Pages:
Author

Topic: Idena - page 3. (Read 1580 times)

hero member
Activity: 714
Merit: 611
March 17, 2020, 01:39:16 PM
#63
... Co dziwne, co parę sekund cały komputer przycinał się na 1-2 sekundy...

Mi też Idena rwała połączenie, zawieszał się nod, a nawet spowalniała i tak nie za szybki internet, więc jest coś na rzeczy, ale słyszę, że na serwerach wirtualnych całkiem dobrze śmiga, więc przyjrzę sie bliżej temu tutorialowi, jak łatwy to i ja zacznę w końcu walidować i zarabiać "grubą kasę"  Grin Grin Grin

Serdecznie zapraszam do przesiadki na VPS koszt praktycznie do pominięcia np. taki vultr - 5$ za miesiąc a cała instalacja/konfiguracja zajmuje (o ile masz minimalne pojęcie chociaż nawet jak nie masz to wystarczy jak małpa kilka razy machnąć kopiuj wklej) max kilka minut od wydania 5$ do śmigania noda... No chyba że będziesz jak ja miał pecha ale wtedy chętnie służę pomocą bo ja już instalowałem/aktualizowałem/"konfigurowałem" noda ideny na dwóch serwerach chyba z 15 razy ;-)

Mogę też polecić dobry toutorial - według mnie już prościej się nie da ;-)
https://myaltcoins.info/idena-review/#Running_Idena_Node_On_A_VPS
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 17, 2020, 01:01:55 PM
#62
"grubą kasę"  Grin Grin Grin

Miło się zaskoczysz za miesiąc, dwa Smiley No chyba, że bitcoin spadnie na 1000$. Jak przygotujesz wszystko na serwerze to daj znać to dam ci zaproszenie. Masz 2 dni 20 godzin do kolejnej walidacji. timer-https://idena.io/#
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 17, 2020, 12:55:01 PM
#61
... Co dziwne, co parę sekund cały komputer przycinał się na 1-2 sekundy...

Mi też Idena rwała połączenie, zawieszał się nod, a nawet spowalniała i tak nie za szybki internet, więc jest coś na rzeczy, ale słyszę, że na serwerach wirtualnych całkiem dobrze śmiga, więc przyjrzę sie bliżej temu tutorialowi, jak łatwy to i ja zacznę w końcu walidować i zarabiać "grubą kasę"  Grin Grin Grin
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
March 16, 2020, 02:08:13 PM
#60
Tytanowy Janusz zachęcał mnie do spróbowania, więc skorzystałem z jego zaproszenia. Czekam na następną walidację. Po zakończonej synchronizacji node zużywał u mnie około 10% procesora (Ryzen 5 3600). Co dziwne, co parę sekund cały komputer przycinał się na 1-2 sekundy. Miałem akurat trochę wolnego miejsca na serwerze dedykowanym, więc postawiłem na nim node'a przy pomocy tego poradnika i wszystko działa bez problemów.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
March 12, 2020, 08:13:57 PM
#59
Mi się w końcu udało przejeść walidacje po 3 próbach, ale cóż lepiej późno niż wcale. Ci co są od początku projektu już kilka tyś do przodu, kto by pomyślał, że ten projekt się tak rozrośnie, a to dopiero początek.

Ja też w tym tygodniu powróciłem ;-)

Niestety w poprzedniej epoce odpadłem - validacja było w środku tygodnia a sieć w pracy nie przepuszcza portów z których korzysta klient Ideny więc wziąłem lapka połączyłem się przez komórkę i czekałem.... niestety w momencie validacji okazało się że LTE się nie wyrabia i pozostało mi patrzenie jak licznik czasu sekunda po sekundzie zbliża się do zera a zamiast flipów validacyjnych na ekranie widziałem tylko prześliczne kręcące się kółko oczekiwania na załadowanie obrazków... Więc na ostatnią specjalnie wziąłem dzień wolny  Grin

Więc moja rada: nie próbujcie validacji przez LTE -  jeżeli nie możecie być w domu czy przy stałym łączu zdecydowanie bardziej polecam skorzystanie z zainstalowania Teamviewera i dopiero wtedu połączenia się z nodem rozwiązanie już przetestowane i śmiga znacznie lepiej....

member
Activity: 963
Merit: 57
March 12, 2020, 05:51:03 AM
#58
Mi się w końcu udało przejeść walidacje po 3 próbach, ale cóż lepiej późno niż wcale. Ci co są od początku projektu już kilka tyś do przodu, kto by pomyślał, że ten projekt się tak rozrośnie, a to dopiero początek.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 12, 2020, 05:08:10 AM
#57
Aktualizacja sieci:

Po ostatniej walidacji liczba nodów urosła do 909 (+34%). To największy wzrost procentowy od 14 epoki (i skoku z 54 na 75 nodów)



Telegram rozrósł się do 1500 członków - od ostatniego pomiaru 23% wzrost (1216) w tydzień.

Zaledwie wczoraj nowe ATH - 2963 sat.


Wykres wygląda imponująco.

Zauważam, że zaproszenia stały się tak rzadkie, że coraz częściej zaczynają być SPRZEDAWANE. Nie ma co się dziwić. Bez nich nie zacznie się kopania a zyski wyglądają następująco:

33 DNA dziennie = 1000 DNA miesięcznie = 832 zł za kopanie

100-1050 DNA za walidację ~ 300-3150 DNA miesięcznie = 250-2600zł za walidacje miesięcznie

Co daje sumę na poziomie do 3400zł za kopanie ideny (przy obecnej trudności i cenie)

Podczas tej epoki mam 2 luźne zaproszenia. Jak ktoś chce dołączyć do sieci to zapraszam. Jest ktoś chętny? Oczywiście za darmo.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 05, 2020, 06:51:59 AM
#56
Może pora na aktualizację statystyk sieci.
Na telegramie 1216 osób - od ostatniego pomiaru 20% wrost (1009) w zaledwie tydzień! Prawdziwy boom na Idenę.
Cena osiągnęla dziś swoje ath na poziomie 2290 sat -> x2,9 w zaledwie tydzeń i x3,8 w 2 tyg.



Sieć urosła o kolejne 13% w ciągu jednej "epoki" i to mimo faktu, że walidacja wypadła na dzień roboczy.

Sieć urosła o kolejne 14% tym samym przekraczając liczbę 449 nodów. W związku z tym następna walidacja za 8 dni a nie 7. Wychodzimy zatem z etapu sobotnich walidacji. Moim zdaniem nastąpi teraz zwolnienie tępa wzrostu sieci z uwagi na fakt, że za 2 tyg walidacja nastąpi w poniedziałek, następna we wtorek itd. co odsieje te nody, które w dni robocze nie mogą się walidować - szansa dla ciebie @cryptovigi na dłużdze kopanie przy obecnej "trudności".

Kolejne walidacje co 9 dni.

W dodatku zaczyna być głośno w social mediach:

https://youtu.be/m-NGxJfS0mw?t=890

z telegrama:
Quote
-found out bout it the other week but not a fan off qtrade. but kept seeing idena everywhere so I made an account and got some
-everywhere?
-on Twitter it kept popping up on retweets saw a few comments on a FB group and then 4chan and a few telegram groups
a wszystko za darmo, bez bounty, aidropów. Wszystko marketingiem szeptanym. Powiem więcej. Zauważyłem, że drobni influencerzy (np. 100-1000 fallowersów na twitterze) tworzą regularne posty i wrzucają na telegram byśmy je lajkowali i repostowali. Osobiście chętnie to robię, bo uważam to jako win-win. To samo na medium/reddicie - przykład https://twitter.com/watchyourcrypto

Mimo to uznałem, że cena jest za dobra by nie skorzystać i sprzedałem 15% wykopanych DNA.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 27, 2020, 09:29:50 PM
#55
Jeżeli można spytać, to co nie działało?

Powiem ci, że ja nigdy nie miałem problemów z postawieniem noda. Był taki okres (półtora miesiąca temu), że noda wywalało średnio co 2-3 dni i naliczało kary, ale nie na tyle by nie opłacało się kopać (ależ bym wrócił do tamtego tempa kopania :p ). Obecnie node działa zdumiewająco stabilnie. Nie wywaliło go od ponad miesiąca. Oznacza to, że jedyna moja praca nad nodem to wyciągnięcie lapka spod łózka raz w tygodniu na walidację.

Jak masz problem z siecią, to polecam vps. Tu masz konkretny poradnik:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.53829330 (@Flangler twój link jest do złego poradnika Tongue)

Weźcie zaproszenie od poptok1 jesli jeszcze jest w sieci (jesteś?). Ja swoje zaproszenie już wykorzystałem w tym tygodniu.

Jako że już od prawie dwóch tygodni jestem również kopaczem ideny chętnie zabiorę głos w sprawach technicznych ;-) Za namową Janusza podobnie jak on odpaliłem noda na starym  lapku - wynik: przez 12 dni dwa razy się wyłożył i trafiłem dwie kary raz brakło mu zasobów i zawiesił noda a za drugim razem automatyczne aktualizacje mnie załatwiły. Ponieważ od ostatniej walidacji przekazałem lapka małżonce - żeby też sobie coś wykopała też skusiłem się na vps-a na swojej tożsamości.

Jako że zgodnie z poradnikami stawianie vps-a wydawało się banalne (ja korzystałem początkowo z poradnika znalezionego na discordzie https://myaltcoins.info/idena-review/#Running_Idena_Node_On_A_VPS) liczyłem że pomimo faktu, że ostatni raz bawiłem się linuxem jakieś osiem lat temu dam radę ogarnąć temat w moment... Niestety zająło mi to DWA DNI!!!!! Ale nie dlatego że to jest skomplikowane tylko z faktu że w obu poradnikach sugerują tunelowanie połączenia z nodem przez port 9999 na port 9009 a tymczasem u mnie z jakiegoś powodu nie chciało to hulać dopiero gość na discordzie podpowiedział mi żebym zmienił adres source port w putty z 9999 na 9009 i wtedy wszystkie moje problemy....
Jak na razie od poniedziałku hula jak ta lala co więcej przy koszcie VPSa 5$ na miesiąc myślę że może mnie to nawet wyjść taniej niż kopanie laptopem....


legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 27, 2020, 12:59:47 PM
#54
Jeżeli można spytać, to co nie działało?

Powiem ci, że ja nigdy nie miałem problemów z postawieniem noda. Był taki okres (półtora miesiąca temu), że noda wywalało średnio co 2-3 dni i naliczało kary, ale nie na tyle by nie opłacało się kopać (ależ bym wrócił do tamtego tempa kopania :p ). Obecnie node działa zdumiewająco stabilnie. Nie wywaliło go od ponad miesiąca. Oznacza to, że jedyna moja praca nad nodem to wyciągnięcie lapka spod łózka raz w tygodniu na walidację.

Jak masz problem z siecią, to polecam vps. Tu masz konkretny poradnik:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.53829330 (@Flangler twój link jest do złego poradnika Tongue)

Weźcie zaproszenie od poptok1 jesli jeszcze jest w sieci (jesteś?). Ja swoje zaproszenie już wykorzystałem w tym tygodniu.
member
Activity: 963
Merit: 57
February 27, 2020, 12:59:44 PM
#53
...ogarnąłem sobie vps i wsyzstko smiga jak trala...

Jeżeli można spytać, to co nie działało?

Ja też bardzo chętnie bym powalidował ale zabija mi internet, kiedy mam włączonego noda.

Mam dość wolny internet (ADSL) i wywala mi noda co chwile, oczywiście zwalniając wszystkie inne podłączone do sieci aparaty.

Słyszałem, że jest problem z nodami ogólnie, więc pomyślałem, że może jednak, to nie mój internet, jest za słaby (chociaż nie jest najlepszy), tylko to coś z Ideną?

Jak do tej pory zawsze wystarczało bandwicha na inne PoS koiny i masternody, chociaż czasem, też miałem problemy z internetem, ale muszę dodać, że tylko w wyjątkowych sytuacjach, takich jak "chain split" czy też inne bardzo poważne awarie w sieci, gdzie obciążenie pojedynczych masternodów, było z oczywistych względów chwilowo za wysokie.
Tak jak pisałem, portfel nie mógł znaleźć peersów, albo znajdywał jednego na parę minut i potem nic.
Druga sprawa to problem z synchronizacja, pech chciał, że dosłownie przed walidacją portfel nie mógł się zsynchronizować mimo że miałem trochę peersów.
Próbowałem dwóch różnych dostawców internetowych i nic to nie dawało. Na telegramie co chwile ktoś pisze, że ma problem z nodami.
Tu jest poradnik do ustawiania VPS : https://bitcointalksearch.org/topic/m.53708037
Mimo posiadania tak dużego premining-u tylko dwie osoby wygrały aukcje  na tłumaczenia.

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 27, 2020, 12:36:28 PM
#52
...ogarnąłem sobie vps i wsyzstko smiga jak trala...

Jeżeli można spytać, to co nie działało?

Ja też bardzo chętnie bym powalidował ale zabija mi internet, kiedy mam włączonego noda.

Mam dość wolny internet (ADSL) i wywala mi noda co chwile, oczywiście zwalniając wszystkie inne podłączone do sieci aparaty.

Słyszałem, że jest problem z nodami ogólnie, więc pomyślałem, że może jednak, to nie mój internet, jest za słaby (chociaż nie jest najlepszy), tylko to coś z Ideną?

Jak do tej pory zawsze wystarczało bandwicha na inne PoS koiny i masternody, chociaż czasem, też miałem problemy z internetem, ale muszę dodać, że tylko w wyjątkowych sytuacjach, takich jak "chain split" czy też inne bardzo poważne awarie w sieci, gdzie obciążenie pojedynczych masternodów, było z oczywistych względów chwilowo za wysokie.

Szkoda mi specjalnie dla Ideny zakładać światłowód, bo tu gdzie mieszkam internet, jest zajebiście drogi, a mój aktualny, jest jak dotąd zupełnie bezawaryjny i zawsze mi wystarczał na kilka aparatów (jednocześnie podłączonych) i mówię tu o graniu na xboksie live, streamingu filmów na smart TV przez Netfilx czy Iplę, wszystko jednocześnie. Czasem, jak jakis film ma duże wymagania, to wystarczy coś wyłączyć i jest ok. Płacę grosze, bo jest to praktycznie najtańszy kontrakt na rynku i mam go od lat, a widzę, że ludzie maja w domu gorszy internet na światłowodach i o wiele więcej problemów, więc nie pali mi się do zmiany.

Ale gdyby to był jakis błąd z nodami w sieci Idena i aktualnie było lepiej to czemu nie.
member
Activity: 963
Merit: 57
February 27, 2020, 06:59:43 AM
#51
@Flangler i jak poszło?

Przy okazji statystyki sieci:

Telegram przekroczył 1000 uczestników -> obecnie 1009. Od poprzedniego odczytu (720) minęło zaledwie 17 dni. 40% wzrost w niewiele ponad 2 tyg a wszystko marketingiem szeptanym. Muszę przyznać, że robi to ogromne wrażenie.
Sieć natomiast kontynuuje wzrost wykładniczy. Kolejny 20% wzrost w ciągu jednej "epoki"


Przed chwilą nowe ath - 889 sat.

Przy okazji dodam, że oficjalnie IDENA przestał być testnetem a zaczał być "eksperymentalnym mainnetem" Smiley

https://medium.com/idena/idena-community-report-current-state-and-next-steps-dce97a0e3034


Nie wiedziałem, że musze miec nowe zaproszenie, na nowa walidacje ;p.
Tym razem jednak miałem problem ze znalezieniem peersów. Teraz ogarnąłem sobie vps i wsyzstko smiga jak trala czekam na walidacje.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 27, 2020, 05:02:11 AM
#50
@Flangler i jak poszło?

Przy okazji statystyki sieci:

Telegram przekroczył 1000 uczestników -> obecnie 1009. Od poprzedniego odczytu (720) minęło zaledwie 17 dni. 40% wzrost w niewiele ponad 2 tyg a wszystko marketingiem szeptanym. Muszę przyznać, że robi to ogromne wrażenie.
Sieć natomiast kontynuuje wzrost wykładniczy. Kolejny 20% wzrost w ciągu jednej "epoki"


Przed chwilą nowe ath - 889 sat.

Przy okazji dodam, że oficjalnie IDENA przestał być testnetem a zaczał być "eksperymentalnym mainnetem" Smiley

https://medium.com/idena/idena-community-report-current-state-and-next-steps-dce97a0e3034

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 20, 2020, 03:42:54 PM
#49
Spróbuje jeszcze raz z ta walidacją, może tym razem się uda. A tak poza tym na discordzie ogłosili  bounty na tłumaczenie @TytanowyJanusz.

Zgłosiłem się jak jeszcze nie był dostępny polski kanał do podawania stawek. Widać, że admin po moim zgłoszeniu go otworzył. Dzięki za informację, bo zupełnie o tym zapomniałem. Przeniosłem swoją ofertę do odpowiedniego kanału i może się uda.

Spróbuj spróbuj. Powiem ci, że node pracuje teraz bardzo stabilnie. Od miesiąca nie wywaliło mi go ani razu... wcześniej zdarzało się parę razy dziennie.
member
Activity: 963
Merit: 57
February 20, 2020, 02:48:04 PM
#48
Spróbuje jeszcze raz z ta walidacją, może tym razem się uda. A tak poza tym na discordzie ogłosili  bounty na tłumaczenie @TytanowyJanusz.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 17, 2020, 06:00:10 AM
#47
Czyli następny przystanek 400sat  Grin

Wygląda na to, że 500 Smiley



Buy offer na 490 sat robi wrażenie, zwłaszcza że powyższą kalkulację dla cryptovigiego robiłem dla ceny 350 sat zaledwie wczoraj.

Edit: I właśnie nowe ath na poziomie 741 sat.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 16, 2020, 04:28:30 AM
#46
Oficjalnie witam wszystkich jako Newbie w sieci Idena. Mam nadzieję że nie spóźniłem się zbytnio i pomimo kilkumiesięcznego poślizgu w stosunku do was zdąrzę wykopać dla siebie  jakiś sensowny woreczek....
Witamy Smiley Na pewno nie pożałujesz kopania.
Za pierwszą walidację powienieneś mieć już z 60DNA - 9zl
Za 1 dzień kopania powinieneś mieć jakies 66DNA  - 10zł

Miesięcznie daje to 340zł przy kosztach rzędu 6zł za prąd i godzinie pracy nad 4 walidacjami.
Z zaproszeniami (1st, 2nd and 3rd validation) i flipami za walidację można dostać nawet 1500 DNA ->205zł co ustala maksymalne miesięczne zyski z kopania na poziomie 1100zł - tylko ciężko znaleźć 3 tygodnie pod rząd osobę, która nie zmarnuje twojego zaproszenia.

BTW po jakim czasie (ilu validacjach) będę też mógł zaprosić inną osobę?

Po 3 udanych walidacjach pod rząd otrzymasz status verified i będziesz mógł zapraszać


A teraz aktualizuja staytystyk sieci:


Sieć urosła o kolejne 14% tym samym przekraczając liczbę 449 nodów. W związku z tym następna walidacja za 8 dni a nie 7. Wychodzimy zatem z etapu sobotnich walidacji. Moim zdaniem nastąpi teraz zwolnienie tępa wzrostu sieci z uwagi na fakt, że za 2 tyg walidacja nastąpi w poniedziałek, następna we wtorek itd. co odsieje te nody, które w dni robocze nie mogą się walidować - szansa dla ciebie @cryptovigi na dłużdze kopanie przy obecnej "trudności".



hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 15, 2020, 12:45:29 PM
#45

Oficjalnie witam wszystkich jako Newbie w sieci Idena. Mam nadzieję że nie spóźniłem się zbytnio i pomimo kilkumiesięcznego poślizgu w stosunku do was zdąrzę wykopać dla siebie  jakiś sensowny woreczek....

BTW po jakim czasie (ilu validacjach) będę też mógł zaprosić inną osobę?

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 14, 2020, 05:27:56 AM
#44
Uffff problem opanowany!!! ;-) Okazało się że pomimo wyłączenia antywirusa jakieś jego procesy cały czas jeszcze działały w tle po wyłączeniu ich ręcznie w końcu udało się zainstalować "na stałe"!
Gratuluję. W takim razie za 28 godzin, w sobotę o 14:30 czeka cię twoja pierwsza walidacja i poczatek przygody z IDENĄ.

By zwalidować się wystarczy być przy odpalonym kliencie i czekać. Okno samo się zmieni. Następnie trzeba w 2 min rozwiązać 5 zagadek.

https://www.youtube.com/watch?v=aNZfc15h43o

Tu masz filmik pokazujący pełną walidację. Short session (2 min) zaczyna się w 1:53 min filmu i przy pierwszej walidacji tyle tylko Ciebie dotyczy. Jak masz jakies pytania to wal śmiało.
Pages:
Jump to: