Pages:
Author

Topic: Moved topic - page 6. (Read 8152 times)

newbie
Activity: 42
Merit: 0
October 12, 2017, 06:38:09 PM
Arkadaşlar bu projeyi inceledim. Gerçekten güzel bir proje. Hayata geçirildiğinde pek çok projenin de önü açılmış olacak. Herşeyin yerlisi diyoruz bu da o projelerden birisi. Paribu ilk açıldığında ilk tepkiyi gösterenlerden birisiydim. Şimdi ne kadar ön yargılı bakmışım diye pişmanlık duyuyorum. Bu projeye öyle bakmayalım. Destek olalım. Başarılı olsunlar. Onlar başarılı olursa biz Türklerinde önü açılır.

Sizler gibi bu konulara emek vermis insanlardan destek almak sevindirici.

Bizim de sloganimiz bu: Turkiye olarak yapalim, hep beraber yapalim. Basari hepimizin olacak.

Ustumuzden urkekligi atmamiz lazim, her yeni girisim baska bir girisimi tetikler. On tane basarisiz girisim arasinda sadece bir tane basarili proje ciksa bu bile basaridir.

Yorum ve guzel dilekler icin tesekkurler.

Tabiki akıllarda soru işaretleri var, Huh Herkez hemen herşeyi ögrenmek istiyor buna saygı duymak lazım ama,Türkiye piyasası çok duşuk degerlerde. Türk adını taşıyıp, Tüm ülkelere hitap eden bir saglam proje çıkmadan olacagını duşunmuyorum

Soru isaretleri olmasi normal. henuz piyasa yeni, herkeste acaba korkusu var, gecmisten gelen endiseler var.

Turkiye piyasasi dusuk cunku ortada elle tutulur, desteklenecek bir proje yok: her gun Rusya bitcoini yasakladi mi, Kanada crypto kabul edecek mi, Amerika da yeni kanun mu cikti diye haber takip ediliyor. Hic kimse rahat hareket edemiyor, bunun ustune Turkiye'deki yasal zeminin olmayisini da eklersek, piyasa henuz emekleme devresinde.

Yeni yeni projelerle, yasal zeminle piyasa genisler, rahatlar.

Bizim hedefimiz dunya pazarina projelerle acilmak. Turk coini diye kucumsemeyin, nihayetinde hepsi birer 'yazilim', farklari ise ' projeleri' ve arkalarina aldiklari "guc". Bu desteklerle globalde yer almak cok zor degil.

Yorum icin tesekkurler.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
October 12, 2017, 06:31:10 PM
Arkadaşlar bu projeyi inceledim. Gerçekten güzel bir proje. Hayata geçirildiğinde pek çok projenin de önü açılmış olacak. Herşeyin yerlisi diyoruz bu da o projelerden birisi. Paribu ilk açıldığında ilk tepkiyi gösterenlerden birisiydim. Şimdi ne kadar ön yargılı bakmışım diye pişmanlık duyuyorum. Bu projeye öyle bakmayalım. Destek olalım. Başarılı olsunlar. Onlar başarılı olursa biz Türklerinde önü açılır.
full member
Activity: 406
Merit: 102
October 12, 2017, 06:14:10 PM
Tabiki akıllarda soru işaretleri var, Huh Herkez hemen herşeyi ögrenmek istiyor buna saygı duymak lazım ama,Türkiye piyasası çok duşuk degerlerde. Türk adını taşıyıp, Tüm ülkelere hitap eden bir saglam proje çıkmadan olacagını duşunmuyorum
full member
Activity: 196
Merit: 578
kedim çilek şeker çiçek !
October 12, 2017, 10:13:50 AM
 yerli coin yatırımcıları

yatırımdan bir ay sonra .. https://www.youtube.com/watch?v=o-TilRWuA6U
newbie
October 12, 2017, 09:46:42 AM
Bir coin çıktığında yeni bir şey sunmuyorsa bu coinin çıkış amacı nedir ciddi anlamda merak ediyorum. Bitcoin bir ilkti ve çok şey sundu insanlara. Sonra Ethereum bir şeyler vaat etti. Zcash de keza öyle tam anonimlik vs...

Bunlar gibi bir çıkış amacı yoksa, çıkarmanın anlamı ne?

Mesela Filecoin ileride dropbox vs gibi bulut depolamanın yerini alacak... Bence yerli değil yenilikçi olması önemli. Millet olarak "yerli" olayına niye bu kadar takıyoruz. Yenilikçi olmak çok daha önemli...

Dogru ve yerinde bir soru. Ama;

Turkiye de blockchain developer bulmak bile samanlikta igne aramak gibi, su ana kadar icimizden copyrobo disinda elle tutulur bir proje cikmamisken kalkip ta "yeni bir blockchain zinciri/tabani olusturuyoruz" desek belki cok kisi bize inanirdi. Sonra?

Sayisi binlere ulasan coinlerin uzaya fuze firlatma projeleri gibi kac tanesi adamakilli dedigini yapabildi ki?  Belki 10 belki biraz daha fazla. Cin hukumeti ICOlari neden yasakladi? Ortalik scamden gecilmezken yenilikcilik adina uzaya fuze firlatma projeleri haliyle havada kaliyor. Sonra bakiyorsun adam topladigi 80 kusur milyonla kayip! Bize de adamin ardindan kufretmek kaliyor, sonra hooop daha 'yenilikci' bir projeye!

Turkiyede BTCTurk cikti, Koinim vardi, sonra Paribu cikti. . Paribu tikanma noktalarinda cozumler uretti, arayuzu guzellestirdi ve piyasada one cikti. Bu anlamda, bizim buyuk bir iddiamiz yok, urkekligi atalim,  yeni girisimler, yeni projeler ciksin. XCoin ciksin, YCoin ciksin zincire yeni bir halka eklensin. Daha ne kadar beklenecek ki? Ve neyi bekliyoruz? Nihayetinde yazilim bu, uzay gemisi yapilmiyor ki...

Demirelin meshur lafiyla 'benzin vardi da biz mi ictik": Turkiye de bu alanda yeni projeler geldi, blockchainle ilgili dunyayi sarsacak projeler ortaya cikti da biz mi desteklemedik? Varsa projesi olan, ortaya koysun, hep beraber destekleyelim.

Maalesef blockchain developer bile bulmakta zorlandigimiz bir alanda, proje uretmeye calisiyoruz. Bu proje Yazilim-Teknik olarak yenilikci-uzaya cikan bir proje olmayabilir ama uzaya cikacak projeler uretilmesi icin ONAYAK olmak ta yenilikci bir adim bana gore. Belki birileri bizden cesaret alir daha yenilikci bir proje ortaya koyar. Daha guzel isler cikar ortaya. Bundan hepimiz gurur duyariz.

Bizler de mevcut yapiyla seffaf bir platform kurmaya calisiyoruz. Bastan beri soyledigimiz gibi amac, coin cikarmak degil; projelerin onunu acmak, YENILIKCI projelerin ortaya cikmasini saglamak.

Yerli lafina neden herkes takiliyor? Ethereum la butun Ruslar gurur duyar, hatta Kanadalilar bile Vitalik sizden-bizden muhabbeti yapiyor. Bir Tezos cikti, Team de Turk biri var diye gunlerce konusuldu, Emin Gun Sirer BlockChaine yon veriyor, hepimiz gurur duyuyoruz. Yeni bir ICO ciktiginda hanginiz ekipte Turk biri var mi diye merak edip bakmiyor??? Iste yerli/yerel olmak bu. Onun disinda kuru milliyetcilik degil!

Yorum ve elestiri icin tesekkurler.

mNe zaman çıkacak yerli coin, açıklamada yok heralde daha.. Adını TETH koyabiliriz. Turk ETH veya ETH-Turk ETHT.  METH de olur Milli Coin. MCoin

MCoin Güzel...

MCoin guzelmis...

Ekim sonuna teknik bir arizaya kurban gitmezsek cikacak.

Yorum icin tesekkurler.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
October 12, 2017, 08:47:03 AM
Ne zaman çıkacak yerli coin, açıklamada yok heralde daha.. Adını TETH koyabiliriz. Turk ETH veya ETH-Turk ETHT.  METH de olur Milli Coin. MCoin

MCoin Güzel...
sr. member
Activity: 602
Merit: 256
October 12, 2017, 08:02:47 AM
Bir coin çıktığında yeni bir şey sunmuyorsa bu coinin çıkış amacı nedir ciddi anlamda merak ediyorum. Bitcoin bir ilkti ve çok şey sundu insanlara. Sonra Ethereum bir şeyler vaat etti. Zcash de keza öyle tam anonimlik vs...

Bunlar gibi bir çıkış amacı yoksa, çıkarmanın anlamı ne?

Mesela Filecoin ileride dropbox vs gibi bulut depolamanın yerini alacak... Bence yerli değil yenilikçi olması önemli. Millet olarak "yerli" olayına niye bu kadar takıyoruz. Yenilikçi olmak çok daha önemli...
newbie
October 11, 2017, 11:48:21 PM
Bencede Turkiye'nin Blockchain uzerine boyle projeleri olmali artik. Cin'de bakanliklar kuruldu. Devletinde bu ise el atmasi lazim. Tamam sanayi devrimini kacirdik falan ama, adi konulmamis yeni bir caga gececegiz ve birden fazla yeni bulusun oldugu gibi bir doneme girecegiz. Blockchain herseyi degistirecek. Ulke olarak genc nufus cok fazla, potansiyelimiz cok yuksek.
Mesela ilk proje olarak, blockchain ve coding kurslari icin burs havuzu toplansin. Sadece hak eden sayili sayida ogrenci secilsin ve bu cocuklar belirli bir calisma sonucunda proje uretsin, bu tarz seyler..

Ulkenin potansiyeli cok yuksek. Burdan genclere sesleniyorum, herseyi birakin yabanci dil ogrenir gibi kodlamayi ogrenin, bedava-karsiliksiz, projelerde tecrube edinin. Ilerde kendi evinzde, kendi isinizi yaptiginiz bir gelecek hayal edin..

"Ilk proje onerisini" duyuru yapildiginda biraz daha uzerinde calistirip gelistirerek platformda proje olarak sunabilirsiniz. Fikir olarak bence guzel.

Biz de bu cagriya katiliyoruz, herkesi platforma bekleriz. Elinde blockchainle ilgili projesi olanlar, hazirliklarini yapabilir cunku duyuruda projeler de toplanacak. Proje hazirlamak icin yazilimci olmaya gerek yok: blockchain uzerine bir zincir ekleyecek her proje olabilir.

Oneri ve katki icin tesekkurler.

Ülkemizde bu tarz projelerden daha çok görmek isterim. Hangi borsa da olursa olsun yerli coini ve bunun gibi yerli projeleri desteklemeliyiz. Yerli ve sağlam olan her proje bize crypto pazarında büyük avantaj kazandıracak düşüncesindeyim.

Hangi borsa olursa yine bir Turk Borsasi olacak. Smiley O yuzden yine bizden birileri olacak. Yerli araba icin yetkililerin soylemiyle "bir babayigit cikar da dunya capinda bir bitcoin/altcoin borsasi kurarsa", biz de seve seve orada da cikariz!

Projemiz tamamen YERLI, ciddi, arkasinda gucu olan, resmi statusu olan proje.

Guzel dilekler icin tesekkurler.

Türkiye'ye böyle projeler lazım da daha önce yapılanlar piyasayı tokatlamak için yapılmış. Türk projeler biraz şüpheli. Hele bi detayı çıksın da görelim nedir ne değil. Ayrıca etherdelta da işlem görmesi gerekir. Sade türk borsaları olmaz.
Hayırlısı olsun.

Maalesef oyle! Gecmiste yasanan aci tecrubelerden dolayi biz de acimasiz elestiriler aldik, onyargili yorumlar geldi. Duyuru yapildiginda, ekipteki isimleri gorunce ve proje detaylarini inceleyince bu onyargilar giderilir diye dusunuyoruz.

Proje konusunda: scam degil, ponziyle vs isi olmayan temel amaci Turkiyede BlockChain projelerini fonlamak icin hazirlanmis bir girisim. Hedef; blockchain pazarinda Turkiye olarak yer alabilmek.

Sadece Turk borsalari olmaz derseniz hadi o zaman tum dunyaya kabul ettirilecek GUCLU/GUVENILIR/GLOBAL bir borsa kuralim hep birlikte! Zor bir is ama imkansiz degil. Bu kapasite var, her turlu yazilimci var, girisimci var...eksik olan ne? Bunlari tartisabiliriz.

Katki ve yorum icin tesekkurler.

Oylamada neden sadece 3 tane secenek var? Etherdelta falanda olsun, hitbtc, cryptopia ne gerkiyosa ona da bakin.

Sadece Turkiye olarak dusunmeyin, butun dunya ulkelerindeki projeleri kapsayacak birsey yapin. Turkiye cogunlukta, ingilizce dil secenegi olan, diger ulkedeki projeleride kapsayacak bir proje olsun. Zaten ulke olarak yardimsever bir ulkeyiz, ilk cikacak coin/token her neyse bu olur Smiley

Belki ingilizce ceviri icin aramizdan gonullu arkadaslar cikabilir. Huh

Simdilik baslangicta sadece Turkiye, orta vadede projelerle Globale acilma dusuncesi var. Turkiye pazarini da kucumsemeyin, bu pazardan da guzel projeler cikacaktir.

Dil destegi olacak, Ingilizce konusunda problem yok, tavsiye icin tesekkurler. Ceviriler vs hazirlandi, eksik kalan yerler tamamlaniyor. Yine orta vadede hedef pazarlar icin de farkli dil secenekleri olacak.

Sizin yaptiginiz bu yorum bizim projenin temeli aslinda: kurulacak platformun adi IMECE. Herkes elinden ne geliyorsa projelere katki sunacak: yazilimci kodlariyla, dil bilen ceviriyle, cevresi olan duyuruyla... Sonucta kazanan HERKES olacak.

Yorum icin tekrar tesekkurler.
member
Activity: 109
Merit: 10
October 11, 2017, 10:57:53 PM
Bencede Turkiye'nin Blockchain uzerine boyle projeleri olmali artik. Cin'de bakanliklar kuruldu. Devletinde bu ise el atmasi lazim. Tamam sanayi devrimini kacirdik falan ama, adi konulmamis yeni bir caga gececegiz ve birden fazla yeni bulusun oldugu gibi bir doneme girecegiz. Blockchain herseyi degistirecek. Ulke olarak genc nufus cok fazla, potansiyelimiz cok yuksek.
Mesela ilk proje olarak, blockchain ve coding kurslari icin burs havuzu toplansin. Sadece hak eden sayili sayida ogrenci secilsin ve bu cocuklar belirli bir calisma sonucunda proje uretsin, bu tarz seyler..

Ulkenin potansiyeli cok yuksek. Burdan genclere sesleniyorum, herseyi birakin yabanci dil ogrenir gibi kodlamayi ogrenin, bedava-karsiliksiz, projelerde tecrube edinin. Ilerde kendi evinzde, kendi isinizi yaptiginiz bir gelecek hayal edin..
full member
Activity: 457
Merit: 101
October 11, 2017, 10:36:30 PM
Ülkemizde bu tarz projelerden daha çok görmek isterim. Hangi borsa da olursa olsun yerli coini ve bunun gibi yerli projeleri desteklemeliyiz. Yerli ve sağlam olan her proje bize crypto pazarında büyük avantaj kazandıracak düşüncesindeyim.
full member
Activity: 280
Merit: 106
October 11, 2017, 10:28:12 PM
Türkiye'ye böyle projeler lazım da daha önce yapılanlar piyasayı tokatlamak için yapılmış. Türk projeler biraz şüpheli. Hele bi detayı çıksın da görelim nedir ne değil. Ayrıca etherdelta da işlem görmesi gerekir. Sade türk borsaları olmaz.
Hayırlısı olsun.
member
Activity: 109
October 11, 2017, 10:14:39 PM
Oylamada neden sadece 3 tane secenek var? Etherdelta falanda olsun, hitbtc, cryptopia ne gerkiyosa ona da bakin.

Sadece Turkiye olarak dusunmeyin, butun dunya ulkelerindeki projeleri kapsayacak birsey yapin. Turkiye cogunlukta, ingilizce dil secenegi olan, diger ulkedeki projeleride kapsayacak bir proje olsun. Zaten ulke olarak yardimsever bir ulkeyiz, ilk cikacak coin/token her neyse bu olur Smiley

Belki ingilizce ceviri icin aramizdan gonullu arkadaslar cikabilir. Huh
newbie
October 11, 2017, 09:15:31 PM
Türkiye için harika bir haber ve bizlerden tam destek alacağınızı unutmayın, bir ico oluşturmak istiyorsanız benim size tavsiyem yatırımcılara güven vermek ve güzel bir yol haritası çizmek olurdu çünkü ben araştıracağım ico'nun
ilk başta yol haritasına sonrasında ekipte kimlerin olduğuna bakarım, bounty'sine katılmak nasip olur inşallah Smiley

Yol haritasi hazir, guven konusunda daha once uzun uzun yazmistim; bize guvenin demekle olmaz, projeyi ortaya koyup arkasinda durmakla guven saglanabilir.

Tamami Turk yatirimci, yazilimci, blockchain'e emek vermis tanidiginiz kisiler var ekipte. Hatta sasiracaginiz bazi isimler bile var...

Klasik anlamda bounty dusunmuyorduk ama oneriler dogrultusunda bazi yeni gelismeler var. Takipte kalmak her zaman iyidir!

iyi dilekler ve yorum icin tesekkurler.
full member
Activity: 196
Merit: 578
kedim çilek şeker çiçek !
October 11, 2017, 07:16:56 PM
bi ara güzel taşak geçmek için giricem buraya , şu an vaktim yok

biri arkamızda şirket var ama imece yapıcaz der

hangi şirketi 'sosyal sorumluluk' diye yatırıma ikna ettiniz amk

öteki gider amerikada okur , gelir burda 2 satırlık desteksiz bi paragraftan kariyer/girişim devşirme kafası yaşar . bi de talep malep diyo amk delisi . alksfalksj

uğrarım bi ara , şununla idare et şimdi başlık sahibi arkadaşım

http://68.media.tumblr.com/c6c3b4b9745016b8bd41d8e199c82d68/tumblr_oax9j4TQv41ujmvy2o1_400.jpg

Guldurdunuz bizi...

Ellerinize saglik Smiley

2-3 gundur burada konusalanlari yakindan takip ediyorum ve gercekten cok sasiriyorum. Bu kadar saygisiz yorumlar yazan insanlara bile gulup gecmek buyuk bir olgunluk gerektirir. Sormadan bilmeden siz ve ekibinize karsi olan, saygisiz tavirlar gosteren insanciklar karsisinda bu kadar guzel bir tavirla durmaniz, ayakta alkis almaniz icin birinci nedendir. Cok yazik, boyle yeni isler yapmaya calisan, emek veren insanlara destek yerine gereksiz yere kostek olmak, hic anlam veremiyorum.. Saygilarimla...

https://www.youtube.com/watch?v=INJ_kr_js1w
full member
Activity: 392
Merit: 103
October 11, 2017, 06:23:46 PM
Türkiye için harika bir haber ve bizlerden tam destek alacağınızı unutmayın, bir ico oluşturmak istiyorsanız benim size tavsiyem yatırımcılara güven vermek ve güzel bir yol haritası çizmek olurdu çünkü ben araştıracağım ico'nun
ilk başta yol haritasına sonrasında ekipte kimlerin olduğuna bakarım, bounty'sine katılmak nasip olur inşallah Smiley
newbie
October 11, 2017, 06:21:48 PM
Yerli blockchain projelerinin artmasini hatta blockchain uzmani yetistiren bolumler acilmasini sonuna kadar destekliyorum. Kucuk kucuk nice ulkede whitepaper yazan parayi kaldirdi issiz kalmadi dunyanin heryerinden yatirim aldi adamlar bizde genc nufusu bu alana yonlendirmeliyiz. Proje guzel olursa yatirimda yaparim. Kolay gelsin.

Proje bence de guzel ama yatirimi bize degil yorumda yazdiginiz gibi, blockchainle ilgili projelere yapacaksiniz. Ilerde Turkiye bu alanda sozsahibi olursa, ki olabilir, gurur hepimizin olur.

BlockChain zincirine uzak durmaktansa ucundan kiyisindan bulasmak bile basaridir.

Yorum ve iyi dilekler icin tesekkurler...
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
October 11, 2017, 04:56:28 PM
Yerli blockchain projelerinin artmasini hatta blockchain uzmani yetistiren bolumler acilmasini sonuna kadar destekliyorum. Kucuk kucuk nice ulkede whitepaper yazan parayi kaldirdi issiz kalmadi dunyanin heryerinden yatirim aldi adamlar bizde genc nufusu bu alana yonlendirmeliyiz. Proje guzel olursa yatirimda yaparim. Kolay gelsin.
newbie
October 11, 2017, 03:44:59 PM
Herkesin bir fikri olabilir ama fikrinizi hayata geçiremiyorsanız o fikirler ne kendinize ne de bir başkasına faydalı olabilir. Başka bir deyişle lafa değil icraata bakılır.

Her yeni proje fikri insanlarda heyecan oluşturmayabilir ve ortaya atılan her fikir gerçeğe dönüşmeyebilir. Fikri veya projeyi hayata geçirmek için adım atmak ilk aşamadır ve bu yüzden önemli ve değerlidir.

Genelde hayata geçen projelerin yabancılardan çıkmasına alıştığımız için işi yapanın Türk olması garipseniyor. Projeyi yapanın milliyeti tabi ki önemli değil, önemli olan projenin nasıl işlediği ve kullanıcıya ne şekilde fayda sağladığı. Kullanıcının işine yaramayan, bir fayda sağlamayan projelerin er geç gideceği yeri hepimiz biliyoruz.

Sıkı çalışma ve doğru adımlar ile başarılı olma yolunda hızla ilerleyeceğinizi umar ve başarılar dilerim...

Yazilanlar o kadar dogru ki!

Forumu surekli inceliyordum uzun zamandir, takipteydim. Habire Turkiyeden neden proje cikmadigi, niye bir 'Yerli Coin' uretilmedigi konusuluyordu. Ama hep konusmakla kaldi gibi, biz de neden olmasin diye niyetlendik. Yatirimci firmalari ikna etmek hic kolay olmadi; girilecek alan 'bilinmezliklerle dolu, olcum yapilamayan bir alan'.

Sonuc olarak, sorunlar asildi, projeye guven tam, teknik hazirliklar da bitmek uzere. Yerel coine kavusacagiz yakinda.

Projenin yerli olmasi garipseniyor, nedenini cok anlamasam da hak vermek lazim. Herkeste scam/ponzi konularinda urkeklik oldugu icin, bir de gecmiste yasanan bazi kotu tecrubelerden garipseniyor dogal olarak. Acabalarla dolu sorular, yorumlar geliyordu surekli. Biz de elimizden geldigince bunlari cevaplamaya calistik. Ilk baslardaki acabalar yerini merakli sorulara birakmaya basladi, bu iyiye isaret. Duyurudan sonra da yerini heyecana birakirsa biz isimizi yaptik sayilir...

Adim attik, dogru olup olmadigina hep beraber karar verecegiz. Umariz tum Turkiye olarak adimlari saglam atariz, hatta belki kosma denemeleri bile yapariz, neden olmasin!

Guzel yorumlar icin tesekkurler.

Cok ilginc bir sey olacaga benziyor. Merakla bekliyoruz.

Cok ilginc derken ne oranda bilmem guzel bir proje olacak, benimseyebileceginiz bir olusum cikacagini dusunuyoruz.

Yorum icin tesekkurler...
member
Activity: 84
October 11, 2017, 02:32:04 PM
Cok ilginc bir sey olacaga benziyor. Merakla bekliyoruz.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
October 11, 2017, 11:41:20 AM
Herkesin bir fikri olabilir ama fikrinizi hayata geçiremiyorsanız o fikirler ne kendinize ne de bir başkasına faydalı olabilir. Başka bir deyişle lafa değil icraata bakılır.

Her yeni proje fikri insanlarda heyecan oluşturmayabilir ve ortaya atılan her fikir gerçeğe dönüşmeyebilir. Fikri veya projeyi hayata geçirmek için adım atmak ilk aşamadır ve bu yüzden önemli ve değerlidir.

Genelde hayata geçen projelerin yabancılardan çıkmasına alıştığımız için işi yapanın Türk olması garipseniyor. Projeyi yapanın milliyeti tabi ki önemli değil, önemli olan projenin nasıl işlediği ve kullanıcıya ne şekilde fayda sağladığı. Kullanıcının işine yaramayan, bir fayda sağlamayan projelerin er geç gideceği yeri hepimiz biliyoruz.

Sıkı çalışma ve doğru adımlar ile başarılı olma yolunda hızla ilerleyeceğinizi umar ve başarılar dilerim...
Pages:
Jump to: