Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 92. (Read 222884 times)

newbie
Activity: 9
Merit: 2
September 18, 2013, 10:34:08 AM
Siteniz hayırlı olsun. Bende bu işlerde yeni olmam nedeniyle ile yaklaşık bir haftadır sürekli bir araştırma içersindeyim, bu tarz yerli oluşumlar görmek güzel. Güvenlik noktasında sizi kullanacak kişilere ne gibi güvenlik garantisi veriyorsunuz, malum ülkemizde insanlar yeniliklerde genelde yerli platformları tercih ediyor, malum yeni bir platform olmanız nedeniyle yeni üyelikler çekebilmeniz için güvenlik düzeyiniz ve politikanız nedir?

Ufak bir araştırma yaptım, servis sağlayıcınız sanırım Amazon eğer öyle ise ciddi bir yatırım olduğu ortada, Amazon Serverların da TLS AES-256 şifreleme sistemi kullanıldığı doğrudur.

Güvenlik konusu Koinim kurulurken en çok üstünde düşünülen konu oldu diyebiliriz. Web sunucularımız sizin de belirttiğiniz gibi Amazon veri merkezlerinde bulunmakta. Kritik Bitcoin verisinin tutulduğu sunucularımız, internete açık olan sunucularımızdan tamamen ayrı. Bu sunuculara çalışanlarımızın bile direkt erişimi bulunmamaktadır. Ayrıca bu kritik verinin büyük bir kısmını dışarıya tamamen kapalı, internet bağlantısı olmayan sistemlerde tutmaktayız. Online olmayan bu verinin bir güvenlik açığı sebebiyle elde edilmesi tamamen imkansız.

Öte yandan, kullanıcı tarafında da, şu anda üstünde çalıştığımız ve en kısa sürede açılacak olan 2 adımda doğrulama özelliğimiz eklenecek. Bu özellik sayesinde, kötü niyetli bir kullanıcı Koinim şifrenizi elde etse bile, akıllı telefonunuz üzerinden gireceğiniz onaylama kodunu giremeyeceğinden, hesabınıza erişemeyecektir.

Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.
newbie
September 18, 2013, 10:13:32 AM
Siteniz hayırlı olsun, site üzerinden davetiye kodu istedim.

Şu an sitenizdeki fiyatlar Yüksek: 282.77 TL Düşük: 276.03 TL
BtcTürk'teki fiyatlar Alış: 249,88 TL  Satış: 250,57 TL

Sizin fiyatlarınız neden daha yüksek? Fiyatı MtGox'tan (140$) alıyorsunuz sanırım. Bu durum arbitrajı ortaya çıkarıyor. Fiyatlarınızı yeniden düzenleyecek misiniz?

Sistemimiz fiyatları mevcut alım/satım emirlerine göre bilgi amaçlı olarak ekrana yazdırmaktadır. Fakat sistemde yeterli yoğunluk olmayınca (yeni açıldığımızdan dolayı, emir sayıları henüz yeterli değil) gördüğünüz fiyat verileri başka exchange sistemlerinden alınmaktadır. MtGox fiyatlarına yakın olmasının sebebi budur.

Site içi emir sayısı arttığında gördüğünüz bu rakamlar sistem içindeki alış/satışlara göre hesaplanacak, Koinim'deki piyasa hakkında genel bir fikir verecektir.

Ek olarak belirtmeliyiz ki, bu göstergeler tamamen bilgi amaçlıdır. Dilediğiniz fiyattan alış/satış emri verebilirsiniz, yeterki piyasa isteğinizi karşılasın.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.
full member
Activity: 216
Merit: 100
September 18, 2013, 09:46:16 AM
Hayırlı olmasını dilerim. Davetiye koduyla üyeliğimi başlattım. İlk incelememe göre arayüz, kullanım, vb. unsurlar çok başarılı. Bir sonraki fırsatta alım-satım işlemi de yapacağım..
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
September 18, 2013, 08:27:52 AM
Siteniz hayırlı olsun. Bende bu işlerde yeni olmam nedeniyle ile yaklaşık bir haftadır sürekli bir araştırma içersindeyim, bu tarz yerli oluşumlar görmek güzel. Güvenlik noktasında sizi kullanacak kişilere ne gibi güvenlik garantisi veriyorsunuz, malum ülkemizde insanlar yeniliklerde genelde yerli platformları tercih ediyor, malum yeni bir platform olmanız nedeniyle yeni üyelikler çekebilmeniz için güvenlik düzeyiniz ve politikanız nedir?

Ufak bir araştırma yaptım, servis sağlayıcınız sanırım Amazon eğer öyle ise ciddi bir yatırım olduğu ortada, Amazon Serverların da TLS AES-256 şifreleme sistemi kullanıldığı doğrudur.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
September 18, 2013, 08:18:05 AM
Öncelikle hayırlı olsun, Wallet barındırmak için yeteri kadar güvenlidir diye düşünüyorum.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
September 18, 2013, 07:46:44 AM
Türkiye için önemli bir borsadır.
newbie
September 18, 2013, 04:35:12 AM
Herkese merhaba,
Dün itibariyle Türk kullanıcılara bitcoin alış/satış ve wallet hizmeti veren platformumuzu yayına aldık. Bir süreliğine alım/satım işlemlerinden ücret almıyoruz.

http://www.koinim.com

Şu an için sadece davetiyeyle üye almaktayız. Buradan atacağınız özel mesajla davetiye talebinde bulunanlara davetiyeleri gönderilecektir.

Soru ve önerileriniz bizim için önemli, geri dönüşlerinizi bekliyoruz.
Pages:
Jump to: