Pages:
Author

Topic: [MesutCan] Hem BTC hem TL bazlı Yeni Fon --> IronFund [ Ana Para Korumalı] - page 13. (Read 23999 times)

sr. member
Activity: 616
Merit: 342
Merhaba fona giriş yapacağımda banka hesap bilgilerini alabilir miyim?
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Merhabalar herkese, fon durumlarını daha iyi takip edebilmek adına excel'de şöyle bir hesap ekranı hazırladım isteyenler fon miktarını ve anlık kur değerini girerek takip edebilirler ve/veya MesutCan kardeşim de isterse belirli aralıklarla bu şekilde ekran resmi atarak bizleri daha net bilgilendirebilir diye düşündüm.

Fon sürecince kendi adıma en azından böyle bir katkıda bulunabilirim

dosyayı şuradan indirebilirsiniz: https://www.sendspace.com/file/9fcw0a

Bir de şöyle bir sorum olacak: fon fiyatının arttırılacağı bir gün, zaman ya da bir kriter belirlendi mi, ne aralıkla güncellenecek?

İyi çalışmalar
hero member
Activity: 714
Merit: 503
www.mesutcandemir.com.tr
Arada bir soru geliyor kredi çekip neden bu işi yapmıyorsun diye yapmadığımı kimse söyleyemez
Kendi yatırımlarımda mevcut ayrıca cryptomerianda ki yatırım 125 btc ise ben size 400 -500 btc bulunan bitcoin adresimi imzalayıp koyarım tabi ki sürekli isim gereği al sat yaptığım için aynı adreste btcler durmaz sürekli adres imzalayamam , Herkes büyük yatırım toplamak zorunda değil, tek başıma zaten forumda ki en büyük fonun 5-6 katına sahibim, Fon açıyorum nasıl karlar edilebildiğini herkes görsün herkes faydalansın diye ayrıca fon bana bir likit desteği sağlıyor margin işlemlerinde benim terse kalmam durumunda 40-50 btc kadar bir destek gerekebiliyor

Hesap kitap yapmaya gerek yok arkadaşlar zaten hep beraber fonda kazanacağız , önerileri olan varsa fonu daha iyi hale nasıl getirebiliriz bu tip sorulara çalışalım , mesela daha büyük yatırım yapmak isteyen ama çekinen varsa pm den ulaşsın gelelim yuz yüze evrak yapalım ana para korumalı ayni sekilde fona nakit yada btc yatırsın
Biz ana parayı korumayı %100 taahhüt ediyoruz açılacak yeni fonda da belli bir alt limit örneğin 10 btc gönderen veya 30 k TL gonderimi yapan birisi için kargoyla göndereceğimiz Ana Para Koruma Ve Fon yönetimi sözleşmesini  2 nüsha şeklinde imzalayıp 1 nüshasını bize gönderebilir kendini yasal olarakta korumaya alabilecek ,Biz burada Türkiye de BTC ile yatırım yapılabilir mi sorularına cevap vermeye çalışıyoruz
En basit sorular zaten fonun ana konusunda yanıtlandı
Fon TL bazlıdır btc olarakta yatırım kabul edilebiliyor,TL bazlı olması hem fon Yöneticisini hemde Yatırımcıyı koruyor
Havale Eft yapan kişiler örneğin 3500 TL yollamış geri alırken minumum 3500 TL ödemeyi taahhüt etmişiz btc ile yatırım yapanda buna göre fona yatırımını yapmış.
full member
Activity: 476
Merit: 100
Gayet basit arkadaşlar fonda 1 adet pay şuanda TL olarak 70 TL
%100 kar geldiğinde 140 TL 'ye ulaşacak

BTC olarak %100e ulaşınca fon payını çekmek isteyen birisine ödenecek btc tutarı 140 TL /3700 TL 'den = 0.03784 BTC'ye denk geliyor

TL olarak Kâr Oranı: %100 (Brüt kârın maliyet tutarına göre yüzde oranı)
BTC olarak Kâr Oranı: %89.2 (Brüt kârın maliyet tutarına göre yüzde oranı)

Yukarıda ki tutar 3700 iken geçerli diyelim ki fiyat 3400 Seviyesine kırıldı
------------------------------------------------------------------------------------------------------
3400 TL durumunda iken btc olarak almak isteyen birisinin alacağı btc tutarı :140/3400 TL = 0.04117 BTC'ye denk geliyor

BTC olarak Kâr Oranı: %105.85 (Brüt kârın maliyet tutarına göre yüzde oranı)

Ayrıca Edit : Güncellemeler
04.02.2017 Güncellemesi Pozisyonlar şuan kapatılırsa beklenen net kar %20,92 ----> 23.548 TL

Benim kafama yatmayan nokta. 140 TL olduğunda doğal olarak.

bence doğru anlamışsın, tl bazlı parayı ikiye katlamayı amaçlıyor fon, hiç trade yapmadan btc 2000 usd olursa fon hedefe ulaşıyor mesela,

@goraset'in dediği gibi bir durumda olmayacak mı? yani TL bazlı kar yapmanın TRY/BTC parametresinde faydasını anlayamadım veya kafam yetmedi. İkisi de doğru orantılı artıyor zaten. Yanlış anlamayın konuyu baltamalak değil amacım.

BTC - TL donusumlerinde tek seferde %10 kazanç elde ediliyor ortalama 10 gün boyunca sırf btc TL çevirimi yapılırsa bile fon %100 e ulaşacaktır ,

BTC paritesinin yükselmesi örnek veriyorum 2000 dolara  ulaşması durumunda da reel getirisi artacağından % lik bazda karda artacak , Fonun TL bazda olması btc fiyatının olası düşüş durumunda daha fazla BTC elde edilimini sağlayacaktır. Btc düşüş ve yükselişlerde ki yani volatil piyasada da getiri sunmakta, 4 günde %20.91 elde edilmiş gözükmekte henüz fona gelen btclere dokunulmadı. Gelen TL ler ile kurdan düşük btc alınıp borsada Altcoin de değerlendiriliyor,Yaklaşık 10 BTC fonun cüzdanında duruyor olası pozisyon ters gitmesi durumunda Margine destek yapmak için kullanılacak, 4 günde yaklaşık 24k TL kazandırabilen varsa gelsin benim yerime otursun fonu o yönetsin diyorum , Bu fonu yaparken şartlar belliydi TL olarak daha fazla getiri imkanı sunuyoruz

Süpersin hocam eline sağlık
hero member
www.mesutcandemir.com.tr

BTC olarak %100e ulaşınca fon payını çekmek isteyen birisine ödenecek btc tutarı 140 TL /3700 TL 'den = 0.03784 BTC'ye denk geliyor

------------------------------------------------------------------------------------------------------
3400 TL durumunda iken btc olarak almak isteyen birisinin alacağı btc tutarı :140/3400 TL = 0.04117 BTC'ye denk geliyor

04.02.2017 Güncellemesi Pozisyonlar şuan kapatılırsa beklenen net kar %20,92 ----> 23.548 TL

bence doğru anlamışsın, tl bazlı parayı ikiye katlamayı amaçlıyor fon, hiç trade yapmadan btc 2000 usd olursa fon hedefe ulaşıyor mesela,

@goraset'in dediği gibi bir durumda olmayacak mı? yani TL bazlı kar yapmanın TRY/BTC parametresinde faydasını anlayamadım veya kafam yetmedi. İkisi de doğru orantılı artıyor zaten. Yanlış anlamayın konuyu baltamalak değil amacım.

BTC - TL donusumlerinde tek seferde %10 kazanç elde ediliyor ortalama 10 gün boyunca sırf btc TL çevirimi yapılırsa bile fon %100 e ulaşacaktır ,

BTC paritesinin yükselmesi örnek veriyorum 2000 dolara  ulaşması durumunda da reel getirisi artacağından % lik bazda karda artacak , Fonun TL bazda olması btc fiyatının olası düşüş durumunda daha fazla BTC elde edilimini sağlayacaktır. Btc düşüş ve yükselişlerde ki yani volatil piyasada da getiri sunmakta, 4 günde %20.91 elde edilmiş gözükmekte henüz fona gelen btclere dokunulmadı. Gelen TL ler ile kurdan düşük btc alınıp borsada Altcoin de değerlendiriliyor,Yaklaşık 10 BTC fonun cüzdanında duruyor olası pozisyon ters gitmesi durumunda Margine destek yapmak için kullanılacak, 4 günde yaklaşık 24k TL kazandırabilen varsa gelsin benim yerime otursun fonu o yönetsin diyorum , Bu fonu yaparken şartlar belliydi TL olarak daha fazla getiri imkanı sunuyoruz
newbie
Activity: 23
Merit: 0

sr. member
Activity: 280
Merit: 250
4 gunde %20 yapabildiysen %100 u gecersin gibi geliyor.
hero member
www.mesutcandemir.com.tr

hero member
Activity: 560
Merit: 501
nasıl bir kıstas içeriği tam anlayamadım ben. yüzdelerle ilgili mi ?
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Fonların sağlığı açısından bir kıstas oluşması taraftarıyım.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
%100 kar mi! evi arabayi satip buna mi yatirsak acaba Smiley
hero member
www.mesutcandemir.com.tr
Her iki türlü de kar elde etmek mümkün fonda

İzah eden arkadaşlar doğru izah etmişler

Şuanda açık pozisyonları kapatınca %20 lik bir kar mümkün gözüküyor fonun durumu pozisyonlar kapatılınca Güncellenecek

Fona yatırımlar devam ediyor
member
Activity: 91
Merit: 10
(%Fon karı TL bazında) - (%BTC fiyatındaki değişim)= %Reel getiri

Benim şu an anladığım formül bu, eğer BTC fazla artarsa fon fazla kar getirmeyebilir.

Örnek: Fon %20 getiri sağladı (TL bazında), BTC %10 arttıysa reel getiri %10 olacaktır.

Tabii ben 1 BTC yatırıp fon sonunda en az 1.2 BTC alacaksam bu söylediklerim yanlıştır.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Ben şunu anlamadım, diyelim ki 1 pay olan 70 TL ile katıldık, 0.2 BTC yapıyor. Bitcoin diyelim ki arttı, 0.2 BTC 100 TL oldu. Fonun getirisinin %100 olduğunu varsayalım, 140 TL (1 pay=70 TL) ödeme alıyoruz  mesajlardan anladığım kadarıyla. Fakat 140 TL 0,28 BTC yapıyor (0.2 BTC=100 TL). Bu da BTC bazında %40 kara tekabül eder.

Yani fon TL bazlı olmuş oluyor, sadece çıkarken BTC ile çıkma imkanı sağlanmış oluyor. Yanlış mıyım?

member
Activity: 91
Merit: 10
Ben şunu anlamadım, diyelim ki 1 pay olan 70 TL ile katıldık, 0.2 BTC yapıyor. Bitcoin diyelim ki arttı, 0.2 BTC 100 TL oldu. Fonun getirisinin %100 olduğunu varsayalım, 140 TL (1 pay=70 TL) ödeme alıyoruz  mesajlardan anladığım kadarıyla. Fakat 140 TL 0,28 BTC yapıyor (0.2 BTC=100 TL). Bu da BTC bazında %40 kara tekabül eder.

Yani fon TL bazlı olmuş oluyor, sadece çıkarken BTC ile çıkma imkanı sağlanmış oluyor. Yanlış mıyım?
sr. member
Activity: 644
Merit: 271
Katılım devam ediyorsa acaba hangi tarihte sonlanacak bilgi verirseniz çok seviniriz.  Smiley
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Fona Katılım devam ediyor mu ?
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
Fonda üst sınır olmalı diye düşünüyorum. Miktar büyüdükçe çekinceler de büyüyor zira... Ayrıca fon büyüdükçe hedeflenen yüzde 100'den de uzaklaşılıyor. Çünkü atıyorum 30 bin tl'lik bir fonun yarısını yatırdığınız bir altcoine 150 bin tl'lik bir fonun da yarısını yatırabilecek misiniz? Cevap yüksek ihtimalle hayır olacaktır. İşte bu şekilde yatırım büyüdükçe alınan riskler azalacaktır. Risk azaldıkça da hedeflenen rakama ulaşmak zorlaşacaktır.

Fonun doyduğunu ve bu şekilde başlaması gerektiğini düşünüyorum. Şu an bile fazla büyük bir rakam var ortada...

valla biz işi resmi yapıyoruz. yani beğenirsin beğenmezsin Kıbrıs mevzuatına uygun bir fon kurduk. şu an yatırımımız 127 BTC yi yani 450.000 TL yi çoktan geçti. Hedefimiz yıl sonunda 500 BTC = 1.500.000 TL toplayabilmek. aylık Bitcoin bazında %2-3 hedefimiz var. 2016 yılını Bitcoin bazında %44, TL bazında dolar ve Bitcoin in yükseliş etkisi ile %200 ile kapadık.

ancak bu ifadelerin hepsine katılıyorum. ne yazık ki fon büyüdükçe hareket imkanı düşüyor. konu sadece risk almak değil. konu aynı zamanda piyasaların derinliği...

mesela altcoinlerde çok net 15 BTC nin üzerinde hangi borsa da olursanız olun işlem yapın, piyasa yapıcı oluyorsunuz. piyasayı takip edip kar yapayım derken, piyasayı siz oluşturuyorsunuz. üzerine bir de risk almak gelince hakkaten zor. Bu nedenle şu anda biz 1 trader ile altcoin, 2 trader ile de farklı borsalarda Bitcoin trade yapıyoruz. aksi taktirde tek borsada işlem yapmak cok sıkıntılı olabilir.

açık konuşmak gerekirse bu büyüklükle mesut canın fonunun aylık %100 olmasa da, %10 civarında bir getiri sunabileceğini düşünüyorum. zaten %100 yapıyorsa mesut cana önerim burası ile uğraşmasın. gitsin kredi çeksin ilk ay krediyi kapar, karı ile devam eder Smiley))

ne zamandir sormak istiyordum yeri burasi degil ama soruyum gene de.  2016 yi %200 ile kar ile kapattiniz ama herhangi bir gelir vergisi odediniz mi?  

kuzey kıbrıs cumhuriyeti alırsa öderiz tabi ama kar bizim değil ki, kar fona katılanların Smiley))

bu arada bitcoin ve vergi konusunda www.bitcoinadam.com a email atabilirsiniz. ekibimiz size yardımcı olabilir.
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
Fonda üst sınır olmalı diye düşünüyorum. Miktar büyüdükçe çekinceler de büyüyor zira... Ayrıca fon büyüdükçe hedeflenen yüzde 100'den de uzaklaşılıyor. Çünkü atıyorum 30 bin tl'lik bir fonun yarısını yatırdığınız bir altcoine 150 bin tl'lik bir fonun da yarısını yatırabilecek misiniz? Cevap yüksek ihtimalle hayır olacaktır. İşte bu şekilde yatırım büyüdükçe alınan riskler azalacaktır. Risk azaldıkça da hedeflenen rakama ulaşmak zorlaşacaktır.

Fonun doyduğunu ve bu şekilde başlaması gerektiğini düşünüyorum. Şu an bile fazla büyük bir rakam var ortada...

valla biz işi resmi yapıyoruz. yani beğenirsin beğenmezsin Kıbrıs mevzuatına uygun bir fon kurduk. şu an yatırımımız 127 BTC yi yani 450.000 TL yi çoktan geçti. Hedefimiz yıl sonunda 500 BTC = 1.500.000 TL toplayabilmek. aylık Bitcoin bazında %2-3 hedefimiz var. 2016 yılını Bitcoin bazında %44, TL bazında dolar ve Bitcoin in yükseliş etkisi ile %200 ile kapadık.

ancak bu ifadelerin hepsine katılıyorum. ne yazık ki fon büyüdükçe hareket imkanı düşüyor. konu sadece risk almak değil. konu aynı zamanda piyasaların derinliği...

mesela altcoinlerde çok net 15 BTC nin üzerinde hangi borsa da olursanız olun işlem yapın, piyasa yapıcı oluyorsunuz. piyasayı takip edip kar yapayım derken, piyasayı siz oluşturuyorsunuz. üzerine bir de risk almak gelince hakkaten zor. Bu nedenle şu anda biz 1 trader ile altcoin, 2 trader ile de farklı borsalarda Bitcoin trade yapıyoruz. aksi taktirde tek borsada işlem yapmak cok sıkıntılı olabilir.

açık konuşmak gerekirse bu büyüklükle mesut canın fonunun aylık %100 olmasa da, %10 civarında bir getiri sunabileceğini düşünüyorum. zaten %100 yapıyorsa mesut cana önerim burası ile uğraşmasın. gitsin kredi çeksin ilk ay krediyi kapar, karı ile devam eder Smiley))

ne zamandir sormak istiyordum yeri burasi degil ama soruyum gene de.  2016 yi %200 ile kar ile kapattiniz ama herhangi bir gelir vergisi odediniz mi? 
full member
Activity: 476
Merit: 100

İş kurmak için ayırdığım tüm parayı gönderdim.Ay sonu birmiktar kar edersek ilaç gibi gelecek.Sizin fon nasıl link varmı ?
Pages:
Jump to: