Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 19. (Read 5098 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
February 20, 2023, 12:21:14 PM
Bugün Manchester United'ın oyununu gerçekten beğendiğimi söylemeliyim. Rashford harika bir iş çıkararak 2 gole imzasını attı ve ligdeki gol sayısını da 14'e çıkarmış oldu. Erik ten Hag yönetiminden oldukça memnun gibi görünüyor. Bundan öncesinde bu kadar fazla üretken bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama potansiyelli olduğu da bir gerçekti.

Rashford gibi değerli bir oyuncuya sahipler ancak sözleşmesinin bitimine 1 sene kalmış durumda. Zaman zaman ismi diğer büyük takımlarla anılmaya devam ediyor. Manchester United'ın onunla bir an önce sözleşme uzatması kendi yararına olur.

Manchester City Arsenal’e yetişecek mi acaba diye düşünürken Manchester United bir anda puan farkını 3’e indirdi. Açıkçası ben beklemiyordum bu kadar iyi takipte kalacaklarını. Rashford’un senesi gibi bir şey oluyor United’da. Önceki sezonlarda da hızı ve kalitesi iyiydi ama ön plana çıkamıyordu şimdi kendini bulmuş. Bunda diğer oyuncuların Rashford’a göre yavaş olmasının da payı var. Yani takımda alternatifi yok kendi mevkiinde. Sözleşme konusunda sorun yaşamazlar çünkü yıllardır o kulüpte belli ki memnun. Yedekken bile laf etmiyordu. Yenilemesi hem kendisi hem de Manchester United için iyi olur bence. Gidip de uyum sorunu vs. gibi riskleri almaz.

Hocam valla Rashford'ı takımda tutmaları şart. Şu an zaten takımda forvet yok gibi bir şey aslında. Weghorst'u sezon sonuna kadar kiraladılar ama doğru düzgün verim alamıyorlar. Ciddi fırsatları harcadığını görüyorum lig maçlarında. Bu yüzden Weghorst oldukça sert ve alaylı bir dille eleştirilmeye başlandı bile. Zaten Manchester United'ın amacının asıl forvet transferini yazın yapmak olduğunu düşünüyorum.

Büyük ihtimal Weghorst ile sözleşme falan uzatılmaz. Osimhen, Kane gibi komple forvet diyebileceğimiz hedefleri var ama herhangi birini almaları gerçekten zor olacak. Çünkü başka büyük takımlar da şüphesiz bu yarışa dahil olacaktır.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
February 20, 2023, 05:05:43 AM
Maç Arsenal için hiç iyi gitmiyordu ama şanslarıyla kurtuldular. 80. dakikadan sonra kalelerinde çok net pozisyon gördüler ama gol olmadı. Manchester City arkalarındayken bu kadar kötü oynamalarının sebebini kimse çözemedi takımda. Bu hafta şansla aldılar 3 puanı. O kadar şanslılar ki City de puan kaybetti. Haaland'ın kaçırdığı çok net bir pozisyon var. Kaçırmak zor o pozisyon da öyle bir pozisyon. Premier Lig yine farklı şeyler deniyor. İzletiyorlar her şekilde.

Martinellinin attığı son golde kaleci hatası var, Aston villa teknik direktörü de bunu söylüyor, ben martineze böyle bir talimat vermedim, kendi aldığı karar neticesinde gitti diyor ve dördüncü golü kalesinde gördüler, Arsenal iyi çevirdi maçı, ben fazla ihtimal vermiyordum Aston Villa karşısında ama çok iyi çevirdiler, helal olsun adamlara liderliği bırakmıyorlar,
hero member
Activity: 728
Merit: 698
February 20, 2023, 02:22:17 AM
Bugün Manchester United'ın oyununu gerçekten beğendiğimi söylemeliyim. Rashford harika bir iş çıkararak 2 gole imzasını attı ve ligdeki gol sayısını da 14'e çıkarmış oldu. Erik ten Hag yönetiminden oldukça memnun gibi görünüyor. Bundan öncesinde bu kadar fazla üretken bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama potansiyelli olduğu da bir gerçekti.

Rashford gibi değerli bir oyuncuya sahipler ancak sözleşmesinin bitimine 1 sene kalmış durumda. Zaman zaman ismi diğer büyük takımlarla anılmaya devam ediyor. Manchester United'ın onunla bir an önce sözleşme uzatması kendi yararına olur.

Manchester City Arsenal’e yetişecek mi acaba diye düşünürken Manchester United bir anda puan farkını 3’e indirdi. Açıkçası ben beklemiyordum bu kadar iyi takipte kalacaklarını. Rashford’un senesi gibi bir şey oluyor United’da. Önceki sezonlarda da hızı ve kalitesi iyiydi ama ön plana çıkamıyordu şimdi kendini bulmuş. Bunda diğer oyuncuların Rashford’a göre yavaş olmasının da payı var. Yani takımda alternatifi yok kendi mevkiinde. Sözleşme konusunda sorun yaşamazlar çünkü yıllardır o kulüpte belli ki memnun. Yedekken bile laf etmiyordu. Yenilemesi hem kendisi hem de Manchester United için iyi olur bence. Gidip de uyum sorunu vs. gibi riskleri almaz.
sr. member
February 19, 2023, 04:30:41 PM

full member
Activity: 406
Merit: 188
February 18, 2023, 05:54:14 PM
Maç Arsenal için hiç iyi gitmiyordu ama şanslarıyla kurtuldular. 80. dakikadan sonra kalelerinde çok net pozisyon gördüler ama gol olmadı. Manchester City arkalarındayken bu kadar kötü oynamalarının sebebini kimse çözemedi takımda. Bu hafta şansla aldılar 3 puanı. O kadar şanslılar ki City de puan kaybetti. Haaland'ın kaçırdığı çok net bir pozisyon var. Kaçırmak zor o pozisyon da öyle bir pozisyon. Premier Lig yine farklı şeyler deniyor. İzletiyorlar her şekilde.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
February 18, 2023, 05:14:46 PM
Üç maçtır işler ters gidiyordu ama sonunda Arsenal bu krizden kurtuldu. İki kez geriye düştüğü maçı kazanmak çok önemli bir adım. Psikolojik olarak çok büyük bir kırılma yaşayabilirlerdi ama bunun üstesinden geldiler. Aston Villa yabana atılacak bir takım değil, onları deplasmanda yenmek büyük bir başarı. Arsenal üç puanı alıp rahatlarken bunun üstüne Manchester City'nin hesapta olmayan puan kaybıyla bir sevinç daha yaşandı. City Arsenal'i yenip tam rüzgarı arkasına almışken öne geçtiği maçta resmen iki puan bıraktı. Belki de bu beraberlik sene sonunda onları şampiyonluktan eden maç olacak. Ligde daha oynanacak çok maç var ama City psikolojik üstünlüğü ele geçirme şansı varken bunu kaçırmış oldu. Premier Lig'de heyecan devam ediyor.
sr. member
February 18, 2023, 04:21:23 PM
Düzenli olarak Manchester City Arsenal'e liderliği hediye eder oldu. Nottingham karşısında çok sağlam oynasalar da farkı bir türlü ikiye çıkaramadılar ve bu da onlar için pahalıya patladı. Nottingham son dakikalara doğru bir kontra atak ile çok güzel bir organizasyon yaparak golü bulmayı başardı ve eşitliği yakaladı. Maç da bir şekilde 1-1 bitmiş oldu.

Arsenal de aslında bugün neredeyse berabere kalabilir hatta yenilebilirdi de. Ancak biraz şansları da yardım edince maçtan galip ayrıldılar. Arsenal oyuncularının şampiyonluk için yeniden sağlam bir şekilde kenetlenmesi gerekiyor. Eski formlarına yeniden kavuşurlarsa Manchester City'e karşı yine büyük bir avantaj elde edebilirler.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
February 18, 2023, 06:41:24 AM
Ben de Arsenal'in bu görüntüsünden endişe duymaya başladım. Arsenal kötü bir form başlattıktan sonra bunu uzun bir dönem götürme potansiyeliyle iyi bilinir. Bu sezon tabi durumlar şu zamana kadar farklıydı. Arteta takımını çok iyi idare eden bir görüntü verdi ve güven kazandı. Şampiyonluğa doğru adım adım yürürken üst üste 2. kez basit puan kaybı yaptılar.

Manchester City bu sefer şansını iyi kullandı ve puan farkını da üçe indirdi. Aralarında oynanacak erteleme maçının sonucu çok kritik olacak. Arsenal'in mutlak galibiyet alması takımı tekrar rahatlatacaktır.

Arsenal bu sene de şampiyon olamazsa ne zaman olur Huh Bu şansı bi daha yakalayamazlar bana kalırsa. İyi bi kadroları var. Tarihlerinin en iyi sonuçlarını aldılar. Yine de Manchester City şampiyon olursa çok bi kötü olur onlar için. Bugün Aston Villa ile oynayacaklar deplasmanda. Son haftalarda çok arka arkaya puan kaybettiler. Aston Villa zayıf bi takım. Ama Arsenal de güven kaybediyor. Birkaç hafta önceki Arsenal imajı silindi aniden birçoğumuzun zihninden. Arsenal galip gelir diyemiyorum rahatça. Gerçi bugünkü rakipleri gerçekten onlara göre zayıf bi takım. Aston Villa, Unai Emery göreve geldikten sonra birkaç maç iyiydi. Ama onlar da istikrarsız bi takım.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 12, 2023, 05:19:18 PM
Ben de Arsenal'in bu görüntüsünden endişe duymaya başladım. Arsenal kötü bir form başlattıktan sonra bunu uzun bir dönem götürme potansiyeliyle iyi bilinir. Bu sezon tabi durumlar şu zamana kadar farklıydı. Arteta takımını çok iyi idare eden bir görüntü verdi ve güven kazandı. Şampiyonluğa doğru adım adım yürürken üst üste 2. kez basit puan kaybı yaptılar.

Manchester City bu sefer şansını iyi kullandı ve puan farkını da üçe indirdi. Aralarında oynanacak erteleme maçının sonucu çok kritik olacak. Arsenal'in mutlak galibiyet alması takımı tekrar rahatlatacaktır.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
February 12, 2023, 04:56:26 PM
Üst üste ikinci kez puan kaybeden Arsenal panik moduna her an geçebilir. Manchester City bugün kazanarak maç fazlasıyla puan farkını üçe düşürdü. Geçen hafta son sıradaki Everton'a kaybeden Topçular bunun üstüne dün de öne geçtiği maçta Brentford ile berabere kalınca soru işaretleri oluşmaya başladı. Fikstüre bakın ki üç gün sonra da Manchester City ile oynayacaklar. İki hafta önce FA Cup maçında karşılaşıp onlara kaybetmişlerdi. Üç maçtır kazanamayan bir Arsenal ile üç puan geriden gelen Manchester City oynuyor, City kazanırsa puanlar eşitlenecek. Bu zamana kadar favori görünen Arsenal'de her şey bir anda tersine dönebilir.
sr. member
February 10, 2023, 05:00:22 PM
https://twitter.com/premierleague/status/1624044509259567107

Premier ligin resmi hesabı anma töreninde siyah kol bandı takacaklarını duyurmuş. Acil tıbbi müdahale ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere bağış hesabı da paylaşmışlar. https://donation.dec.org.uk/turkey-syria-earthquake-appeal

Daha önce Premier lig takımlarının 1 milyon Pound yardım topladığına dair haberler vardı. Futbol konuşacak zamanda değiliz ama futbolun birleştirici gücü var ve bugün o güç bize yardım ederek birleştirici özelliğini gözler önüne seriyor.

1 milyon pound çok ciddi bir meblağ tabi ki. Yurtdışından bu gibi sağlam destekler toplanmaya devam ediyor ve Premier Lig'den de böyle bir desteğin gelmesi çok sevindirici oldu. Ayrıca İngiltere başbakanı Rishi Sunak da Türkiye'ye destek amaçlı yaptıkları çalışmayı anlatan bir video yayınlamıştı. Böyle insanların olduğunu görmek insanı çok mutlu ediyor.

Tabi ki şu ana kadar toplanan yardım miktarı yine yeterli olmayacaktır ama bunun devamının geleceğine dair de şüphem yok.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 10, 2023, 02:09:07 PM

Premier ligin resmi hesabı anma töreninde siyah kol bandı takacaklarını duyurmuş. Acil tıbbi müdahale ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere bağış hesabı da paylaşmışlar. https://donation.dec.org.uk/turkey-syria-earthquake-appeal

Daha önce Premier lig takımlarının 1 milyon Pound yardım topladığına dair haberler vardı. Futbol konuşacak zamanda değiliz ama futbolun birleştirici gücü var ve bugün o güç bize yardım ederek birleştirici özelliğini gözler önüne seriyor.

Mükemmel bir haber işte bu.Tebrikler ve teşekkürler Premier Lig !Tüm takımlarıyla, futbolcuları ile Türkiye’nin acısıyla birleşen ve birleştiren kavramı yaşattı Sporu…Premier Lig ile başlayan bu akım umarım diğer liglerin de ilgisini çeker.Türkiye’de de bir şeyler yapılmalı ve depremzedeler mağdur edilmemeli.Yaşayan evsiz depremzedelere artık üst düzey konfor sağlanmalıdır.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 10, 2023, 01:56:29 PM

sr. member
February 06, 2023, 02:19:21 PM
Sean Dyche baskı altında futbol oynamaya çok alışık bir teknik direktör aslında. Bundan daha önce Burnley ve Watford'u çalıştırmıştı. İkisi de kağıt üzerinde zayıf takımlar bildiğiniz gibi. Fakat böyle takımları yönettiği süre zarfında baskı altında etkili futbol oynamaya yönelik çalışmaya bolca vakti de oldu. Everton'ın da ligdeki durumunu ele alırsak tam yerine gelmiş oldu.

Arsenal'in topla oynama oranları başta olmak üzere ezici bir üstünlüğe sahip olması bekleniyordu. Topla oynamada gerçekten öyle de oldu ama oyun anlamında eksiklikler vardı. Defansif anlamda biraz zayıf bir görüntü verdiler. Everton da bu şansı çok iyi değerlendirdi ve tek golle rakibini devirdi.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
February 06, 2023, 03:08:39 AM
Tottenham bugün çok iyi iş çıkardı. Rakibini çok iyi kitleyerek istediği gibi bir maçın oynanmasını sağladı. Bu sefer Manchester City oldukça zorluk çekti diyebilirim. Zaten yedikleri gol de defansın hatası yüzündendi. Kane harika performanslar sergilemeye devam ediyor. Bugün de günün adamı oldu çünkü galibiyet golünü o attı. Belki Haaland'dan genel olarak oldukça geride kalıyor ama şu an Avrupa'nın net bir şekilde en iyi forvetlerinden birisi Kane.

Bu hafta Arsenal derin bir nefes alırken Manchester United da bu ikilinin puan kayıplarını fırsat bilip onlarla puan farklarını 3'er indirmiş oldu.
Tottenham ve Manchester United için çok iyi bir hafta sonu oldu iki takım da puan farklarını indirdiler Arsenal’in bir maçı eksik tabi onun sonucu ne olacak bilmiyorum ama kazandığını varsayarak Manchester City ile puan farkının 8 olduğunu düşünüyorum o değilde Everton nasıl yendi Arsenal’i
sr. member
February 05, 2023, 04:52:09 PM
Tottenham bugün çok iyi iş çıkardı. Rakibini çok iyi kitleyerek istediği gibi bir maçın oynanmasını sağladı. Bu sefer Manchester City oldukça zorluk çekti diyebilirim. Zaten yedikleri gol de defansın hatası yüzündendi. Kane harika performanslar sergilemeye devam ediyor. Bugün de günün adamı oldu çünkü galibiyet golünü o attı. Belki Haaland'dan genel olarak oldukça geride kalıyor ama şu an Avrupa'nın net bir şekilde en iyi forvetlerinden birisi Kane.

Bu hafta Arsenal derin bir nefes alırken Manchester United da bu ikilinin puan kayıplarını fırsat bilip onlarla puan farklarını 3'er indirmiş oldu.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 05, 2023, 04:29:02 PM
Arsenal uzun bir aradan sonra bugün mağlup oldu. Everton kendi evinde Arsenal'i tek gol ile geçti. Everton da yakın zamanda menejer değişikliğine gitmişti. Arsenal için ligin en önemli maçına 15 Şubat'ta çıkacak. Kendi sahasında City'yi yenerse büyük avantaj sağlamış olur. Çünkü o maç 6 puanlık bir maç. Şuan  City ile aralarında 5 puanlık fark var

Manchester City, gitti Arsenal’in puan kaybettiği hafta puan kaybetti.İki takım da yenilerek 3’er puanı cömertçe harcadılar.Manchester City’nin Tottenham’a karşı şansının tutmadığını düşünüyorum artık.Arsenal ise lige havlu atmak üzere olan Everton’a yenilerek çok büyük sürpriz yaptı.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 05, 2023, 04:12:41 PM
Liverpool da çok sıkıntılı bir dönemden geçmeye devam ediyor. Wolves'a karşı ben galibiyet almalarını bekliyordum açıkçası. Ancak onlar gidip 3-0 gibi ağır skorla yenildiler.

Diaz ile Firmino'nun yokluğu hücum hattını ciddi derecede zayıflatıyor. Takım resmen skor üretme konusunda ciddi sıkıntılar çekiyor. Aynı şekilde defansta da işler daha kötüye gidiyor. van Dijk'ın da olmayışı savunmayı iyice zayıflattı. Liverpool bu şekilde nereye kadar gidecek merak ediyorum. Herhalde önümüzdeki sezon herhangi bir turnuvaya katıldıklarını göremeyeceğiz. Bu da önemli oyuncularından bir kısmını kaybetmelerine bile yol açabilir bence.
Kişisel olarak sevmediğim için ben Liverpool'u bu halde gördükçe içimin yağları eriyor ama objektif gözle bakarsam bu kadar düşüş olması da çok ilginç. Eskiden şok presle rakibi adeta ezerlerdi, şimdi o takımdan eser kalmadı. Defans ve orta saha dökülüyor. Mane gitti diye herkes ondan bahsediyor ama adam bi Messi değildi tabi ki, bu kadar etkilenmeleri imkansız. Ben ayrıca Salah'a da oldum olası gıcık olurdum, onun da etkisizliği göze çarpıyor. Bir yeniden yapılanma şart oğlu şart. Seneye de pek bir şey beklenemez gibi duruyor, bari ondan sonraki seneye bomba gibi girecekleri bir plan yapsınlar.
sr. member
February 04, 2023, 04:18:36 PM
Liverpool da çok sıkıntılı bir dönemden geçmeye devam ediyor. Wolves'a karşı ben galibiyet almalarını bekliyordum açıkçası. Ancak onlar gidip 3-0 gibi ağır skorla yenildiler.

Diaz ile Firmino'nun yokluğu hücum hattını ciddi derecede zayıflatıyor. Takım resmen skor üretme konusunda ciddi sıkıntılar çekiyor. Aynı şekilde defansta da işler daha kötüye gidiyor. van Dijk'ın da olmayışı savunmayı iyice zayıflattı. Liverpool bu şekilde nereye kadar gidecek merak ediyorum. Herhalde önümüzdeki sezon herhangi bir turnuvaya katıldıklarını göremeyeceğiz. Bu da önemli oyuncularından bir kısmını kaybetmelerine bile yol açabilir bence.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 04, 2023, 01:48:36 PM
Arsenal uzun bir aradan sonra bugün mağlup oldu. Everton kendi evinde Arsenal'i tek gol ile geçti. Everton da yakın zamanda menejer değişikliğine gitmişti. Arsenal için ligin en önemli maçına 15 Şubat'ta çıkacak. Kendi sahasında City'yi yenerse büyük avantaj sağlamış olur. Çünkü o maç 6 puanlık bir maç. Şuan  City ile aralarında 5 puanlık fark var
Pages:
Jump to: