Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 4. (Read 3859 times)

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
March 16, 2024, 06:17:11 PM
Ancelotti zamanla daha çok süre vermeye başlar diye tahmin ediyorum. Arda Güler topu topu birkaç dakika oynayabildiği maçlarda bile bunları yapabilen bir oyuncu görünümü verdi. Ancelotti de kısa süreli performanslarından memnun görünüyor. Zaten daha geçen gol de atmıştı ve bu maçta da jeneriklik bir golün kıyısından döndü. İlk 11 olayı zor tabi ama belki zamanla onu daha erken vakitlerde oyuna girerken görebiliriz. Gerçekten çok hırslı.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
March 16, 2024, 05:54:04 PM
Her maç son 5 dakika oyuna girerek bunları yapıyor demek düzenli süre alsa neler olacak gibi bir algı oluşturdu çocuk. Bakalım Ancelotti ona daha fazla süre verince durum gerçekten öyle miymiş anlayacağız. Şimdilik iyi gidiyor, aldığı süreleri verimli kullanıyor, taraftar ve diğer oyuncular tarafından çok seviliyor, medyada fazlasıyla yer veriliyor. Bunun devamlılığı olursa gerçekten başarılı bir oyuncu olabilir. Nihat Kahveci'den beri La Liga'da birçok Türk oynadı ama bu kadar konuşulmadı. Büyük işler başarabilecek bir gelecek vaat ediyor.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 16, 2024, 04:23:46 PM
Arda, neler yapıyorsun arda? Son 5 dakika oyuna girip sezonun golünü atmak üzereydi. 50 metreden top direkte patladı. Twitter’da gördüğüm bir yorum ise beni sesli güldürdü :

“Keşke o direk bana girseydi arda!”  Cheesy
Real maç özetini izledim son dakikalarda oyuna giren Arda Güler orta sahadan attığı şut direkte patlamasaydı çok şahane bir gol olacaktı umarım Ancelotti bunları değerlendirip Arda'ya daha fazla süre tanır. Arda'nın bu şutu baya konuşulacaktır diye düşünüyorum, en azından direkten dönen topu Valverde gol yapabilseydi güzel bir asist olacaktı.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
March 16, 2024, 02:41:28 PM
Arda, neler yapıyorsun arda? Son 5 dakika oyuna girip sezonun golünü atmak üzereydi. 50 metreden top direkte patladı. Twitter’da gördüğüm bir yorum ise beni sesli güldürdü :

Ben de sosyal medyada Arda Güler'in konuşulduğunu görünce bir maç özetine bakmak istedim. Yine son dakikalarda Ancelotti Arda'yı oyuna almış ama Arda yine bu şansını en iyi şekilde değerlendirmek istemiş. Son duraklama dakikasını bitirdikten hemen sonra orta sahadan çıkardığı harika şut ile neredeyse golü atıyormuş.  Cheesy  Ancelotti maçtan sonra Arda Güler'in o şutu hakkında olumlu açıklamalarda bulunmuş. 19 yaşında kendine bu kadar güvenen çok az oyuncu tanıdığını söylemiş.  Smiley
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
March 16, 2024, 01:39:03 PM

legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
March 13, 2024, 05:29:10 PM
Ancelotti Arda Güler konusunda temkinli davrandığı için doğru düzgün şans vermedi. Buna rağmen Arda'nın birkaç dakikalık bulduğu şansta yakaladığı büyük fırsatı gole çevirmesi Ancelotti'nin gözünde kredisini oldukça artırmıştır.  Smiley  Attığı gol çoğu kişiye basit gibi görünebilir. Fakat pek fazla şans bulamayan bir oyuncu için gayet soğukkanlılıkla atılmış bir gol ve zayıf ayağıyla atıyor. Ayrıca kale bile tam boş sayılmaz çünkü bir defans oyuncusu da kale direğine yakındı. Gönlüm bundan sonra Arda'nın daha fazla maçta şans bulmasından yana.
hero member
March 12, 2024, 12:51:22 PM
Arda Gülerin maçın bitimine kısa sürede oyuna dahil edilmesi üzücüde olsa bu kısa sürede gelen pası çok iyi değerlendirerek kaleciyide geçip bence dar açıdan güzel bir gol ile süslemesi şahane oldu. Süre olarak daha çok zaman alsa çok daha güzel işler çıkartacağını düşünüyorum. Umarım Ancelotti daha fazla süre oynatırsa Bir çok maçta Real Madridridi ipten alacaktır, daha çok oynayarak takımada daha iyi uyum sağlayacaktır.
hero member
March 12, 2024, 12:36:01 PM
Arda Güler, Celta Vigo maçında 89. dakikada oyuna girdi. Maçın son dakikasında 90+4'te golünü attı. Golden sonra çok soğukkanlıydı. Gerçi gol pozisyonunda da çok soğukkanlıydı. Kaleci ile karşı karşıya kaldığında hemen şut çekmek yerine sakin bir şekilde kaleciyi çalımlamayı tercih etti. Çoğu futbolcu buna benzer pozisyonlarda hemen şut çekmeyi düşünür ve dener. Arda teknik kapasitesine güvendiği için zarif bir çalım atmayı tercih etti. Çok da isabetli bir karar verdi. Takım arkadaşlarının gol sevinci de görülmeye değerdi. Özellikle Rudiger çok sevindi. Ayı gibi fizikli bir futbolcu. Bilmeyenler için şöyle söyleyeyim ki Volkan Demirel'i andırır baya. Ayran gibi silkeleyerek sevdi Arda'yı.😅

Rudiger'in Arda'ya karşı özel bi sempatisi varmış gibi hissettim gol sevincini izlerken. Rudiger prime döneminde dünyanın en iyi savunmacılarından biriydi. Hala iyi. Ama prime dönemi daha bi başkaydı. Chelsea'nin çöküşü bile onun Real Madrid'e transferiyle ilişkili bazı spor yazarlarına göre. Arda ondan da bişiler öğrenebilir. Gelişime açık bi futbolcu. İyi ilişkiler de kurabiliyor diğer insanlarla. Camavinga da aynı şekil çok sevindi gole çünkü.

Tabiki bi gol atması yetmeyebilir önümüzdeki sezon Real Madrid'de kalması için. Bana kalırsa yaz kampından sonra başka bi takıma kiralanır. Çünkü formayı kapması zor o takımda.
Sana bir şey söyleyeyim mi hocam. Arda’nın bu takımda forma bulması da zor değil ki. Rahatlıkla forma bulur bence. Biraz oynaması gerekiyor bence. Gerçekten dünya yıldızı olabilecek bir oyuncu. Keşke Barcelona’ya gitseydi Real Madrid’de kendini ispatlaması daha zor ama Barcelona’da bu sene harika oynayabilirdi.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 12, 2024, 09:18:17 AM
Arda Güler, Celta Vigo maçında 89. dakikada oyuna girdi. Maçın son dakikasında 90+4'te golünü attı. Golden sonra çok soğukkanlıydı. Gerçi gol pozisyonunda da çok soğukkanlıydı. Kaleci ile karşı karşıya kaldığında hemen şut çekmek yerine sakin bir şekilde kaleciyi çalımlamayı tercih etti. Çoğu futbolcu buna benzer pozisyonlarda hemen şut çekmeyi düşünür ve dener. Arda teknik kapasitesine güvendiği için zarif bir çalım atmayı tercih etti. Çok da isabetli bir karar verdi. Takım arkadaşlarının gol sevinci de görülmeye değerdi. Özellikle Rudiger çok sevindi. Ayı gibi fizikli bir futbolcu. Bilmeyenler için şöyle söyleyeyim ki Volkan Demirel'i andırır baya. Ayran gibi silkeleyerek sevdi Arda'yı.😅

Rudiger'in Arda'ya karşı özel bi sempatisi varmış gibi hissettim gol sevincini izlerken. Rudiger prime döneminde dünyanın en iyi savunmacılarından biriydi. Hala iyi. Ama prime dönemi daha bi başkaydı. Chelsea'nin çöküşü bile onun Real Madrid'e transferiyle ilişkili bazı spor yazarlarına göre. Arda ondan da bişiler öğrenebilir. Gelişime açık bi futbolcu. İyi ilişkiler de kurabiliyor diğer insanlarla. Camavinga da aynı şekil çok sevindi gole çünkü.

Tabiki bi gol atması yetmeyebilir önümüzdeki sezon Real Madrid'de kalması için. Bana kalırsa yaz kampından sonra başka bi takıma kiralanır. Çünkü formayı kapması zor o takımda.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 10, 2024, 04:23:02 PM
Gol sevinci bayağı sarstı ardayı zaten. Çocuğun kafasını tutup sallayıp duruyor bir an çocuğun kafasına zarar gelecek sandım. Sonuçta ayı gibi Rüdiger Grin Çok mutlu oldum. Arkadaşla konuşurken ulan arda bugün at bir tane de Ancelotti’yi rezil et diyordum ki attı 1 tane ve çok sevindirdi. Sadece biz değil İspanyollar da sevindi Arda’nın bu golüne. Takım arkadaşları zaten ne kadar sevindi gördük.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
March 10, 2024, 04:20:44 PM
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 10, 2024, 04:14:24 PM
Arda 89’da girdi 94’de gol attı arkadaşlar. İşte o çok beklenen gün geldi. Ancelotti inatla oynatmıyordu ardayı. Arda şanslıydı ve oyuna girer girmez denilebilir golünü atarak Real Madrid kariyerinde ilk golünü attı. Umarım son golü olmaz ve atmaya devam eder. 19 yaşında bir Türk Real Madrid’de gol atıyor. İşte kutlanacak bir şey.
hero member
March 09, 2024, 01:04:00 PM
Real Madrid'in bu sezon tek yenilgisi var o da Eylül ayında Atletico Madrid deplasmanında, buna sürpriz denemez.
Son 5 haftada 3 beraberlik aldılar. Bu sezon genelde geriden gelip maçları kazandılar ama her zaman bu işlemiyor. Bellingham yokken işleri biraz daha zor. Vinicius, Rodrygo, Joselu ve Diaz gol katkısı veriyor. 21 Nisan'daki Barca maçı geldiğinde puan farkı 2 maçta kalırsa o zaman çok keyifli bir El Clasico izleriz. Puan farkı 6'nın üstünde olursa pek heyecan kalmaz.
Geriden gelinen bir çok maçta ve 1-0 galibiyetlerde Bellingham'ın katkısı bariz şekilde görülüyor fakat böyle güçlü bir takımın hemen her maşta 2-3 gol atmasını bekliyorsunuz ister istemez ama o işler öyle olmadığını görebiliyoruz. Arda şans konuşacak olursak doğru düzgün şans bile verilmiyor kendisine belki ilk 11 başlatılsa çok şeyler yapacağını düşünüyorum belki bir Bellingham da o olacak.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
March 09, 2024, 12:19:01 PM
Real Madrid’in sağı solu belli değil.Santiago Barnebau’da Leipzig ile 1-1 berabere kaldılar.Allahtan ilk maçta üstünlükleri vardı da tur atlamayı başardılar.Ligde de sürpriz yenilgiler yaşadılar.Artık Barça tekrar potaya girerse de bu Real Madrid’in hatası olur.

Real Madrid'in bu sezon tek yenilgisi var o da Eylül ayında Atletico Madrid deplasmanında, buna sürpriz denemez.
Son 5 haftada 3 beraberlik aldılar. Bu sezon genelde geriden gelip maçları kazandılar ama her zaman bu işlemiyor. Bellingham yokken işleri biraz daha zor. Vinicius, Rodrygo, Joselu ve Diaz gol katkısı veriyor. 21 Nisan'daki Barca maçı geldiğinde puan farkı 2 maçta kalırsa o zaman çok keyifli bir El Clasico izleriz. Puan farkı 6'nın üstünde olursa pek heyecan kalmaz.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 09, 2024, 09:08:21 AM
https://www.instagram.com/futbolmedyacom/reel/C4QjsFOIslc/

Arda Güler oynama şansı bulamıyor ama idmanlardaki performansı ile herkesi büyülüyor. İniesta'nın imza hareketi La Croqueta'tı İniesta kadar güzel yapmış.

Real Madrid şampiyonluğunu garantiledikten sonra mı Arda Güler'e şans verecek Ancelotti? Fenerbahçe'de Jorge Jesus'tan çektiği yetmezmiş gibi Real Madrid'de Ancelotti'ye çattı. Bazen Brahim Diaz gibi Milan'a gidip kendini geliştirmesi lazım diyorum. Fakat La Liga'da test edilmedi. Kendisini İtalya Serie A'da geliştirmesine ihtiyacı var mı yok mu bilmiyoruz. Jorge Jesus'tan sonra Ancelotti engeline takıldı yalnızca.

Ne yazık ki Arda'nın durumu böyle evet. Kendisi antrenmanlarda kendini göstermek için gerçekten çok çabalıyor. Kral Kupası'nda 1 maçta uzun süreli forma giymekten başka benzer bir şans elde edemedi. Ancelotti onun hakkında acele etmek istemiyor belli ki. Geçenlerde de Türk taraftarların Arda'nın ne kadar çok oynamasını istediğinin farkında olduğunu falan söylemişti galiba. Milan'ın 2 yıllığına Arda'yı kiralama yönünde ilgisi olduğu söyleniyor. Aynı şekilde Sivasspor hakkında da söylentiler var ama bence kariyeri için saçma bir tercih olur.  Smiley
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
March 09, 2024, 04:21:35 AM
https://www.instagram.com/futbolmedyacom/reel/C4QjsFOIslc/

Arda Güler oynama şansı bulamıyor ama idmanlardaki performansı ile herkesi büyülüyor. İniesta'nın imza hareketi La Croqueta'tı İniesta kadar güzel yapmış.

Real Madrid şampiyonluğunu garantiledikten sonra mı Arda Güler'e şans verecek Ancelotti? Fenerbahçe'de Jorge Jesus'tan çektiği yetmezmiş gibi Real Madrid'de Ancelotti'ye çattı. Bazen Brahim Diaz gibi Milan'a gidip kendini geliştirmesi lazım diyorum. Fakat La Liga'da test edilmedi. Kendisini İtalya Serie A'da geliştirmesine ihtiyacı var mı yok mu bilmiyoruz. Jorge Jesus'tan sonra Ancelotti engeline takıldı yalnızca.
hero member
March 09, 2024, 12:44:51 AM
16’lık yıldız Lamine Yamal ile Barcelona Mallorca’yı geçti. Bu çocuk daha ergenlik yaşında ve gelişime hala aç. Böyle devam ederse gelecekte en önemli oyunculardan birisi olacak. 16 yaşında bir çocuğa göre çok güçlü. Mbappe ışığı görüyorum onda. Barcelona böyle devam ederse belki bir şansı olabilir. Girona yavaş yavaş tökezlemeye başlıyor. Onları geçip en azından ilk 2’de yer almaya çalışacaklarını düşünüyorum. Xavi gitmeden en iyi şekilde takımı bırakmaya çalışıyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
March 09, 2024, 12:13:47 AM
Bugün Barca kendi evinde tek golle kazandı ve Mallorca karşısında yıllardır olan üstünlüğünü korudu. İlkay Gündoğan ilk yarıda penaltı kaçırmasa Barca için daha kolay bir maç olacaktı. Aradıkları golü ancak 73. dakikada bulabildiler. Lamine Yamal 16 yaşındaymış gibi değil de sanki 40 yıllık Barcalıymış gibi oynuyor.
Napoli maçı öncesi rotasyon yapan Xavi artık rahat rahat Şampiyonlar Ligi'ni düşünebilir. Real Madrid ile puan farkı beşe indi. Real olur da Celta Vigo karşısında puan kaybı yaşarsa şampiyonluk için yeniden ümitlenebilirler.

Real Madrid’in sağı solu belli değil.Santiago Barnebau’da Leipzig ile 1-1 berabere kaldılar.Allahtan ilk maçta üstünlükleri vardı da tur atlamayı başardılar.Ligde de sürpriz yenilgiler yaşadılar.Artık Barça tekrar potaya girerse de bu Real Madrid’in hatası olur.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
March 08, 2024, 06:59:00 PM
Bugün Barca kendi evinde tek golle kazandı ve Mallorca karşısında yıllardır olan üstünlüğünü korudu. İlkay Gündoğan ilk yarıda penaltı kaçırmasa Barca için daha kolay bir maç olacaktı. Aradıkları golü ancak 73. dakikada bulabildiler. Lamine Yamal 16 yaşındaymış gibi değil de sanki 40 yıllık Barcalıymış gibi oynuyor.
Napoli maçı öncesi rotasyon yapan Xavi artık rahat rahat Şampiyonlar Ligi'ni düşünebilir. Real Madrid ile puan farkı beşe indi. Real olur da Celta Vigo karşısında puan kaybı yaşarsa şampiyonluk için yeniden ümitlenebilirler.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 08, 2024, 03:56:39 PM
Girona'nın son haftalarda formu oldukça düştü ve Real Madrid ile fark 6 puana çıktı. Bence bu saatten sonra Real Madrid kolay kolay yanına yaklaştırmaz. Bu rekabet bile Girona için normalde hayal denebilecek seviyedeydi zaten. Bu sezon harika bir takım oyunu oturttular ve beklentilerin çok üzerine çıktılar. Son haftalarda berbat oynamadıkları sürece ilk 4'ün dışına düşmezler diye tahmin ediyorum. Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı kesinlikle hak ediyorlar.

Real Madrid bu haftayı 1 puan ile kapattı. Ama şampi diyebiliriz onlara da Bayer Leverkusen gibi. Çünkü Girona pek bi şampiyon olabilecek takım havasına sahip diiil. Barcelona bu sezonu kaybetti çoktan. Ligi 4. sırada bitirebilir. Real Madrid rakipsiz bu sezon.

Bana göre Girona ligi ilk 4 arasında bitirmeyi garantiledi. Ve bana kalırsa bu başarı bile onlar için yeterli. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Liginde oynayacaklar. Ama ligi kaçıncı bitirecekleri belli diiil. Barcelona, Atletico Madrid tecrübeli takımlar. Her an onları geçebilir bu takımlar. Ben ikinci sırada tamamlamalarını istiyorum. Çünkü bi başarı öyküsü yaratıyorlar bu sezon.
Pages:
Jump to: