Pages:
Author

Topic: Moved topic - page 9. (Read 8152 times)

sr. member
Activity: 616
Merit: 261
October 07, 2017, 12:48:08 PM
Öncelikle tebrik edeyim. Tüm gönlümle başarılı olmasını isterim. Ancak verdiğiniz bilgiler bir çeşit spekten öte gidemiyor. Ama resmi lansmanı merakla bekliyorum: Teknik bilgi , kadro, proje detayları  , road map bunları görmek lazım.
full member
Activity: 151
Merit: 100
October 07, 2017, 11:49:10 AM
Bence güzel bir girişim. Destekliyorum. Tek endişem arkasında anormal derecede bir ekibin olması. Eğer bahsettiğiniz doğruysa. Yani bu kadar kurumsal ve devasa bir ekip Coin çıkardığında her biri önemli bir pay almak isteyecektir. Bu da Coinin sınırlı bir kitlenin elinde toplanması durumunu ortaya çıkarabilir.  Bunun dışında tebrik ederim. Türkiye'de bu alanda çalışma yapılıyor olması güzel.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
October 07, 2017, 11:43:04 AM
Zorunlu Aciklama:

Ben bu projenin ortagi, yoneticisi veya sahibi konumunda degilim, sadece GONULLU bir destekleyiciyim.

Sizden tek farkim projenin detaylarini biliyorum, az da olsa katkim oldu, o kadar.

Isin teknik yonlerini fazla bilmiyorum. Piyasayi sizler kadar takip ediyorum. 

Bu anlamda, PM le benden destek vs isteyenler icin ICO / duyuruyu beklemelerini oneririm. BlockChainle ilgili projesi olanlar da hazirliklarini tamamlayabilir bu donemde. Duyuruyla birlikte projeler de toplanmaya baslanacak.

Benim NickName e takilanlar: coinin adi herkesin benimseyecegi, globalde de akilda kalici guzel bir isim.

Ayrica, Para LAIKTIR! Partiyle siyasetle isi olmaz... Bazi arkadaslar rastgele sectigim nickname uzerinden gidiyor, o yuzden yazdim bunlari...
newbie
October 07, 2017, 11:29:31 AM
Sorduk piti sorduk merak etme ama karışık geldi bounty işi yok mew aç, yok ingilizce mesaj yok slack yok telegram yok ebesinin nikahı... Çevremde bu işle uğraşan kimse yok bazen insan birebir yardıma ihtiyacı oluyor, o yüzden ileride belki katılırım ama şu an 6 ayda anca bu kadar, forum bile karmaşık! ayrıca dikkat edersen arkadaşa "parayı nereye yatırıyoruz" demedim soru sordum ama tabi senin gibi duayenleri kızdırabiliyoruz bazen, son anda gelip kurtarıyosun bizleri... Gahraman Pitipawn pitipawn pitipawn (yok lan o beetlejuice miydi neydi bull shit....)

MEW'den Etherdelta'ya token çekimi, satışa yanlış rakam girenler, gas ödemesi, private key, metamask, tokeni yanlış adrese gönderip kaybedenler, sahte linke tıklayıp çaldıranlar...Bunların hepsini okuyorum okudukça kafam daha da karışıyor. Ve bir tane arkadaşım yok, "bitli koyunlar napıyor" diyen insanlar var sadece etrafımda...Benim yaşıma gelip de sıfırdan bir seher vakti bu işlere başlayıp bir de teknoloji-ingilizce özürlü olursan belki yaşadıklarımı anlarsın!

Gecenlerde bir yerde gormustum, 'account Turk, yazanlarin hepsi Turk, yorumlar gayet bize ozel ama yazilanlar 1. kur ingilizce ile' diye yaziyordu.

Basligi Turkce alt-forumda actik, niye Ingilizce yazisalim? Projeyi Ingilizce bir kac kelimeyle suslersek daha mi ilgi ceker? Turkceyle gayet guzel de anlatabiliyoruz projeyi. (wht the hck yani?)
** (Ilerleyen zamanda Ingilizce forumda  da baslik acilacak, yurtdisindan ilgilenenler icin.)

telegram hesabi, slack vs turlu detaylar hazir. Resmi bir kac islem kaldi, onlar bitince hemen acilacak.

Klasik bounty olmayacak; air-drop olmayacak. Ya banka soyanlar ya deliler PARASINI havaya sacar. Projeyi benimseyip katkida bulunacaklara odullendirme sistemi var. Yoksa hic bir katkisi olmayip hesap acti diye de kimseye para dagitma niyetimiz yok. Ancak, katkisi olan herkes kesinlikle odullendirilecek!

Niye bu yolu sectik: forumda da arastirin, salak-sacma air droplardan toplanan coinleri saklayacak yer bulamiyorlar.  

Hangi cevrede takiliyorsun bilmiyorum; bizim cevrede bayagi bir konusuluyor. Istersen PM ile 'bizim cevreden' arkadaslari gonderebilirim. Eger yazilim piyasasinda takiliyorsan, eminim tanidigin bir cok kisi cikacaktir.

Yorum ve katkilar icin tesekkurler.

Yok hocam teşekkür ederim ilgi alaka için. Bizim çevrede bist bile çılgınlık olarak görülüyor, sanal para desen manyak derler! Cheesy Bazen zarar edince insan oraya dönmeye de niyetlenmiyor değil hani! (çeyrek al dolar al vs)
Bazen tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler, sen üslubunu bozma inşallah scam çıkmaz projen de uçar gidersin. Kaldı ki scam bile olsan piyasanın neredeyse tamamı scam  Cheesy Burada legendary'den newbie'ye birçok kişide ukalalık var ona alıştım da küfredilmesine alışamadım, maalesef o da burada serbest. Ama her seviyeden mütevazi, haddini bilen, yardımcı olurken-eleştirirken adamın ağzına sıçmayan insan evladı da yok değil! Geçen bi yerde gördüm adam soru sormuş yardım istemiş, yardımcı olmaya çalışanlara "ziktirin gidin başlığımdan" demediği kalmış  Cheesy

Burada madem sadece ön bilgi veriliyor şunları da ifade edeyim:
Coin seçiminde aklıma bir soru takılmıştı hani tarafsız mı olacak diye? İşte orada şöyle bir durum yaşanabilir, hadi diyelim blockchaine kedi girmez ama projelerin tamamıyla mutlaka tanışıklık olacaktır ki ancak böyle şıklarda yer alacaktır yani daha başlamadan seçimde tereddüt yaşanabilir ama bunun da önüne geçilmesi zor zaten...Bir de bu icolar nerede  satışa sunulacak aynı platformda mı? (paribu, koinim, btctürk)
Son olarak Global bir markete girmediğiniz sürece de (en azından cryptopia, liqui falan) herkesin aklında soru işaretleri kalmaya devam edecektir. saygılar

Coinler Turkiyenin en cok tercih edilen borsasinda acilacak, anket oylamasi devam ediyor.

Her turlu elestiri, oneri, uyari, acimasiz da olsa yorumlara acigiz. Ancak biraz da ONERI gelse iyi olur. Yani 'sunu da eklerseniz iyi olur, sunu unutmayin, bu olsa guzel olurdu" seklinde oneriler. Anti-parantez, bu tarz oneri sahipleri ICO doneminde odullendirilecek.

Global piyasaya acilma konusunda sadece coinle degil de projelerle yayilma taraftariyiz. Globale acilmak coinin arkasina guc almaksa, bunu Turkiye'de yapabiliriz. Turkiye nin bu konudaki gucunu kucumsemeyin.

Madem bu kadar guc var da bugune kadar Turkiye'nin ismi globalde neden hic yok derseniz, Demirelin meshur lafi var " benzin vardi da biz mi ictik" diye!

Bugune kadar Turkiye'den scam olmayan, ponzi yapmayan, insanlari kandirmayan bir COIN / blockchain projesi cikti da biz mi desteklemedik! Demek ki sorun baska yerde...

Bilgilendirmeler ve yorum icin tesekkurler.

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
October 07, 2017, 09:33:08 AM
Sorduk piti sorduk merak etme ama karışık geldi bounty işi yok mew aç, yok ingilizce mesaj yok slack yok telegram yok ebesinin nikahı... Çevremde bu işle uğraşan kimse yok bazen insan birebir yardıma ihtiyacı oluyor, o yüzden ileride belki katılırım ama şu an 6 ayda anca bu kadar, forum bile karmaşık! ayrıca dikkat edersen arkadaşa "parayı nereye yatırıyoruz" demedim soru sordum ama tabi senin gibi duayenleri kızdırabiliyoruz bazen, son anda gelip kurtarıyosun bizleri... Gahraman Pitipawn pitipawn pitipawn (yok lan o beetlejuice miydi neydi bull shit....)

MEW'den Etherdelta'ya token çekimi, satışa yanlış rakam girenler, gas ödemesi, private key, metamask, tokeni yanlış adrese gönderip kaybedenler, sahte linke tıklayıp çaldıranlar...Bunların hepsini okuyorum okudukça kafam daha da karışıyor. Ve bir tane arkadaşım yok, "bitli koyunlar napıyor" diyen insanlar var sadece etrafımda...Benim yaşıma gelip de sıfırdan bir seher vakti bu işlere başlayıp bir de teknoloji-ingilizce özürlü olursan belki yaşadıklarımı anlarsın!

Gecenlerde bir yerde gormustum, 'account Turk, yazanlarin hepsi Turk, yorumlar gayet bize ozel ama yazilanlar 1. kur ingilizce ile' diye yaziyordu.

Basligi Turkce alt-forumda actik, niye Ingilizce yazisalim? Projeyi Ingilizce bir kac kelimeyle suslersek daha mi ilgi ceker? Turkceyle gayet guzel de anlatabiliyoruz projeyi. (wht the hck yani?)
** (Ilerleyen zamanda Ingilizce forumda  da baslik acilacak, yurtdisindan ilgilenenler icin.)

telegram hesabi, slack vs turlu detaylar hazir. Resmi bir kac islem kaldi, onlar bitince hemen acilacak.

Klasik bounty olmayacak; air-drop olmayacak. Ya banka soyanlar ya deliler PARASINI havaya sacar. Projeyi benimseyip katkida bulunacaklara odullendirme sistemi var. Yoksa hic bir katkisi olmayip hesap acti diye de kimseye para dagitma niyetimiz yok. Ancak, katkisi olan herkes kesinlikle odullendirilecek!

Niye bu yolu sectik: forumda da arastirin, salak-sacma air droplardan toplanan coinleri saklayacak yer bulamiyorlar.  

Hangi cevrede takiliyorsun bilmiyorum; bizim cevrede bayagi bir konusuluyor. Istersen PM ile 'bizim cevreden' arkadaslari gonderebilirim. Eger yazilim piyasasinda takiliyorsan, eminim tanidigin bir cok kisi cikacaktir.

Yok hocam teşekkür ederim ilgi alaka için. Bizim çevrede bist bile çılgınlık olarak görülüyor, sanal para desen manyak derler! Cheesy Bazen zarar edince insan oraya dönmeye de niyetlenmiyor değil hani! (çeyrek al dolar al vs)
Bazen tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler, sen üslubunu bozma inşallah scam çıkmaz projen de uçar gidersin. Kaldı ki scam bile olsan piyasanın neredeyse tamamı scam  Cheesy Burada legendary'den newbie'ye birçok kişide ukalalık var ona alıştım da küfredilmesine alışamadım, maalesef o da burada serbest. Ama her seviyeden mütevazi, haddini bilen, yardımcı olurken-eleştirirken adamın ağzına sıçmayan insan evladı da yok değil! Geçen bi yerde gördüm adam soru sormuş yardım istemiş, yardımcı olmaya çalışanlara "ziktirin gidin başlığımdan" demediği kalmış  Cheesy

Burada madem sadece ön bilgi veriliyor şunları da ifade edeyim:
Coin seçiminde aklıma bir soru takılmıştı hani tarafsız mı olacak diye? İşte orada şöyle bir durum yaşanabilir, hadi diyelim blockchaine kedi girmez ama projelerin tamamıyla mutlaka tanışıklık olacaktır ki ancak böyle şıklarda yer alacaktır yani daha başlamadan seçimde tereddüt yaşanabilir ama bunun da önüne geçilmesi zor zaten...Bir de bu icolar nerede  satışa sunulacak aynı platformda mı? (paribu, koinim, btctürk)
Son olarak Global bir markete girmediğiniz sürece de (en azından cryptopia, liqui falan) herkesin aklında soru işaretleri kalmaya devam edecektir. saygılar

newbie
October 07, 2017, 09:09:27 AM
Sanirim coinin amaci biz yapalim parasi olan gelsin isterse en buyuk payi alsin ben icolari ozellikle balina yatirimciyi engelleyecek icolari gayet mantikli buluyorum sahsen.

Yorum icin tsekkurler.

Parasi olan gelsin mantigi degil de, projeleri begenenler yatirim yapsin mantigi var. Yani satin alinan coinler projeye yatirilacak, cuzdanda duran coin yattigi yerde buyumeyecek...Bu anlamda balinalar, kurtlar, cakallar bu isi sevmez.Smiley

newbie
October 07, 2017, 08:59:00 AM

legendary
October 07, 2017, 04:50:26 AM

sr. member
Activity: 378
Merit: 250
October 07, 2017, 12:14:19 AM
Sanirim coinin amaci biz yapalim parasi olan gelsin isterse en buyuk payi alsin ben icolari ozellikle balina yatirimciyi engelleyecek icolari gayet mantikli buluyorum sahsen.
full member
Activity: 196
Merit: 578
kedim çilek şeker çiçek !
October 07, 2017, 12:11:14 AM
 ben de böyle valla hacı , normalde tanıdığım ağzı lağım gibi adamlar ; lan imaj yapalım aman dikkat edelim , ilerde iş götürürüz bi yamuğumuz olmasın diye northampton lordu gibi takılıyo forumda .

böyle bende yapacak bişey yok , önemli olan yazdıklarımda söylediklerimde yanlış olmaması ; gerisinin amına koyyım . küfürlü olsun laçka olsun ama doğru olsun . gerisi önemsiz .
newbie
October 06, 2017, 11:19:11 PM
Hocam senin uslupla bir yere varilmaz. Nasilsa zaman herseyi gosterecek.
full member
October 06, 2017, 11:03:54 PM
 ya projeyi biz yapabiliyosak niye senin coinini ipleyelim arkadaşım ? proje yapabiliyo olsam ethereum var bitcoin var sikmişim akcoini . bırakın bu sevgi kelebekliği kafasını . bu kafayla bi sikim olmaz .

çıkacaksın diyeceksin - aha gençler proje şudur , şunlarla ortağım .

bakacağız , vay amk diyeceğiz , yatırımı yapacağız , yapan flipini yapacak , tutan tutacak sürüp gideceğiz böyle

hep beraber niye bişey yapıyoruz , bi ton on numara proje var şu an , ne diye sikimize takalım seni amına koyyım . senle bi hayalin peşine koşacağıma gider storma atarım parayı . (bittrex ceosu advisor boardda , milliyetçilikle mi baş edeceksin bununla sen ? )

ortada bişey yok , ekip yok , bi bok belli değil .  paso boş laf .

dümdüz adam sikmeye çalışıyosunuz amına koyyım . anket koymuşun bi de hangi borsada görmek istersiniz diye falan , ya bi siktirin abi . vardı bi tane daha tip ; ponziye sokmaya çalışıyodu milleti . lan girişte kol kadar 'bitcointalk' yazıyo , gidin efendi gibi facebook sayfalarında deneyin şansınızı , ne bileyim çevrenizde deneyin böyle şeyleri .

bi ton tecrübeli üye zaten açık etmiş , daha elinizdeki şeyi tanımlayabilecek teknik bilgiden bile yoksun olduğunuzu . milliyetçi sevgi kelebekleri 'ülkemiğzdee' güzellemeleri yapmış ; tamam eğlendik bitti , halal coinin yanına geç artık kapansın konu .

'ben ortama hakimim!' ayağına verdiğin her örneği şurda iki ay takıılan herkes biliyo zaten . geçen sene de bi grup 'big data' diye diye google ı çaktıydı . sizde o bile yok . bu kadar sayfa sayfa kol gibi yazana kadar şu arkanızdaki şirketin adını vereydin bari .

ciddi söylüyorum arkadaşım yemez burada . açın efendi gibi facebook sayfanızı , epik epik konuşun , 'hep birlikte başaracağız' nameleri düzün . seni de anlıyorum . millet mal gibi post kasıyo anca , adam icoya katılmayı bilmiyorum demiş bi sayfa önce , tutup peşine 5 paragraf yazı yazmış , bi akıl edememiş nasıl katılıyoruz diye sormayı . ortam böyle , sen de haklısın anasını satayım . heroları zaten bounty kampanyalarında 'sikeyim böyle işi' derken görüyoruz bi tek .

ama yine de olmaz yani , gerizekalı diye görüp geliyosun da o gerizekalılarda para yok işte sorun orda . hadi buldun bi kaç süzme , tecrübeli üyeler iki dakkada kevgir eder atar bütün dümeni .

hiç kasma yani
newbie
October 06, 2017, 07:43:37 PM
Pek tutacağa benzemiyor şahsi fikrim.Hep ben kazanayım siz yardım edin kafası bizim gelişmememizin sebeplerinden biri.Bountyle yapmak niye zor.Burada bir çok Türk arkadaş var çoğu katılır destek olur.Oradan gelen tokenlerle zaten reklamınızı yapanlar ufak da olsa ortak oluyor sizlere.Yok illa ben biz yapacağız diyorsanız kolay gelsin.Herkes buraya zevk için şu bu için girmiyor.Herkes zamanının ve emeğinin karşılığını almak istiyor.Büyümek istiyorsanız buradaki herkesi görmek zorundasınız.Görmek istemiyorsanız siz bilirsiniz.Ben emeğime değer verenlerle çalışırım.Size kolay gelsin.Başarılar

Bence ya asagidaki diger yazilari okumadiniz ya da aceleci davrandiniz.

Imece diyoruz, platform konusuyoruz, hep birlikte 'proje' uretmekten bahsediyoruz. Yani her zaman BIZ diyoruz.

Hep ben kazanayim fikrinin aksine, hep BIRLIKTE kazanalimdan yola cikiliyor.

Siz proje gondereceksiniz, ben-sen-o hep beraber yenilikci, guzel, tutabilecek projelere yatirim yapacagiz, projeyi yine siz yapacaksiniz, basarili olan projelerden de hep beraber para kazanilacak. Burda 'ben' diye bir sey olamaz.

Bizler buradaki herkesi BIZ olarak goruyoruz zaten. Kimseye ayricalik tanimadan herkesin katilmasini istiyoruz. Daha proje baslamadan niye kusturelim sizi, niye uzak tutalim? Aksine projenin ICINDE bizzat siz olacaksiniz. Hangi projenin fonlanacagina siz karar vereceksiniz, oylamayi siz yapacaksiniz, basarisiz projeleri siz elestireceksiniz, basarili projelerden de sizler kazanacaksiniz. Modelleme bu sekilde.

Sirket ne kazanacak derseniz, basarili projelerin satisindan kazanacak, sizin kazandiginiz gibi. Yoksa coin cikardim, sattim para kazandim mantigi olmayacak.

**Klasik Bounty konusu cok sicak bakmadigimiz bir konu. Onun yerine daha cok katilim olacagini dusundugumuz farkli bir dusuncemiz var.

Yorum icin tesekkurler...
newbie
October 06, 2017, 07:27:25 PM
Öncelikle projeniz hayırlı olsun, inşallah umduğunuz gibi olur her şey. Çok fazla detay vermediğiniz için buradan yardımcı olmamız çok zor ama şu an gördüğüm kadarıyla pek özgün bir fikir gibi görünmüyor malesef. Ayrıca nickinizden gördüğüm kadarıyla AKC ak coin falan diye çıkmazsınız inşallah karşımıza  Cheesy

Detaylar zaten cok yakinda geliyor.

Yok, kaydolurken rastgele aldigim bir isimdi.

Yorum icin tesekkurler.
newbie
Activity: 33
October 06, 2017, 05:12:09 PM
hayırlı olsun, umarım başarılı olur  Wink
hero member
Activity: 574
Merit: 500
October 06, 2017, 11:57:00 AM
Öncelikle projeniz hayırlı olsun, inşallah umduğunuz gibi olur her şey. Çok fazla detay vermediğiniz için buradan yardımcı olmamız çok zor ama şu an gördüğüm kadarıyla pek özgün bir fikir gibi görünmüyor malesef. Ayrıca nickinizden gördüğüm kadarıyla AKC ak coin falan diye çıkmazsınız inşallah karşımıza  Cheesy
newbie
October 06, 2017, 09:53:46 AM
bi ara güzel taşak geçmek için giricem buraya , şu an vaktim yok

biri arkamızda şirket var ama imece yapıcaz der

hangi şirketi 'sosyal sorumluluk' diye yatırıma ikna ettiniz amk

öteki gider amerikada okur , gelir burda 2 satırlık desteksiz bi paragraftan kariyer/girişim devşirme kafası yaşar . bi de talep malep diyo amk delisi . alksfalksj

uğrarım bi ara , şununla idare et şimdi başlık sahibi arkadaşım

http://68.media.tumblr.com/c6c3b4b9745016b8bd41d8e199c82d68/tumblr_oax9j4TQv41ujmvy2o1_400.jpg

Guldurdunuz bizi...

Ellerinize saglik Smiley
newbie
October 06, 2017, 09:50:40 AM
Kim neden alacak böyle bir coini anlamış değilim! Bi ara da halal coin vardı. Adam gider 3-5 kuruş birikimini btc alır, ltc alır, ethereum alır vs...Yani niye sizi tercih edecek? üstelik sadece türk borsasında alım yapılabilecek! Manipülatif işlem olmayacak!!! Adam kayırma olmaz diyorsunuz, oylama falan... yani burası Türkiye hocam Cheesy, bu iş güven işi, şahsen ben uzak dururum alana da mani olmam. Ha girer bittrex'e polo'ya şuraya buraya bakarız o zaman...

Ben de size saygi duyarim hocam; acik sozlulukten dolayi...

Bazi noktalar var:

Sozum size degil ama whitepaperinde inek resmi koyup ekipte gosterenlere para yatiranlar kim?

Adam ICO cikmis, coin karsiliginda mucevhere yatirim yapilacakmis.....
Hele birisi emlak piyasasinda buyuk oynayacakmis.
En vahimlerinden birisi Visayla anlasma yapacagini soyluyordu, milyon usd ler toplandiktan sonra Visa dan aciklama geldi de herkes bir guzel sogudu...

Forumda newbie olarak varim ancak piyasayi az da olsa takip ediyorum, piyasaya cikan bir kac buyuk ICO sahibiyle gorustum, gorusuyorum, yani o kadar da newbie degilim.

Aramizda "bu ekip baya kalabalik hadi bu coine dalalim" diyenler var, ama ekiptekilerin isimleri bile dogru degil ki! Adam uzaya mekik gonderecegim diye yaziyor, kimse sormuyor "nasil yapacaksin, NASA'yla anlasma mi imzaladin" diye ama ICO dan toplanan paralar milyonlarca USD. Sonra bakiyorsun forumda coine kufredenler, scam yapmakla suclayanlar.

Sorun sadece Coinde mi acaba?

Cin Hukumeti ICO lari yasaklamadan once buyuk coin firmalariyla toplanti yapti, sonra bu karari aldi. Orada neler konusuldu da bu karar cikti?

Bunca olumsuzluk varken Ethereum gibi bir gercek var ortada, Tezos gibi yenilikci fikirler var, adini kimsenin duymadigi bazi coinler var gercekci isler yapan, Waves var.... Bunlari nereye koyacagiz??? Onca basarisiz girisimin ardindan bazi basarili girisimler de cikabiliyor. yani hepsine tu-kaka diyemeyiz.

O yuzden de biz en bastan tavrimizi net olarak ortaya koyduk: cikacak olan coin al-sat coini olmayacak, gece siz uyurken bir anda 100USD olacak bir coin de degil.

Coini, guvendiginiz projelere yatirim yapmak icin kullanacaksiniz. yatirdiginiz para proje sahibi disinda kimsenin cebine gitmeyecek. Proje basarili olursa da dogal olarak para kazanacaksiniz.

Tekrar yorum icin tesekkurler. Basarili bir proje gorur ve yatirim yapmak isterseniz sizi de aramizda gormek isteriz...

Burasi Turkiye lafina yorumum yok.

Hocam newbie olmanız beni enterese etmiyor, buradaki birçok kişi de benden bilgilidir, daha bir mew hesabım bile yok, erc20'yi europecoin ile karıştırmış biriyim, ico'ya katılmayı bilmiyorum onu bırak bounty'e bile katılamıyorum cahilliğimden...Bununla gurur duymuyorum ama gerçek bu!
Anladığım kadarıyla siz yarı waves yarı taas tarzı bir projesiniz. Waves gibisiniz çünkü icoları kendi coininizle destekleyeceksiniz. taas gibisiniz çünkü yatırım yapacaksınız. Buradaki en önemli ayrım tamamen yerlisiniz ve yerli projelere öncelik vereceksiniz ve uzun bir müddet yerli kalacaksınız gibi. Yani bir nevi kendi kripto dünyanızı oluşturmaya çalışıyorsunuz waves gibi...

Şimdi icolardan bahsetmişsiniz, eywallah saçma sapan icolar oldu ok! TLC diyelim (Türk Lirası Coin) ile ben bundan alıp daha sonra sizin seçtiğiniz (oylama falan geçelim bunları Türkiye'de seçimler referandum kediler trafo vs) icolara yatırım yapacağım, başarılı olursa para kazanacağım. Diyelim ki dediğiniz gibi oldu TLC'de manipülatif işlem olmadı bu icolarda durum nasıl olacak? Bu icolar nerede işlem görecek? Doğru düzgün ico olsa neden sizin paranızla yatırım yapacağıma BTC ile yapamayayım!?
İkincisi globalde işlem görmeyen her coin benim için coin değildir. Örneğin Pakistan'ın coini cryptopia'da işlem görüyor. Siz neden böyle yapmıyorsunuz da kolayca ikna edilebilecek Türk borsalarına yöneliyorsunuz? 
Burası Türkiye sözüne de açıklık getireyim. Burada 2 milyarlık köprü 8'e mâl edilir, 80 yıllık birikimler 15 senede satılır 4'te biriyle IMF denetiminden borç ödenerek çıkılır ki her türlü dalavere rahatlıkla işlenir, can-mal güvenliği yoktur, kabadayılar tweeterda hergün adam vurma videoları yayınlar, dün bir polisin kadına Antalya'da sokak ortasında şiddet görüntüsü yayınlandı, dolar baskılanmaya çalışır ama bi yerden patlar, özel-kamu bankalara talimat verilir, kamu bankaları batık krediyle dolar taşar, milyarlık vergiler yandaşlarla karşılıklı anlaşmayla(!) sıfırlanır, onun yerine halka mtv sigara alkol vs zam yapılır, en koyu yandaşın bile güvencesi yoktur takır takır görevden alınır istifa ettirilir, savaşa girdik girecez askeri yığınaklar vs...Dolar alana vatan haini gözüyle bakılır şimdi kolunda bilezik olana aynı muamale yapılıyor. Bir yıldan fazladır OHAL ile yönetilen bir ülkenin Çin'de olduğu gibi bir KHK ile tüm kripto piyasasını yasaklamayacağı ve sizin de içerisinde olduğunuz borsaları kapatmayacağı ne malum! Ayrıca CoinAKC kısmına da takılmış durumdayım. saygılar.

Ellerinize saglik, lafi dolandirmadan gayet guzel noktalar isaret etmissiniz.

Sondan baslayalim: CoinAKC kismina hic takilmayin, bizim sloganimiz; kimsenin yasina, cinsiyetine ve goz rengine bakmadan ozgurlukcu ve seffaf bir platform kurmayi hedefliyoruz, onun disinda hic bir noktada degiliz.

1. Blockchain zincirinde oylama/fonlama yapilacak, eger zincire-halkaya kedi girerse onu bilemem. Ben giremez diye biliyorum.

2. Dogru duzgun YERLI icolar var zaten taslak halinde, ama projesini hayata gecirecek parasi yok, ekibi yok, arkasinda gucu yok, elinde kartviziti yok... Bunlari asmak icin cozum uretmeye calisiyoruz.

3. Burasi Turkiye, dogru! Turkiye yi Turkiye yapan da bizleriz. Ama o kadar da kotumser olmayin, ornegin blockchain alaninda soz sahibi olan adi-sani Turk onlarca kisi var, dunyada cok iyi taninan. Onun disinda gunluk siyaset konumuz disinda oldugu icin yorum yapamam. Zaten bildigimiz ve ugrastigimiz konular da degil dogrusu.

4. Projemiz sadece coin cikarmak olsaydi dediginiz dogru; verirsin coskuyu, kalabalik ekip resimleri, bir kac tane fake-flash isim, bir de 'Mars a yolculuk fikri' sonrasi Allah kerim...Amacimiz bu degil. Turkiye de blockchain yazilim ve projelerinin ortaya cikmasina onayak olabilmek, seffaf bir platform olusturmak, KKB-KGF-KOSGEB-Banka canka sarmalinda tikanip kalan proje sahipleriyle ortaklasa projeler uretebilmek, tikaniklik noktalarinda cozum uretebilmek.

Buna gore, sizin de elinizde belli bir guc olsa once Pakistana'mi yardim yaparsiniz? Biz de oyle yapmadik ve cikis noktasi olarak Turkiye yi sectik.

Amacimiz 'kolayca ikna edilebilecek Turk borsalarina yonelmek' degil. Oyle sandiginiz gibi Turk insani kolayca ikna olmuyor! Yine de yuzde bilmem kaclik bir kesim vardir kolay ikna olacak, ama hedef kitlemiz onlar degil. Aksine sizin gibi sorgulayan ve isin arka planini didikleyen insanlari hedefliyoruz.

5. Projemiz coin cikarmak olmadigi icin devletle sorun yasamayacagimizi dusunuyoruz. Bitcoin yasaklanabilir ama blockchaini yasaklamak doga kanunlarina aykiri. Cikis noktamiz bu; coin amac degil arac olarak kullanilacak. Coin alip-satip oradan para kazanmayi amaclamiyoruz yani. Bu projeye yatirim yapanlarin buna ihtiyaci da yok zaten.

Yorum ve detayli oldukca faydali aciklamalar icin tesekkurler.
full member
October 06, 2017, 09:48:11 AM
bi ara güzel taşak geçmek için giricem buraya , şu an vaktim yok

biri arkamızda şirket var ama imece yapıcaz der

hangi şirketi 'sosyal sorumluluk' diye yatırıma ikna ettiniz amk

öteki gider amerikada okur , gelir burda 2 satırlık desteksiz bi paragraftan kariyer/girişim devşirme kafası yaşar . bi de talep malep diyo amk delisi . alksfalksj

uğrarım bi ara , şununla idare et şimdi başlık sahibi arkadaşım

http://68.media.tumblr.com/c6c3b4b9745016b8bd41d8e199c82d68/tumblr_oax9j4TQv41ujmvy2o1_400.jpg
legendary
October 06, 2017, 09:18:26 AM
Kim neden alacak böyle bir coini anlamış değilim! Bi ara da halal coin vardı. Adam gider 3-5 kuruş birikimini btc alır, ltc alır, ethereum alır vs...Yani niye sizi tercih edecek? üstelik sadece türk borsasında alım yapılabilecek! Manipülatif işlem olmayacak!!! Adam kayırma olmaz diyorsunuz, oylama falan... yani burası Türkiye hocam Cheesy, bu iş güven işi, şahsen ben uzak dururum alana da mani olmam. Ha girer bittrex'e polo'ya şuraya buraya bakarız o zaman...

Ben de size saygi duyarim hocam; acik sozlulukten dolayi...

Bazi noktalar var:

Sozum size degil ama whitepaperinde inek resmi koyup ekipte gosterenlere para yatiranlar kim?

Adam ICO cikmis, coin karsiliginda mucevhere yatirim yapilacakmis.....
Hele birisi emlak piyasasinda buyuk oynayacakmis.
En vahimlerinden birisi Visayla anlasma yapacagini soyluyordu, milyon usd ler toplandiktan sonra Visa dan aciklama geldi de herkes bir guzel sogudu...

Forumda newbie olarak varim ancak piyasayi az da olsa takip ediyorum, piyasaya cikan bir kac buyuk ICO sahibiyle gorustum, gorusuyorum, yani o kadar da newbie degilim.

Aramizda "bu ekip baya kalabalik hadi bu coine dalalim" diyenler var, ama ekiptekilerin isimleri bile dogru degil ki! Adam uzaya mekik gonderecegim diye yaziyor, kimse sormuyor "nasil yapacaksin, NASA'yla anlasma mi imzaladin" diye ama ICO dan toplanan paralar milyonlarca USD. Sonra bakiyorsun forumda coine kufredenler, scam yapmakla suclayanlar.

Sorun sadece Coinde mi acaba?

Cin Hukumeti ICO lari yasaklamadan once buyuk coin firmalariyla toplanti yapti, sonra bu karari aldi. Orada neler konusuldu da bu karar cikti?

Bunca olumsuzluk varken Ethereum gibi bir gercek var ortada, Tezos gibi yenilikci fikirler var, adini kimsenin duymadigi bazi coinler var gercekci isler yapan, Waves var.... Bunlari nereye koyacagiz??? Onca basarisiz girisimin ardindan bazi basarili girisimler de cikabiliyor. yani hepsine tu-kaka diyemeyiz.

O yuzden de biz en bastan tavrimizi net olarak ortaya koyduk: cikacak olan coin al-sat coini olmayacak, gece siz uyurken bir anda 100USD olacak bir coin de degil.

Coini, guvendiginiz projelere yatirim yapmak icin kullanacaksiniz. yatirdiginiz para proje sahibi disinda kimsenin cebine gitmeyecek. Proje basarili olursa da dogal olarak para kazanacaksiniz.

Tekrar yorum icin tesekkurler. Basarili bir proje gorur ve yatirim yapmak isterseniz sizi de aramizda gormek isteriz...

Burasi Turkiye lafina yorumum yok.

Hocam newbie olmanız beni enterese etmiyor, buradaki birçok kişi de benden bilgilidir, daha bir mew hesabım bile yok, erc20'yi europecoin ile karıştırmış biriyim, ico'ya katılmayı bilmiyorum onu bırak bounty'e bile katılamıyorum cahilliğimden...Bununla gurur duymuyorum ama gerçek bu!
Anladığım kadarıyla siz yarı waves yarı taas tarzı bir projesiniz. Waves gibisiniz çünkü icoları kendi coininizle destekleyeceksiniz. taas gibisiniz çünkü yatırım yapacaksınız. Buradaki en önemli ayrım tamamen yerlisiniz ve yerli projelere öncelik vereceksiniz ve uzun bir müddet yerli kalacaksınız gibi. Yani bir nevi kendi kripto dünyanızı oluşturmaya çalışıyorsunuz waves gibi...

Şimdi icolardan bahsetmişsiniz, eywallah saçma sapan icolar oldu ok! TLC diyelim (Türk Lirası Coin) ile ben bundan alıp daha sonra sizin seçtiğiniz (oylama falan geçelim bunları Türkiye'de seçimler referandum kediler trafo vs) icolara yatırım yapacağım, başarılı olursa para kazanacağım. Diyelim ki dediğiniz gibi oldu TLC'de manipülatif işlem olmadı bu icolarda durum nasıl olacak? Bu icolar nerede işlem görecek? Doğru düzgün ico olsa neden sizin paranızla yatırım yapacağıma BTC ile yapamayayım!?
İkincisi globalde işlem görmeyen her coin benim için coin değildir. Örneğin Pakistan'ın coini cryptopia'da işlem görüyor. Siz neden böyle yapmıyorsunuz da kolayca ikna edilebilecek Türk borsalarına yöneliyorsunuz? 
Burası Türkiye sözüne de açıklık getireyim. Burada 2 milyarlık köprü 8'e mâl edilir, 80 yıllık birikimler 15 senede satılır 4'te biriyle IMF denetiminden borç ödenerek çıkılır ki her türlü dalavere rahatlıkla işlenir, can-mal güvenliği yoktur, kabadayılar tweeterda hergün adam vurma videoları yayınlar, dün bir polisin kadına Antalya'da sokak ortasında şiddet görüntüsü yayınlandı, dolar baskılanmaya çalışır ama bi yerden patlar, özel-kamu bankalara talimat verilir, kamu bankaları batık krediyle dolar taşar, milyarlık vergiler yandaşlarla karşılıklı anlaşmayla(!) sıfırlanır, onun yerine halka mtv sigara alkol vs zam yapılır, en koyu yandaşın bile güvencesi yoktur takır takır görevden alınır istifa ettirilir, savaşa girdik girecez askeri yığınaklar vs...Dolar alana vatan haini gözüyle bakılır şimdi kolunda bilezik olana aynı muamale yapılıyor. Bir yıldan fazladır OHAL ile yönetilen bir ülkenin Çin'de olduğu gibi bir KHK ile tüm kripto piyasasını yasaklamayacağı ve sizin de içerisinde olduğunuz borsaları kapatmayacağı ne malum! Ayrıca CoinAKC kısmına da takılmış durumdayım. saygılar.
Pages:
Jump to: