEM ce biti
bolji? To ti je prica tipa "LTC ce ubiti BTC" sto se nije desilo niti ce se desiti.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 06, 2014, 09:08:17 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Nitko ne trazi od tebe humanitarnu pomoc, vec samo dokaz da si stvarno loaded. Il dokaz il... ti mi bas i ne vjerujemo (nevu rec onu ruznu rijec sa "L")   Wink
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
June 06, 2014, 09:07:37 AM
Postoji i teorija da je vrijednost Bitcoina konstantna, a da dolar i ostaje valute opadaju.
Kolikk god glupo zvucalo, isto je malo da se zamislis.

Meni ipak ta teorija ipak ne drzi vodu. Jednostavno Bitcoin nema pokrice u nicemu pa je izrazito nestabilan i podlozan svim utjecajima na trzistu.

ovo bas i nije tocno
naime bitcoin ima vrijednost u tome sto ga mozes zamjeniti za robu i usluge ..u biti istu onu vrijednost koju danaas jedino imaju fiat valute
fiat valute odavno nemaju pokrice u nicemu osim tome.
jedino dolar jos ima dodatnu vrijednost sto iza njega stoji najaca vojna sila ... 16 nosaca i golemi nuklerni arsenal





Nemoj zaboravit i printere. Amerika masovno printa lovu, zato i propadaju.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 06, 2014, 09:06:26 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Pa dobro...tipkamo postove tako i onako. Najgore sto se moze desit je da tipkamo kao sto smo tipkali, i da nevidimo lovu. Najbolje sto se moze desiti je da vidimo lovu...
Skroz OK izbor, ako se mene pita.
full member
Activity: 242
Merit: 104
June 06, 2014, 09:05:36 AM
Postoji i teorija da je vrijednost Bitcoina konstantna, a da dolar i ostaje valute opadaju.
Kolikk god glupo zvucalo, isto je malo da se zamislis.

Meni ipak ta teorija ipak ne drzi vodu. Jednostavno Bitcoin nema pokrice u nicemu pa je izrazito nestabilan i podlozan svim utjecajima na trzistu.

ovo bas i nije tocno
naime bitcoin ima vrijednost u tome sto ga mozes zamjeniti za robu i usluge ..u biti istu onu vrijednost koju danaas jedino imaju fiat valute
fiat valute odavno nemaju pokrice u nicemu osim tome.
jedino dolar jos ima dodatnu vrijednost sto iza njega stoji najaca vojna sila ... 16 nosaca i golemi nuklerni arsenal

tako da razlike izmedju bitcoina i fiata ..u  principu i nema razlike



hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
June 06, 2014, 09:01:02 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?

Aj moze. Po 40 BTC.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
June 06, 2014, 08:59:21 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin

Pun ko brod, a tu signature iznajmljen i sad dere po postovima. Oklada da nećete vidit lovu za sig?
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
June 06, 2014, 08:48:39 AM
Ocu kurac. Nisam ja humanitarac nego sebicna pizda Grin
Pages:
Jump to: