Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 89. (Read 222885 times)

newbie
Activity: 5
Merit: 0
December 23, 2013, 03:55:13 PM
Hacim düştü iyice ya, btcturk kullanıcılarına sesleniyorum gelin de şenlendirelim biraz koinim.com'u:) işbankası hesabı kulanıyorum şimdiye kadar hafta içi, hafta sonu her saat para yatırıp çekebildim rahatlıkla hem de 1 tl havale ücretiyle, komisyon da yok hala, o yüzden koinim.com'da devam etmek niyetindeyim ama biraz hacim oluşmalı.
newbie
Activity: 18
December 20, 2013, 03:42:49 AM
şimdi baktımda paypali kaldırmışlar zaten Smiley
full member
Activity: 140
Merit: 100
December 19, 2013, 05:09:26 PM
Teşekkürler, Webmoney % 3 komosiyonla daha mantıklı gibi görünüyor bu duurmda
newbie
December 19, 2013, 04:43:53 PM
TC kimlik nosu gerçekten biraz tuhaf olmuş farzedelim benm 30.000 TL param var ve 400 USD den BTC aldım ve  BTC lerimi kendi cüzdanıma çektim sonra biraz bekledim ve farzedelim 4000 USD den bu BTC leri sizde bozdurdum ve 300.000 TL param oldu.
6 ay sonra devlet TC kimlik numaralarını sizden istedi ve verdiniz zaten devlet isterse vereceğiz diyorsunuz. Sonuç olarak en iyi ihtimalle vergi kaçırmaktan ödediğim meblağ kazandığım paradan daha yüksek olur.
BTC Türkiyede ne legal nede illegal BTC bu gün yok olsa veya tüm paramı BTC de kaybetsem ben bunu vergiden düşemem gider olarak yazamam vs. ama kazandığınız zaman işler değişir.

Yasal bir zemine oturmamış henüz daha kanunlarda geçmeyen bir şey için TC kimlik numarası istemeniz bence yatırımcılar açısından sakıncalı.

bende tam olarak böyle düşünüyorum . parayı btceden>paypal>hesabımıza atarken bir sıkıntı yok . çünkü para dışardan geldiği için vergiye tabi tutulmuyordu . fakat btcturk veya koinim gibi ltd veya aş gibi firmalarda parayı çevirirken başımız fena ağrıyabilir.

BTEden paypala aktaıımda % kac komiston ödüyoruz?

btc-eden paypala %7 idi en son . paypaldan karta atarken de ya komisyon yoktu ya da farkedilmeyecek kadar azdı. en son mart nisan gibi kullandığım için hatırlamıyorum tam sayıyı
full member
Activity: 140
December 19, 2013, 01:06:47 PM
TC kimlik nosu gerçekten biraz tuhaf olmuş farzedelim benm 30.000 TL param var ve 400 USD den BTC aldım ve  BTC lerimi kendi cüzdanıma çektim sonra biraz bekledim ve farzedelim 4000 USD den bu BTC leri sizde bozdurdum ve 300.000 TL param oldu.
6 ay sonra devlet TC kimlik numaralarını sizden istedi ve verdiniz zaten devlet isterse vereceğiz diyorsunuz. Sonuç olarak en iyi ihtimalle vergi kaçırmaktan ödediğim meblağ kazandığım paradan daha yüksek olur.
BTC Türkiyede ne legal nede illegal BTC bu gün yok olsa veya tüm paramı BTC de kaybetsem ben bunu vergiden düşemem gider olarak yazamam vs. ama kazandığınız zaman işler değişir.

Yasal bir zemine oturmamış henüz daha kanunlarda geçmeyen bir şey için TC kimlik numarası istemeniz bence yatırımcılar açısından sakıncalı.

bende tam olarak böyle düşünüyorum . parayı btceden>paypal>hesabımıza atarken bir sıkıntı yok . çünkü para dışardan geldiği için vergiye tabi tutulmuyordu . fakat btcturk veya koinim gibi ltd veya aş gibi firmalarda parayı çevirirken başımız fena ağrıyabilir.

BTEden paypala aktaıımda % kac komiston ödüyoruz?
full member
Activity: 144
December 19, 2013, 12:23:09 PM
Bu WebMoney konusunu biraz açabilir misiniz ?

Yani basitçe nasıl oluyor işlemler ?

WebMoney hesabı açıyorsunuz. Dolar ve Btc cüzdanları oluşturuyorsunuz. Btc cüzdanına bitcoinlerinizi yoolayıp webmoney içinde dolara çeviriyorsunuz. Dolar hesabınızdaki paraları herhangi bir türk bankasına %3 komisyonla tl olarak çekiyorsunuz.
newbie
Activity: 34
December 19, 2013, 11:52:41 AM
kurumsal iletişim bilgileri
şirket kayıt no

olmadan islem yapmam. bu bilgiler paylaşılacak mı?
newbie
Activity: 7
December 19, 2013, 11:39:44 AM
Bu WebMoney konusunu biraz açabilir misiniz ?

Yani basitçe nasıl oluyor işlemler ?
full member
Activity: 144
December 19, 2013, 11:31:50 AM
WebMoney e yollayın %3 komisyonla hesabınıza çekin kafanız rahat etsin bu konuda.
newbie
December 19, 2013, 10:49:11 AM

full member
Activity: 182
December 19, 2013, 10:43:57 AM

newbie
Activity: 28
December 19, 2013, 10:20:37 AM
İşlem yapmadığımızda çok çabuk tekrar giriş yapmamız isteniyor. Süreyi biraz uzatabilir misiniz? Ya da bize süreyi belirleme imkanı verebilir misiniz?
newbie
Activity: 34
December 19, 2013, 05:36:10 AM
kurumsal iletişim bilgileri
şirket kayıt no

olmadan islem yapmam. bu bilgiler paylaşılacak mı?
newbie
December 19, 2013, 04:48:31 AM
Kullanıcı sayısı şu an pazar hareketlerine cevap vermeyecek şekilde az.

Site hakkında çok memnunum, kullanıyorum, kullanmaya da devam etmeyi düşünüyorum ama daha fazla kullanıcı olması ve günlük hacmin artması şart.

TC Kimlik No konusuna takılanlar var. Şu an internette hiç bir borsada kişisel bilgilerinizi vermeden işlem yapamıyorsunuz. (Varsa söyleyiniz, bir çoğuna baktım, istiyordu). Bunun komisyonla alakalı olduğunu sanmıyorum. Kara para, dolandırıcılık tarzı olaylara karşı koruma olarak isteniyor.

"Varsa söyleyiniz" demişsiniz btcturk istemiyo zaten piyasada 2 tane site var yarısı tc kimlik no istemiyo hatta Turkiyedeki işlemlerin %90 ı btcturkten yapıldığına göre %90 ı istemiyo da diyebiliriz

Yabancı borsaları kastetmiştim.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
December 16, 2013, 02:52:40 PM
Siteyi bugün ilk kez kullandım. Acil nakit ihtiyacından dolayı BTC satmam gerekiyordu. Mesai saatleri dışında olduğumuz halde yarım saat içinde havale ile ödemeyi aldım. Havale işlemi için 1 TL ücret kesilmesi gayet makul. (Bu miktar BtcTürk'te 5 TL) Skype desteği vermeleri önemli bir artı özellik.

Sitenin tek eksiği derinliğin boş olması. Şu an toplamda satışlarda 10 btc, alışlarda 1 btc civarı emir var. Yüklü miktar satmak istesek site üzerinden satamıyoruz. Tabi crash yaşadığımız için alışların düşük olması normal. Kullanıcı sayısı arttıkça bu eksik kapanacaktır.

Sonuç olarak Koinim'in verdiği hizmetten memnun kaldım. Piyasada 2. bir siteye ihtiyaç vardı. Kendilerine başarılar diliyorum.
full member
Activity: 219
December 13, 2013, 03:51:16 AM

Site hakkında çok memnunum, kullanıyorum, kullanmaya da devam etmeyi düşünüyorum ama daha fazla kullanıcı olması ve günlük hacmin artması şart.

TC Kimlik No konusuna takılanlar var. Şu an internette hiç bir borsada kişisel bilgilerinizi vermeden işlem yapamıyorsunuz. (Varsa söyleyiniz, bir çoğuna baktım, istiyordu). Bunun komisyonla alakalı olduğunu sanmıyorum. Kara para, dolandırıcılık tarzı olaylara karşı koruma olarak isteniyor.

"Varsa söyleyiniz" demişsiniz btcturk istemiyo zaten piyasada 2 tane site var yarısı tc kimlik no istemiyo hatta Turkiyedeki işlemlerin %90 ı btcturkten yapıldığına göre %90 ı istemiyo da diyebiliriz
newbie
Activity: 9
Merit: 2
December 12, 2013, 06:00:42 PM
Sitede küçük bir hata var.

Bitcoin çekmeye çalışırken onaylama mesajında miktarı hatalı gösteriyor. Örneğin 0,09BTC çekmek isterken 0,9BTC çekmek istiyorsunuz olarak bir basamak hatalı soruyor. Ama çekme işlemi esas girilen miktardan doğru olarak yapılıyor.

Düzeltirseniz iyi olur.

Uyarınız için teşekkürler, hemen düzeltiyoruz.
newbie
December 12, 2013, 09:21:43 AM
Sitede küçük bir hata var.

Bitcoin çekmeye çalışırken onaylama mesajında miktarı hatalı gösteriyor. Örneğin 0,09BTC çekmek isterken 0,9BTC çekmek istiyorsunuz olarak bir basamak hatalı soruyor. Ama çekme işlemi esas girilen miktardan doğru olarak yapılıyor.

Düzeltirseniz iyi olur.
newbie
December 09, 2013, 12:22:17 PM

full member
Activity: 219
December 06, 2013, 11:59:05 PM
sitenin TC kimlik no istemesi bitcoin in mantığına tamamen ters  ben kaç paraysa veririm komisyonu kimliğimi açık etmem yoksa niye bitcoin kullanayım
Pages:
Jump to: