Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 30. (Read 223033 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
June 04, 2017, 06:39:27 AM
Koinimde her alış da yeni cüzdan adresi türetiliyor. Paribu ve bitkapitalde bu yok. Her bitcoin alımında yeni bir cüzdan adresi türetmek demek işlemin daha geç onaylanması demek. Ben tek cüzdan adresi kullanıyorum işlemlerimde ilk blokta onay alıyor. en fazla yarım saatte onay alıyorum. Bitkapitalde 2 saniyede onay alıyorum.
sr. member
Activity: 308
Merit: 253
June 04, 2017, 06:19:25 AM
Son derece detaylı ve açıklayıcı yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bitcoin konusunda yeniyim ve hedefim zaten sürekli al-sat yapmak değil uzun vadede kazanç yakalamaktı. Bu kapsamda bitcoin ve litecoin aldım. Umarım hepimiz kazançlı günler yaşarız. Tekrar teşekkür ederim.

koinim den sabah sabah bir mail geldi

btc cekim ücretlerini 0.0015 olarak artırıma gitmişler

bilginize

Sonunda beklenen oldu ve fee ücretleri arttırıldı.

"Bitcoin ve Litecoin çekim ücretleri güncellendi
Bitcoin çekim ücreti 0,0015, Litecoin çekim ücreti 0,015 olarak güncellenmiştir.

Koinim kurulduğundan bu yana Bitcoin için 0,0005 Litecoin için 0,005 olan çekim ücretleri, son bir yıl içerisinde madenci ücretlerinde gerçekleşen hızlı yükseliş nedeniyle yetersiz kalmaya başladı. Geçen süre zarfında Bitcoin camiasının, madenci ücretlerini düşürmek üzere atılacak adımlarda uzlaşamaması dolayısıyla ücretlerin bir süre daha bu seyirde devam edeceği tahmin ediliyor. Uzunca bir süre, bu durumu siz kullanıcılarımıza yansıtmamak adına çekim ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapmadık ve işlemlerin makul bir sürede onaylanması için gereken madenci ücretini karşıladık. Ancak şirketimiz muhasebesinde Bitcoin/Litecoin olarak oluşan bu giderin mali beyanlarda bildirilmesi konusunda varolan belirsizliklerle beraber bu ücret arttırımı zorunlu hale gelmiştir. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Bitcoin çekim işlemleri için belirlenen sat/byte madenci ücreti Bitcoin ağının durumuna göre, tahmini ilk iki blokta onaylanacak şekilde belirlenecektir. Şu an için bu değer 370 sat/byte olarak belirlenmiştir. Bir işlem için ödenecek toplam madenci ücreti ise 0.003 BTC olarak belirlenmiştir.

Sosyal medyada Koinim adını kullanan sayfalara dikkat

Sosyal medya sitelerinde bazı kişilerin Koinim ismini kullanarak destek verme iddiasında bulundukları ve karşılığında ücret talep ettikleri tespit edilmiştir. Koinim'in tek destek kanalı http://destek.koinim.com ve sitemizdeki destek formu olup, herhangi bir forum, sosyal medya veya benzeri siteden işlem yapılmamaktadır. Koinim'e ilettiğiniz destek talepleri karşılığında hiçbir şekilde ücret talep edilmemekte, destek ekibimiz tarafından Koinim şifreniz ve çift aşamalı doğrulama kodunuz sorulmamaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen itibar etmeyiniz ve ilgili kişileri bize bildiriniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz,
Koinim Ailesi"
legendary
Activity: 1086
Merit: 1014
Bitcoin Trader
June 04, 2017, 04:10:58 AM
Son derece detaylı ve açıklayıcı yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bitcoin konusunda yeniyim ve hedefim zaten sürekli al-sat yapmak değil uzun vadede kazanç yakalamaktı. Bu kapsamda bitcoin ve litecoin aldım. Umarım hepimiz kazançlı günler yaşarız. Tekrar teşekkür ederim.

koinim den sabah sabah bir mail geldi

btc cekim ücretlerini 0.0015 olarak artırıma gitmişler

bilginize
sr. member
June 01, 2017, 09:40:31 AM
Değerli arkadaşlar size sormam gereken benim için önemli bir konu var. 26 Mayıs Cuma günü coinmarketcap sitesinde 1 btc 2.430 dolar iken koinim sitesinde 1 bitcoin 9700 liraya alınıyordu, ben de 2500 lira karşılığı bitcoin aldım. Bugün coinmarketcap sitesinde 1 btc yine 2430 dolar ancak koinim sitesinde bir bitcoin değeri 8799 lira. Yani bitcoin değer kaybetmediği halde ben bugün satış yaparsam 250 lira zarardayım. Bu nasıl bir saçmalıktır? Koinim bu fiyatı neden düşürdü? Benim bu saçmalıktan etkilenmemek için yapabileceğim ne var yardımcı olabilir misiniz?

Coinmarketcap BTC satmıyor, yani bir borsa değil. Birçok borsanın ortalamasını alarak son kullanıcıya değişik bilgiler veren bir site tıpkı Preev gibi.

Bu 2 sitenin de hiçbir şey için referans olması beklenemez, çünkü bunların fiyatları bazı borsaların ortalamasıyla oluşuyor. Bu siteler o fiyattan satış yapmıyorlar!

Satıcı veya alıcı bu siteleri ya da başka bir siteyi kendine fiyat tabanı olarak seçmekte özgürdür, bu sitelere göre işlem yapmak mecburi değil.

Tr borsaları y.dışı borsalarıyla aynı değildir, kaldı ki onlar bile birbirleriyle aynı değillerdir. Farklı ülkelerin coin fiyatlarında da bir standart yoktur. Çünkü bir merkeziyet yok!

Hiçbir borsa fiyatı doğrudan kendi belirlemez. Elbette botlar ile borsaya denge ayarı vermeye çalışabilir ama çogunlukla sadece aracılık görevi üstlenen(bir çeşit escrow gibi) ve karşılığında komisyon alan kurumlardır. Fiyatı arz ve talep belirler.
hero member
Activity: 2086
Merit: 575
June 01, 2017, 09:31:54 AM

Ben fiyatları koinim ayarlıyor diye düşününlere çok şaşıyorum. Hala bu şekilde düşünen insanlar var mı gerçekten, her gördüğümde üzülüyorum.

Koinim ve diğer bütün exchange siteleri birer serbest borsa olarak çalışıyor, yabancı siteler, yerli diğer siteler ve benzeri exchangelerin tamamında fiyatı arz/talep belirler.

Aldığınız gün yurt dışında kaç dolar olduğu önemli değil (aşağı yukarı etkiliyor elbette) önemli olan kullandığınız sitede bulunan arz ve talep.

Siz koinimden satın almıyorsunuz, veya koinime satmıyorsunuz, siz koinim kullanan sizin gibi benim gibi kişilere satıyor/alıyorsunuz. Bu yüzden fiyat farklılığı olması kadar doğal bir durum olamaz.

Lütfen bunu öğrenelim artık.
hero member
Merit: 504
June 01, 2017, 09:09:33 AM
Değerli arkadaşlar size sormam gereken benim için önemli bir konu var. 26 Mayıs Cuma günü coinmarketcap sitesinde 1 btc 2.430 dolar iken koinim sitesinde 1 bitcoin 9700 liraya alınıyordu, ben de 2500 lira karşılığı bitcoin aldım. Bugün coinmarketcap sitesinde 1 btc yine 2430 dolar ancak koinim sitesinde bir bitcoin değeri 8799 lira. Yani bitcoin değer kaybetmediği halde ben bugün satış yaparsam 250 lira zarardayım. Bu nasıl bir saçmalıktır? Koinim bu fiyatı neden düşürdü? Benim bu saçmalıktan etkilenmemek için yapabileceğim ne var yardımcı olabilir misiniz?

Kimseye kızamazsın ben kızmıyorum artık kabullendim.Kabulledimden kasıt Tr de al geç yapılır al sat değil. Çünkü piyasaya giren acemiler geçen hafta hesap kitap yapmadan alım yaptılar. Bunu gören Türk balinalar fiyatı yukarı çekti çektikçe aldılar tabi. En son güzel bir dump yedik. preev 6500 lere kadar düştü ne gariptir Türkiyede sabit kaldı. Biz burada almayın fiyat düşük derken 9000 üstü alım yapanlar bugün terste bekliyor. Hesap kitabın önemi bugün de ortaya çıkıyor. Adam paribuda 8900 liraya 60 bin satış koymuş geçebilirsen geç  Grin Ben ne mi yaptım ben ise bu oyunda yokum diyerek 1 haftadır alım yapmıyorum. Bugün ise baktığımda Bitstamp olmuş 2460 dolar ama Türkiye'deki fiyat yerlerde. Yapacak hiç bir şey yok Smiley o zaman sende fazladan almaya bakacaksın nasıl ki yukarıdan satıp senin cebini boşalttılarsa aşağıdan alıp onların cebine el atacaksın tabi hazırda yatan para var ise.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
June 01, 2017, 08:43:27 AM
fiyatı düşüren koinim değil, koinim kullanıcıları, her borsanın kendi içinde farklı dinamikleri vardır, dönem dönem uluslararası piyasanın üstünde ve altında seyredebilir. buna o kadar şaşırmamk lazım, o zaman fiyat artış beklentisi çok yüksek olduu için. insanlar yurtdışı piyasanın çok üstünden alım yaptılar, tıpkı sizin gibi, şuanda sular duruldu, artış beklentisi kısa dönemde esklisi kadar güçlü değil, fiyatlarda yurtdışı ile dengelendi.
sr. member
Activity: 300
Merit: 250
June 01, 2017, 08:43:23 AM
Şunu anlamanız gerekmekte. Siteler hiçbir zaman direk mudahale etmezler. piyasa değerleri, kullanıcılar tarafından belirlenir. geçen hafta 9700 den alım varken bu hafta bu değeri göremiyor olmanız, türkiyedeki alıcıların düşük değerden almak istemesi ile alakalıdır.
sr. member
June 01, 2017, 07:04:37 AM
Ay sonlarında aldıkları komisyonların faturasını gönderiyorlar bana.

banada yolluyorlar.
benim bahsettiğim komisyon faturası değil ama.
mesela ben btc sattım 20bin tl hesabımda var.bu parayı bankama cekiyorum.
bunu ayda binlerce kişi yapıyor.bunlar nasıl bankaya dert anlatıyorlar onu merak ediyorum.
Şirket olarak mı yapıyorsunuz işlemlerinizi yoksa şahıs olarak mı?
Şahıs olarak bana hiç fatura falan gelmedi, komisyonlarla ilgili.

şahıs.
gelmiştirde arada kaynamıştır.

Komisyonlar için e-fatura gönderiyorlar fakat el atmaları gereken asıl konuları bir türlü gündeme almıyorlar.

En dikkat çeken sorunlar,
1. Çok düşük onay alma süresi/düşük transfer fee // aynı problem paribu da da var.
2. Aşırı lag dolu bir sistem.
3. Mobil kullanım işkence!

sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
June 01, 2017, 04:23:04 AM

banada yolluyorlar.
bunu ayda binlerce kişi yapıyor.bunlar nasıl bankaya dert anlatıyorlar onu merak ediyorum.

şahıs.
gelmiştirde arada kaynamıştır.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
May 29, 2017, 12:46:42 PM

banada yolluyorlar.
sr. member
May 29, 2017, 08:34:20 AM

banada yolluyorlar.
sr. member
Activity: 980
Merit: 276
May 29, 2017, 07:06:58 AM
sr. member
May 29, 2017, 05:21:01 AM
koinim bu kadar banka havalesini nasıl yapabiliyor.
sonucta yasal birşey yok ortada.
millet gunde yuzbinlerce lira cekiyor.
fatura yok birşey yok.
sr. member
Activity: 364
May 29, 2017, 02:04:45 AM
Güncel.
LTC 13k hacme sahip olduğu halde.
globalde LTC 21$/75tl
Koinimde 93tl
gelde gülme  Smiley
Kredi kartı ile LTC alabileceğimiz yer var mı? Grin
10-15k limitli kartlar var da, duruyorlar öyle Grin

TR içinde yok diye biliyorum ama böyle bir secenek Türk piyasasına girerse, etrafı yıkar geçer.
hero member
Merit: 501
May 27, 2017, 02:20:46 PM
Güncel.
globalde LTC 21$/75tl
Koinimde 93tl
gelde gülme  Smiley
Kredi kartı ile LTC alabileceğimiz yer var mı? Grin
10-15k limitli kartlar var da, duruyorlar öyle Grin
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
May 27, 2017, 04:25:52 AM
Güncel.
globalde LTC 21$/75tl
Koinimde 93tl
gelde gülme  Smiley
hero member
Activity: 2086
Merit: 575
May 27, 2017, 02:35:57 AM

Haftasonları hesabımıza para çekemiyoduk dimi?
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
May 26, 2017, 07:04:59 PM
Bana güvenli geliyor  tl yatırımı hızlı geldi yani düşük miktar olduğundan zaman sıkıntı olmuyor  ertesi gün bakıyorum yatmış yüksek miktar  olsa dikkat ederim galiba
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
May 26, 2017, 06:11:13 PM
Koinimde fiyat yüksek olduğu için orayı sadece TL çıkışı için kullanmak gerekir. Oldu da Bitcoin aldınız, kendi cüzdanınıza çekmeniz saatler alabiliyor. Elinde yüklü BTC olup TL'ye geçmek isteyenler için sistem gayet güzel. Yüksek fiyattan BTC'yi satıp hesabınıza TL'yi 3-4 dakika içinde alıyorsunuz ama geri kalan tüm işler için Koinim kullanılmaması gerekir.
Pages:
Jump to: