Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 2. (Read 3631 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
April 12, 2024, 03:21:47 PM
Real Madrid'in şu anki kadro yapısında yeterli süre almasının mümkün olmadığı çok açık. En azından bir sezon düzenli olarak oynayarak buraya dönmesi kariyeri açısından önemli olur. Transfer süreci de oldukça aceleye gelmişti Arda'nın. Sevilla veya benzeri bir La Liga takımında kendini kanıtlarsa sonraki sezonlar için Real'de forma şansı bulması daha olası. Biliyoruz ki Real her sene bu tarzda birçok transfer yapıyor ancak onların sadece çok azı Real Madrid formasını terletebiliyor.

Mbappe, Endrick falan derken Real Madrid kadroyu şişirdikçe şişiriyor. Mbappe transferi henüz resmileşmedi tabi ama bence bir sıkıntı olmaz hele ki PSG Şampiyonlar Ligi'ne erken veda ederse daha garanti gözüyle bakıyorum. Böyle oyuncular takıma gelirken Arda Güler'e sıra gelmesi gerçekten zor oluyor. İlk 11'de çok uzun süre oynayamasa bile ikinci yarıda girip bi 20-30 dk oynasa yine bir gelişmedir benim açımdan. Ben kesinlikle ilk etapta bolca oynayabileceği bir takıma kiralık gitmesi taraftarıyım.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
April 09, 2024, 05:58:53 PM
Arda Güler Sevilla'ya giderse düzenli oynama konusunda pek sıkıntı yaşamaz. Sevilla da tabi riskli bir bölgede evet ligden düşme ihtimali bile var. Milan da ilgileniyor deniliyordu eğer Milan'a giderse bence kariyerine daha çok şey katabilir. Milan ile Sevilla arasında şu an ciddi bir kalite farkı var. Ayrıca Milan gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele de verecek.

Arda Güler de Serie A'ya gidip Hakan Çalhanoğlu gibi önemli bir seviyeye ulaşırsa harika olur.  Smiley  Ancak bakalım artık bunları konuşmak için şu an çok erken.

Real Madrid'in şu anki kadro yapısında yeterli süre almasının mümkün olmadığı çok açık. En azından bir sezon düzenli olarak oynayarak buraya dönmesi kariyeri açısından önemli olur. Transfer süreci de oldukça aceleye gelmişti Arda'nın. Sevilla veya benzeri bir La Liga takımında kendini kanıtlarsa sonraki sezonlar için Real'de forma şansı bulması daha olası. Biliyoruz ki Real her sene bu tarzda birçok transfer yapıyor ancak onların sadece çok azı Real Madrid formasını terletebiliyor.
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
April 09, 2024, 04:10:31 PM
Arda Güler Sevilla'ya giderse düzenli oynama konusunda pek sıkıntı yaşamaz. Sevilla da tabi riskli bir bölgede evet ligden düşme ihtimali bile var. Milan da ilgileniyor deniliyordu eğer Milan'a giderse bence kariyerine daha çok şey katabilir. Milan ile Sevilla arasında şu an ciddi bir kalite farkı var. Ayrıca Milan gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele de verecek.

Arda Güler de Serie A'ya gidip Hakan Çalhanoğlu gibi önemli bir seviyeye ulaşırsa harika olur.  Smiley  Ancak bakalım artık bunları konuşmak için şu an çok erken.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
April 06, 2024, 12:30:04 PM
Arda Güler'i kiralamak isteyen takımların arasına Sevilla da katılmış. Arda Güler yeterli süreyi bulamadı bu sezon. Hepimizin ümidi önümüzdeki sezon yeterli süreyi bulmasından yana. Fakat önümüzdeki sezon da yeterli süreyi bulamayabilir. Bu durumda Real Madrid'de kalmasının bir anlamı olmaz. Daha fazla süre bulabileceği bir kulübe gitmesi onun için daha olur.

Transfermarket verilerine göre bu sezon 7 maçta 100 dakika süre bulmuş İspanya La Liga'da. Sevilla veya Real Sociedad gibi kulüplerde daha fazla süre bulabileceğine şüphem yok. İspanya La Liga'ya alışma fırsatı yaratabilir bu kulüpler Arda için.
sr. member
Merit: 396
April 05, 2024, 07:55:39 AM
Bu senenin en kötü takımlarıydı ve düşmeleri neredeyse garantilendi. Şimdi gelecek sene neler yapacaklarını düşünüp ona hazırlanabilirler. Muhtemelen oyuncular ligin diğer takımlarına dağılacaklar. Bu arada Sevilla da bir ara o potaya girecekti neredeyse İspanya ligi çok ilginç bir lig.

Almeria ve Granada bence de artık matematiksel olarak olmasa da mantıksal olarak düştüler. Düşecek son takımı şu an için tahmin etmek zor. Sevilla'nın bulunduğu nokta ise hala oldukça riskli yani düşme hattının sadece 6 puan üzerinde. Kalan 8 haftada biraz formlarını düzeltmezlerse düşme tehlikesi bile yaşayabilirler. Sevilla bu sezon hem Şampiyonlar Ligi'nde rezaletti hem de ligde kayda değer bir gelişme gösteremedi.

Yeni teknik direktör Quique Sánchez Flores ligde çıktığı 14 maçın sadece 5'ini kazanabildi. Takımı ligde tutsa bile geleceği pek parlak olmayabilir.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
April 04, 2024, 05:54:45 PM
Bu sezon La Liga'daki bazı maçlar gerçekten çok sıkıcı geçiyor. Takımlar kontrollü oyunu abartıp maçları 0-0'a kilitliyor. Bir dönemin Serie A'sı gibi oldu. Bugün de Valencia düşme hattındaki Granada'ya karşı sabırlı ve oyunun kontrolünü bırakarak oynadı ve istediği sonucu elde etti. 77. dakikada Almeida'nın tek golüyle 3 puanı alıp evlerine döndüler. Valencia ilk 7 hedefini korurken Granada'nın düşme ihtimali neredeyse matematiksel olarak da garantilendi. 30 maçta 14 puan toplayan Granada kalan 8 maçta bu puanı alsa bile Celta Vigo'yla anca eşitleniyor. Artık Almeria ve Granada için düştüler diyebiliriz.
Bu senenin en kötü takımlarıydı ve düşmeleri neredeyse garantilendi. Şimdi gelecek sene neler yapacaklarını düşünüp ona hazırlanabilirler. Muhtemelen oyuncular ligin diğer takımlarına dağılacaklar. Bu arada Sevilla da bir ara o potaya girecekti neredeyse İspanya ligi çok ilginç bir lig.
legendary
April 04, 2024, 05:39:42 PM
Bu sezon La Liga'daki bazı maçlar gerçekten çok sıkıcı geçiyor. Takımlar kontrollü oyunu abartıp maçları 0-0'a kilitliyor. Bir dönemin Serie A'sı gibi oldu. Bugün de Valencia düşme hattındaki Granada'ya karşı sabırlı ve oyunun kontrolünü bırakarak oynadı ve istediği sonucu elde etti. 77. dakikada Almeida'nın tek golüyle 3 puanı alıp evlerine döndüler. Valencia ilk 7 hedefini korurken Granada'nın düşme ihtimali neredeyse matematiksel olarak da garantilendi. 30 maçta 14 puan toplayan Granada kalan 8 maçta bu puanı alsa bile Celta Vigo'yla anca eşitleniyor. Artık Almeria ve Granada için düştüler diyebiliriz.
sr. member
March 31, 2024, 07:35:29 AM
Maç saati geldi. La Liga'yı özlemişiz. En son deplasmanda Atletico'yu bozguna uğratan Barca bu sefer evinde Las Palmas'ı ağırlıyor. Kadrolara baktığımda gollü bir maç bekliyorum. Barca'nın ağır favori olduğunu söyleyebiliriz. Felix kenarda, Yamal 11'de. Diğer kanatta Raphinha ve ileride Lewa var. Savunmada 2007 doğumlu Cubarsi formayı kaptı bırakmıyor. Barca bugün farklı bir galibiyet alıp Real'i yarınki zor maçından önce iyice strese sokmak isteyecektir.

Barcelona Las Palmas'ı oynatmasa da kendi de çok iyi oynadı diyemem. Las Palmas'ın daha 24. dakikada gördüğü kırmızı karta rağmen Barcelona anca 1-0 yenebildi. Raphinha daha önceden attığı golün VAR'dan dönmesi üzerine 2. yarıda tekrar golü attıktan sonra VAR inceleme hareketiyle gol sevinci yaptı.  Grin

Lewandowski bu maçta pek iyi oynayamadı. Geçenki Atletico Madrid maçında çok iyi iş çıkarmıştı. Lewandowski artık eskisi kadar katkı veremiyor ve belki de bu yaz onunla yollar ayrılabilir bile. Yıllık 27 milyon euro alan bir forvetin bu kadar az gol atması yönetimi memnun etmez.
legendary
March 30, 2024, 04:03:07 PM
Maç saati geldi. La Liga'yı özlemişiz. En son deplasmanda Atletico'yu bozguna uğratan Barca bu sefer evinde Las Palmas'ı ağırlıyor. Kadrolara baktığımda gollü bir maç bekliyorum. Barca'nın ağır favori olduğunu söyleyebiliriz. Felix kenarda, Yamal 11'de. Diğer kanatta Raphinha ve ileride Lewa var. Savunmada 2007 doğumlu Cubarsi formayı kaptı bırakmıyor. Barca bugün farklı bir galibiyet alıp Real'i yarınki zor maçından önce iyice strese sokmak isteyecektir.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
March 29, 2024, 12:25:41 PM
Real Madrid - Athletic Bilbao maçı biraz dişli geçebilir bence de ama yine kazanan Real Madrid olur diye düşünüyorum. Daha önce deplasmanda Real Madrid 2-0 kazanmıştı ama bu maç ligin daha ilk haftasında oynandı. Oturmuş bir oyun düzeni ile Athletic Bilbao Bernabeu'dan bir şeyler koparabilir mi göreceğiz.

Olur da Real Madrid puan kaybederse ligin son haftalarında şampiyonluk rekabeti açısından heyecan biraz daha artabilir. Real Madrid'in yine de 8 puan gibi bir avantajının olması Barcelona için işleri ciddi derecede zorlaştırıyor. Bence bu fark kapanmaz ve Ancelotti 1 sezon aradan sonra tekrar şampiyonluk yaşar.  Smiley
8 puanlık fark kolay kolay kapanmaz hocam çünkü Real gerçeği var hele gelecek sene Mbappe ve Endrick de dahil olarak kadroyu galaksiye ulaştıracaklar Barcelona bu sene ilk maçlarda kötü oynamasaydı belki bir ihtimalleri olabilirdi ama sezon başında çok sürpriz kayıplar yaşadılar
sr. member
March 29, 2024, 07:39:43 AM
Real Madrid - Athletic Bilbao maçı biraz dişli geçebilir bence de ama yine kazanan Real Madrid olur diye düşünüyorum. Daha önce deplasmanda Real Madrid 2-0 kazanmıştı ama bu maç ligin daha ilk haftasında oynandı. Oturmuş bir oyun düzeni ile Athletic Bilbao Bernabeu'dan bir şeyler koparabilir mi göreceğiz.

Olur da Real Madrid puan kaybederse ligin son haftalarında şampiyonluk rekabeti açısından heyecan biraz daha artabilir. Real Madrid'in yine de 8 puan gibi bir avantajının olması Barcelona için işleri ciddi derecede zorlaştırıyor. Bence bu fark kapanmaz ve Ancelotti 1 sezon aradan sonra tekrar şampiyonluk yaşar.  Smiley
legendary
March 28, 2024, 06:13:06 PM
Barca Las Palmas'ı mağlup eder ve Real'in maçını bekler. Real'in puan kaybetme ihtimali var. 4. sıradaki yerini korumak isteyen Athletic Bilbao bu sezon iyi sonuçlar aldı. Barca'dan 1, Girona'dan 4 puan aldılar ve Atletico Madrid'i oynadıkları tek karşılaşmada yendiler. Real karşısında da en azından beraberlik almak için oynayacaklardır. Valverde'nin ekibi iyi savunma yapıyor. Son 3 maçta gol yemediler. Guruzeta, Inaki ve Nico Williams ile sağlam bir hücum hatları var. Real Madrid tabi ki favori ama Barca'nın puanı 5'e indirmesinden sonra Athletic Bilbao iyi bir direnç gösterirse işler onlar için zorlaşabilir.
sr. member
March 21, 2024, 07:24:07 AM
Atletico Madrid son zamanlarda gerçekten ligde düşüşe geçti. Önce 2-0 Cadiz yenilgisi sonra içerde Barcelona'ya karşı alınan 3-0 gibi ağır bir yenilgi... Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi ilerliyorlar. En son Inter'i oldukça dezavantajlı bir durumdan geri gelerek elediler. Aynı performansı La Liga'da da gösterseler iyi olur yoksa Athletic Bilbao sezonu 4. bitirebilir.

Simeone gibi bir teknik direktörün bir çözüm üreteceğini düşünüyorum. Herhalde en azından sezonu ilk 4'te bitirmeyi başarırlar.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
March 20, 2024, 02:47:38 AM
Açıkçası cr7 Messi rekabeti bittiğinden beri laliga bende cazibesini yitirmişti ama Arda Güler kardeşimizin transferi sonrası arada da olsa seyretmek şart oldu. Ben Arda'nın aldigi süreler kadar, yaptıklarına takımın tepkisine de bakıyorum, mesela gol attı takım ondan fazla sevindi, bu çok önemli bir gösterge, kendini Real Madrid gibi bir kulüpte o yaşta büyük egolu büyük topculara kabul ettirmiş olması bence çok büyük iş.
Girona Almanya'da Leverkusen in yapmak üzere olduğu şeye niyetlendi ama İspanya'da bu çok zor, büyük ihtimalle Real Madrid şampiyon olur.

Girona şimdiye kadar yaptıklarıyla zaten gönüllerde taht kurdu ve sene sonunda muhtemelen takım dağılacak. Bir çok oyuncusunu kaybedecekler. Artem Dovbyk başta olmak üzere çoğu oyuncusu Avrupa takımlarının radarına çoktan girdi bile. Şimdiye kadar yaptıkları mücadele bile takdiri hak ediyor. Arda konusuna gelince La Liga özetlerini izlemiyorum ardanın süre aldığı dakikalara bakıyorum. Harika bir oyuncumuz oluyor. Hele doğru ellerde yetişince kendisi World Class olacak.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 20, 2024, 01:35:23 AM
Açıkçası cr7 Messi rekabeti bittiğinden beri laliga bende cazibesini yitirmişti ama Arda Güler kardeşimizin transferi sonrası arada da olsa seyretmek şart oldu. Ben Arda'nın aldigi süreler kadar, yaptıklarına takımın tepkisine de bakıyorum, mesela gol attı takım ondan fazla sevindi, bu çok önemli bir gösterge, kendini Real Madrid gibi bir kulüpte o yaşta büyük egolu büyük topculara kabul ettirmiş olması bence çok büyük iş.
Girona Almanya'da Leverkusen in yapmak üzere olduğu şeye niyetlendi ama İspanya'da bu çok zor, büyük ihtimalle Real Madrid şampiyon olur.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
March 18, 2024, 02:47:32 AM
Simeone'nin Atletico'sunu uzun zamandır bu kadar aciz görmemiştik. Ligin başındaki Valencia maçı akla geliyor, onun dışında hep normal mağlubiyetleri oldu. Ancak bugünkü çok farklıydı. Kendi evlerinde 3-0 yenilmek beklenmedik bir şeydi. Barcelona iyi oynadı hakkını verelim. Üstelik Xavi'nin oyundan atılmasına rağmen Barcalı oyuncular sahada en iyisini yaptı. Bu sezon topla buluşmakta çok zorlanan Lewa adeta resital sundu. Şampiyonluk mücadelesi puan farkından dolayı biraz sönük geçse de Girona'nın devre dışı kalmasının ardından Real ve Barca birbirine biraz yaklaştı.

Her zaman ki gibi bir Real Barça ikilemini izliyoruz bu sefer sıralamalar farklı Real liderken Barça ikinci bu arada Arda eğer Real yerine Barçayı seçseydi neler olurdu diye düşünmeden edemiyorum Realde oyunda kaldığı 5 dakika en iyi 5 dakikalar oluyor hep varını yoğunu ortaya koyuyor bu arada Atletico bu kadar kötü olacağını hiç tahmin etmedim rezil oldular
legendary
March 17, 2024, 06:59:33 PM
Simeone'nin Atletico'sunu uzun zamandır bu kadar aciz görmemiştik. Ligin başındaki Valencia maçı akla geliyor, onun dışında hep normal mağlubiyetleri oldu. Ancak bugünkü çok farklıydı. Kendi evlerinde 3-0 yenilmek beklenmedik bir şeydi. Barcelona iyi oynadı hakkını verelim. Üstelik Xavi'nin oyundan atılmasına rağmen Barcalı oyuncular sahada en iyisini yaptı. Bu sezon topla buluşmakta çok zorlanan Lewa adeta resital sundu. Şampiyonluk mücadelesi puan farkından dolayı biraz sönük geçse de Girona'nın devre dışı kalmasının ardından Real ve Barca birbirine biraz yaklaştı.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
March 16, 2024, 06:17:11 PM
Ancelotti zamanla daha çok süre vermeye başlar diye tahmin ediyorum. Arda Güler topu topu birkaç dakika oynayabildiği maçlarda bile bunları yapabilen bir oyuncu görünümü verdi. Ancelotti de kısa süreli performanslarından memnun görünüyor. Zaten daha geçen gol de atmıştı ve bu maçta da jeneriklik bir golün kıyısından döndü. İlk 11 olayı zor tabi ama belki zamanla onu daha erken vakitlerde oyuna girerken görebiliriz. Gerçekten çok hırslı.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
March 16, 2024, 05:54:04 PM
Her maç son 5 dakika oyuna girerek bunları yapıyor demek düzenli süre alsa neler olacak gibi bir algı oluşturdu çocuk. Bakalım Ancelotti ona daha fazla süre verince durum gerçekten öyle miymiş anlayacağız. Şimdilik iyi gidiyor, aldığı süreleri verimli kullanıyor, taraftar ve diğer oyuncular tarafından çok seviliyor, medyada fazlasıyla yer veriliyor. Bunun devamlılığı olursa gerçekten başarılı bir oyuncu olabilir. Nihat Kahveci'den beri La Liga'da birçok Türk oynadı ama bu kadar konuşulmadı. Büyük işler başarabilecek bir gelecek vaat ediyor.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 16, 2024, 04:23:46 PM
Arda, neler yapıyorsun arda? Son 5 dakika oyuna girip sezonun golünü atmak üzereydi. 50 metreden top direkte patladı. Twitter’da gördüğüm bir yorum ise beni sesli güldürdü :

“Keşke o direk bana girseydi arda!”  Cheesy
Real maç özetini izledim son dakikalarda oyuna giren Arda Güler orta sahadan attığı şut direkte patlamasaydı çok şahane bir gol olacaktı umarım Ancelotti bunları değerlendirip Arda'ya daha fazla süre tanır. Arda'nın bu şutu baya konuşulacaktır diye düşünüyorum, en azından direkten dönen topu Valverde gol yapabilseydi güzel bir asist olacaktı.
Pages:
Jump to: