Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 59. (Read 752336 times)

full member
Activity: 448
Merit: 107
January 25, 2018, 08:26:04 AM
En kötü tarafı da insanlardan Merit istemek olacak.

Allah kimseyi Merit istemeye mecbur etmesin Smiley
member
Activity: 180
Merit: 10
Risk takes great win or die.
January 25, 2018, 08:24:28 AM
Rank seviyesi yüksek olan arkadaşlar.Haklısınız birçok çöp konu mevcut aynı konular tekrar tekrar açılıyor lakin forumumuzdaki sistem bir nevi kullanıcıları buna itiyor.Misal airdrop ve bounty takibi yapacağım Bountry(Altcoins) kısmındaki sıralama opsiyonu son atılan post üzerine çalışıyor.
Bounty düzenleyen hesabın Bountry başlangıç gününe göre bir sıralama türü oluşturulması gerekiyor ki ulaşım kolay olsun.
sr. member
Activity: 434
Merit: 253
January 25, 2018, 08:20:18 AM
Şu saatten sonra Junior üyeliklerin imzaya katılabileceğini zannetmiyorum zaten artık imzalarına link ekleyemiyorlar. Bunun dışında merit sistemi olması gereken bir sistemdi, multi üyelikleri geçtim adamlar üstteki yorumları okumadan mesaj atmaya başlamıştı. Şu an forum hizaya girmiş hatta istenen merit sayısı daha da yüksek olsa iyi olurdu.
sr. member
Activity: 364
Merit: 258
Joy Token - Smarter Games for Smarter Players
January 25, 2018, 08:18:27 AM
Merit sistemi güzel olmuş ancak
Bu seferde jr. Member olanlarda artış olacak. Herkes daha çok kazanmak için jr. hesaplarını devreye sokacak ortalık gene karışacak.

Rütbesi yüksek arkadaşlardan sMerit toplayamazlarsa yeni üyelerin seviye atlamak için hiçbir şansları bulunmuyor çünkü her ay verebileceğiniz sMerit sayısı üyelik tipine göre belirleniyor. Yani öyle on tane üyelik açayımda yan hesaplarımla Merit kazanayım durumu ortadan kalkıyor, bu da çoklu üyeliklerin önüne geçiyor.
Demek istediğim merit kasmak değil hocam demek istediğim adamlar nasıl olsa jr'ye kadar merite ihtiyacı yok bu sefer 10 hesapla imzaya girecek . Yaparlar mı yaparlar herşey olabilir. Hayırlısı olsun ne diyelim

Jr.Member alacağı stake 1 stake . Hero alacağı stake 7 stake . Normalde bu böyledir % 90 Bounty'de .

Her hafta 15 post klasiktir . 7x15 haftada 105 post eder .

Bir adam Hero ile aynı parayı almak için

* Haftada 105 post atacak
* 105 Post'ta multi oldugunu caktırmayacak
* Telegram için 7 Farklı hesap Bulacak
* KYC İstenirse 7 Farklı Kimlik Bulacak
* 7 Farklı Cüzdan Kullanacak

Yukarıdaki işleri yapabilecekse boşverin 7 hesap kullansın zaten Smiley
member
Activity: 742
Merit: 15
January 25, 2018, 08:02:59 AM
Bu seferde jr. Member olanlarda artış olacak. Herkes daha çok kazanmak için jr. hesaplarını devreye sokacak ortalık gene karışacak.

Rütbesi yüksek arkadaşlardan sMerit toplayamazlarsa yeni üyelerin seviye atlamak için hiçbir şansları bulunmuyor çünkü her ay verebileceğiniz sMerit sayısı üyelik tipine göre belirleniyor. Yani öyle on tane üyelik açayımda yan hesaplarımla Merit kazanayım durumu ortadan kalkıyor, bu da çoklu üyeliklerin önüne geçiyor.
Demek istediğim merit kasmak değil hocam demek istediğim adamlar nasıl olsa jr'ye kadar merite ihtiyacı yok bu sefer 10 hesapla imzaya girecek . Yaparlar mı yaparlar herşey olabilir. Hayırlısı olsun ne diyelim
full member
Activity: 266
Merit: 148
January 25, 2018, 07:52:34 AM
İlk bakışta suistimale açık bir puanlama sistemi gibi geldi ama zamanla daha iyi anlaşılacaktır. Konu ile ilgili kafamdaki bazı soruları paylaşmak istedim şöyle;

--ilk olarak beğeni ve ödüllendirme konularında çok başarılı olmadığımız bir gerçek Facebook'tan ve Twitter'dan  karşılıksız bir beğeniyi bile zor yapan bir milletiz.

--Kaldı ki bir yazıyı çok beğensek bile bize yararı olmayacağını bildiğimiz için o kişiye "MERİT" verme ihtimalimizi pek gerçekçi bulmuyorum.

--Merite karşı merit verme olayı artacaktır, buda merit sisteminin amacı olan kaliteyi artırma girişiminin önündeki en büyük engel olacaktır.

-- Merit grupları, birden fazla üyelik ve merit satışı konularının nasıl önüne geçileceğini bende merak ediyorum. Bunlar yasak tır demek maalesef bunların olmayacağı anlamına gelmez

Son olarak şunu söylemek gerek asıl amaç forumun kalitesini artırmaksa bu herkesin ortak paydası olmalıdır ve bu doğrultuda oluşturulan merit puanlama sisteminin asıl amacına hizmet etmesini temenni eder bu konudaki eleştirilerin dikkate alınmasını dilerim.
sr. member
Activity: 714
Merit: 250
January 25, 2018, 07:52:11 AM
Ödül kampanyalarında Merit sayısı aranacağını sanmıyorum. Zaten Member'dan Full Member'a geçmek için 100 Merit gerekiyor. Katılım şartına en az Full Member yazarsa, üyelik seviyesi epey artmış olur. Kaldı ki Jr.Member dahi 10 Merit alacakta Member olacak. Eş-Dost ayağına hadi Member olunur da, Full Member zor. Bu iş de para döner. Ancak banlanma ihtimali de var. Eksi muhabbeti henüz gelmediği için konuşmanın anlamı yok. Mevcut durum test edilsin faydalı mı faydasız mı göreceğiz.
full member
Activity: 168
Merit: 106
Smart Micro-Insurance
January 25, 2018, 07:46:01 AM
Artı meritlerin yanında eksilerinde gelmesi gerekiyor ona göre adam kampanyası bitmiş borsada 6 aydır işlem gören coine girip, bu proje scam çıkabilir diye saçma sapan mesaj atıyor. Foruma kimin faydası oluyorsa ona puan vermek lazım

eksi merit gelmedi demek grupların toplanıp bir memberi sr. legend heroyu eleminize etmek olur - eksi merit gelirse rank düşürmeside gelmesi lazım o zaman Smiley işte kaos o zaman ortaya çıkar su an 100 merit toplamak mı - bana göre hayal geliyor ama türkler olarak birlikte çalışmalıyız

bakın romanya dilinde local board da merit konusu https://bitcointalksearch.org/topic/puncte-de-merit-si-cerinte-noi-pentru-rang-ul-bitcointalk-2820019 hiç yorum almamış bizimde demek ki bu konuyu 7nci sayfada olduguna göre talep cok ve insanlar magdur olma durumunda olabilir bu haksızlığı ortadan ancak bizler kaldırabiliriz

kaliteyi arttırmak yeterlidir.
meritlerinize sağlık
+1 aldığım için su an benden mutlusu yok .
member
Activity: 1256
Merit: 43
January 25, 2018, 07:44:45 AM
Sosyal mecralarda merit birlikleri oluşturulacak. Haftalık rastgele postunuza yüksek rütbelerden 5 merit bilmem kaç eth. Veya kendi çevresi olanlar kendi aralarında belirli bir algoritma düzeninde kendilerine bir takım faydalar sağlayacak. Benim gibi saplar da (full member olmama 5 gün vardı!!) birileri merit versin diye bir tarafını yırtacak ama belki de 50 kaliteli posttan sadece 1'ine merit gelecek. Bu sistem global kısmına cuk diye oturmuş ve süper olmuş ama bizim bölümde işler hiç de beklendiği gibi gitmeyecek. Ne diyelim, kısmet...
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
January 25, 2018, 07:30:44 AM

sr. member
January 25, 2018, 07:29:33 AM
O kadar yerinde bir hamle olmuş ki artık forumda ana avrat çekinmeden söven gereksiz tipleri kimse barındırmaz . Kimse cebinde akrep var gibi kullanmazsa herkeste çok kolay rank atlar yine arkadaşlar . Merak etmeyin

su durumda küfürler devam edecektir.cunku - merti olayı yok.sadece + merit var şimdilik.
umarım - meritte yakında gelir.o zaman bir kişi bile baska birine hakaret edebiliyor mu görürüz.

Eksi merit kontrol edilmez ise forumu daha kötü hale getirir . Millet imzaya girmesinler diye yada rütbe düşsün diye eksiler durur. Eksi merit alan kişi raporla moderatör iletip hakliysa silinebilirse olabilir . Ancak zor gibi
member
Activity: 742
Merit: 15
January 25, 2018, 07:26:38 AM
member
Activity: 378
Merit: 11
January 25, 2018, 07:20:37 AM
Ben full member olamam diye düşünüyorum yanı 100 merit puan istiyor ki kolay kolay o puanı toplayamam, bende şıkır şıkır avatar takmak istiyordum  Undecided Undecided Cry
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
January 25, 2018, 07:14:41 AM
O kadar yerinde bir hamle olmuş ki artık forumda ana avrat çekinmeden söven gereksiz tipleri kimse barındırmaz . Kimse cebinde akrep var gibi kullanmazsa herkeste çok kolay rank atlar yine arkadaşlar . Merak etmeyin

su durumda küfürler devam edecektir.cunku - merti olayı yok.sadece + merit var şimdilik.
umarım - meritte yakında gelir.o zaman bir kişi bile baska birine hakaret edebiliyor mu görürüz.

member
Activity: 378
Merit: 55
January 25, 2018, 07:08:35 AM
5 gun sonra sr.member rutbesine yükselecektim ama adil olmamış merit puanlaması yanı 238 activity puanım varken 100 merit verilmesi güzel degil, en azondan 200 activity aşanlara 175 veya 200 merit verilebilirdi. Arkadaşlar atıverin meritleri bir zahmet 5 günüm var Smiley

5 gün sonra bende full memberdım Sad kaldım öyle ortada.
az değil 40 merit toplanacak.
full member
Merit: 242
January 25, 2018, 07:01:56 AM
5 gun sonra sr.member rutbesine yükselecektim ama adil olmamış merit puanlaması yanı 238 activity puanım varken 100 merit verilmesi güzel degil, en azondan 200 activity aşanlara 175 veya 200 merit verilebilirdi.
sr. member
January 25, 2018, 06:59:48 AM
sr. member
Activity: 629
Merit: 259
January 25, 2018, 06:55:10 AM
eksi puan sistemi gelirse forumda iyice kaos ortami olusur. imza kampanyalarinda kazanclari artsin diye cok kisi birbirine eksi puan basabilir.
su hali ile merit sistemi cok guzel olmus. tam rank degisimi bekleyen hesaplar biraz magdur ama onlar da en kisa surede kaliteli yazilar yazip telafi ederler Smiley
full member
Merit: 242
January 25, 2018, 06:49:33 AM
Artı meritlerin yanında eksilerinde gelmesi gerekiyor ona göre adam kampanyası bitmiş borsada 6 aydır işlem gören coine girip, bu proje scam çıkabilir diye saçma sapan mesaj atıyor. Foruma kimin faydası oluyorsa ona puan vermek lazım
newbie
Activity: 182
Merit: 0
January 25, 2018, 06:42:48 AM
Bizim merit hakkımız bitince gelecek ay tekrar gelecek mi yoksa merit kazanmayı mı bekleyecez
Merit kaynağı kişilere her ay belli sayıda merit verilecekmis. Anladığım kadarıyla da kazandigimiz meritler bizde sabit kalıyor aynı activityler gibi ama kazandığımız merit sayısının yarısı kadar da bize kullanma hakkı veriyor ki belli insanlar tarafından olusturulmasi yerine herkesin söz sahibi olması gibi . Ne kadar kaliteli yorum yaparsanız o kadar söz sahibi olursun .
Pages:
Jump to: