Pages:
Author

Topic: Idena - page 2. (Read 1572 times)

member
Activity: 373
Merit: 37
April 16, 2022, 06:46:04 PM
#83
Wpadłem na stronkę Ideny - tak z ciekawości, rozglądam sie po FAQ a informacji której szukałem to właśnie skąd brałaby się wartość tokena ... może słabo szukałem ale z drugiej strony statystyczny Kowalski dłużej jak 5 minut nie zabawia i w tym czasie trafiłem na wzmiankę o reklamodawcach ... bardzo ogólnikowo  także dzięki za info
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 16, 2022, 06:53:25 AM
#82
Wartość Tokenów Idena ma brać się z zainteresowania reklamodawców ... I jeśli to wypali ....

To jest błędne rozumowanie. Idena to nie jest token od reklam.

Wartość eth ma się brać z czego? Właśnie z tego samego będzie się brać wartość ideny.

Idena to jest chain o innowacyjnym konsensusie. Na nim możliwe będzie budowanie smart kontraktów jak na ETH. Idena ma być takim ETH tylko z POP a nie POW. Konsensusem, który ma umożliwić skalowalność bez kompromisów. Bez utraty decentralizacji dzięki shardingowi. konsensus, który zapewnia znacznie większą decentralizację niż POW. Użyteczności i "wartośc" budowana będzie potem przez deweloperów budujących na idenie swoje smart kontrakty.

Poza tym jest jeszcze oracle, które już działa... Tylko ta jedna użyteczność wyniosła LINK do top 10 cmc. A idena to tylko 5 mln marketcap.
member
Activity: 373
Merit: 37
April 15, 2022, 05:36:39 PM
#81
Wartość Tokenów Idena ma brać się z zainteresowania reklamodawców ... I jeśli to wypali ....
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 14, 2022, 01:55:36 PM
#80
Ale odświerzam temat by poinformować, że Idena doczekała się kolejnego listingu:

Niestety stare prawidła giełdowe działają niezależnie od produktu inwestycyjnego, jego płynności, innowacyjności. Kupuj plotki sprzedawaj fakty. Kurs lekko podszedł w górę przed listingiem. Kilka dni po wrócił na swoje miejsce a za 2 dni walidacja (dodatkowa podaż uwolnionych coinów. Zwykle 40-100k iden) i wybite zapewne zostanie nowe dno.

Jest tu jeszcze jakiś inwestor/kopacz ideny?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 31, 2022, 09:11:56 AM
#79
BitMart jest ok, używałem swego czasu - żadnych problemów.

Dzięki. Mnie odstrasza trochę to KYC.

Kolejny kluczowy news na Idenie. Zmienia się system dystrybucji tokenów. Od przyszłego forka możliwe będzie stakowanie iden.



"IIP-4: Quadratic Staking"
"Instead of rewards paid for identity age, introduce quadratic staking rewards paid to validated identities proportional to their stake to the power of 0.9. Allow identity stake replenishment. The amount of staked coins does not affect the voting power of the identity."

Tak z ciekawości. Jest tu jeszcze jakiś inwestor/kopacz ideny?
member
Activity: 373
Merit: 37
March 30, 2022, 03:27:19 PM
#78
BitMart jest ok, używałem swego czasu - żadnych problemów.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 30, 2022, 04:31:38 AM
#77
I już 15200 nodów. Sieć ciągle się rozwija, czego nie można powiedzieć o cenie.

Ale odświerzam temat by poinformować, że Idena doczekała się kolejnego listingu:

"Dear Idena Community,

🔥 $IDNA gets listed (https://support.bmx.fund/hc/en-us/articles/4909993487387) on BitMartExchange

👉The trading pair will be IDNA/USDT

- Deposits open at 9:00 am UTC on March 30, 2022
- Trading IDNA/USDT starts at 9:00 am UTC on April 1, 2022
- Withdrawals open at 9:00 am UTC on April 2, 2022"

Testował ktoś z was tą giełdę? Macie jakieś opinie? Z tego co widzę, to kyc wymagane jeśli chce się wypłacać więcej niż 0.06BTC, lub korzystać ze "spot trading" czyli głównej funkcjonalności giełdy. Bez KYC jest możliwość korzystania z jakiegoś ich dziwnego systemu sprzedania/kupienia krypto przez automat (który pewnie zbiera po rynku spot po markecie z dodatkową prowizją dla siebie)
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 21, 2021, 07:37:30 AM
#76
Wczoraj odbyła się druga walidacja po forku, który wprowadził validation sharding, czyli upragnioną skalowalność podczas walidacji. Obyło się bez błędów, a kurs, który spompował się blisko 2x w 3 tygodnie dodał paliwa sieci, która urosła podczas poprzedniej walidacji o blisko 10%.

Obecnie 11 200 nodów.

Na orderbookach widać też ostatnio znacznie większą prawdziwą aktywność. Duża część supply zmienia teraz ręce.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
September 18, 2021, 03:42:58 PM
#75
Niektórzy może i za free by zrobili jakiś marketing licząc, że zarobią sami na pompie po dzięki wcześniejszemu kupieniu.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
September 14, 2021, 11:57:51 AM
#74
Ta część jest najważniejsza. Możecie pisać do youtuberów, tiktokerów, itp., aby zaczęli mówić o Idenie, są też subreddity w stylu cryptomoonshots itp., tak naprawdę wystarczy jedna osoba z średniej wielkości oglądalnością/widocznością, aby cena szybko skoczyła x10.

Tu niestety jesteśmy sami. A może i stety? CEOs są strasznie skąpi. Każdą sztuke swojego tokenu traktują jakby był wart miliony. Jedyne co na marketing wydali to jakies konkursy na twitterze, gdzie wygrac można było ... zaprosznie Smiley Które za darmo można mieć jak się zapyta na telgramie. Z nagród finansowych, tu nie pamiętam konkretnych liczb, ale coś na zasadzie, że do wygrania było 20$ w ich tokenie  .... do wygrania dla najlepszego  a nie aidrop dla każdego uczestnika Smiley

To samo niestety z community developerami. Rozmawiałem z 1 i mówił, że w porównaniu do stawek dla programistów blockchain na rynku, to on tu charytatywnie robi. Kilku przez to odeszło.

Ale może teraz sytuacja się zmieni. Własnie zapowiedziany został fork:

"Dear Idena community,

We plan to release a new version of the Idena node on September 16, 2021. It will be a seamless hard fork update.

Please check the upcoming changes:
https://medium.com/idena/idena-hard-fork-announcement-validation-sharding-ca910bac3599"

Dlaczego? Ponieważ fork ten wprowadza validation sharding co czyni sieć skalowalną pod wzlędem liczby nodów bioracych udział w walidacji. Wcześniej, pompa i zbyt duża popularnośc mogła skutkować w rozerwaniu sieci.


legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
September 12, 2021, 08:09:34 PM
#73
a do tego wystarczy tylko troszkę marketingu by zarazić wizją kilku inwestorów.

Ta część jest najważniejsza. Możecie pisać do youtuberów, tiktokerów, itp., aby zaczęli mówić o Idenie, są też subreddity w stylu cryptomoonshots itp., tak naprawdę wystarczy jedna osoba z średniej wielkości oglądalnością/widocznością, aby cena szybko skoczyła x10.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
September 06, 2021, 05:25:16 AM
#72
Zgodzę się, że cena Ideny jest bardzo niska, chyba nigdy nie zgadniemy, jak to się dzieje, że takie na prawdę dobre projekty ze strony technicznej, w ciągłym rozwoju, z dobrym zespołem i społecznością, są wyceniane gorzej niż nie jeden, tak na prawdę, nic nie warty meme shitcoin bez produktu.

Dobry market operator dbający o wolumen i zmienność przyciąga traderów dokładających wolumenu co przyciąga marketmakerów którzy dokładają płynności wszystko przyprawione szczypta marketingu pod narracją "jak tylko skończymy to cały świat klęknie" - np. Cardano. I mamy samo napędzającą się wiecznie rosnącą machinę. Tak oto cardano, który ma 20k TX na chainie, bo nikt go nie używa ma większą kapitalizację od BNB z 7 mln TX na chainie + największy CEX.

Ciężko Idenie konkurować z ETH, BSC, Polygon, TRON i dziesiątkami innych blockchainów, oczywiście jest jedyna w swoim rodzaju

Polygon to nie chain tylko second layer solution dla ETH. Czy się mylę?
Poza tym to idenie nie ma z kim konkurować. Idena nie ma konkurencji bo w tym co robi przeciera szalki.

i miejmy nadzieję, że to pozwoli na znalezienie, jakiegoś konkretnego zastosowania, który da porządny use case i masową adopcję.

Masową adopcję? Żadne krypto jak do tej pory tego nie osiągnęło. Co to bitcoin? Na to pytanie zna odpowiedź może 1 procent społeczeństwa. Co to etherum pewnie 1 promil. Idena nie osiągnie masowej adopcji przez najbliższe 10 lat, jeśli w ogóle miałaby osiągnąć. To samo tyczy się bitcoina czy etherum. Nie o to jest tu grane. Ja nie liczę na pompę 10 000-100 000x, jaką pewnie byśmy zobaczyli przy osiągnięciu masowej adopcji (z 10 mln $ do 100 mld - 1B$ ). Ja liczę na 10-100x a do tego wystarczy tylko troszkę marketingu by zarazić wizją kilku inwestorów. Obecnie 6 mln $ kapitalizacji ... tu wiele nie trzeba do 10x. Na pewno nie brakuje tu "masowej adopcji" Smiley
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 03, 2021, 03:03:10 PM
#71
...Kokosów się nie kopie, ale to przy obecnej cenie, która jak dla mnie jest absurdalna....

Zgodzę się, że cena Ideny jest bardzo niska, chyba nigdy nie zgadniemy, jak to się dzieje, że takie na prawdę dobre projekty ze strony technicznej, w ciągłym rozwoju, z dobrym zespołem i społecznością, są wyceniane gorzej niż nie jeden, tak na prawdę, nic nie warty meme shitcoin bez produktu.

Ciężko Idenie konkurować z ETH, BSC, Polygon, TRON i dziesiątkami innych blockchainów, oczywiście jest jedyna w swoim rodzaju i miejmy nadzieję, że to pozwoli na znalezienie, jakiegoś konkretnego zastosowania, który da porządny use case i masową adopcję.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
September 02, 2021, 03:26:55 AM
#70
Nie tylko nie dałem rady zwalidować poprawnie jednej historyjki, wydawały mi się one bez sensu,

Bo czasami są głupie i bez sensu. Na tym polega rola sieci, by je odsiewać i przez brak konsensusu eliminować z systemu jako niezdatne do posłużenia się do odróżnienia bota od człowieka podczas walidacji. Nie przejmuj się z czasem będzie coraz łatwiej.


ale jeżeli faktycznie walidacje sa teraz raz na 3 tygodnie, a ustawienie VPS to kilka kliknięć może zrobie kolejne podejście i dam ostatnią szansę Idenie, mam nadzieje, że do 3 razy sztuka.

Tu się sporo zmieniło. VPS za 5$ i kopie cała rodzina i znajomi. Przy braku vpsa, podczas walidacji można wynając noda automatycznie na czas walidacji za 1 idenę (10 centów) a walidację można odpalić bezpośrednio z web-clienta bez konieczności pobierania desktopowego. Polecam się pobawić. Kokosów się nie kopie, ale to przy obecnej cenie, która jak dla mnie jest absurdalna.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 31, 2021, 05:18:41 PM
#69
Ja już robiłem 2 podejścia do tego projektu i powiem, że jest cos takiego jak pierwsze wrażenie, które u mnie było tragiczne. Nie tylko nie dałem rady zwalidować poprawnie jednej historyjki, wydawały mi się one bez sensu, później jak już mi Tytanowy wytłumaczył, to zaczęły się problemy sprzętowe przy drugim podejściu i pazerna na internet Idena blokowała cały internet w domu.

No i jakoś tak mi zostało, ze ciężko mi się przekonać do Ideny, ale jeżeli faktycznie walidacje sa teraz raz na 3 tygodnie, a ustawienie VPS to kilka kliknięć może zrobie kolejne podejście i dam ostatnią szansę Idenie, mam nadzieje, że do 3 razy sztuka.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 19, 2021, 02:18:27 AM
#68
Ciężko z czasem ogarnąć jest walidację, dlatego opuściłem projekt.

Od dłuższego czasu przypominam sobie o tym projekcie tylko raz na kilka tygodni. Wciąż trzymam to co nakopałem, ale pewnie pozbędę się większości jak cena znowu wzrośnie do okolic $0.20. Przegapiłem każdą taką poprzednią okazję.

Też musiałem sobie odpuścić ze względu na godzinę. Nie zawsze byłem w stanie być przy komputerze albo znaleźć chwilę, żeby przejść walidację przy użyciu zdalnego pulpitu na telefonie.

Teraz walidacja co 20 dni. Znacznie łatwiej zaplanować sobie takie małe 10 min na walidacje co 20 dni niż jak to było kiedyś ... co 4. Zwłaszcza, że uruchomiono web clienta, możliwośc wynajmowania VPSa 2 kliknięciami pod walidację płatne w idenie (1-2 sztuki). Wiem, że nie mówimy tu o kosmicznich zyskach, bo z 1 noda można wykopać jakieś  50-100 zł miesięcznie i rozumiem, że to może być trochę gra nie warta świeczki ale to zyski przy obecnych cenach. Cenach które dają kapitalizację na poziomie 5 mln $ dla innowacyjnego projektu z 8000 nodami. x100 od tej ceny to nawet nie jest top 100 CMC a na top 100 CMC na co IDENA zdecydowanie zasługuje. A wtedy, jeśli dohodlowane, mówimy już o 5-10k miesięcznie.

Ostatnio dodano też shared nodes, które umożliwie kopanie wieloma nodami przy użyciu jednego VPSa. Czyli teraz cała rodzina i znajomi kopią za 5$ miesięcznie.

legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
August 18, 2021, 08:57:41 PM
#67
Ciekawi mnie jednak najbardziej. Czy jest tu na forum jeszcze jakiś hodler/miner Ideny.

Od dłuższego czasu przypominam sobie o tym projekcie tylko raz na kilka tygodni. Wciąż trzymam to co nakopałem, ale pewnie pozbędę się większości jak cena znowu wzrośnie do okolic $0.20. Przegapiłem każdą taką poprzednią okazję.

Ciężko z czasem ogarnąć jest walidację, dlatego opuściłem projekt.

Też musiałem sobie odpuścić ze względu na godzinę. Nie zawsze byłem w stanie być przy komputerze albo znaleźć chwilę, żeby przejść walidację przy użyciu zdalnego pulpitu na telefonie.
member
Activity: 963
Merit: 57
August 18, 2021, 11:51:07 AM
#66
1.5 roku od ostatniego posta w tym wątku ... a w Idenie dalej nic się nie zmieniło. Dalej listowany na niszowych giełdach. Dalej super low cap (<5 mln$). Fundamentalnie jednak:

Po ostatniej walidacji liczba nodów urosła do 909 (+34%). To największy wzrost procentowy od 14 epoki (i skoku z 54 na 75 nodów)

Obecnie 8500. Co pokazuje wzrost x9.3 w 1.5 roku (całkiem zacnie). Przybywa ułatwień dla minerów (web validation, mobile app) dla inwestorów i hodlerów (BSC bridge).

Ciekawi mnie jednak najbardziej. Czy jest tu na forum jeszcze jakiś hodler/miner Ideny. Jakie są wasze przemyślenia dot. tej innowacyjnej technologii.
Ciężko z czasem ogarnąć jest walidację, dlatego opuściłem projekt.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 18, 2021, 10:16:53 AM
#65
1.5 roku od ostatniego posta w tym wątku ... a w Idenie dalej nic się nie zmieniło. Dalej listowany na niszowych giełdach. Dalej super low cap (<5 mln$). Fundamentalnie jednak:

Po ostatniej walidacji liczba nodów urosła do 909 (+34%). To największy wzrost procentowy od 14 epoki (i skoku z 54 na 75 nodów)

Obecnie 8500. Co pokazuje wzrost x9.3 w 1.5 roku (całkiem zacnie). Przybywa ułatwień dla minerów (web validation, mobile app) dla inwestorów i hodlerów (BSC bridge).

Ciekawi mnie jednak najbardziej. Czy jest tu na forum jeszcze jakiś hodler/miner Ideny. Jakie są wasze przemyślenia dot. tej innowacyjnej technologii.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
March 17, 2020, 07:42:13 PM
#64
Trochę z innej beczki - ktoś z was wie jak wygląda faktyczny mechanizm naliczania nagrody za mining? Zauważyłem dzień po ostatniej validacji że wartość przyrostu na moim koncie była o kilka monet niższa niż na koncie żony - zdziwiłem się bo oba konta mają postawione nody na VPSach (wprawdzie dwóch różnych) ale byłem przekonany że przyrost bez względu na połączenie będzie taki sam liczony wprost z wzoru dzienna (blokowa) nagroda dzielona przez liczbę aktywnych minerów.
Czyli dziennie Mining cap per day: 25,920 DNA dzielony przez ilość aktywnych minerów aktualnie 791 więc 32,76 coinów dziennie...

Zaniepokojony że możę coś nie tak z drugim nodem obserwowałem konta następnego dnia i o dziwo tym razem na drugim (moim) o 10% wiecej monet... Huh Shocked

Postanowiłem więc zrobić trochę więcej pomiarór i dodatkowo do naszych dwóch kont newbie dorzuciłem obserwacje pierwszego konta z listy o statusie human...
Po 3 dniach i 15 pomiarach jestem zadziwiony... teoretycznie ogólny trend przyrostu jest zbieżny chociaż moje osobite konto wygrało o 10% zarówno z żoną jak i tym losowym humanem...


Ale zdecydowanie bardziej zdziwił mnie średni przyrost na godzinę na poszczególnych etapach pomiaru logiczne jest że nie będzie on stały gdyż liczba minerów jest zmienna w czasie ale jak to się dzieje że jedno konto przyrasta nawet 400% więcej od innego - to już dla mnie nie do pojęcia!


ktoś może mi to wyjaśnić?
Pages:
Jump to: