Pages:
Author

Topic: Magyar (Hungarian) - page 3. (Read 1270714 times)

full member
Activity: 389
Merit: 124
February 24, 2020, 08:39:45 AM
Neeem, csak csendben megy a HODL Wink

Sziasztok! Végleg eltűnik Bitcointalkról a magyar közösség? Mindenki lemorzsolódik a hosszú bearmarket folyamán?  Undecided
member
Activity: 264
Merit: 10
February 21, 2020, 04:13:08 PM
Sziasztok! Végleg eltűnik Bitcointalkról a magyar közösség? Mindenki lemorzsolódik a hosszú bearmarket folyamán?  Undecided
sr. member
Activity: 644
Merit: 274
February 18, 2020, 06:00:11 AM
Mit gondoltok a Bitcoin és a 2008-as válság közötti kapcsolatról?  Shocked szerintetek is van közük egymáshoz?
https://hu.coincash.eu/blog/a-bitcoin-valoban-a-2008-as-penzugyi-valsagra-adott-valasz
Szerintem van kapcsolat, ha nem is abban az értelemben, mint a cikkben olvasható. A 2008as válság az emberi hülyeségnek és a kapzsiságnak köszönhető. Ugyanez a szarkupac a cryptovilágban is megvan már a kezdetek óta. Az emberek túl lusták, hogy utánajárjanak dolgoknak, ha valaki tart egy szemináriumot egy powerpoint prezentációval akkor már biztosak is benne az idióták, hogy ebből meggazdagodnak. És hát tuti, hogy nem MLM mert a ppt-n az volt, hogy nem az. Na ugyanez volt 2008-ban is, csak ott a bankok tartottak powerpointos prezentációkat. A Bitcoin egy válasz volt, de a sokminden más, amit magával hozott, ugyan oda taszította, ahonnan ki akart törni.
newbie
Activity: 9
Merit: 0
January 31, 2020, 10:18:04 AM
Mit gondoltok a Bitcoin és a 2008-as válság közötti kapcsolatról?  Shocked szerintetek is van közük egymáshoz?
https://hu.coincash.eu/blog/a-bitcoin-valoban-a-2008-as-penzugyi-valsagra-adott-valasz
full member
Activity: 389
Merit: 124
January 23, 2020, 01:38:24 PM
Mit gondoltok az USA-Irán és a felezés kapcsolatáról?
Szerintem függetlenek. Az arannyal ment a BTC is, mivel menekülődevizaként tekintenek rá...
A felezésnek meg egyre kisebb hatásai vannak Sad
...de ne legyen igazam.
newbie
Activity: 9
Merit: 0
January 22, 2020, 11:20:00 AM
Mit gondoltok az USA-Irán és a felezés kapcsolatáról?
https://hu.coincash.eu/blog/raketacsapas-emelkedik-a-bitcoin-az-olaj-es-az-arany-arfolyam Roll Eyes
full member
Activity: 389
Merit: 124
January 02, 2020, 09:34:15 AM
Boldog új évet mindenkinek!
De jó, hogy néha óriásit tévednek a gépi tanulás alapú predikciók Wink
https://media.discordapp.net/attachments/468134653597843456/647863145687154707/unknown.png?width=768&height=378
member
Activity: 209
Merit: 14
December 31, 2019, 08:27:09 AM
BTC eladása +8 készpénzért. PM nekem angolul kérlek
newbie
Activity: 9
Merit: 0
December 30, 2019, 11:50:58 AM
Tudom, hogy már elmúlt a karácsony, de csak most vettem észre, szerintem elég jó utó- ajándék  Grin
https://hu.coincash.eu/blog/ajandekozz-bitcoint-karacsonyra
full member
Activity: 389
Merit: 124
December 18, 2019, 02:29:19 PM
Ez egy teljesebb lista:
https://coinatmradar.com/country/97/bitcoin-atm-hungary/

Ti gondoltátok volna, hogy ennyi Bitcoin ATM van már hazánkban? 
newbie
Activity: 1
Merit: 0
December 13, 2019, 09:17:04 AM
Ti gondoltátok volna, hogy ennyi Bitcoin ATM van már hazánkban?  Shocked https://hu.coincash.eu/blog/magyarorszag-legnagyobb-bitcoin-atm-halozata
newbie
Activity: 5
Merit: 0
December 06, 2019, 04:35:15 PM
Sziasztok!

Az elmúlt 2-3 hétben -- ahogy írtam is nektek -- próbáltam elintézni, h. kriptodevizákat is el tudjak fogadni az új projektünknél. Ragaszkodnék az EU-s szolgáltatókhoz, így a megkeresett szolgáltatók: CoinGate és B2BinPay.

  • A CoinGate kitalálta, h. nekik közjegyző (!) által hitelesített fordításban kellenek a doksik. Utána e-mail váltás történt. Megbeszéltük, h. kapnak e-hiteles angol nyelvű cégkivonatot, megnézik valószínű elég lesz. Mivel a felületen csak PDF fájlokat lehet feltölteni, e-mailben küldtem el nekik az anyagokat (bejegyző végzés, alapszabály, aláírásminta, aznapi cégkivonat angol nyelven, stb.) egy szájbarágós magyarázattal, h. működik a cégeljárás nálunk, hogyan tudják ellenőrizni a végzést és a cégkivonatot (e-Szignó/web-Szignó). Erre annyi volt a válasz, h. CSAK a saját felületükön feltöltött PDF fájlt fogadnak el. Ennyivel lerendezték a problémát. Persze nem lettem ideges egy cseppet sem, főleg úgy, h. az e-hiteles cégkivonatot sem ingyen lehet letölteni. Mondjuk lehet nem is érdemes velük "bo'tolni", mert a Trustpilot tele van panaszokkal. Valakitől már ÁFA-bevallást (!) is kértek közjegyző által hitelesített fordításban.
  • A B2BinPay kellemesen indult. Felhívtak telefonon, váltottunk pár szót angolul. Utána áttértünk írásbeli üzemmódra. Egyetlen nem tetsző dolog az volt számomra, hogy 500 USD aktiválási díjat kérnek webshoponként. De üsse kavics. Kifizettem volna. Persze azzal kezdtem, h. CSAK magyar nyelvű alapszabályom van, cégkivonat pedig e-hiteles formában, angolul. Nem volt probléma. Utána BlackFriday volt, szóltak, hogy 250 USD most azoknak, akik pár napon belül elindítják a regisztrációs folyamatot. Csak akkor kell fizetni, ha rendben van minden, stb. Meg is egyeztünk. Elküldtem a kitöltött KYC kérdőívet, a doksikat az ellenőrzésükhöz szükséges minden információval, stb. Erre a jogi osztályuk válaszolt, h. "notarized" angol fordítás kell nekik a céges papírokon kívül már a személyi igazolványomról is, mindenről.

Nah! Most gondoljatok bele abba, hogy kifizetem a hiteles fordítást és a közjegyzői munkadíjat. Ez kompletten 150-160 ezer Ft + ÁFA kb. Utána a hitelesített, átfűzött, pecsételt doksikat leszkennelem PDF-be és feltöltöm nekik. Tehát kib*szok az ablakon egy csomó pénzt hitelesített doksikért, amit utána leszkennelek, ami így már nem hiteles. Fölöslegesen. Hiszen a cégkivonatból minden információ látszódik, e-hitelesítve, angol nyelven elérhető. Utána meg várhatóan jönnek a következő felvonások amikor utalni kellene nekem, mert már mindenről közjegyző által hitelesített fordításban kérnek információt a panaszok szerint. Tehát őrületes mennyiségű pénzzel levesznek a semmiért, csak mert a KYC szabályzatuk szerint nekik ezt kell tenniük. Nem lenne ezzel baj, ha valóban vállalnának felelősséget valamiért. De nem vállalnak, semmiért, sem a vásárlók, sem a kereskedők felé. Akkor miről beszélünk?

Szerintetek normális dolgok ezek?

Találtam még egy szolgáltatót, aki mellesleg képes HUF-ra is váltani, s így utalni a lóvét: Confirmo ("leánykori" nevén: BitcoinPay). A problémám az, h. semmilyen infót nem találok a weboldalukon. Egy [email protected] cím és a szabályzatok feltöltve nekem kevés, de majd kiderül ha válaszolnak az e-mailemre.

Egyelőre feladtam...  Cry
full member
Activity: 389
Merit: 124
November 28, 2019, 08:23:32 AM
Pont tegnap jelentették be, hogy az Upbit váltót 50M dollárnyi cryptoval megrövidítették egy hacker támadás során. A kockázatot minden szolgáltató esetében vállalja a felhasználó (a biztosított intézményekről és azok vállalásairól most tekintsünk el).
Az, hogy egyszer gyorsabban máskor lassabban íródik jóvá valami, az függ pl. a sorban álló blokkok számától és attól, hogy az az utalás épp melyik blokkba került bele...
A konfirmációk számát sem te határozod meg, hanem a szolgáltató, ha harmadik féllel szerződsz.
Az InLock (http://go.inlock.io/get/T6TFZLEvx5) pl. nem fejleszt saját fiat-gateway-t, hanem partnerségben gondolkodik. Privátban írok e kapcsán.

A fizetések fogadását szerintem mindenki saját tárcájába fogadja (vagy a "bátrabbak" váltóra... vállalva, hogy nincs saját privát kulcsa, csak egy fiókja címekkel).
Az mit jelent egészen pontosan, h. "váltóra... vállalva". Ne haragudj, de full lamer vagyok még ebben a témában. Ez azt jelenti, h. még nincs megerősítve a tranzakció?  Roll Eyes
A CoinGate integrációnál a sandboxban kísérletezek az API-val figyelem mi történik a testnet-en keresztül fizetett tranzakciókkal. A CoinGate folyamatosan callback-el. A fizetést követően a "paid" státusz jelzi, ha megtörtént a kifizetés. Ez van amikor azonnal megtörténik. De van amikor sokáig "confirming" státuszban ragad egy tranzakció.
Esetedben kell egy (pár) céges tárca, ahol pl. a BTC címed kapcsán nem folyik privát (magánszemélyként) tranzakció.
Szeretném elkerülni, h. direkt tárcá(i)m legyen(ek). Bár beszéltem szakemberrel (jogász) erről. Totál mehetne direktben a dolog ha jól szabályozottak és dokumentáltak a folyamatok. Ugyanakkor elvileg ahány kriptodevizát elfogadok, legalább annyi tárca kell. Mindez manuálisan macerás. Nézegettem a BTCPay Server-t, de nem merek belefogni a konfigurálásába ennyi ismerettel. Továbbá elveszik az azonnali átváltás előnye, amiről már beszéltünk.  Smiley
Amúgy ismerek egy újonnan indult payment platformot, ami webshopokat céloz: https://www.vendible.org/
Köszönöm szépen! Megnéztem, de Memphis-ben van a cég székhelye. A "majdnem szomszédban" lévő CoinGate-tel (Litvánia) is meggyűlik a bajom a kereskedői ellenőrzési folyamattal. Ma már ott tartunk, h. úgy néz ki elfogadják az IM Céginformációs Szolgálat által e-Szignó mappában kiadott angol nyelvű cégkivonatot. Letöltöttem és elküldtem nekik. Remélem ebből nagy probléma már nem lehet.  Wink

Igazából a legjobb az lenne, h. ha végre (!) lenne egy magyar szolgáltató is, aki ha nem is váltja át azonnal a kriptodevizákat "hétköznapi" devizákra, legalább a fizetési kapu szolgáltatásban segíteni tudna. Nem tudom, h. ha nincs átváltás, akkor szerintetek fizetési szolgáltatónak minősül-e itthon egy ilyen szolgáltatás indítása? Ha nem, akkor érdemes lenne belefogni közösen egy ilyen projektbe. Elvileg a dolog "határtalan", tehát ha jó a szolgáltatás, akkor lennének ügyfelek (kereskedők), akik igénybe veszik. Főleg ha van illesztés webshopokhoz (WooCommerce, stb.). Grin
newbie
Activity: 5
Merit: 0
November 27, 2019, 03:52:37 PM
A fizetések fogadását szerintem mindenki saját tárcájába fogadja (vagy a "bátrabbak" váltóra... vállalva, hogy nincs saját privát kulcsa, csak egy fiókja címekkel).
Az mit jelent egészen pontosan, h. "váltóra... vállalva". Ne haragudj, de full lamer vagyok még ebben a témában. Ez azt jelenti, h. még nincs megerősítve a tranzakció?  Roll Eyes
A CoinGate integrációnál a sandboxban kísérletezek az API-val figyelem mi történik a testnet-en keresztül fizetett tranzakciókkal. A CoinGate folyamatosan callback-el. A fizetést követően a "paid" státusz jelzi, ha megtörtént a kifizetés. Ez van amikor azonnal megtörténik. De van amikor sokáig "confirming" státuszban ragad egy tranzakció.
Esetedben kell egy (pár) céges tárca, ahol pl. a BTC címed kapcsán nem folyik privát (magánszemélyként) tranzakció.
Szeretném elkerülni, h. direkt tárcá(i)m legyen(ek). Bár beszéltem szakemberrel (jogász) erről. Totál mehetne direktben a dolog ha jól szabályozottak és dokumentáltak a folyamatok. Ugyanakkor elvileg ahány kriptodevizát elfogadok, legalább annyi tárca kell. Mindez manuálisan macerás. Nézegettem a BTCPay Server-t, de nem merek belefogni a konfigurálásába ennyi ismerettel. Továbbá elveszik az azonnali átváltás előnye, amiről már beszéltünk.  Smiley
Amúgy ismerek egy újonnan indult payment platformot, ami webshopokat céloz: https://www.vendible.org/
Köszönöm szépen! Megnéztem, de Memphis-ben van a cég székhelye. A "majdnem szomszédban" lévő CoinGate-tel (Litvánia) is meggyűlik a bajom a kereskedői ellenőrzési folyamattal. Ma már ott tartunk, h. úgy néz ki elfogadják az IM Céginformációs Szolgálat által e-Szignó mappában kiadott angol nyelvű cégkivonatot. Letöltöttem és elküldtem nekik. Remélem ebből nagy probléma már nem lehet.  Wink

Igazából a legjobb az lenne, h. ha végre (!) lenne egy magyar szolgáltató is, aki ha nem is váltja át azonnal a kriptodevizákat "hétköznapi" devizákra, legalább a fizetési kapu szolgáltatásban segíteni tudna. Nem tudom, h. ha nincs átváltás, akkor szerintetek fizetési szolgáltatónak minősül-e itthon egy ilyen szolgáltatás indítása? Ha nem, akkor érdemes lenne belefogni közösen egy ilyen projektbe. Elvileg a dolog "határtalan", tehát ha jó a szolgáltatás, akkor lennének ügyfelek (kereskedők), akik igénybe veszik. Főleg ha van illesztés webshopokhoz (WooCommerce, stb.). Grin
full member
Activity: 389
Merit: 124
November 27, 2019, 03:10:24 AM
BTC elfogadás egyre nagyobb számban van, bár most épp nagy vérengzés megy a piacon Cheesy
...
Szóval van benne lehetőség és kockázat egyaránt Wink

Köszönöm szépen az információkat! Smiley

Igazából a kockázatot úgy szeretném kivédeni, h. automatikusan a tranzakciót követően -- a fizetési szolgáltató által -- azonnal "hétköznapi" devizára (EUR) váltatom az elfogadott kriptodevizákat. Elméletileg -- kockázati/számviteli szempontból -- ezzel nem lehet gond. Remélem, h. be fog válni.
...
Érdeklődni szeretnék tőletek, Ti h. oldjátok meg technikailag a fizetések fogadását?

Köszönöm!

Az azonnali átváltással valóban minimalizálni lehet a kockázatot.
A fizetések fogadását szerintem mindenki saját tárcájába fogadja (vagy a "bátrabbak" váltóra... vállalva, hogy nincs saját privát kulcsa, csak egy fiókja címekkel).
Esetedben kell egy (pár) céges tárca, ahol pl. a BTC címed kapcsán nem folyik privát (magánszemélyként) tranzakció.
Amúgy ismerek egy újonnan indult payment platformot, ami webshopokat céloz: https://www.vendible.org/
newbie
Activity: 5
Merit: 0
November 26, 2019, 01:21:56 PM
BTC elfogadás egyre nagyobb számban van, bár most épp nagy vérengzés megy a piacon Cheesy
...
Szóval van benne lehetőség és kockázat egyaránt Wink

Köszönöm szépen az információkat! Smiley

Igazából a kockázatot úgy szeretném kivédeni, h. automatikusan a tranzakciót követően -- a fizetési szolgáltató által -- azonnal "hétköznapi" devizára (EUR) váltatom az elfogadott kriptodevizákat. Elméletileg -- kockázati/számviteli szempontból -- ezzel nem lehet gond. Remélem, h. be fog válni.

Beszélgettem itt-ott ismerősökkel, ismerősök ismerőseivel akik "kriptomániásak" (bányásznak, befektetnek, tőzsdéznek, stb.). Azt mondják, h. akik befektetési céllal vásárolnak kriptodevizákat azok maximum akkor vásárolnak velük, amikor magas az árfolyam és sok van nekik. Sokat spórolnak a tőzsdei forgalmi jutalékokon, továbbá a kereskedőknek azonnal "el tudják adni" a tőzsdei kereslettől függetlenül. Továbbá ha valaki pl. eladni akar, az is könnyebben és olcsóbban tud "szabadulni" a felvett pozícióból. Továbbá vannak azok, akiknek valahonnan/valamiből sok kriptodevizájuk van. Azok is szeretnek így vásárolni.

A másik problémánk, h. kellene egy profi fizetési szolgáltató. A CoinGate szimpatikus nekem, mivel viszonylag olcsó szolgáltatást nyújtanak, egyszerű az integrációjuk, tetszik a fizetőkapu működése, továbbá h. rengeteg altcoin-nal is lehet fizetnie a vásárlóknak. Ugyanakkor kiakasztanak az ellenőrzési eljárással. Angol nyelven kérik a céges doksikat közjegyző által hitelesítve, szkennelve. Mire minden doksi összeáll angolul, meg apostille hitelesítés, meg a kisp*cs*m tudja mi befűzve, összezsinórozva angolul az 150-170 ezer Ft. (A céget megalapítani nem került ennyibe: minden papír és illeték, ügyvédi munkadíj, stb.) Az összezsinórozott, "agyonpecsételt" doksikat ráadásul majdnem lehetetlen szkennelni úgy, h. értelmesen látható legyen minden rajtuk, továbbá a hitelesítési elemek se sérüljenek meg. Közben kiderítettem, h. cégkivonatot lehet kérni angolul e-Szignó mappában, e-hitelesített formában. Írtam nekik, remélem megfelel. Az alapszabályomat meg fogadják el magyarul! :-)

Érdeklődni szeretnék tőletek, Ti h. oldjátok meg technikailag a fizetések fogadását?

Köszönöm!
full member
Activity: 389
Merit: 124
November 21, 2019, 01:29:26 PM
BTC elfogadás egyre nagyobb számban van, bár most épp nagy vérengzés megy a piacon Cheesy

Hazánkban ezt a listát érdemes megnézni (bár szerintem a legtöbben inkább HODL üzemmódban vannak, vagy kereskednek):
https://coincolors.co/bitcoin-elfogadohelyek/

Állítólag jövőre a Starbucks is beáll az elfogadó helyek sorába, csak hogy egy nemzetközi példát hozzak;
https://www.ccn.com/starbucks-will-accept-bitcoin-in-2020-thanks-to-wall-streets-bakkt/

ETH elfogadásokról is van hír:
https://smartereum.com/2072/who-accepts-ethereum-as-payment-2019-list-of-companies-that-accept-ethereum-we-accept-ethereum-sun-jun-09/

Szóval van benne lehetőség és kockázat egyaránt Wink

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, szerintetek mennyire jellemző h. valaki kriptovalutával fizet a neten? Előforul-e gyakran ez itthon, Magyarországon, illetve pl. az EU-ban? Most indítunk egy vadonat új szolgáltatást és a hétvégén felvetődött, h. lehet el kellene fogadnunk nekünk is legalább az ismertebbeket.  Smiley

Köszönöm!
newbie
Activity: 5
Merit: 0
November 20, 2019, 05:32:16 PM
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, szerintetek mennyire jellemző h. valaki kriptovalutával fizet a neten? Előforul-e gyakran ez itthon, Magyarországon, illetve pl. az EU-ban? Most indítunk egy vadonat új szolgáltatást és a hétvégén felvetődött, h. lehet el kellene fogadnunk nekünk is legalább az ismertebbeket.  Smiley

Köszönöm!
newbie
Activity: 9
Merit: 0
November 20, 2019, 10:26:39 AM
Érdekes hírrel szolgálok én is! Az Unknown Fund most bitcoinba fektet! https://hu.coincash.eu/blog/az-unknown-fund-75-millio-dollarnyi-bitcoint-tervez-befektetni Shocked
Pages:
Jump to: