Pages:
Author

Topic: فارسی (Persian) - page 3. (Read 411919 times)

jr. member
Activity: 45
Merit: 18
July 29, 2023, 09:39:51 AM
دوستان کسی یک برنامه شبکه احتماعی مثل بیتکوین که غیر متمرکز باشه و بشه نودهاش رو بصورت فردی راه انداخت نمیشناسه.
فقط قابل استفاده باشه.
copper member
Activity: 1330
Merit: 899
🖤😏
July 15, 2023, 09:33:33 PM
مثلا من فقط علاقه داشتم خود فناوری بیت‌کوین رو یاد بگیرم برای همین بیش از یکسال زمان گذاشتم و تهش رو درآوردم. کمی هم علاقه به برنامه‌نویسی داشتم و با همون چندتا برنامه "عشقی" نوشتم مثل یک بات برای معامله در صرافی‌های آلتکوین و یک مدت هم باهاش کار کردم وکمی سود بعد ولش کردم به علت مشغله کاری.
مهارت برنامه نویسی  که داری در چه حدیه؟ یعنی در حدی هست که یه ابزاری مثل کی سابترکتر  رو تغییر بدی که مثلا از یک بازه انتخابی کاربر تا انتهای اون بازه کار جمع و تفریق رو انجام بده و قابلیت ذخیره یک لیست از پابلیک کیهای ورودی کاربر رو داشته باشه که همزمان با انجام جمع و تفریق تمام نتایج رو با لیست کاربر مطابقت بده و اگر یک مچ پیدا کرد اون رو نمایش بده؟
من یک راه حلی دارم که فقط با یه همچین برنامه ای که گفتم قابل پیاده سازیه. مسلماً هرچی بدست بیارم ۵۰ ۵۰ تقسیم میکنیم، و اینکه بحث حداقل دو سه میلیون دلاره، در نتیجه امیدوارم که مهارت برنامه نویسیت بخوبی مهارت ماله کشیدنت برای این نظام باشه. 🤣
legendary
Activity: 3430
Merit: 10505
July 03, 2023, 03:07:18 PM
والا توی جمله اول گفتم نظر خودمه (نظر شخصیه) دوست عزیز
البته یکم هم جستجو کردم در مورد اینترنت و فیلترینگ در چین و ظاهرا یک سری از تجهیزات فیلترینگ رو ایران از چین میگیره
پس احتمال داره در آینده فیلترینگ شبیه به مال چینی ها داشته باشیم
منم دنبال همین منبع این خبر بودم.
تو اینترنت گشتم ولی منبع قابل اطمینانی پیدا نکردم که این ادعا رو ثابت کنه. اکثرا رسانه‌های زرد کپی کارن که وقتی سر نخ رو میگیری میکشی میرسی به یک رسانه لندن نشین  Grin در ده بیست سال اخیر هم دارن همین یک دونه خبر رو تکرار میکنن. یک روز قراره اینترنت قطع بشه که بشیم کره شمالی، یک روز قراره قطع بشه بشیم چین. همیشه هم یک منبع مطمئن دارن که اسمشو نمیگن.
بخصوص وقتی که چنین خبری رو همشون گره میزنن به بزرگترین خبر اقتصادی امنیتی 150 سال اخیر ایران یعنی پیوستن به پیمان شانگهای یا وقتی گره میزنن به یکی دیگه از پیمانهای بزرگ اقتصادی مثل قرارداد 25 ساله با چین، صحت کل مقاله و قصد نویسنده زیر سوال میره

به هر حال من نمیدونم چی قراره بشه ولی چند نکته رو بد نیست بررسی کنیم.
ایران از نظر توان سایبری اینقدر پیشرفته هست که نیاز به خرید از چین نداشته باشه! از زد و خوردهای سایبری چند دهه پیش بین ایران و ابرقدرتها میشه این رو فهمید. از حمله متقابل به زیرساختهای آمریکا بگیر تا مثلا شخم زدن زیرساختهای سایبری آلبانی در جواب حمله به (اگه اشتباه نکنم) سیستم کارت هوشمند سوخت که کل کشور آلبانی رو چند روز فلج کرد.

نکته مهم دیگه اینکه رویکردها به مسئله اینترنت در دو کشور ایران و چین از زمین تا آسمون متفاوته برای همین سیستم‌ها اصلا قابل انتقال نیستن. تو چین مدل استبدادی از بیخ قطع کننده است که هیچ کاری نتونی بکنی. تو ایران مدل دموکراسی غربیه یعنی تا وقتی کامل بتونن تحت نظر بگیرن میتونی دسترسی داشته باشی. این یعنی وقتی مثلا در آمریکا به تیک‌تاک دسترسی کامل ندارن محدود میشه ولی چون فیسبوک و اینستاگرام و غیره تحت کنترل صددرصدی با اشراف کامل حتی روی خصوصی‌ها در دست دولت (بهتره بگم نیروهای مسلح آمریکا) است اجازه استفاده دادن. ما هم همیشه به همون سمت رفتیم یعنی دولت دنبال سطحی از کنترله یعنی چیزی بین اشراف صددرصدی آمریکا و مثلا ترکیه در زلزله امسال یا فرانسه در اغتشاشات پنج روز اخیر که هر دو به توییتر و اینستاگرام و غیره دستور دادن محدود کنن و تمام محتواهایی که دولت دوست نداره رو حذف کنن و اونها هم اطاعت کردن.

بحث وی‌پی‌ان هم همینطوره. من دولتی و طبقاتی که میگید نمیدونم چیه ولی اینی که الان درحال فروشه یجورایی دولتیه و کپی برداری شده از مدل غربیه. یعنی چیزی که تو غرب به عنوان "هانی پات" ازش یاد میکنن یعنی هر سرویسی که از هر شرکتی در کشورهای موسوم به پنج چشم بخری و کاملا تحت رصد خواهی بود! مدل ایرانیش میشه همین سرویسهایی که در حال فروش وی‌پی ان با وجود اینکه جرم انگاری شده با درگاه بانکی و رسمی هستند اونم با قیمت مفت مثلا سرویس یک میلیون تومنی رو میده پنجاه هزار.
jr. member
July 03, 2023, 11:51:38 AM
این اطلاعات بر اساس برداشت شخصیتون هست یا منبعی هم داره؟

والا توی جمله اول گفتم نظر خودمه (نظر شخصیه) دوست عزیز
البته یکم هم جستجو کردم در مورد اینترنت و فیلترینگ در چین و ظاهرا یک سری از تجهیزات فیلترینگ رو ایران از چین میگیره
پس احتمال داره در آینده فیلترینگ شبیه به مال چینی ها داشته باشیم

اگر فیلترینگ به دلیل اشتباه باشه که باید رفعش راحت باشه. البته الان نمیدونم کجا باید اعتراض کنیم ولی چند سال پیش که اون صفحه پیوندهای کذایی رو نشون میداد یک لینک برای اعتراض داشت. همین فروم توی اون دوران فیلتر شد و من همون فرم رو پر کردم و یک روز نکشید که رفع شد.
در ضمن فراموش نکنیم که الان استخراج بیت‌کوین در ایران به صورت قانونی و با لایسنس در حال انجامه. برای ادامه اون نیاز هست که بتونن به شبکه بیت کوین متصل بشن، چه ماینرهای تنها با مزرعه‌هاشون چه برای اتصال به "استخرهای" خارجی. دلیل اصلی من هم که گفتم احتمالش خیلی کمه همین بود.

برای اون هم راه حل تعبیه کردن. فکر میکنم بهش میگن اینترنت طبقاتی یا وی‌پـی‌ان دولتی
شما رو نمیدونم ولی خود من مجوزی ندارم که باهاش بتونم وی‌پـی‌ان دولتی بگیرم
legendary
July 03, 2023, 09:48:27 AM
بزارید من نظرم رو بگم. ببینید تا چند وقت پیش فیلترینگ بر حسب بلک لیست بود. یعنی یک لیست سیاه وجود داشت و هر سایتی که جز این سایتها نبود فیلتر نبود.
فرضا چهار میلیارد تا آی‌پی موجود هست و ۵۰۰ هزار تاش بعنوان آیپی (سایت) غیر مجاز شناسایی شده. یعنی هنوز ۳میلیون و ۵۰۰هزار تا آیپی  بدون مشکل هستن
ولی توی این مدت اخیر فیلترینگ بر اساس وایت لیست شد یعنی فرضا ۵۰۰هزار تا آیپی بعنوان وایت لیست شناسایی شده و فقط ارتباط به همونا مقدوره.

این اطلاعات بر اساس برداشت شخصیتون هست یا منبعی هم داره؟

ولی به اشتباه مسدود میشه حالا به خاطر نقص در سیستم فیلترینگ یا هر چیزی.
اگر فیلترینگ به دلیل اشتباه باشه که باید رفعش راحت باشه. البته الان نمیدونم کجا باید اعتراض کنیم ولی چند سال پیش که اون صفحه پیوندهای کذایی رو نشون میداد یک لینک برای اعتراض داشت. همین فروم توی اون دوران فیلتر شد و من همون فرم رو پر کردم و یک روز نکشید که رفع شد.
در ضمن فراموش نکنیم که الان استخراج بیت‌کوین در ایران به صورت قانونی و با لایسنس در حال انجامه. برای ادامه اون نیاز هست که بتونن به شبکه بیت کوین متصل بشن، چه ماینرهای تنها با مزرعه‌هاشون چه برای اتصال به "استخرهای" خارجی. دلیل اصلی من هم که گفتم احتمالش خیلی کمه همین بود.
jr. member
July 03, 2023, 06:27:00 AM
دوستان کسی امتحان کرده توی این اختلالات اینترنت اخیر آیا پرتوکلهای بیت کوین هم فیلتر شدن یا خیر؟
جایی خودنده بودم فیلترینگ بخشیش به روش پَکِت اینسپِکشِن  هست و هر پروتوکلی رو که نتونه تشخیص بده فیلتر میکنه...
ارتباط بین نودهای بیت‌کوین رمزنگاری نشده و در پورت مشخصی انجام میشه. این یعنی به راحتی قابل تشخیصه و چیزی برای پنهان کردن یا سختی تشخیص وجود نداره. پکت اینسپکشن هم خیلی نیاز نداره.
در پاسخ به سوال، خیر من که به مشکلی برنخوردم. هم ارتباط با سایر نودها بدون اختلاله هم در پروتکل الکتروم که رمزنگاری شده هم هست مشگلی ندیدم.
پروتوکل بیت کوین هم احتمالا جز پروتوکلهای وایت‌لیست نیست پس احتمالا فیلتر بشه
احتمال فیلتر کردنش خیلی کمه چون دلیلی نداره. فقط تمرکز روی رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرامه که آموزش عملیات تروریستی میدن.
بزارید من نظرم رو بگم. ببینید تا چند وقت پیش فیلترینگ بر حسب بلک لیست بود. یعنی یک لیست سیاه وجود داشت و هر سایتی که جز این سایتها نبود فیلتر نبود.
فرضا چهار میلیارد تا آی‌پی موجود هست و ۵۰۰ هزار تاش بعنوان آیپی (سایت) غیر مجاز شناسایی شده. یعنی هنوز ۳میلیون و ۵۰۰هزار تا آیپی  بدون مشکل هستن
ولی توی این مدت اخیر فیلترینگ بر اساس وایت لیست شد یعنی فرضا ۵۰۰هزار تا آیپی بعنوان وایت لیست شناسایی شده و فقط ارتباط به همونا مقدوره.
منظورم سایتهایی مثل یوتیوب یا توییتر یا اینستاگرام نیست. منظورم سایتها و سرویسهایی هست که برای دولت مهم نیست که فیلتر بشن مثلا همین سایت بیتکوین تاک چون محتوای مضری نداره. ولی به اشتباه مسدود میشه حالا به خاطر نقص در سیستم فیلترینگ یا هر چیزی. دودی که به خاطر سو مدیریت یا عدم اطلاعات فنی یا عدم محلی سازی تکنولوژی فیلترینگ توی چشم کاربر نهایی میره که داره کار خودش رو میکنه و به هیچکس هم کاری نداره.
چند ماه پیش برای چند روز دقیقا این اتفاق افتاد
legendary
July 03, 2023, 12:50:29 AM
دوستان کسی امتحان کرده توی این اختلالات اینترنت اخیر آیا پرتوکلهای بیت کوین هم فیلتر شدن یا خیر؟
جایی خودنده بودم فیلترینگ بخشیش به روش پَکِت اینسپِکشِن  هست و هر پروتوکلی رو که نتونه تشخیص بده فیلتر میکنه...
ارتباط بین نودهای بیت‌کوین رمزنگاری نشده و در پورت مشخصی انجام میشه. این یعنی به راحتی قابل تشخیصه و چیزی برای پنهان کردن یا سختی تشخیص وجود نداره. پکت اینسپکشن هم خیلی نیاز نداره.
در پاسخ به سوال، خیر من که به مشکلی برنخوردم. هم ارتباط با سایر نودها بدون اختلاله هم در پروتکل الکتروم که رمزنگاری شده هم هست مشگلی ندیدم.
احتمال فیلتر کردنش خیلی کمه چون دلیلی نداره. فقط تمرکز روی رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرامه که آموزش عملیات تروریستی میدن.
jr. member
June 17, 2023, 02:55:02 PM
legendary
May 24, 2023, 12:36:01 AM
خب، لگاریتم گسسته نمیدونم دقیقا چیه اما همون چیزیه که برنامه کانگرو ازش بهره میگیره، اما منحنی بیضوی رو میشه با یافته های فیثاغورث حل کرد. جنگ اقلیدس با فیثاغورث. 🤣 اگر براتون مهمه که بدونید، تمام پرایوت کیهای بیت کوین فقط عددهای ساده هستند، و چطور میشه از یک عدد بزرگتر به یک عدد کوچکتر رسید؟ مسلماً با یک جمع و تفریق ساده دوره دبستان، هرکی غیر از این بگه یا متوجه نیست یا دروغ میگه.
که خب البته برمیگردیم به لگاریتم گسسته، دیر یا زودراه حل اون هم پیدا میشه، مشکل یک بانک شخصی که تمام اطلاعاتش در معرض دید عموم قرار داره همینه. ضمناً، تا زمانی که شما از آدرس بیت کوین خودتون استفاده نکنید، حد اقل چند میلیارد سالی بیت کوین شما در امنیت بسر خواهد برد، اما خرج کردن و استفاده مجدد از اون آدرس بیت کوینهای شما رو در معرض خطر دزدی قرار میده.
کانگرو یکی از راه حلهای لگاریتم گسسته است ولی در یک بازه بسیار کوچک که در مقایسه با بازه "پرایوت کی" مثل قطره‌ای در دریاست. با داشتن "پابلیک کی" که پس از خرج کردن بیت‌کوین مشخص میشه (یا اگه از نوع جدید تپرووت استفاده کنید از اول معلومه) به هیچ وجه خطری متوجه بیت‌کوینهاتون نمیشه چون اساسا پابلیک کی برای پابلیک (عمومی) بودن هست.
copper member
🖤😏
May 23, 2023, 10:33:23 PM
خب، لگاریتم گسسته نمیدونم دقیقا چیه اما همون چیزیه که برنامه کانگرو ازش بهره میگیره، اما منحنی بیضوی رو میشه با یافته های فیثاغورث حل کرد. جنگ اقلیدس با فیثاغورث. 🤣 اگر براتون مهمه که بدونید، تمام پرایوت کیهای بیت کوین فقط عددهای ساده هستند، و چطور میشه از یک عدد بزرگتر به یک عدد کوچکتر رسید؟ مسلماً با یک جمع و تفریق ساده دوره دبستان، هرکی غیر از این بگه یا متوجه نیست یا دروغ میگه.
که خب البته برمیگردیم به لگاریتم گسسته، دیر یا زودراه حل اون هم پیدا میشه، مشکل یک بانک شخصی که تمام اطلاعاتش در معرض دید عموم قرار داره همینه. ضمناً، تا زمانی که شما از آدرس بیت کوین خودتون استفاده نکنید، حد اقل چند میلیارد سالی بیت کوین شما در امنیت بسر خواهد برد، اما خرج کردن و استفاده مجدد از اون آدرس بیت کوینهای شما رو در معرض خطر دزدی قرار میده.
legendary
May 23, 2023, 04:12:50 AM
رمزارزهای غیر متمرکز آینده ندارن هیچکدوم، امنیت اونها به یه جمع و تفریق ساده ریاضی  بستگی داره و خب هر مسئله ریاضی چند تا راه حل داره‌ . البته برای کسب سود کوتاه مدت خوبه، ولی برای سرمایه گذاری بلند مدت چه در زمینه معامله و چه برنامه نویسی متاسفانه چشم انداز روشنی نمیبینم ، ضمناً این نظر شخصی منه.
رمزنگاری منحنی بیضوی و مسئلهٔ لگاریتم گسسته جزو دشوارترین مسائل ریاضی حساب میشه که ریاضی‌دانان دهه‌هاست راه حلی براش متصور نیستند. این خیلی با "جمع و تفریق ساده" تفاوت داره!
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unsolved_problems_in_computer_science
g2g
newbie
Activity: 6
Merit: 0
May 22, 2023, 02:55:42 PM
رمزارزهای غیر متمرکز آینده ندارن هیچکدوم، امنیت اونها به یه جمع و تفریق ساده ریاضی  بستگی داره و خب هر مسئله ریاضی چند تا راه حل داره‌ . البته برای کسب سود کوتاه مدت خوبه، ولی برای سرمایه گذاری بلند مدت چه در زمینه معامله و چه برنامه نویسی متاسفانه چشم انداز روشنی نمیبینم ، ضمناً این نظر شخصی منه.

بیشتر توضیح میدین از چه نظر آینده نداره ؟
روشی جایگزین برای خرید و فروش یا تبادل غیرمتمرکز دارین یا کلا منظورتون اینه که باید متمرکز باشه ؟
copper member
🖤😏
May 22, 2023, 02:49:17 PM
g2g
newbie
May 22, 2023, 01:57:03 PM
ولی جدا از این بحث شما با این تجربه ای که دارین یکم راهنمایی کنین کلا چکار کنیم چی یاد بگیریم ؟ Cool
بستگی داره هدف چی باشه. پول درآوردن؟ پول سریع و راحت؟
صد درصد پول جزی از هدفم هست ولی خوب نیاز نیست سریع باشه
راستش گیمو واسه این انتخاب کرده بودم چون خیلی راحت تر میشه کاربر تعداد بالا پیدا کرد
من یه ایده ای که داشتم البته کپی هست تا حدی و خیلی بزرگه ولی در مقیاس کوچک تر بتونم پیاده کنم خودش هدفه اصلیه ..
 که یه سیستم مثل کردیت که توی کشورهای خارجی هست پیاده کنم
سیستمی که حالا چه توی گیم باشه چه توی یه برنامه خاصی باشه
کاربر با توجه به یه سری رفتار ها و امتیازاتی که داره از یه سری امکانات استفاده کنه
با توجه به اطلاعاتی که از بلاکچین داشتم فکرکردم لازمه از این تکنولوژی استفاده بشه ..
البته شاید کامل نتونستم بگم ولی منظورم اینه که هدف کلی میتونه یه محیط اجتماعی با قوانین خاصی باشه
حالا میخواد گیم باشه یا نه برنامه سوشیال مدیا یا هر چیزی ..

بیشتر نیاز به راهنمایی دارم از دوستانی که تجربه دارن توضیح بدن از کجا شروع کنیم ؟ چی یاد بگیریم ..
چقدر میخوای زمان بزاری؟ توی چه حوزه ای میخوای فعالیت کنی؟ اگه دوست نداری جزییات رو نگو فقط کلیات رو بگو
با همین توضیحات به نظرم شما اول با مفاهیم اولیه ی بلاکچین آشنا بشید بهتره. یعنی رمز نگاری غیرمتقارن و کلید عمومی/خصوصی، مفهوم هش یا تابع درهم‌ساز. و نحوه ارتباط بلاک‌ها
و بعد هم دیگه بستگی به حوزه ای داره که شما میخوای توش کار کنی. این دوتا که گفتم به نظرم اصلی‌ها هستن/

مفاهیم اولیه بلاکچینو بلدم در حدی که کدها در این لول را میخونم متوجه میشم ولی در کل خودم زود خسته میشم و بیخیال میشم
برای همین فکر کردم تو این فروم شاید همچین محیطی پیدا بشه که هم کمک بشه بیشتر یاد بگیرم و هم تیم باشه روی پروژه کار کنیم
jr. member
May 22, 2023, 01:39:59 PM
بیشتر نیاز به راهنمایی دارم از دوستانی که تجربه دارن توضیح بدن از کجا شروع کنیم ؟ چی یاد بگیریم ..
چقدر میخوای زمان بزاری؟ توی چه حوزه ای میخوای فعالیت کنی؟ اگه دوست نداری جزییات رو نگو فقط کلیات رو بگو
با همین توضیحات به نظرم شما اول با مفاهیم اولیه ی بلاکچین آشنا بشید بهتره. یعنی رمز نگاری غیرمتقارن و کلید عمومی/خصوصی، مفهوم هش یا تابع درهم‌ساز. و نحوه ارتباط بلاک‌ها
و بعد هم دیگه بستگی به حوزه ای داره که شما میخوای توش کار کنی. این دوتا که گفتم به نظرم اصلی‌ها هستن/
legendary
May 22, 2023, 01:36:54 PM
ولی جدا از این بحث شما با این تجربه ای که دارین یکم راهنمایی کنین کلا چکار کنیم چی یاد بگیریم ؟ Cool
بستگی داره هدف چی باشه. پول درآوردن؟ پول سریع و راحت؟
نوآوری؟ مثلا اختراع یک پول جدید مثل بیت‌کوین یا فقط کپی کاری و توکن سازی؟
فقط علاقه به فناوری؟
راه اندازی یک بیزینس مثلا احداث صرافی آنلاین؟
ساختن یک برنامه مفید مثل کیف پول برای استفاده دیگران؟

مثلا من فقط علاقه داشتم خود فناوری بیت‌کوین رو یاد بگیرم برای همین بیش از یکسال زمان گذاشتم و تهش رو درآوردم. کمی هم علاقه به برنامه‌نویسی داشتم و با همون چندتا برنامه "عشقی" نوشتم مثل یک بات برای معامله در صرافی‌های آلتکوین و یک مدت هم باهاش کار کردم وکمی سود بعد ولش کردم به علت مشغله کاری.
g2g
newbie
May 22, 2023, 12:45:08 PM
*cryptikitties  Grin
** fundraising
Grinبله از این دیدی که میگین کاملا درسته که در یک دسته بندی نیست  ... ولی خوب کلاهبردای که ثابت نشه کلاهبرداری نیست و دوست های احمق هم بالاخره دلشون پاکه فقط میخوان یه جای اشتباه پول خرج کنن

دوست عزیز اگه یکم بیشتر توضیح بدی بد نیست. دوستان میتونن بهتر راهنمایی کنن.

الان که فکر میکنم ایده های خوبی نیست ..یعنی ایده نیست فقط کپی از چند چیزه  Grin Grin
legendary
May 22, 2023, 02:56:56 AM
ایده هم تو زمینه گیمینگ چندتا ایده دارم ولی خوب بنظرم یه چیزی که زیاده ایده هست چیزی که نیست امکان پیاده سازیش
بلاکچین و گیمینگ اصلا در یک دسته‌بندی قرار نمیگیرن. بلاکچین یک دیتابیسه و تو همون دسته‌بندی هم با بهره‌وری پایینه.
تنها دلیلی که برای پولی مثل بیت‌کوین جواب میده اینه که خاصیت غیرمتمرکز بودنش اون بهره‌وری پایین رو میپوشونه.

چیزهایی که تو اینترنت به عنوان گیمیگ در بلاکچین میبینی (مثل رمزپیشی*) یا کلاه بردارین برای خالی کردن جیب احمق‌ها یا درحال پول جمع کردن** هستن برای یک کار دیگه که اون هم یک جورهایی کلاه‌برداری به یک روش دیگه هست.

اگه در زمینه‌ای به غیر از ساخت توکن سوال داشتی من شاید بتونم کمک کنم. بخصوص بحث تخصصی درباره بیت‌کوین و زبان برنامه‌نویسی سی شارپ.

*cryptikitties  Grin
** fundraising
jr. member
May 15, 2023, 02:16:53 PM
دوست عزیز اگه یکم بیشتر توضیح بدی بد نیست. دوستان میتونن بهتر راهنمایی کنن.
 برنامه نویسی بلاکچین رو کمی دقیقتر توضیح بده. در زبان عامیانه برنامه نویسی خود برنامه بیت‌کوین‌کور میتونه برنامه نویسی بلاکچین محسوب بشه.
یا حتی سالیدیتی اتریوم هم میتونه برنامه نویسی بلاکچین محسوب بشه.
یا حتی ساخت یک کوین جدید هم میتونه برنامه نویسی بلاکچین محسوب بشه.
یا حتی ساخت یچیز شبیه کووِنانت اس‌کیو‌ال هم برنامه نویسی بلاکچین هست
همون قضیه که گفته شد، ایده ممکنه ساده باشه ولی پیاده سازی کمی پیچیده تره. هر کدوم از اینا یچیز جدا هست.

عبارتهای انگلیسی رو فارسی نوشتم چون چینش رو به هم میریزه همه چیز قر و قاطی میشه

ادیت: کسی میدونه چرا اینجا هنوز ویبالتین ۱۵ سال پیش استفاده میشه؟

g2g
newbie
May 05, 2023, 02:23:29 PM
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه  
کسی اینجا درزمینه برنامه نویسی بلاکچین فعالیت میکنه ؟ راهنمایی کنه یکم آپ شیم
ایده های جالبی میشه پیاده کرد تا چین نگرفته ایرانُ ...
اینجا بیشتر به کویر لوت شباهت داره، اگر بتونی شاید یه نفر علاقه نشون بده . البته اگر این ایده های جالب رو مقداری بیشتر توضیح بدین ممکنه افراد بیشتری تمایل پیدا کنن از لاکشون بیان بیرون .
والا میخواستم اول راهنمایی بگیرم برای یادگیریش اگه کسی از تجربش بگه بنظرم بهتر میتونیم استفاده کنیم
من درحد مقدماتی بلاکچین بلدم و الان دارم برنامه نویسی گو لنگ یاد می گیرم میخواستم بلاکچین هم همزمان باش یاد بگیرم
ایده هم تو زمینه گیمینگ چندتا ایده دارم ولی خوب بنظرم یه چیزی که زیاده ایده هست چیزی که نیست امکان پیاده سازیش  Grin
توی فروم انگلیسی افراد حرفه ای ای هستن. توی فروم انگلیسی هم میتونی فعالیت کنی و در این مورد تاپیک بزنی.
به نظرم جواب میگیری
در مورد ایده و پیاده سازی هم چیز جالبی گفتی. ایده زیاده ولی امکان پیاده سازیش نیست
خوب این رو در نظر بگیر که پیاده سازی ممکنه چیز ساده ای نباشه. مثلا ایده ساخت یک وبسایت ممکنه ساده باشه ولی در عمل با وب سرور اپاچی و پی‌اچ‌پی و هزار تا چیز دیگه ممکنه روبرو بشی. باقی ایده ها هم شبیه به همین.
اگر ایده داری تازه اول راهی
فروم فارسی جالب بود برای همین گفتم اول اینجا بنویسم شاید کسی با تجربه پیدا بشه راهنمایی کنه ولی در کل ایده که خودش به تنهایی مهم نیست این که افرادی باشن که دنیا را با دیدگاه بلاکچین نگاه کنند و بعد ایده بگن و این که تیم برای این کار پیدا بشه کمک میکنه برای پیاده سازی  هر ایده ای از ساده تا پیچیدش
Pages:
Jump to: