Pages:
Author

Topic: Idena - page 4. (Read 1580 times)

hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 13, 2020, 02:02:11 PM
#43

C:\Users\Poptok1\AppData\Local\idena-desktop-updater\pending -tutaj mam exe'ka
C:\Users\Poptok1\AppData\Roaming\Idena - a tutaj dane o flipach itd.

Na laptopie z widnowsem 7 mam dokładnie tak samo ;-/ problem z tym cholernym windowsem 10 ....


Uffff problem opanowany!!! ;-) Okazało się że pomimo wyłączenia antywirusa jakieś jego procesy cały czas jeszcze działały w tle po wyłączeniu ich ręcznie w końcu udało się zainstalować "na stałe"!

hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
February 13, 2020, 05:23:41 AM
#42
Ktoś mi powie o co tu chodzi

C:\Users\Poptok1\AppData\Local\idena-desktop-updater\pending -tutaj mam exe'ka
C:\Users\Poptok1\AppData\Roaming\Idena - a tutaj dane o flipach itd.
Win7 co prawda ale też nie miałem skrótu po instalacji, wyciągnąłem stamtąd właśnie.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 12, 2020, 07:40:41 PM
#41

Mam pewien kłopot z tą Ideną (WINDOWS10) - ściągnąłem zainstalowałem, zsynchronizowałem i zadziałała - super... Ale problem pojawił się kiedy po wyłączeniu kompa chciałem odpalić ponownie - szukam żadnego skrótu, przegrzebałem folder program files - nic.... Zainstalowałem ponownie znowu to samo instalacja, synchronizacja - działa! Ale znowu po wyłączeniu ślad po niej zaginął....
Znalazłem w trubleshoting że powinienem ją mieć w %appdata%/ ale tam jej nie ma!!! Za namową Janusza wyłączyłem antywirusa, nawet zaporę windowsa ale to nic nie dało ciągle jej nie ma - jest jak widmo. Co ciekawe za każdym razem (po każdej instalacji) łączy mi się z tym samym kontem i nawet jak przygotowałem sobie kilka flipów to je też pamięta ;-/ Ktoś mi powie o co tu chodzi - na Telegramie jak na razie nikt mi nie pomógł, zgłosiłem też ten problem na githubie ale póki co cisza...

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 10, 2020, 03:26:06 AM
#40
P.S. @Tytanowy Janusz jak będziesz miał chwilkę warto by było napisać parę zdań w poście rozpoczynającym o co chodzi z tą Ideną

Masz rację. Cały temat IDENY zaczął sie tego postu w wątku dotyczącym airdropów:
Jako, że zbliża się dzień "walidacji użytkownika" (06.11, godzina 14:30 czasu pl) sieci idena, postaram się wam jakoś streścić ten projekt, może być on wart uwagi ponieważ, jak na razie, opiera się jedynie na sieciowej adopcji przez zwykłych ludzi.
Nie posiada żadnego ICO czy innych modeli finansowania typu "kot we worku". Swoją mechaniką i ukierunkowaniem idena przypomina, znany i lubiany swego czasu, projekt raiblocks-xrb, jednak w swoim modelu dystrybucji, różni się od nano zasadniczo.
Można powiedzieć, że obecnie idena znajduje się w fazie wczesnej alfy, premine w której za prowadzenie na swoim, nawet słabym laptopie, węzła(mode) użytkownik otrzymuje nagrodę a tych jest w sieci znacznie więcej. ( w chwili pisania tego posta, teraz, telegramowy kanał, poinformował o aktualizacji węzła, projekt wydaje się tętnić życiem - przynajmniej z technicznego punktu widzenia) Zapoznać się z projektem można tutaj w oficjalnym wątku.
Jeśli idena osiągnie jakkolwiek wymierny sukces, bez wątpienia można stwierdzić, że rozdaje się tam krypto - i choć nie za zupełną darmochę, to bardzo blisko takowej, gdyż cena jaką przyjdzie nam zapłacić to rachunek za prąd i około 45 minut naszego czasu raz na 6-7 dni. Osobiście uważam tę sieć za fajny pomysł - kibicuje.  

Potem dyskusja się rozbudowała i nasz moderator za moją namową zgodził się wyciąć off-top z tamtego wątku i przenieść tutaj. Tak już zostało. Jako że temat żyje to może i faktycznie przydałoby się zaktualizować OP.

Zaproszenie wyślę ci na PM, ale proszę o potraktowanie go poważnie, bo każdy ma tylko 1 zaproszenie na epoch (obecnie tydzień) i traktuje je jak oczko w głowie Smiley Kluczowe jest, byś za 5 dni i 5 godzin był przy swoim nodzie i wiedział dokładnie co się wydarzy i jak zareagować. (https://idena.io/# - timer do kolejnej walidacji znajduje się na stronie głównej)

Zachęcam też zapoznać się z pierwszym scam accusation thread Ideny Smiley (tak, ten nigdzie niereklamowany projekt, bez ico, w fazie testnet, który rozrasta się marketingiem szeptanym nabawił się już wirusa zwanego "trollingiem" )

Przy okazji nowe statystyki sieci:

Wykres nodów i 20% wzrost względem zeszłego tygodnia:


NA telegramie obecnie 720 osób. 5 dni temu było 684 -> przyrost około 1% dziennie
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 09, 2020, 08:37:38 PM
#39
Nadrabiając zaległości właśnie trafiłem na ten wątek. Szczerze mówiąc jeszcze nie do końca kumam o co chodzi z tymi capchami ale pewnie rozjaśni mi się jak sam spróbuję... Póki co rozumiem że chodzi o rozwiązywanie cudzych i tworzenie własnych capchy polegających na układaniu obrazkowych historyjek powiązanych z wyrazami, które się wyświetlają
Żeby nie pozostawać za mocno w tyle też sobie ściągnąłem apkę ale rozumiem, że do rozpoczęcia "kopania" potrzebuję zaproszenia...

...
Nagroda za zaproszenie zależna jest od ilości zaproszeń podczas obecnej walidacji. Mi się udało zaprosić odpowiednią osobę, która przeszła walidację. Nagroda ... 1618 IDENA przy 65 zaproszeniach jakie zostały wysłane przez całą sieć. To praktycznie tyle ile kopie się przez 10-12 dni. Zdecydowanie gra warta świeczki. Jak zachowasz zaproszenia na potem i zaczniesz je wysyłać jak sieć będzie 2x większa, to nagroda będzie 2x mniejsza. Moim zdaniem trzeba korzystać póki sieć jest mała chyba, że liczysz, że kiedyś będzie tylu chętnych do dołączenia, że zaproszenia będą chodziły w dobrej cenie Smiley
...

a skoro za zaproszenie mnie ktoś może zarobić to chyba zamiast na prędko szukać zaproszenia "od obcych" na telegramie lepiej dać zarobić znajomemu z forum - ktoś chętny na zaproszenie mnie?


P.S. @Tytanowy Janusz jak będziesz miał chwilkę warto by było napisać parę zdań w poście rozpoczynającym o co chodzi z tą Ideną żeby nie trzeba było się przedzierać przez cały wątek - oczywiście są linki do strony projektu i każdy chętny w końcu znajdzie o co chodzi ale kilka krótkich zdanek na początku napewno by się przydało.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 06, 2020, 05:56:40 AM
#38
Czyli następny przystanek 400sat  Grin
400 sat wczoraj pękło.
A giełda stabilna i dość szyba natomiast tworzenie zleceń jest dość ciężkie w stosunku do liderów branży.  Nie mówiąc już nawet o tym jak kiepsko wygląda interface na telefonie.
Dodatkowym plusem jest 0 maker fee.

Mi się nawet udało pobawić w dostarczanie płynności:



A wracając do IDENY to została dodana do coingecko i delta.app
https://www.coingecko.com/en/coins/idena
https://delta.canny.io/coin-requests/p/idena-dna
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
February 05, 2020, 05:13:00 AM
#37
... będę informować co i jak.
W odniesieniu; operacje zakończone sukcesem. Przetransferowane, sprzedane, bitki wypłacone.
Całkiem sympatyczna giełdka, na szczęście szybciej wypłaca niż lokuje transfer DNA, z tymi dwustoma potwierdzeniami to zaszaleli. Nie mniej, sieć jeszcze bardzo młoda, jakieś grubsze nadużycia wchodzą w grę, trudno się im więc dziwić.
... (11,4%)
Czyli następny przystanek 400sat  Grin
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 05, 2020, 04:26:44 AM
#36
Potwierdzam. Obecna cena, po której da się sprzedać na giełdzie to ~350 sat -> Piękna sprawa. Po tej cenie sama walidacja (z flipami i zaproszeniami) to około 100zł zysku za 15 min roboty, a dzień kopania daje około 10 zł (minus 20 groszy za prąd).

Dołączam się do testów. Przerzuciłem 3% portfela (mój target na całość jest ok 10-30 razy wyżej) i... wygląda na to, że giełda wymaga 200 potwierdzeń Smiley na 300 nodów które działają. Dla bitcoina wystarczą 2 potwierdznia - bardzo ostrożna ta giełda, bo binance wystarczy 1 potwierdzenie.



Idzie to faktycznie wolno, bo pierwsze 100 potwierdzeń szło przez 30 min.

Do statystyk rozrostu sieci dodam, że w ciągu 11 dni telegram urósł z 614 do 684 użytkowników (11,4%)
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
February 04, 2020, 06:25:00 PM
#35
Wygląda na to, że mamy pierwszą giełdę obsługującą Idene. https://qtrade.io
Przerzuciłem parę DNA, także jestem w trakcie testu i z tego co widzę działa ale dość wolno, tzn wymaga od groma potwierdzeń.
Jakiś specyficzny mechanizm sobie giełda obrała, bo z tego co wyczytałem nie używają nodów dla każdego adresu a jedynie jednego zbiorczego i zaczytują dane z blockchaina dla każdego adresu na giełdzie z osobna. Jest KYC ale taki, że w sumie to go niema Grin limit wypłat dla takiego "uwierzytelnienia" to 2K$. Ogólne opinie mają raczej spoko, dlatego zaryzykowałem. Zobaczymy, będę informować co i jak.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 25, 2020, 02:45:49 PM
#34

Ale to dobrze, że przynajmniej tobie się dobrze wylosowało. U mnie takie coś, o: https://scan.idena.io/flip?flip=bafkreidixcsi76bt4qbm6vvp4nubsbskyedpjvfwsgkr4wzphlmvfrdgwq Jakim cudem to przeszło przez komisję wstępną to jest trochę zagadka.
Jest coś takiego jak wstępna komisja? Nigdzie tego nie widziałem. Wydaje mi się, że byłoby to mało zdecentralizowane, jeśli wszystkie flipy przchodziłyby przez jakiś punkt walidujący nie miejący nic wspólnego z nodami.

Kolesiowi z telegrama trafil się taki flip:) https://scan.idena.io/flip?flip=bafybeichejb66pvmzx3y3qndutng4b2fbbptfqalfgvzjh3gz4expezxfq - uwaga NSFW

Jak pójdzie zgodnie z twoją predykcją to są nawet rychłe szanse na 300 sat + / kojn, przydzaiły wynikające ze wzrostu sieci, już dają się we znaki. A że wątki i dyskusje zaczynają kipieć to można całkiem optymistycznie spojrzeć na ten niepozorny projekt.  

No podobno już nawet po 340 sat się dogadują:

Quote
kobasaDziś o 17:39
i bought from @Darko  20k @340 sat

Chociaż najczęściej widuje się oferty ~250sat SELL i 150-200sat BUY.
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
January 25, 2020, 02:02:13 PM
#33
U mnie flipy były cudowne.
Aż tak? I no tower you  Grin
Ale to dobrze, że przynajmniej tobie się dobrze wylosowało. U mnie takie coś, o: https://scan.idena.io/flip?flip=bafkreidixcsi76bt4qbm6vvp4nubsbskyedpjvfwsgkr4wzphlmvfrdgwq Jakim cudem to przeszło przez komisję wstępną to jest trochę zagadka. Ogólnie dziwna sesja, sporo zastanawiających wyników. Konta typu zombie, jak się okazuje też mają jakąś siłę głosu [sic] ale zróżnicowania na wartość newbie, validated czy kandydat nie widać, a szkoda.

Udało się zwalidować?
Na szczęście tak, coś tam policzyło jako nieprawidłowe, w rezultacie jednak kopię dalej  Smiley
Jak pójdzie zgodnie z twoją predykcją to są nawet rychłe szanse na 300 sat + / kojn, przydzaiły wynikające ze wzrostu sieci, już dają się we znaki. A że wątki i dyskusje zaczynają kipieć to można całkiem optymistycznie spojrzeć na ten niepozorny projekt.   
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 25, 2020, 11:17:35 AM
#32
Portfel zatrzymał się na synchronizacji 10 min przed walidacją, jak więcej poczytałem to się okazało, że nie tylko ja mam taki problem.

Przykro mi to słyszeć. U mnie było wszystko ok a korzystałem z najnowszej wersji 0.16.4. W zasadzie to nigdy nie miałem problemów z walidacją z przyczyn technicznych. Raz tylko miałem problem, bo nie wyświetliły mi się 2 flipy. Jak się potem okazało najwyraźniej nie wyświetliły się nikomu bo miałem status walidacji 2/2 (jeden z tych co się wyświetlił nie osiągnął konsensusu) Mam nadzieję, że następnym razem ci się uda... a warto. Dziś podczas samej walidacji zgarnąłem 1700 coinów (razem z zaproszeniem pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia). Po cenie OTC to około 30$ - całkiem ładnie jak na 20 min roboty.

Czarne tło i czerwone napisy, mówiące jakim to scamem idena nie jest, najgorsze jest w tym to, że dwa tego typu "żarty" przedstawiono mi do rozwiązania w sekcji głównej walidacji. Pewnie odpadnę ale coś czuję, że nie ja jedyny. Ilość bezsensownych puzzli, z niepasującymi słowami kluczowymi była w tej sesji w większości 8/15.

U mnie flipy były cudowne. Aż sam się zdziwiłem ale wszystkie 5 było logicznych a cała sesja krótka zajęła mi mniej niż 40 sekund. Z tymi "żartami" to miałeś strasznego pecha. Chociaż pewnie zostały wywalone za niezgodność ze słowami kluczowymi i odpowiedź nie będzie się liczyła. Mam rację? Udało się zwalidować?


Teraz podsumowanie sieci i świetne wieści. Telegram urósł z 571 do 614 użytkowników (7,5% w 6 dni) a sieć z 281 nodów do 343 (22% w 6 dni). Co jest wspaniałe w liczbie 343? 343^0.(3)=7 co do 1 noda.  Czyli kolejna walidacja nie za 6 dni tylko 7. A jako, że szczęście sprzyja lepszym to tym samym każda kolejna walidacja do wielkości 512 będzie odbywać się w sobotę- dzień wolny od pracy. Gdybyśmy przekroczyli liczbę 343 w poniedziałek to kolejne walidacje byłyby w poniedziałki - co odsiałoby te nody, które nie mogą się walidować w dni robocze. Moim zdaniem to znacząco przyspieszy najbliższy rozwój wielkości sieci.

hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
January 25, 2020, 10:02:05 AM
#31
Portfel zatrzymał się na synchronizacji 10 min przed walidacją, jak więcej poczytałem to się okazało, że nie tylko ja mam taki problem.
Wygląda na to, że nowy węzeł jest obarczony tym samym problemem propagacji informacji co poprzednie.
Nie aktualizuję już noda na bieżąco lecz tylko gdy jest to nieodzowne i ten 0.16.3 działa cały czas dobrze, czego nie można powiedzieć o historyjkach jakie otrzymałem podczas tej weryfikacji... Jakiś żart po prostu, wygląda jakby grupa troli zalała system FUDem. Czarne tło i czerwone napisy, mówiące jakim to scamem idena nie jest, najgorsze jest w tym to, że dwa tego typu "żarty" przedstawiono mi do rozwiązania w sekcji głównej walidacji. Pewnie odpadnę ale coś czuję, że nie ja jedyny. Ilość bezsensownych puzzli, z niepasującymi słowami kluczowymi była w tej sesji w większości 8/15.
member
Activity: 963
Merit: 57
January 25, 2020, 09:51:30 AM
#30
Portfel zatrzymał się na synchronizacji 10 min przed walidacją, jak więcej poczytałem to się okazało, że nie tylko ja mam taki problem.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 19, 2020, 11:07:27 AM
#29


Sieć wyraźnie nabrała rozpędu. 281 zwalidowanych użytkowników z czego 241 kopie IDENĘ przetwarzając transakcje. W tym tępie (wzór na wykresie) sieć osiągnie wielkość 2 500 nodów do końca roku oraz 10 000 nodów do końca przyszłego (wszystko zapewne przyspieszy jak tylko sieć przejdzie na mainnet lub pojawi się pierwsza giełda listująca IDENĘ). Robi się również coraz tłoczniej na telegramie (571 osób). Sieć rośnie wykładniczo mimo, że wciąż jest to testnet i wciąż rozwija się, w większości, marketingiem szeptanym. W większości, bo team zorganizował 2 bounty z łączną pulą ~15 000DNA o wartości uwaga 200$ (po obecnej cenie). Widać jak bardzo team szanuje swoje tokeny wyceniając je grubo ponad obecną cenę OTC.

Dodatkowo coraz stabilniej wygląda cena na OTC. Za ~160 sat bez problemu znajduje się chętnych do kupienia tokenów.

Moim zdaniem coin ten wygląda bardzo solidnie.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
December 03, 2019, 05:04:42 AM
#28
Kopię już tylko w ciągu dnia, gdy mam pulpit na oku. Wcześniej zostawiałem, np. na noc ale raz zerwane połączenie i kara 80 kojnów, czyli cały dzień kopania w powietrze by odpracować karę. Trochę za srogie są moim zdaniem, choć to pewnie się zmieni z czasem.
 

Zaproszenie również mi nie wyszło, ktoś poprosił i nie dał rady się zweryfikować. Pozbieram je na później, może się przydadzą a jeśli nie, to trudno.

Nagroda za zaproszenie zależna jest od ilości zaproszeń podczas obecnej walidacji. Mi się udało zaprosić odpowiednią osobę, która przeszła walidację. Nagroda ... 1618 IDENA przy 65 zaproszeniach jakie zostały wysłane przez całą sieć. To praktycznie tyle ile kopie się przez 10-12 dni. Zdecydowanie gra warta świeczki. Jak zachowasz zaproszenia na potem i zaczniesz je wysyłać jak sieć będzie 2x większa, to nagroda będzie 2x mniejsza. Moim zdaniem trzeba korzystać póki sieć jest mała chyba, że liczysz, że kiedyś będzie tylu chętnych do dołączenia, że zaproszenia będą chodziły w dobrej cenie Smiley

Wg. mnie takie 140-155 wydaje się rozsądną ceną ale handlować z nieznajomymi, bez ubezpieczenia czy poza forum, raczej nie zamierzam.

"WTS 60k at 180 sats
Will be using an admin as MM"
Wygląda na to, że większe batony pomaga opchnąć admin.
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
November 25, 2019, 07:40:06 AM
#27
Jednak jak faktycznie złapałem jakieś gówno (i mój komputer jest wykorzystywany np. do zmasowanych ataków DDOS) to problem wróci. Pewnie przesadzam ale tak to jest jak się człowiek nie zna.
W takim razie polecam: Malwarebytes - https://pl.malwarebytes.com/antirootkit/
                                  SpybotSerch&destroy - https://www.safer-networking.org/mirrors162/ (stara wersja najlepsza)
                                  Na koniec CCleaner od piriform i pełne czyszczenie ciastek, baz danych itd.
To na wypadek paranoi oczywiście a ogólnie zaczął bym od skasowania ciasteczek we wszystkich przeglądarkach jakie używasz.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 25, 2019, 07:09:00 AM
#26
To nie jest wina ideny, zwyczajnie rozwiązałeś ogromną ilość captchy na tym adresie IP i boty google uznały cię za automat itd.
https://www.youtube.com/watch?v=yDUrw27-Lpw od 55 sekundy pokaże Ci się jak rozwiązać problemy z captchą. W skrócie, zajrzyj do konsoli podczas wyświetlania captchy, jeśli jest error z ipv4 lub 6 na początku, postępuj jak na filmiku, powinno pomóc. Ewentualnie reset routera ale to pomaga tylko na chwilę. U mnie nic takiego nie występuje BTW.

Na filmiku koleś ma problem z nie ładującymi się capcha (jakby google je blokowało) więc wchodzi przez konsolę w stronę, gdzie przechodzi captchę od googla i dzięki temu odblokowują mu się capche na stronie.
U mnie sytuacja wygląda tak, że wpisuję w google "śmieszne koty" i google zanim pokaże mi wyniki wyszukiwania weryfikuje mnie tak samo jak tego gościa, tylko przekierowuje mnie automatycznie (nie musze wchodzić w konsolę). Robi to co X wyszukań. Czasem częściej czasem rzadziej. Zupełnie jakby z mojej sieci coś spamowało serwery googla (albo inne).
A capchy nie rozwiązuję jakoś nad wyraz dużo. Tyle co przeciętny użytkownik. Nie robię żadnych faucetów.
Może faktycznie reset rutera da mi nowe IP i chwilowo po problemie. Jednak jak faktycznie złapałem jakieś gówno (i mój komputer jest wykorzystywany np. do zmasowanych ataków DDOS) to problem wróci. Pewnie przesadzam ale tak to jest jak się człowiek nie zna.
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
November 25, 2019, 06:39:27 AM
#25
Myślicie, że przyczyną tego może być laptop kopiący Idenę pracujący na tej samej sieci co reszta domowych urządzeń? @Poptok też tak masz? Powinienem się tego obawiać?
To nie jest wina ideny, zwyczajnie rozwiązałeś ogromną ilość captchy na tym adresie IP i boty google uznały cię za automat itd.
https://www.youtube.com/watch?v=yDUrw27-Lpw od 55 sekundy pokaże Ci się jak rozwiązać problemy z captchą. W skrócie, zajrzyj do konsoli podczas wyświetlania captchy, jeśli jest error z ipv4 lub 6 na początku, postępuj jak na filmiku, powinno pomóc. Ewentualnie reset routera ale to pomaga tylko na chwilę. U mnie nic takiego nie występuje BTW.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 25, 2019, 05:27:10 AM
#24
Aktualizacja handlu OTC:

WTB 100k @100 sats
Wtb @100sat send pm me
Wtb @100 sat

I raczej wyżej nikt nie daje. Wychodzi 47$ za 19 dni kopania.

WTS @ 300sats pm
WTS @250 sat pm
 
I raczej nikt niżej nie schodzi, Wychodzi 140$ za 19 dni kopania.

Jutro kolejna walidacja. Mam nadzieję, że poprawią ładowanie się obrazków, bo poprzednio miałem tylko 90s na rozwiązanie zagadek. W ogóle sądzę, że ten czas mógłby się wydłużyć nawet o 50% (do 3 min). I tak nie da to możliwości rejestracji dużej ilości kont, natomiast zwiększy % udanych walidacji przez ludzi i nie wpłynie na % udanych walidacji przez boty IA, bo te jak się nie mylę w ułamki sekund mają odpowiedź (nie zawsze poprawną, ale wątpię, by przez 30s się zastanawiały nad 1 zagadką).

W ogóle ostatnio google każe mi przechodzić captche podczas wyszukiwania na każdym urządzeniu podpiętym do sieci.
https://support.google.com/websearch/answer/86640?hl=pl
Myślicie, że przyczyną tego może być laptop kopiący Idenę pracujący na tej samej sieci co reszta domowych urządzeń? @Poptok też tak masz? Powinienem się tego obawiać?
Pages:
Jump to: