Pages:
Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 23. (Read 466906 times)

member
Activity: 194
Merit: 12
Trust me. I'm a holder.
July 27, 2017, 03:16:57 AM
bitcoincash destekleyen borsalar arttı hatta kraken den bile söz ediliyor. İki sorum olacak şu an poloniexden btc walleta göndermemde bir risk olurmu çoğu yer dondurma işlemlerine başladı ikincisi ledger walletım yok hangi wallet ile bitcoincash kazanabilirim.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
July 26, 2017, 08:27:58 PM
uzun süredir poloya giriş yapmıyorum mevsimler geçti hala yeni coin eklenmemiş ne iş bunlar?
sr. member
Activity: 415
Merit: 250
July 26, 2017, 07:43:59 PM
emc2 ye noldu ya Cheesy %50 artmıs
Bende farkettim onu.VeriCoin de arttı birden. Cheesy
emc2yi ara ara pumpluyorlar. 3 ay önce yine pumplandı,öncesinde de. ama bu coini alamıyorum. heran poloniexten çıkarılacakmış gibi geliyor Smiley
full member
Activity: 420
Merit: 108
July 26, 2017, 06:28:29 PM
Bende farkettim onu.VeriCoin de arttı birden. Cheesy
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
July 26, 2017, 06:24:12 PM
full member
Activity: 154
Merit: 100
July 26, 2017, 05:44:30 PM
panik akımı gelebilirmi son bir kez en azından millet cüzdanlara çekince bazı kesim garanti $ geçeyim diyince düşüş baslar sonrası gelebilir düşüncesindeyim. Ama herkez 1 agustostan sonra patlayacagı düşüncesinde Cheesy
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
July 26, 2017, 05:35:09 PM
Bir önceki postta btc'nin 2500 ü de kıracağını; hatta 2300 - 2200 bandına doğru yol alacağını öngörmüştüm.
bugün 2400 den döndü ancak ilerleyen saatlerde ne olur bilemeyeceğim.
Şimdiki tahminim ise 1 agustos öncesi, yani 31 temmuz günü yaşanabilecekler üzerine.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Bildiğiniz gibi 1 agustos gecesi borsalarda trade harici btc işlemi (withdraw) yapılamayacak.
Bu, ne demek: Var olan Btc lerin belki de yarıdan fazlası borsalardan çekilecek demek. Çünkü yatırımcılar, yatırımının gidişatına borsanın değil; kendileri karar vermek isteyecek.
Başlangıcı, yüksek ihtimalle 31 temmuz ya da 30 temmuzda başlayacak bu hareket sonrası, borsalarda trade edilecek btc oranı iyice azalacak.
Dolayısı ile, btc 2900 sınırını da aşacak demek.
Fiyatı yüksek bulanlar da altcoinlere yönelip, onların da pump lanmasına önayak olacaklar.
Başka bir ihtimal de, Btc lerin bozulup USDT ye geçilmesi ihtimali.
Burada da şöyle bir sorun var.
Yüksek ihtimalle 1 agustos, hasarsız atlatılacağı için Btc ye talep artacak. Dolayısı ile, düşük fiyattan (2300-2500 arası) elden çıkarılan btc lerin geri alınabilmesi için % 10 ila % 25 arası (belki çok- belki az) fark ödenmek zorunda kalınacak.
O yüzden USDT'ye geçme oranının çok yüksek olacağını düşünmüyorum.

Kişisel tahminim, 1 agustos sonrası bu fiyatları mumla arayacak olduğumuz yönünde.
İyi forumlar.

aynı sekılde dusunuyorum bende. 1 agoustos 1 agustos dıye dıye ıyı kerız sılkeledıler. ındırıp kaldırıyorlar paso ve cok barız alttan topluyorlar. buyuk bır terslık cıkmazsa yada acayıp bır ters kose yapmazlarsa agustos ayında patlama olabılır.
full member
Activity: 266
Merit: 190
July 26, 2017, 04:31:29 PM
Herkes btclerini cekti borsalardan oyuzden ne asagi ne yukari hareket olyuor yoksa bu bikac gunde olanlara piyasa bukadar az tepki vermezdi 1 agustos sonrasi buyuk dump gelebilir asil ben ondan korkuyorum.
member
Activity: 112
Merit: 10
July 26, 2017, 04:18:54 PM
Bir önceki postta btc'nin 2500 ü de kıracağını; hatta 2300 - 2200 bandına doğru yol alacağını öngörmüştüm.
bugün 2400 den döndü ancak ilerleyen saatlerde ne olur bilemeyeceğim.
Şimdiki tahminim ise 1 agustos öncesi, yani 31 temmuz günü yaşanabilecekler üzerine.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Bildiğiniz gibi 1 agustos gecesi borsalarda trade harici btc işlemi (withdraw) yapılamayacak.
Bu, ne demek: Var olan Btc lerin belki de yarıdan fazlası borsalardan çekilecek demek. Çünkü yatırımcılar, yatırımının gidişatına borsanın değil; kendileri karar vermek isteyecek.
Başlangıcı, yüksek ihtimalle 31 temmuz ya da 30 temmuzda başlayacak bu hareket sonrası, borsalarda trade edilecek btc oranı iyice azalacak.
Dolayısı ile, btc 2900 sınırını da aşacak demek.
Fiyatı yüksek bulanlar da altcoinlere yönelip, onların da pump lanmasına önayak olacaklar.
Başka bir ihtimal de, Btc lerin bozulup USDT ye geçilmesi ihtimali.
Burada da şöyle bir sorun var.
Yüksek ihtimalle 1 agustos, hasarsız atlatılacağı için Btc ye talep artacak. Dolayısı ile, düşük fiyattan (2300-2500 arası) elden çıkarılan btc lerin geri alınabilmesi için % 10 ila % 25 arası (belki çok- belki az) fark ödenmek zorunda kalınacak.
O yüzden USDT'ye geçme oranının çok yüksek olacağını düşünmüyorum.

Kişisel tahminim, 1 agustos sonrası bu fiyatları mumla arayacak olduğumuz yönünde.
İyi forumlar.

öngörünüze katılıyorum. piyasa arzı çok azalacağı için fiyatlar bence de yukarı yönlü seyredecek. mevcut ortam oldukça gergin ve spekulasyona çok müsait. bu halde bile -ki hepi topu 5 gün kaldı- 2400 civarlarında seyretmesi beni fazlasıyla umutlandırıyor.
member
Trust me. I'm a holder.
July 26, 2017, 03:07:56 AM
Üstüne üstlük birde polo fork sonrası hiç bir tarafı desteklemeyeceğiz açıklaması çıktı. Bu polo kazandığı para batıyor galiba resmen kendi kuyusunu kazıyor.

o haber sahte. Kaldı ki ufukta fork görünmüyor. segwit kilitlendi.

https://www.bitcoincash.org/  dostum peki bu bitcoincash muhabbeti ne ledger bile desteklediğini açıkladı. 1 ağastosta ayrılacağını belirtmiş.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
July 26, 2017, 02:54:03 AM
yine düşüş başladı, bitcoin tekrar 1900 dolar cıvarlarına indirirler mi bilinmez. düşse de elindekileri tutmak en mantıklısı... Zararına satmak saçmalık. eylüle kadar normalleşme yaşanmayacak sanırım...

Eylül den sonra da hardfork konuşulmaya başlanacak Smiley Bu piyasadaysan buna hazırlıklı olmak lazım. Rahat yüzüyok şayet doğru zamanda konumlanabilirsen aslında herzaman kazanc var ama maalesef ben dahil çogu kişi bunu yapamıyor.

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
July 26, 2017, 02:28:56 AM
Sanırım 31 temmuz'un sonuna kadar bu piyasada her an herşey olabilir. O yüzden biraz daha beklemek lazım, tabi alım fırsatı değerlendirilebilir ama balinalar düşürebilecekleri kadar düşüreceklerdir.
full member
Activity: 490
Merit: 100
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
July 25, 2017, 10:22:27 PM
Ben de bugün wavesin düşüşünden biraz daha aldım koydum kenara. Önceki dumptada 1.95ten toplamıştım. 1 ağustosu bekliyorum ümitliyim.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
July 25, 2017, 08:55:13 PM
bu düşüşten faydalanarak biraz zcash aldım. köşeye attım
hero member
Activity: 742
Merit: 501
July 25, 2017, 01:28:15 PM
yine düşüş başladı, bitcoin tekrar 1900 dolar cıvarlarına indirirler mi bilinmez. düşse de elindekileri tutmak en mantıklısı... Zararına satmak saçmalık. eylüle kadar normalleşme yaşanmayacak sanırım...
full member
Activity: 196
Merit: 117
July 25, 2017, 01:20:30 PM
Newbie arkadaşlarımızın yanlış bildiği bir bilgiyi düzeltelim.

bip 91 kilitlendi, doğru. Ancak bip 91'in amacı, asıl bip 141 yani segwit'in 2000 küsürlük aktife olma aşamasını garantiye almaktı. Çünkü bip 91 kilitlenip aktife olunca, bip 141 yani segwit sinyali vermeyen madenci bloklarını bip 91 aktife olan cüzdanlar kabul etmemeye başladı. Bir başka deyişle artık her madenci bip 141 sinyali veren cüzdan çalıştırmak zorunda, yoksa blokları kabul görmeyecek. Maalesef 2 hafta yani bir zorluk periyotu süren şu anki periyot kaçtı. 370 blok sonra bir sonraki periyot başlayacak ve eğer %95 veya üzerinde blok sayısı bip 141 sinyali veren cüzdanlar tarafından bulunursa segwit kilitlenecek, zannediyorum bir zorluk periyodundan sonra da aktife olacak. Önümüzdeki zorluk periyodu 8 Ağustos'ta bitecek, şu an tüm havuzlar segwit sinyali verdiği için tahminen 7 Ağustos'tan segwit kesinleşecek.

Açıklama dediğin böyle olur. Teşekkürler.
full member
Activity: 742
Merit: 112
July 25, 2017, 01:18:32 PM
ethereum için fibo, trend eğilim çizgileri içeren küçük bir değerlendirme

http://prntscr.com/g05nob

düşüş olacağını düşünüyorsam
coin satıp, ltc alıp, koinime aktarıp, TL çevrilmesini yapıyorum.
yükseleceğini düşünüyorsam TL'den ltc ye çeviriyorum, coin borsasına atıp asıl coini alıyorum.

iyi yükselmiş bir coinde bazen dolara geçip beklemek, aşağıdaki fiyatlardan daha fazla coin almanızı sağlar sonraki yükselişi de yakalarsanız bu da ekstra kar demek. dalgadaki içsel ve kanal düşüş fiyat aralıklarını da hesaplayıp (Elliot dalga prensipleri, fibonaaci, kanal çizgi çalışmaları), alış miktarlarını parçalara bölerek riskleri azaltıyorum.

yatırım tavsiyesi değildir.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
July 25, 2017, 10:48:43 AM
Newbie arkadaşlarımızın yanlış bildiği bir bilgiyi düzeltelim.

bip 91 kilitlendi, doğru. Ancak bip 91'in amacı, asıl bip 141 yani segwit'in 2000 küsürlük aktife olma aşamasını garantiye almaktı. Çünkü bip 91 kilitlenip aktife olunca, bip 141 yani segwit sinyali vermeyen madenci bloklarını bip 91 aktife olan cüzdanlar kabul etmemeye başladı. Bir başka deyişle artık her madenci bip 141 sinyali veren cüzdan çalıştırmak zorunda, yoksa blokları kabul görmeyecek. Maalesef 2 hafta yani bir zorluk periyotu süren şu anki periyot kaçtı. 370 blok sonra bir sonraki periyot başlayacak ve eğer %95 veya üzerinde blok sayısı bip 141 sinyali veren cüzdanlar tarafından bulunursa segwit kilitlenecek, zannediyorum bir zorluk periyodundan sonra da aktife olacak. Önümüzdeki zorluk periyodu 8 Ağustos'ta bitecek, şu an tüm havuzlar segwit sinyali verdiği için tahminen 7 Ağustos'tan segwit kesinleşecek.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
July 25, 2017, 10:38:56 AM
Üstüne üstlük birde polo fork sonrası hiç bir tarafı desteklemeyeceğiz açıklaması çıktı. Bu polo kazandığı para batıyor galiba resmen kendi kuyusunu kazıyor.

o haber sahte. Kaldı ki ufukta fork görünmüyor. segwit kilitlendi.
member
Trust me. I'm a holder.
July 25, 2017, 09:45:37 AM
Pages:
Jump to: