Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 25. (Read 223040 times)

sr. member
Activity: 300
Merit: 250
July 30, 2017, 02:43:25 PM
koinimin yaptığı açıklama aslında biraz sıkınıtlı. Bcc, küçük bir grup tarafından oluşturulmaya çalışılan bir türev ancak bu türev bitcoinin kendisi değil. dikkat edin, bcc ye büyük borsalar(kraken hariç) destek vermeyeceğini açıkladı. ayrıca segwit gibi soft fork olayında, çatallanma olmaz. bakınız litecoin segwit geçiş süreci. bcc, bir takım grupların, fayda sağlamal amacıyla yapmaya çalıştığı bir girişim, bitcoin plus bitcoin dark gibi altcoinler gibi bir altcoin olarak varlığını devam ettirir. yatırım aracı düşünmek size kalmış ama güvenmemenizi öneririm.
hero member
Activity: 661
Merit: 509
July 30, 2017, 02:35:48 PM
Mail geldi ama çekim yaptıktan sonra. Smiley
Zaten Lumens dağıtımını kaçırdık bari Byteball ve BCC'yi kaçırmayalım. Koinim'i havadan Lumens ve Byteball sahibi yaptık.

Sayın kullanıcımız,

01 Ağustos 2017 TSİ 15:20'de, Bitcoin blok zincirinde, "çatallanma" olarak tabir edilen bir teknik ayrışma sonucu, farklı protokol kuralları olan "BCC" adında yeni bir kriptopara türü oluşması beklenmektedir. Bu olay öngörüldüğü biçimde gerçekleşirse, örneğin, çatallanma anında 1 BTC bakiyeye sahip bir Bitcoin cüzdanı, çatallanma sonrasında bu 1 BTC'ye ilaveten aynı tutarda BCC bakiyeye de sahip olacaktır.

Aynı şekilde Koinim hesabınızda da, Bitcoin bakiyeniz kadar BCC bakiyesi oluşturulacak ve hesabınıza rezerve edilecektir.

Sürecin gidişatının dikkatle izlenip yeni oluşan BCC ağının kalıcı ve kararlı olduğunun anlaşılması ve bu yeni ağın mevcut Bitcoin altyapımıza yönelik bir risk veya tehdit oluşturmadığının teyit edilmesinden sonra, hesabınızda rezerve edilen BCC bakiyesinin çekilmesine imkan tanınabilecektir. Bu şartların oluşmaması durumunda Koinim sorumlu tutulmamalıdır. Koinim bu servisin sağlanması için gerekli teknik çabayı göstermeyi taahhüt eder.

Çatallanma sürecine ilişkin önlem ve eylem planımız aşağıdaki gibidir. Bu süreçte Litecoin yatırma/çekme, Litecoin alım/satım ve Türk Lirası yatırma/çekme işlemleri kesintisiz olarak devam edecektir.
1. 31 Temmuz 2017 saat 23:00 itibariyle Bitcoin yatırma/çekme işlemleri geçiçi olarak durdurulacaktır.
2. 01 Ağustos 2017 saat 14:30 itibariyle Bitcoin alım/satım işlemleri de kısa bir süreliğine durdurulacak ve o anki BTC bakiyeleri baz alınarak muhtemel BCC bakiyeleri hesaplanıp rezerve edilecektir.
3. Çatallanma sonrası (tahmini 30-60 dk içinde) Bitcoin alım/satım işlemleri başlayacaktır.
4. Bitcoin/Litecoin yatırma işlemlerinde gerekli onay sayısı 3'den 6'ya çıkarılacaktır.
5. BCC cephesinden herhangi bir teknik engel, mevcut Bitcoin altyapısına yönelik herhangi bir risk veya tehdit olmadığından emin olunduğu anda BCC çekimi hizmetinize sunulacaktır.
6. Bitcoin yatırma/çekme sürecinin normal seyrine dönüş tarihi ile ilgili tekrar duyuru yapılacaktır.
Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz
Koinim Ekibi
Vay be! Koinim kendisini aşıyor git gide.
Eskiden olsa ne bir duyuru yaparlar ne de bir şey söylerlerdi. Şimdilerde teknolojiye ayak uyduruyorlar Smiley
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
July 30, 2017, 02:24:32 PM
Mail geldi ama çekim yaptıktan sonra. Smiley
Zaten Lumens dağıtımını kaçırdık bari Byteball ve BCC'yi kaçırmayalım. Koinim'i havadan Lumens ve Byteball sahibi yaptık.

Sayın kullanıcımız,

01 Ağustos 2017 TSİ 15:20'de, Bitcoin blok zincirinde, "çatallanma" olarak tabir edilen bir teknik ayrışma sonucu, farklı protokol kuralları olan "BCC" adında yeni bir kriptopara türü oluşması beklenmektedir. Bu olay öngörüldüğü biçimde gerçekleşirse, örneğin, çatallanma anında 1 BTC bakiyeye sahip bir Bitcoin cüzdanı, çatallanma sonrasında bu 1 BTC'ye ilaveten aynı tutarda BCC bakiyeye de sahip olacaktır.

Aynı şekilde Koinim hesabınızda da, Bitcoin bakiyeniz kadar BCC bakiyesi oluşturulacak ve hesabınıza rezerve edilecektir.

Sürecin gidişatının dikkatle izlenip yeni oluşan BCC ağının kalıcı ve kararlı olduğunun anlaşılması ve bu yeni ağın mevcut Bitcoin altyapımıza yönelik bir risk veya tehdit oluşturmadığının teyit edilmesinden sonra, hesabınızda rezerve edilen BCC bakiyesinin çekilmesine imkan tanınabilecektir. Bu şartların oluşmaması durumunda Koinim sorumlu tutulmamalıdır. Koinim bu servisin sağlanması için gerekli teknik çabayı göstermeyi taahhüt eder.

Çatallanma sürecine ilişkin önlem ve eylem planımız aşağıdaki gibidir. Bu süreçte Litecoin yatırma/çekme, Litecoin alım/satım ve Türk Lirası yatırma/çekme işlemleri kesintisiz olarak devam edecektir.
1. 31 Temmuz 2017 saat 23:00 itibariyle Bitcoin yatırma/çekme işlemleri geçiçi olarak durdurulacaktır.
2. 01 Ağustos 2017 saat 14:30 itibariyle Bitcoin alım/satım işlemleri de kısa bir süreliğine durdurulacak ve o anki BTC bakiyeleri baz alınarak muhtemel BCC bakiyeleri hesaplanıp rezerve edilecektir.
3. Çatallanma sonrası (tahmini 30-60 dk içinde) Bitcoin alım/satım işlemleri başlayacaktır.
4. Bitcoin/Litecoin yatırma işlemlerinde gerekli onay sayısı 3'den 6'ya çıkarılacaktır.
5. BCC cephesinden herhangi bir teknik engel, mevcut Bitcoin altyapısına yönelik herhangi bir risk veya tehdit olmadığından emin olunduğu anda BCC çekimi hizmetinize sunulacaktır.
6. Bitcoin yatırma/çekme sürecinin normal seyrine dönüş tarihi ile ilgili tekrar duyuru yapılacaktır.
Koinim Ekibi
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
July 30, 2017, 12:11:18 PM
Koinim BCC verecek mi yoksa vermeyecek mi? Bir açıklama yapın da ona göre son güne kalmadan BTC'mizi çekelim vermeyecekseniz.
Koinmin elde bulunan btcleri versin, ondan daha fazlasını beklemiyorum. Yoksa BCC vericek olsaydı bir açıklama yapardı.
legendary
July 30, 2017, 11:37:39 AM
Koinim BCC verecek mi yoksa vermeyecek mi? Bir açıklama yapın da ona göre son güne kalmadan BTC'mizi çekelim vermeyecekseniz.
full member
Activity: 276
Merit: 100
July 30, 2017, 06:15:28 AM
bitcoincash ile ilgili açıklama yaptılar mı? yoksa ben mi rastlamadım? hesaplarda ki bitcoinler ne olacak yani bir bilgi var mı?
full member
Activity: 308
Merit: 105
July 28, 2017, 10:58:39 AM
çok bilen cahiller yine toplanmış borsaların botları olmazmışta kullanıcı botları olurmuş. he öyledir siz öyle bilmeye devam edin. girin bi bittrexin hem ethereum hem bitcoinle işlem yapılan herhangi bir coinine cahiller.
her zaman kraldan çok kralcısınız.
sr. member
July 28, 2017, 10:37:20 AM
koinim.com yetkilileri, sat/byte değerini yükseltmeyi ne zaman yapacaksınız. kestiğiniz madenci feeleri nereye gidiyor. sat/byte değerinin düşük olması nedeniyle gönderilerimiz onay alamıyor zamanında. üstelik bekleyen trxler 5k 6k civarında gezerken bile alamıyoruz onay. yükseltin artık şu sat/byte değerini.
sr. member
July 26, 2017, 12:35:41 PM
Tr exchangelerinin sat/byte değerini ayarlamama problemi üzerine aslında uzun uzun konuşulması gerek. ama bizi dinleyecek bir muhatap acaba bulabilecek miyiz o da şüpheli.
yaklaşık olarak 6 block bulundu, benim gönderinin ağda yayınlanmasından itibaren. sat/byte değeri düşük olduğu için onay alamadı ve zarar etmeme neden oldu. birçok kez uyardık, şu sisteminizi dinamik değil, manuel ve üst seviye bir değer verin diye. fee'yi keserken 0.0015 almasını bilirken sat/byte değerini düşük tutmak ancak eksikliktir. bu tur sorunların artık bitmesi ümidiyle...
sr. member
Merit: 253
July 24, 2017, 07:42:59 AM
Sık girdiğiniz siteleri favoriler/sık kullananlara ekler(adresi elle yazın ve doğruluğunu kontrol edin) ve giriş işlemelerinizi sadece oradan yaparsanız bu tür riskleri azaltmış olursunuz.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
July 24, 2017, 06:52:18 AM
Koinimden gelen email.

Önemli Güvenlik Duyurusu

Koinim olarak Google reklamı hiç bir zaman vermiyoruz.

Google'a koinim yazdığınızda adımıza reklam veren sahte siteler kullanıcı bilgilerini ve şifresini çalmayı amaçlayan kötü niyetli kişilerce açılmaktadır.
Lütfen önlem olarak, reklamlara tıklayarak giriş asla yapmayınız.

Bu siteleri kapattırmak için gerekli işlemleri yapsak da da bir süre yayında kalabiliyor. Lütfen dikkatli olunuz.

Yukarıdaki resimde sahte siteleri nasıl ayırt edebileceğinizi görebilirsiniz.
Adres çubuğunda mutlaka https://koinim.com/ yazdığına emin olunuz.

İyi günler dileriz,
Koinim Destek Ekibi
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
July 24, 2017, 04:57:04 AM
Yıl olmuş 2017 hala botları sitelerin yönettiğini sananlar var. Belli bir hacmi olan bütün borsalarda botlar olur, olmak zorundadır. Koinim'de hacim düşük olduğu zamanlarda ortada bot falan göremiyoruz. Düşük hacimli borsaları manipüle etmek kolaydır, Koinim'i ve diğer Türk borsalarını manipüle eden birkaç grup var. 500k işlem hacmine sahip herkes bunları bilirdi.

Dikkat edin, ben zamaninda bur baslikta buna benzer birseyler yazdigimsa topa tutmuslardi. Smiley
legendary
Activity: 1862
Merit: 1019
July 23, 2017, 02:53:11 PM
Yıl olmuş 2017 hala botları sitelerin yönettiğini sananlar var. Belli bir hacmi olan bütün borsalarda botlar olur, olmak zorundadır. Koinim'de hacim düşük olduğu zamanlarda ortada bot falan göremiyoruz. Düşük hacimli borsaları manipüle etmek kolaydır, Koinim'i ve diğer Türk borsalarını manipüle eden birkaç grup var. 500k işlem hacmine sahip herkes bunları bilirdi.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
July 23, 2017, 01:02:47 PM
bu kafayla çok uzun vadeli yaşayacaklarını düşünmüyorum. şu anda tek artıları insanların onlara güvenmeleri başka bir şey değil. saçma sapan botlar koyup 1 kuruş 1 kuruş fiyatı artırmayla, insanı tilt etmekten başka, ellerine ne geçiyor çok merak ediyorum. zaten kazanıyorsun kazanacağını alıcıdan da satıcıdan da(benim için %0,3) %0,4 komisyon almak,  bitcoin'in şu fiyatlarıyla saçmalık ötesi saçmalık. hem alıcı hem satıcıya komisyon koyuyorsan piyasa yapıcıya her hangi bir indirim söz konusu değilken o botları oraya koymanın ne anlamı var acaba? daha ne istiyorsunuz? teknoloji bu kadar ilerlemişken hala 4 sene önceki teknoloji ve rezillikle nereye kadar gidecekler çok merak ediyorum. emir koyuyorsun sayfa yenilemeden emir görünmüyor, iptal ediyorsun sayfa yenilemeden para görünmüyor. gerçekten bu kadar kazanıp, bu paralarla bir site yazdırmak bu kadar zor mu?
diyecek son sözüm şudur ki yaklaşık ayda 500 bin tl işlem hacmi olan biri olarak en kısa sürede diğer sitelerin evrak doğrulamalarını yapıp çekip gideceğim. insanın da bir sabrı var yahu.
Botları borsaya koyan Koinim değil, Müşterileri.
İsteyen herkes bot yazıp kullanabilir. Hatta koinim'in API'si al-sat'ı desteklemiyor diye hatırlıyorum. Web sayfasını çekmeleri, parse etmeleri vs lazım bot sahiplerinin o yüzden bot'lara iyi "geçirebiliyorsunuz"  koinim'de.
hero member
Activity: 953
Merit: 504
July 22, 2017, 04:21:51 PM
bu kafayla çok uzun vadeli yaşayacaklarını düşünmüyorum. şu anda tek artıları insanların onlara güvenmeleri başka bir şey değil. saçma sapan botlar koyup 1 kuruş 1 kuruş fiyatı artırmayla, insanı tilt etmekten başka, ellerine ne geçiyor çok merak ediyorum. zaten kazanıyorsun kazanacağını alıcıdan da satıcıdan da(benim için %0,3) %0,4 komisyon almak,  bitcoin'in şu fiyatlarıyla saçmalık ötesi saçmalık. hem alıcı hem satıcıya komisyon koyuyorsan piyasa yapıcıya her hangi bir indirim söz konusu değilken o botları oraya koymanın ne anlamı var acaba? daha ne istiyorsunuz? teknoloji bu kadar ilerlemişken hala 4 sene önceki teknoloji ve rezillikle nereye kadar gidecekler çok merak ediyorum. emir koyuyorsun sayfa yenilemeden emir görünmüyor, iptal ediyorsun sayfa yenilemeden para görünmüyor. gerçekten bu kadar kazanıp, bu paralarla bir site yazdırmak bu kadar zor mu?
diyecek son sözüm şudur ki yaklaşık ayda 500 bin tl işlem hacmi olan biri olarak en kısa sürede diğer sitelerin evrak doğrulamalarını yapıp çekip gideceğim. insanın da bir sabrı var yahu.

eğer bir aksilik olmazsa uzun bir zaman daha yaşayacağını düşünüyorum. BTCturk o şaşalı günlerinde bile adamlar ayakta kaldı. btcturk gittiğinde bile önce nasılsa yine o umursamaz havalarından vazgeçmediler. hacimin falan düşmesi pek umurlarında değil herhalde bu yüzden uzunca yaşarlar
full member
Merit: 105
July 21, 2017, 09:40:28 PM
sr. member
Merit: 253
July 20, 2017, 06:47:58 PM
Koinim duyuru;

Sayın kullanıcımız,

BIP148 ya da UASF olarak bilinen Bitcoin protokol güncellemesi, 1 Ağustos tarihi itibariyle devreye alınacaktır. Bu süreçte, Bitcoin yatırımlarınızın güvenliğini korumak adına bir takım önlemler devreye alacağız.

Bitcoin geliştiricileri, yaptıkları duyuruda, güncelleme sonuçlanana kadar herhangi bir işlem yapılmamasını tavsiye etmekte, aksi takdirde maddi kayıp oluşabileceğini ifade etmektedir. Bu uyarıya istinaden Koinim'de 31 Temmuz tarihinde Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak durdurulacaktır. Mevcut Bitcoin bakiyeniz Koinim'in çevrimdışı cüzdanlarında güvende olacaktır. Güncelleme süresince Bitcoin transferi yapmayı düşünüyorsanız 31 Temmuz tarihine kadar bakiyenizi bilgisayarınıza kuracağınız bir cüzdana transfer edebilirsiniz. Bu süreçte Bitcoin alım/satım işlemleri, TL yatırma çekme işlemleri ve tüm Litecoin işlemleri kesintisiz devam edecektir.

Koinim Ekibi
full member
Activity: 208
Merit: 100
July 20, 2017, 02:23:41 PM
Koinim 1 agustos muhabbetinde btc demi kalacak? diğerinimi seçecek? bilgisi olan varmı.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
July 19, 2017, 07:23:08 PM
Bugün Koinim ile ilk para çekme işlemimi gerçekleştirdim. Gayet basit ve anlaşılır bir içeriğe sahip, öneren arkadaşıma buradan teşekkür ediyorum  Smiley
legendary
July 19, 2017, 08:05:41 AM
-Reklamlar-
Ucuz Bitcoin'in adresi Koinim.com. Koinim size dünya borsalarından daha ucuza Bitcoin alma şansı tanıyor. Hemen al, sen de Bitcoin sahibi ol!
-Reklamlar-

Eklenene kadar tekrar edeceğiz. Koinim'e Ethereum eklensin!
Pages:
Jump to: