Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 54. (Read 786675 times)

member
Activity: 80
Merit: 10
https://i.imgur.com/0dgtBou.png
January 25, 2018, 04:50:04 PM
Bu merit sistemi diğer forumlardaki rep sistemine benziyor sanırım. Artık her mesajın sonunda emeğe saygı rep lütfen gibi klişe kelimelere alışalım. Adamlar düşündüyse vardır ama bir olayı ilerde göreceğiz. Allahtan dün member oldum Smiley
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
January 25, 2018, 04:41:32 PM
tam geçiş kısmında olanlara çok pis patladı ama Cheesy
güldüğüme bakmayın bende hero olmama az kaldı çok ağlamam lazım merit için Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
January 25, 2018, 04:40:54 PM
arkadaşlar ben ne yapabilirim 130 küsür aktive var ama full olmamış hesabım neden olabilir ? dün bu sistem geçmeden 120 yi zaten geçmişti

bir yol gösteren olur mu efs mesaj attım dönmedi yabancı forumlara yazdım ipleyen olmadı :S

Hocam vallaha modlar yaparsa yapar theymos a ingilizce derdini anlat belki yardimci olur. Buda burda kalsın aramızda activitysi 120 kusuru gecip member olarak gorunen tr deki ilk vatandaşsın Sad uzuldum adina
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
January 25, 2018, 04:38:47 PM
Global foruma da yazdım ama cevap alamadım, acaba bir üst ranka geçildiğinde yeni merit geliyor mu?

bence sana yardımcı olacak olana merit vereceğini açıkla, hemen bi çözüm bulan olur  Grin yeni sistem böyle artık, kimse kimseye meritsiz bir yardım etmez.

Soruyu cevaplayana +1 merit Cheesy
full member
Activity: 546
Merit: 100
January 25, 2018, 04:37:34 PM
değişik bir sistem olmuş umarım sonuçları güzel olur, neden böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuş onun az çok farkındayım fakat iyi mi oldu kötü mü bakıp göreceğiz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
January 25, 2018, 04:34:25 PM
arkadaşlar ben ne yapabilirim 130 küsür aktive var ama full olmamış hesabım neden olabilir ? dün bu sistem geçmeden 120 yi zaten geçmişti

bir yol gösteren olur mu efs mesaj attım dönmedi yabancı forumlara yazdım ipleyen olmadı :S

cünkü yeni sisteme göre yaklasık 40 merit kazanmadan full member olamayacaksın maalesef
member
Activity: 70
Merit: 43
January 25, 2018, 04:33:40 PM
Global foruma da yazdım ama cevap alamadım, acaba bir üst ranka geçildiğinde yeni merit geliyor mu?

bence sana yardımcı olacak olana merit vereceğini açıkla, hemen bi çözüm bulan olur  Grin yeni sistem böyle artık, kimse kimseye meritsiz bir yardım etmez.
member
Activity: 299
Merit: 11
January 25, 2018, 04:29:19 PM

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
January 25, 2018, 04:12:33 PM
member
Activity: 280
Merit: 71
January 25, 2018, 04:02:41 PM
Bugün profilimde görünce farkettim ve kendimi bu başlık altında buldum. Bence güzel bir sistem olmuş. Atılan mesajların kalitesinin artacağını düşünüyorum. Eksileri de olacaktır yukarda arkadaşların yazdığı gibi ama hepimiz zamanla göreceğiz. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.
sr. member
January 25, 2018, 04:00:38 PM
ben şöyle bir durum tespiti yapayım
merit dağıtacak insanlar belirlenicek  bunları kesinlikle çevirmenlerden seçmemeleri gerekiyor.
ne olursa olsun insan adam bakça iyi msj atmış sonra kendi çevirlerine bakcak ona hiç msj atması ozman ne dicek
" siktiret " bu çok önemli 1-2 çevir yapmış kişiler ayırabilir ama yoğun çevirlerden özellikle stake aldığı post başına para kazanıyorlar bunlardan hata kaza merit dağıtıcısı çıkarsa
onlara post atanlarda sorun olmaz bence ama atmayanlar yandı
artık maraba misali adamın stakelerini kastırmak zorunda kalırız köle gibi.
bence daha ço kkonu açanlardan ziyade konulara msj atanlar örnekleme yapanları belirlemek gerekiyor.

hocam ayıptır sorması daha 1 gun bile olmadan 160 meriti nasıl topladın yav Smiley

sanırım sen konu okumamışsın 9 sayfadan sonra sını okuyarak geldiğinde cevabı öğrenirsin.
ayıp ta etmemiş olursun Smiley
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
January 25, 2018, 03:58:11 PM
merit dağıtacak insanlar belirlenicek  bunları kesinlikle çevirmenlerden seçmemeleri gerekiyor.
ne olursa olsun insan adam bakça iyi msj atmış sonra kendi çevirlerine bakcak ona hiç msj atması ozman ne dicek
" siktiret " bu çok önemli 1-2 çevir yapmış kişiler ayırabilir ama yoğun çevirlerden özellikle stake aldığı post başına para kazanıyorlar bunlardan hata kaza merit dağıtıcısı çıkarsa
bence daha ço kkonu açanlardan ziyade konulara msj atanlar örnekleme yapanları belirlemek gerekiyor.

hocam ayıptır sorması daha 1 gun bile olmadan 160 meriti nasıl topladın yav Smiley
sr. member
January 25, 2018, 03:54:07 PM
sr. member
January 25, 2018, 03:53:23 PM
peki kullanılmayan smeritlerin silinme periyodu ne 1 hafta mı 2 hafta sonra mı silinecek?

belirli bir zaman yok.
silenecegide garanti değil ama silebilirz diyorlar.
full member
Activity: 728
Merit: 151
January 25, 2018, 03:46:30 PM
peki kullanılmayan smeritlerin silinme periyodu ne 1 hafta mı 2 hafta sonra mı silinecek?
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
January 25, 2018, 03:40:09 PM
Birisine Merit verdiğimiz zaman bizim mevcut Meritimiz düşecek mi? Bana pek mantıklı gelmedi bu sistem, Aktivite daha güzeldi tek başına.

yok yav o zaman kimse vermez ki merit.
su an herkese belirli sayıda bir harcanabilir merit verilmiş durumda.o bitince merit aldıkca baskalarına merit verebiliyorsun.

+merite tıklayınca belirli bir meritin oldugunu goreceksin su anda.onu verebiliyorsun.vermezsende bir sure sonra kayboluyor o meritler zaten.
cimrilik yapmayın dedi modlar yani.verseniz vermesenizde gidecek o smeritler.

O zaman bu yararlı bilgilendirmen için ilk merit'i sana veriyorum. Smiley
sr. member
January 25, 2018, 03:37:38 PM
Birisine Merit verdiğimiz zaman bizim mevcut Meritimiz düşecek mi? Bana pek mantıklı gelmedi bu sistem, Aktivite daha güzeldi tek başına.

yok yav o zaman kimse vermez ki merit.
su an herkese belirli sayıda bir harcanabilir merit verilmiş durumda.o bitince merit aldıkca baskalarına merit verebiliyorsun.

+merite tıklayınca belirli bir meritin oldugunu goreceksin su anda.onu verebiliyorsun.vermezsende bir sure sonra kayboluyor o meritler zaten.
cimrilik yapmayın dedi modlar yani.verseniz vermesenizde gidecek o smeritler.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
January 25, 2018, 03:34:21 PM
full member
Activity: 266
Merit: 242
January 25, 2018, 03:30:49 PM
Yakın zamanda muhakkak eksi sistemide gelecektir yoksa böyle yürümez bu sistem, eksiler gelsinki iyiyle kötünün farkıda çıksın öyle boş boş post kasmalar olmasın en azından konunun akışına uyulması için güzel olur. Bazı arkadaşlar çok güzel şeyler paylaşıyorlar bazıları açtığı konuyu takip bile etmiyor. Ona göre hakeden ve etmeyen ayrımı yapılsın. Ben yaptığım çeviriyi hakkıyla yapmıyorsam ver - meriti ona göre aklımı başıma toplayayım, veya konumu güncellemiyor gelişmeleri aktarmıyorsam cezamı çekeyim gibi bir sistem olması bence güzel.
member
Activity: 70
Merit: 43
January 25, 2018, 03:27:21 PM
hiç analiz kasmayacağım, bu işin amacı belli merit diye birşey çıkarttılar ki herkesin rankı artmasın ki bountylere sadece belli kesim katılıp paraları cukkalasınlar.
Şimdi soruyorum, ben başlık açtım herhangi bir coini analiz ettim bunun kaliteli içerik olduğunu kim neye göre belirleyecek madem böyle bir sistem yapıyorsunuz, belli bir kalitatif değerler açıklayınız,
Mesela, açılacak yeni konularda dikkat edilmesi gereken kriterler diye, veya atılan postlarda üyelere hitap, doğru Türkçe kullanımı gib vs. vs. Doğru da olsa yanlışta olsa bir kriter olmak zorunda.
Ben Newbie kullanıcıyım, açtığım hangi konuya, yazdığım hangi cevaba itimat edip merit vereceksiniz, vermezsiniz çünkü gözünüzde newbieler memberla çömez,toy,birşey bilmeyen statütüsünde.

Alın forumunuz da bountyleriniz de sizin olsun. Bu saatten sonra da kimse forum kalitesi için felandı filandı diye hikaye anlatmasın. Forumda dünya kadar bir birine küfür eden var, kalite diyorsanız öncelikler onları banlayarak başlardınız o yüzden hiç samimi değilsiniz.
Ortada bir pasta vardı taliplisi çoktu sizde pastayı dolaba kitlediniz olay bu.
BOUNTYLerinizde bol kazançlar.

Tam cukkalıyorduk sen geldin valla. Sr.Member tahmini 8 ayda oluyordun şimdi 1 buçuk yıl falan sürecek dert etme bu kadar. Sen daha şimdiden hesap kitaba oturmuşsun ki neden burada olduğun çok anlaşılıyor. Şimdi mağdur olanlar sizler misiniz? Yoksa 3 ayda full member olup bounty lere katılıp 1 seneden fazladır burada olan ve sizin yüzünüzden tabağına 1 dilim pastanın 10 da 1 ini zor koyan ayrıca bir çok kişiden daha fazla kafa yormuş emek harcamış Herolar Legendry ler mi? En son bir İNS olayı vardı ki evlere şenlik. 1000 katılımcısı vardı.

bountynizde sizin olsun banane, amacım bounty olmuş olsa idi ilk üye olduğum tarihten itibaren yazmaya başlardım, ilk mesaj tarihime bakabilirsin. Burada bana samimi gelmeyen noktayı söyledim o da ''kalite'' maskesi, Şuan ben sana burada sövsem bana birşey olmuyor bildiğim kadarı ile ve multi hesap açıp rank kassam yine bişe olmuyor dimi. Küfür ve multi hesabın bir yaptırıma sebep olmadığı forumda böyle bir uygulama çıkıyor ise bunun sebebi açık ve nettir. Pazar yerinde 8 dolara merit satılmaya başlamış, parayla ''KALİTE'' almaya gidiyorum. öptüm.kib.bye Cheesy
Pages:
Jump to: