Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 20. (Read 4987 times)

hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
January 24, 2023, 05:45:35 PM
Jude Bellingham'ın Liverpool'a transfer olabileceği konuşuluyor. Real Madrid'in de onunla ilgilendiği biliniyor ama küçük yaşlarından itibaren Gerard hayranı olduğu için Liverpool'u tercih edebilirmiş genç İngiliz. Liverpool'un orta sahaya takviye yapması gerekiyor çünkü böyle bir ihtiyaçları var. Ancak Jude Bellingham onların öncelikli tercihi olmalı mı emin değilim. Savunma yönü güçlü bir orta saha oyuncusuna daha çok ihtiyaçları var. Aslında savunma yönü güçlü oyunculara pek çok takımın ihtiyacı olduğunu görüyoruz bu günlerde. Üçlü savunma kurgusuyla oynanan modern futbolun getirdiği birtakım sorunlar son yıllarda bu bölgeyi daha önemli bir hale getirdi.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
January 22, 2023, 04:15:42 PM
Nketiah gerçekten çok etkileyici bir performans sergiliyor. İlk 11'de şans bulmaya başladığından beri harika bir iş ortaya koyuyor. Dünya Kupası arası bittiğinden beri 5 lig maçında tam süre görev aldı ve 4 gol attı. Bugünkü maçta da 2 gole imzasını atıp galibiyette en büyük payın da sahibi oldu. Böyle giderse Jesus döndüğünde formayı ondan biraz zor kapabilir.  Grin

Rashford ve Saka ikilisini de çok beğendim. Uzaktan şutlarla harika birer gol attılar. Her ne kadar Arsenal maçın 3-2'lik skorla galibi olsa da Manchester United da bence oldukça iyi oynadı.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 22, 2023, 03:45:20 PM
Chelsea - Liverpool maçından sonra Arsenal - Manchester United maçı ilaç gibi geldi. Arsenal için bu geçtiğimiz üç hafta çok önemliydi, puan kaybettikleri tek maç Newcastle United maçı oldu zorlu üçlemeden sadece beraberlikle çıkmaları büyük başarı. Maçta her şey vardı, keyifle izledim. Nketiah son dakika da Arsenal için kaptı üç puanı. Rasford açılış golü çok iyiydi, her maç gol atmaya oyununu geliştiren bir isim Manchester için en önemli rolü olan oyuncu şu sıralar.
sr. member
January 21, 2023, 04:35:26 PM
Liverpool - Chelsea maçı ilginç geçecek gibi hissettiriyor. Zaten Anfield'daki son maçlarında da Chelsea iyi iş çıkarmaya başlamıştı. Liverpool aslında o zamanlar çok daha güzel günler yaşıyordu ama Chelsea'ye karşı zorlanmışlardı. Tabi Tuchel'in Chelsea'sine karşı oynuyorlardı ve şu an takımın başında Potter var.

Tabi Liverpool için de işler şu an iyi gitmediği ve benzer durumlarda oldukları için bu maçın sonucunu tahmin etmek biraz zor olabilir. Ben yine de Liverpool'un bir şekilde kazanabileceğini düşünüyorum. Bence tek farklı bir galibiyet izleriz.
Yok hocam bu maç hiç keyif vermedi, vermeyeceği de belliydi iki takımda düşüşte olduklarından skor bile çıkmadı maçta.
Brighton maçı benim ilgimi daha çok çekti. Sinsici ilerleyen bir takım bugün bir puan kaybettiler buna rağmen oyunları oldukça iyidi ve ilerleme kat ediyorlar her hafta. Genç forvet Evan Ferguson'un iyi bir potansiyeli var aşırı beğendim biraz erken konuşmak gibi fakat kumaşı belli. Mitoma'nın açılış golü çok iyiydi, sol kanat oyuncularının böyle oynaması çok hoşuma gidiyor. Dikine değil de merkeze doğru kırabilen sonra bitirebilen oyuncular.

Evet malesef beklediğim gibi geçmedi. İkinci yarı biraz daha hareketli gibiydi ama gol sesi çıkmayınca sıkıcı bir maç olmanın ötesine geçmedi.

Chelsea aslında bu maçı kazanabilirdi bile. Liverpool hala savunma anlamında büyük sıkıntılar çekiyordu. Duran toplara karşı oldukça sıkıntılar çektiler. Klopp Nunez yerine Elliott ile başladı bir de o da gözümden kaçmadı. Nunez artık pek de güvenilir bir oyuncu durumunda değil belli ki. Zaten bence şu an güvenilecek çok bir tarafı da yok en azından skor üretme anlamında diyorum. Bulduğu her fırsatı harcıyor ve bu maçta da aynı şekilde devam etti.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 21, 2023, 04:11:08 PM
Liverpool - Chelsea maçı ilginç geçecek gibi hissettiriyor. Zaten Anfield'daki son maçlarında da Chelsea iyi iş çıkarmaya başlamıştı. Liverpool aslında o zamanlar çok daha güzel günler yaşıyordu ama Chelsea'ye karşı zorlanmışlardı. Tabi Tuchel'in Chelsea'sine karşı oynuyorlardı ve şu an takımın başında Potter var.

Tabi Liverpool için de işler şu an iyi gitmediği ve benzer durumlarda oldukları için bu maçın sonucunu tahmin etmek biraz zor olabilir. Ben yine de Liverpool'un bir şekilde kazanabileceğini düşünüyorum. Bence tek farklı bir galibiyet izleriz.
Yok hocam bu maç hiç keyif vermedi, vermeyeceği de belliydi iki takımda düşüşte olduklarından skor bile çıkmadı maçta.
Brighton maçı benim ilgimi daha çok çekti. Sinsice ilerleyen bir takım bugün bir puan kaybettiler buna rağmen oyunları oldukça iyidi ve ilerleme kat ediyorlar her hafta. Genç forvet Evan Ferguson'un iyi bir potansiyeli var aşırı beğendim biraz erken konuşmak gibi fakat kumaşı belli. Mitoma'nın açılış golü çok iyiydi, sol kanat oyuncularının böyle oynaması çok hoşuma gidiyor. Dikine değil de merkeze doğru kırabilen sonra bitirebilen oyuncular.
sr. member
January 20, 2023, 04:16:23 PM

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 20, 2023, 01:24:01 PM
Manchester City'nin ilk yarı sonlarında bir anda 2-0 geriye düşmesi şok etkisi yaratsa da ikinci yarıda inanılmaz bir geri dönüşe imza attılar. Sadece 13 dakika içerisinde 3 gol birden bulmak tam da alışık olduğumuz Manchester City'nin yapacağı türden bir hareketti. Ben bu maçta en çok Mahrez'i beğendiğimi de söylemeliyim. Özellikle ilk golü çok etkileyiciydi adeta iğne deliğinden topu ağlarla buluşturdu.

Arsenal 1 maç eksiği olmasına rağmen 5 puan farkla önde ve bu hafta Manchester United'ı Emirates'te konuk edecek. Daha önce de dediğim gibi bence Arsenal bu maçı da kazanacak.

İlk yarının sonunda 2 gol birden yediler ve adeta şok oldular. Büyük takım diye boşuna demiyorlar 2-0'ken bir anda yeniden doğdular ve maçı kazandılar. Mahrez'e bende parantez açmak istiyorum. Kendine güvenen topçu ilk golünde olduğu gibi kalecinin kapadığı köşeye yapıştırır geçer. Hiç içeri bile bakmadı ne yapacağını topu alırken karar verdi. Kaleci o golü yemeyebilirdi ama bunu da ekleyeyim. 2. golünde tehlikeyi sezip golü bulması da ne kadar kaliteli topçu olduğunu gösterdi. Haaland kafa golü attı çok alışkın değiliz ama her şekilde golü buluyor. City günündeyse kaç farkla geride olduğu önemli olmuyor.

Bence de Arsenal kazanacak. Daha doğru öyle olmasını istiyorum.

Manchester City zor bir maçı kazandı öncelikle bunu belirtmek lazım. Tottenham zor bir takım ve ilk yarıya 2-0 yenik girmişsiniz. Tüm moral yerle bir olmuşken ikinci yarı tamamen farklı bir senaryo ile 4 gol atıyorsunuz. Tottenham için unutmak isteyecekleri bir gece oldu. Gerçekten futbolcular çok üzgün olmalı. Büyük bir avantajı teptiler.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 20, 2023, 01:07:23 PM
Manchester City'nin ilk yarı sonlarında bir anda 2-0 geriye düşmesi şok etkisi yaratsa da ikinci yarıda inanılmaz bir geri dönüşe imza attılar. Sadece 13 dakika içerisinde 3 gol birden bulmak tam da alışık olduğumuz Manchester City'nin yapacağı türden bir hareketti. Ben bu maçta en çok Mahrez'i beğendiğimi de söylemeliyim. Özellikle ilk golü çok etkileyiciydi adeta iğne deliğinden topu ağlarla buluşturdu.

Arsenal 1 maç eksiği olmasına rağmen 5 puan farkla önde ve bu hafta Manchester United'ı Emirates'te konuk edecek. Daha önce de dediğim gibi bence Arsenal bu maçı da kazanacak.

İlk yarının sonunda 2 gol birden yediler ve adeta şok oldular. Büyük takım diye boşuna demiyorlar 2-0'ken bir anda yeniden doğdular ve maçı kazandılar. Mahrez'e bende parantez açmak istiyorum. Kendine güvenen topçu ilk golünde olduğu gibi kalecinin kapadığı köşeye yapıştırır geçer. Hiç içeri bile bakmadı ne yapacağını topu alırken karar verdi. Kaleci o golü yemeyebilirdi ama bunu da ekleyeyim. 2. golünde tehlikeyi sezip golü bulması da ne kadar kaliteli topçu olduğunu gösterdi. Haaland kafa golü attı çok alışkın değiliz ama her şekilde golü buluyor. City günündeyse kaç farkla geride olduğu önemli olmuyor.

Bence de Arsenal kazanacak. Daha doğru öyle olmasını istiyorum.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 20, 2023, 11:50:45 AM

legendary
Activity: 2954
Merit: 1477
Rollbit.com Crypto Futures
January 20, 2023, 10:06:35 AM
Diğer yandan United ikinci golü atamadığı için her an skor aleyhlerine değişebilir. Ten Hag 69. dakikada Weghorst ve Antony'yi çıkararak iyice defansif bir kadroya döndü. Rashford zaten kötü bir maç çıkarıyordu, şimdi ileride tek o kaldı. Palace bir gol bulursa maç United adına krize girer. Vieira da şimdi hamlesini yaptı ve Ayew sonunda oyuna girdi. Son 20 dakika çok farklı olacak.

Son dakikada olsa da tahmin ettiğim gibi bir maç sonu oldu ve ikinci golü aramak yerine savunmaya çekilen United bunun bedelini iki puan kaybederek ödedi.
Dünkü maçtaysa Tottenham karşısında 2-0'dan geri dönüp kazanan Manchester City hem United'a sen biraz geride dur dedi hem de Arsenal'e peşindeyim mesajını verdi. Smiley Ligin hem kadro hem mental olarak en iyi takımı olduklarını gösteriyorlar. Arsenal çok iyi oynuyor ama City ilk hatalarında koltuğu geri alabiliriz özgüveninde devam ediyor. Geçen hafta United'a yenilmeseler fark tek maçta kalacaktı.
Tottenham son dört maçta aldığı üç mağlubiyetle yarıştan koptu. İlk dört takımla diğerleri arasındaki fark bariz şekilde belli oluyor.
hero member
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
January 20, 2023, 06:59:56 AM
Manchester City,Arsenal'in daha fazla kopup gitmemesi için Tottenham'ı kendi sahasında mutlaka yenmesi gereken maçta 44 ve 45 de yediği gollerle devreyi 2-0 geride kapadı eğer maç bu sonuçla tamamlanırsa Arsenal zaten sahip olduğu büyük avantajı devasa bir hale getirmiş olacak.

Manchester City harika bir geri dönüşe imza attı. Alvarez, Haaland ve Mahrez'in ikinci yarıda attığı gollerle maçı 4-2 kazandı. Pep Guardiola maçtan sonra hala puan kaybetme potansiyeline sahibiz dedi. Benim çok dikkatimi çekti bu açıklaması. İlk yarısını 2-0 kaybettikleri, soyunma odasına giderken taraftarlarca ıslıklandıkları bir maçı 4-2 kazanınca hamaset dolu bir konuşma yapmasını bekledim ama Pep Guardiola gerçeklerden bahsetmeye devam etti. Cheesy Haaland bir dünya yıldızı ama Manchester City'nin oyun sistemine uymuyor. Jesus ve Sterling bu takımda kalsaydı ve Haaland transferi gerçekleşmeseydi Manchester City ligde lider olurdu.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 19, 2023, 04:58:35 PM
Manchester City,Arsenal'in daha fazla kopup gitmemesi için Tottenham'ı kendi sahasında mutlaka yenmesi gereken maçta 44 ve 45 de yediği gollerle devreyi 2-0 geride kapadı eğer maç bu sonuçla tamamlanırsa Arsenal zaten sahip olduğu büyük avantajı devasa bir hale getirmiş olacak.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
January 19, 2023, 03:14:38 PM
İlkay Gündoğan pas oyununu benimseyen herhangi büyük bir takımda rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Barcelona da kesinlikle bunlardan birisi. Xavi'nin yönetiminde de tiki-taka oyununu benimsemeye devam ediyorlar. Tabi oraya giderse forma giyme sıklığı Manchester City'e kıyasla ne kadar olur bilemiyorum. Türkiye'ye geleceğini pek sanmıyorum. Daha doğrusu Avrupa'dan teklif aldığı sürece buraya gelmez.

Bu arada saat 23:00'da Manchester City Etihad'da Tottenham'ı ağırlıyor. Bence Manchester City bu maçı fazla zorlanmadan kazanacak. Arsenal'in Tottenham'a deplasmanda ne yaptığını gördük.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
January 19, 2023, 12:56:07 PM
İlkay Gündoğan'ın Manchester City kariyeri bitiyor bu sezon sanırım. Manchester City ona sözleşme teklif etmedi. İlkay'ın adı Türkiye'den Galatasarayımızla anılıyor. Ama Barcelona iddiaları da var. Pep Guardiola ile yıllarca beraber oynadı İlkay. Barcelona'da uyum sorunu çekmeyeceği düşünülüyormuş. Hoş bana kalsa hangi takıma gitse uyum sorunu yaşamaz. Manchester City'nin de onunla sözleşme yenilemesi gerekirdi hatta. Ama Türkiye'ye gelmesi için yaşı genç bana göre. Erken gelirse pişmanlık duyabilir. Mesut Özil örneği aklım geliyor çünkü. Fenerbahçe'yi çok bi sevdiğini söyleyerek geldi. Fenerbahçe ondan yararlanamadı. Başakşehir'e gitti sonunda.
hero member
January 19, 2023, 12:45:50 AM
Vieira'nın Mateta ile başlaması hataydı, ikinci yarıda onu çıkarıp Eze'yi oyuna aldı. Crystal Palace'ın ilk yarıyı berabere bitirme planı son dakikalarda Bruno Fernandes'in bulduğu golle suya düştü. Kontratakları iyi kullanamayan Crystal Palace geriye düşünce ikinci yarıda iyice zorlanmaya başladı. Diğer yandan United ikinci golü atamadığı için her an skor aleyhlerine değişebilir. Ten Hag 69. dakikada Weghorst ve Antony'yi çıkararak iyice defansif bir kadroya döndü. Rashford zaten kötü bir maç çıkarıyordu, şimdi ileride tek o kaldı. Palace bir gol bulursa maç United adına krize girer. Vieira da şimdi hamlesini yaptı ve Ayew sonunda oyuna girdi. Son 20 dakika çok farklı olacak.

Maç özetlerini izledim de genellikle kısır bir döngüde oynanan maç olmuş. İkinci yarının ilk atağı özetlerde 71’nci dakikada geliyor. Maçın en güzel hareketi ise uzatmalarda atılan frikik golü. Adam direkte patlatarak atmış golü. Bu arada De Gea olmasa maç 3-1 biterdi. 2 tane %100 pozisyon kurtardı. Werghost ise etkisizdi galiba.
legendary
Activity: 2954
Merit: 1477
Rollbit.com Crypto Futures
January 18, 2023, 05:32:23 PM
Vieira'nın Mateta ile başlaması hataydı, ikinci yarıda onu çıkarıp Eze'yi oyuna aldı. Crystal Palace'ın ilk yarıyı berabere bitirme planı son dakikalarda Bruno Fernandes'in bulduğu golle suya düştü. Kontratakları iyi kullanamayan Crystal Palace geriye düşünce ikinci yarıda iyice zorlanmaya başladı. Diğer yandan United ikinci golü atamadığı için her an skor aleyhlerine değişebilir. Ten Hag 69. dakikada Weghorst ve Antony'yi çıkararak iyice defansif bir kadroya döndü. Rashford zaten kötü bir maç çıkarıyordu, şimdi ileride tek o kaldı. Palace bir gol bulursa maç United adına krize girer. Vieira da şimdi hamlesini yaptı ve Ayew sonunda oyuna girdi. Son 20 dakika çok farklı olacak.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 18, 2023, 04:48:08 PM
Şu sıralarda Manchester United Crystal Palace deplasmanında mücadele veriyor. Maçta ciddi bir dominasyonları bulunmakta ve az önce Fernandes'in golüyle ilk yarı bitmeden hemen önce 1-0 öne geçmeyi başardılar. Bu maçı zaten çok rahat kazanmalarını bekliyordum. Son zamanlarda formsuz görünen Tottenham bile deplasmanda Crystal Palace'a 4 atmıştı.

Burada alınacak bir galibiyet Arsenal maçı için de moral olacaktır. Fakat ne olursa olsun Emirates'ten çıkışları biraz zor olacak bana göre. Çünkü Arsenal çok formda ve daha yeni Tottenham'ı deplasmanda devirdiler. Manchester United çok daha formda bir rakip tabi ama ben 1 gol farkla bile olsa Arsenal kazanır diyorum.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
January 18, 2023, 04:11:24 AM
Arsenal, Tottenham karşısında çok önemli 3 puan aldı. Onlar bu sınavdan başarıyla ayrıldılar ancak merak ediyorum Manchester City, bir kaç hafta sonra Tottenham karşısında puan kaybedecek mi? Geçen sene iç sahada Tottenham’a yenilmişlerdi. Bu sene tekrarı olur mu? Olursa ligde havlu attı diyebilir miyiz Manchester City için. Eğer Tottenham yenilirse Avrupa kupaları yarışında geride kalacak. Heyecanlı bir lig oluyor bu sene de.
hero member
January 18, 2023, 02:13:55 AM
Mykhaylo Mudryk Arsenal ile anılıyordu ama Chelsea'ye gitti. Üstelik Shakhtar Donetsk için rekor bir rakamla, 100 milyon Euroya bu transfer bitti. Aslında iki takımın da teklifi aynıymış ama Chelsea bonusları yüksek tutmuş. Shakhtar başkanı bonservisin 25 milyon dolarını askeriyeye bağışlamış. Chelsea oyuncuyla 7.5 yıllık sözleşme yaptı. Eskiden 5 yılı geçen sözleşme yapılamıyordu ama artık sık sık genç oyuncularla 7 yıl üstü sözleşmeler görüyoruz. Bu sezon için Mudryk pişman olabilir.

Sıralama yüzünden mi pişman olacak hocam Chelsea Avrupa’nın önemli takımlarından birisi gelecek vaat eden transferler yapılıyor Mudyrk gidebileceği iyi takımlardan birisine gitti şanssızlığı bu sene Chelseanin ligdeki konumu çok kötü gelecek sene daha iyi olabilirler eminim Ukraynalı da bunu düşünüp imza atmıştır bir de 100 M Euro ne kadar büyük para kulüpler ne kadar kolay bu kadar para veriyorlar artık eskiden Ronaldo Messi gibi oyuncuların bonservisiydi bu paralar

Para artık kolayca savrulabiliyor. Futbol bir endüstri oldu. 100 Milyon Euro bir futbolcuya veriyorsanız bence de Ronaldinho etkisi yaratmasını beklersiniz. Bakın Grealish tam bir fiyasko oldu fiyatına göre. Bu da böyle olabilir. Takımların geliri ne kadar arttıysa 100 Milyon Euroları havaya savurur gibi bonservis olarak veriyor artık. Chelsea gibi son zamanlarda başarısı düşük olan bir takım olsanız bile.
legendary
Merit: 1040
January 18, 2023, 01:18:52 AM
Mykhaylo Mudryk Arsenal ile anılıyordu ama Chelsea'ye gitti. Üstelik Shakhtar Donetsk için rekor bir rakamla, 100 milyon Euroya bu transfer bitti. Aslında iki takımın da teklifi aynıymış ama Chelsea bonusları yüksek tutmuş. Shakhtar başkanı bonservisin 25 milyon dolarını askeriyeye bağışlamış. Chelsea oyuncuyla 7.5 yıllık sözleşme yaptı. Eskiden 5 yılı geçen sözleşme yapılamıyordu ama artık sık sık genç oyuncularla 7 yıl üstü sözleşmeler görüyoruz. Bu sezon için Mudryk pişman olabilir.

Sıralama yüzünden mi pişman olacak hocam Chelsea Avrupa’nın önemli takımlarından birisi gelecek vaat eden transferler yapılıyor Mudyrk gidebileceği iyi takımlardan birisine gitti şanssızlığı bu sene Chelseanin ligdeki konumu çok kötü gelecek sene daha iyi olabilirler eminim Ukraynalı da bunu düşünüp imza atmıştır bir de 100 M Euro ne kadar büyük para kulüpler ne kadar kolay bu kadar para veriyorlar artık eskiden Ronaldo Messi gibi oyuncuların bonservisiydi bu paralar
Pages:
Jump to: