Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 31. (Read 10772 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
mesih e başladım ben de ama daha 1 bölümü bitiremedim. hatta nerede kaldığımı bile hatırlamıyorum Smiley
genellikle yatarken bi bölümü açıp uyuyana kadar 4 5 bölüm izliyorum ama mesih in ilk bölümü mü çok monoton dizi geneli mi öyle bilemiyorum bölüm tamamlanmadan içim geçiyor  Grin
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Mesih güzel dizi. Özellikle dizi arayışında olan biri için kaçmaz fırsat. Sürekli merak, sorgulama içerisindeydik sezon boyunca. Ona inanıyor musun, inanmıyor musun? Dizi sürekli bu merakı canlı tutmayı başarması, teknik bir başarı. Din konularından bağımsız olarak değerlendirip izlemek lazım. Adamlar gerçek hayatla alakası olmayan bir senaryo yazmışlar ve sonuna kadar merakı canlı tutmuşlar. 2. Sezonu iple çekiyorum doğrusu. Bölümleri izlerken hiç fark etmeden kendimi gece 2-3'e kadar izlerken buldum Smiley

Bu arada böyle buna benzer bir film önerebilirim meraklısına: The man from earth
Bu film baştan sona 1 odada geçiyor, bir gurup profesör-akademisyen kendi aralarında tartışırken, bir tanesi hepsini zorluyor. İnanılmaz bir şeye ikna etmeye çalışıyor onları. Dini değerlere saldıran bir film, hasasiyetleriniz varsa rahatsız edebilir.

Bir diğer benzer öneri: 12 angry man

Teşekkür ederim yorumlar için hocam. O halde en yakın zamanda başlayacağım Mesih'e Smiley

"The man from earth" filmini izlemiş ve çok beğenmiştim. "Acaba böyle bir şey olabilir mi?" şeklinde sorgulatıyor insanı. Ters köşe yapan filmlere güzel bir örnekti... Hatta onun ikincisi de çekildi. İlkine göre daha hareketli ve sosyal ortamda geçiyor. İzlemediyseniz bir bakın bence.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Mesih güzel dizi. Özellikle dizi arayışında olan biri için kaçmaz fırsat. Sürekli merak, sorgulama içerisindeydik sezon boyunca. Ona inanıyor musun, inanmıyor musun? Dizi sürekli bu merakı canlı tutmayı başarması, teknik bir başarı. Din konularından bağımsız olarak değerlendirip izlemek lazım. Adamlar gerçek hayatla alakası olmayan bir senaryo yazmışlar ve sonuna kadar merakı canlı tutmuşlar. 2. Sezonu iple çekiyorum doğrusu. Bölümleri izlerken hiç fark etmeden kendimi gece 2-3'e kadar izlerken buldum Smiley

Bu arada böyle buna benzer bir film önerebilirim meraklısına: The man from earth
Bu film baştan sona 1 odada geçiyor, bir gurup profesör-akademisyen kendi aralarında tartışırken, bir tanesi hepsini zorluyor. İnanılmaz bir şeye ikna etmeye çalışıyor onları. Dini değerlere saldıran bir film, hasasiyetleriniz varsa rahatsız edebilir.

Bir diğer benzer öneri: 12 angry man
legendary
Mesihte bende 9.bölümdeyim. Sürekli gizem merak duygusunu canlı tuttular. Umarım sonunu iyi bağlarlar diye dua ediyorum. Şuana kadar izlenir bir dizi diyebilirim. Daha derin yaklaşabilirlerdi ama.

Ben de buna başlamayı düşünüyordum hocam. Bitirdiyseniz, tavsiye ediyor musunuz? Yeni sezonu gelecek gibi mi? İyi diyerek başladığım bazı diziler, sonlarda cıvıtınca boşa vakit harcayıp kafa patlatmış gibi hissediyorum kedimi  Sad
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Mesihte bende 9.bölümdeyim. Sürekli gizem merak duygusunu canlı tuttular. Umarım sonunu iyi bağlarlar diye dua ediyorum. Şuana kadar izlenir bir dizi diyebilirim. Daha derin yaklaşabilirlerdi ama.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
https://www.dizibox.pw/messiah-1-sezon-3-bolum-izle/

Messiah diye bir dizi çıkmış, ilk sezon 10 bölüm, oldukça güzel ve gizemli bir dizi, izlenebilir, öyle çok ahım şahım değil ama fena da değil...

Biraz baktım da Michelle Monaghan başrolde var izlenir açıkcası güzel bir diziye benziyor ama ilk 3-4 bölüme bakmak lazım şu anda luciferı bitirme derdindeyim bakalım. Cheesy
İlk sezon 10 bölüm iki günde izledim, sürekli bir merak, sürekli bir gizem, son ana kadar... 😀
legendary
Yerli dizileri pek sevmem fakat birkaç kişinin önerisiyle Atiye dizisine başladım Netflix'te. İlk 3 bölüm bitti ve gayet sürükleyici, merak uyandırıcı şekilde devam ediyor. Çok süper denemez ama gideri var. Umarım sonunu iyi bağlayabilirler. Yoksa güzelim konu boşa gider!

Atiye beni pek sarmadı. Sıradan bir Türk korku veya gerilimi gibi gidiyor hikaye.
Ayrıca oyunculuklar pek de iyi değil. M. Günsur dışındakilerde performans falan yok. Muhafız daha etkili bir diziydi. Gerçi onunda ikinci sezonunda ilk sezondaki hava yoktu ama yine genel olarak daha çok hoşuma gitmişti benim.

Göbeklitepe'yi işlediği için bana ilginç geldi konusu. Severim böyle tarihi ve mistik konuları. Aslında oradan çok daha fazla konu çıkar ama bakalım nasıl bağlayacaklar; birkaç bölüm sonra anlaşılır. Belki de berbat edecekler diziyi. Orası belli olmaz... Bu arada Mehmet Günsur'un performansını ben de beğendim.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529

Messiah diye bir dizi çıkmış, ilk sezon 10 bölüm, oldukça güzel ve gizemli bir dizi, izlenebilir, öyle çok ahım şahım değil ama fena da değil...

Biraz baktım da Michelle Monaghan başrolde var izlenir açıkcası güzel bir diziye benziyor ama ilk 3-4 bölüme bakmak lazım şu anda luciferı bitirme derdindeyim bakalım. Cheesy
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
netflix'te çıtır çerezlik bir dizi var. the neighbor: https://www.imdb.com/title/tt9731222/ durup dururken süper kahraman olmaya başlayan elaman başrolde. benim anlamadığım kısım ise netflix'in bu yapımları neden orijinal adıyla bize sunmuyor?
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Yerli dizileri pek sevmem fakat birkaç kişinin önerisiyle Atiye dizisine başladım Netflix'te. İlk 3 bölüm bitti ve gayet sürükleyici, merak uyandırıcı şekilde devam ediyor. Çok süper denemez ama gideri var. Umarım sonunu iyi bağlayabilirler. Yoksa güzelim konu boşa gider!

Atiye beni pek sarmadı. Sıradan bir Türk korku veya gerilimi gibi gidiyor hikaye.
Ayrıca oyunculuklar pek de iyi değil. M. Günsur dışındakilerde performans falan yok. Muhafız daha etkili bir diziydi. Gerçi onunda ikinci sezonunda ilk sezondaki hava yoktu ama yine genel olarak daha çok hoşuma gitmişti benim.
legendary
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135

full member
Activity: 518
Merit: 185

Severek takip ettiğim bir youtuber var, eski radyocu. Murat Soner. Çok güzel videolar hazırlıyor. Atiye hakkında da nokta atışı tespitler yapmış izlemenizi tavsiye ederim Smiley
https://www.youtube.com/watch?v=v5GeHgOxeOA

Demiş ki "Demet Evgar daha mı çok yakışırdı acaba bu role?"
Bence de cuk otururdu ama popülariteden dolayı Beren Saat daha önde tabi o da var.

ahaha güzel tespitlermiş. o kapı açma sahnesi beni benden almıştı. adamda güzel takılmış.
demet evgar bence de harika olurdu oynadığı tüm rollerin hakkını fazlasıyla veriyor.  ama avlu dizisi devam edecek galiba ondan teklif götürülmemiş olabilir.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Atiye ikinci fantastik dizimiz olarak güzel olmuş. Ben beğendim. Evet bazı çok saçma absürt sahneleri vardı ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek görmezden geldik.

Şurada da Atiye ve Göbekli Tepe ile alakalı bir konu açmıştım
https://bitcointalksearch.org/topic/atiye-rafadan-tayfa-ve-gobekli-tepe-5213161

Atiye'yi bende dün akşam bitirdim. dediğiniz gibi absürt sahneleri vardı. ve oyunculukları da pek beğenmedim senaryonun hakkını veremediklerini düşünüyorum.. ama yine de genel olarak dizi güzeldi. zaman zaman gerdi zaman zaman heyecanlandırdı. Uyandırdığı merak hissi de hoşuma gitti. 10 üzerinden 7 puan verdim Smiley

Severek takip ettiğim bir youtuber var, eski radyocu. Murat Soner. Çok güzel videolar hazırlıyor. Atiye hakkında da nokta atışı tespitler yapmış izlemenizi tavsiye ederim Smiley
https://www.youtube.com/watch?v=v5GeHgOxeOA

Demiş ki "Demet Evgar daha mı çok yakışırdı acaba bu role?"
Bence de cuk otururdu ama popülariteden dolayı Beren Saat daha önde tabi o da var.
full member
Activity: 518
Merit: 185
Atiye ikinci fantastik dizimiz olarak güzel olmuş. Ben beğendim. Evet bazı çok saçma absürt sahneleri vardı ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek görmezden geldik.

Atiye'yi bende dün akşam bitirdim. dediğiniz gibi absürt sahneleri vardı. ve oyunculukları da pek beğenmedim senaryonun hakkını veremediklerini düşünüyorum.. ama yine de genel olarak dizi güzeldi. zaman zaman gerdi zaman zaman heyecanlandırdı. Uyandırdığı merak hissi de hoşuma gitti. 10 üzerinden 7 puan verdim Smiley
legendary
Atiye yeni bitti şimdi you 2. sezona başlıyorum. Atiye oyunculuklar ve konuyu sevdim ancak sonunu tam olarak anlamadım desem yeridir. Bilen ve anlatmak isteyen olursa özelden bir mesaj atıversin.

you 2.sezon 1.sezondan 2 kat daha iyi diyebilirim Smiley Daha heyecanlı ve 1.sezondaki bazı eksiklikleri açıklıyor.
You ilk sezonu ite kaka zorla izlemiştim. Bence gerçekten kötüydü ve 2. sezonu izlemeyi de düşünmüyordum. Şimdi böyle yorum gelince bi bakayım bakalım Smiley
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Atiye yeni bitti şimdi you 2. sezona başlıyorum. Atiye oyunculuklar ve konuyu sevdim ancak sonunu tam olarak anlamadım desem yeridir. Bilen ve anlatmak isteyen olursa özelden bir mesaj atıversin.

you 2.sezon 1.sezondan 2 kat daha iyi diyebilirim Smiley Daha heyecanlı ve 1.sezondaki bazı eksiklikleri açıklıyor.
full member
Activity: 156
Merit: 170
legendary

sr. member
Activity: 728
Merit: 261
Çoktan söylenmiş ama dark sevdim ben de baya, netflixte çok az aradığım filmi vs bulabiliyorum oyüzden beklediğim kadar iyi değiller ama dizileri fena değil ve de belgeselleri, dark tavsiye ederim hala izlemeyen varsa.
Pages:
Jump to: