Pages:
Author

Topic: Primedice ve tüm gerçekler / Game of Dices: S02E02 - page 12. (Read 41915 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Ne kadar çok örnek o kadar iyi. Ama bir noktadan sonra ciddi bir denge bozukluğu yaratacak şeyler olmaz. +1 puana razıyım ben Smiley
full member
Activity: 589
Merit: 100
Anladım yani örneğin dediğin gibi 300 oyundan sonra da %52-%54 arası bir orandaysak doğru yoldayız yani
legendary
Bence safe-mode olmasına rağmen gelecek vaad ediyor Smiley

Şu tablo bu durumunu korusa bile oldu bu iş diyebiliriz. Kırmızı alan ilk denemedeki başarı oranını gösteriyor. Teknik olarak buradaki beklenti %50 olmalı zaten. Binde birlik bir avantaj bile büyük farklar yaratır. Bunu görmek için bu senaryo için büyük sayılar kanunun çalıştığı noktayı geçmek gerekir. 0-100 arası rastlantısal seçimlerde bu nokta genelde 250-500 arası bir nokta oluyor. Olan şeyi de açıklayayım. Atıyorum 300 oyun sonra gelen tüm sonuçların aritmetik ortalaması 49.50 - 50.50 arasına denk geliyor. 50'nin altı ve üstü arası seçimlerin standart sapması da %1'in altına düşüyor. İşte bizim beklediğimiz de o andan sonra olumlu yönde bir sapma. Eğer bu olmadan başarı oluşursa tamamen rastlantısal denilebilir.

full member
Activity: 589
Bence safe-mode olmasına rağmen gelecek vaad ediyor Smiley
legendary
Kısa bir güncelleme yapmak istedim:

Iska olarak isimlendirdiğim sütunda, sinyal geldikten sonra kaç kere ıskaladığımı görebiliyoruz. Henüz erken ama buradan çıkabilecek sonuçlar var.

* Toplam 25 bin bet sonrasında 25 fırsat yakalamışız. Bu da ortalama 1000 bette bir fırsat denk geliyor demektir. 1000 bet jd'ın hızıyla yaklaşık 500 saniye yani yaklaşık 8 dakikada bir demek. Benim sadece 25 ini oynayabilmiş olmam bilgisayar başında olamamadan kaynaklanıyor Smiley

* Bu veriyi iki anlam için kullanacağız. Birincisi dönemsel karlılık, diğeri optimum kasa kullanımı.

* Ayrıca bu alan bir soruya daha cevap veriyor. O da sinyal gerçekten işe yarıyor mu? Vakti olanlar sürekli, herhangi bir senaryoya göre veya rastgele 25 tur oyun oynayarak bunu deneyebilir. Her turda kaç kayıptan sonra kazanç geliyor not alıp buradaki değerlerle karşılaştırabilirsiniz.

---

Kırmızıyla 1 olarak işaretlediğim sütun "Eğer ben kaç kere ıskalayacağımı bilseydim ve ona göre oynasaydım ne olurdu?" sorusunun cevabını veriyor. Bunu hiçbir zaman bilemeyeceğimiz için spor olsun diye bakıyoruz bu veriye. Keza 21 milyon gibi bir bakiye var orada. Kafayı bozduğumuz bir gün deneriz isterseniz Smiley

Alakasız ama burası "geleceği 10 dakikalığına da olsa görebilmenin" nelere kadir olabileceğini gösteriyor Smiley

---

Kırmızıyla 2 olarak işaretlediğim sütun"Eğer ben şu ana kadar karşılaştığımız en kötü senaryoya göre oynamış olsaydım ne olurdu?" sorusunun cevabını veriyor. Burası önemli. Kasa yönetimi için elimizde kötü durum senaryoları, gerçekleşme oranları olmalı. Benim daha önceki deneyimlerimde burada kullanacağımız ıska değeri 5. Ben şu anda safe-mode da gittiğim için böyle bir değer kullanmıyorum. Zaman için aldığımız riski yükselteceğiz elbette. Burada da şu andaki en kötü duruma göre oynamış olsaydık kasa 3000'e yaklaşmış olacaktı.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
Hocam ben burayı unutmuşum Sad Sad Sad kesinlikle katılmak isterdim ama işte dalgınlıktan takip edemedim burayı. Neyse umarım ilk tur güzel olur ve bizde ikinci turda yerimizi alırız😀 Takipteyim...

Sağlık olsun, teşekkürler Smiley

Birden fazla pay alan arkadaşlar 1 pay devretmek isterlerse ödemelerini istedikleri adrese yapabilirim. Belki eski mesajlardaki rezervasyona istinaden bi güzellik yapmak isteyen olur😀
legendary
Hocam ben burayı unutmuşum Sad Sad Sad kesinlikle katılmak isterdim ama işte dalgınlıktan takip edemedim burayı. Neyse umarım ilk tur güzel olur ve bizde ikinci turda yerimizi alırız😀 Takipteyim...

Sağlık olsun, teşekkürler Smiley
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
legendary
Evet, kemerleri bağlayalım. Deneme sürüşüne başladım. Tam olarak nasıl log tutacağıma karar veriyorum, elimi ısıtıyorum Smiley
Tuttuğum kayıtları katılımcılarla paylaşacağım. Eklemek istediğiniz, merak ettiğiniz bir şey varsa yolun başındayken iletebilirsiniz.

Şimdilik model şöyle:

Risk kısmını açıklayayım:
Sinyal geldikten sonra kaç kere ıskaladığımı, o tur için ne kadar riske attığımı ve toplam bakiyeye oranını burada kayıt altına alıyorum.

* Küsüratlar invest geliri.
sr. member
Activity: 371
Merit: 250
Teşekkürler NavySeals, olmayacak duaya amin bizimkisi. Maksat eğlence olsun. Ya da eğlenceyle stresi karıştırıyor olabilirim Smiley

İşin içine para girince veya ciddi konuma gelince elbette stres de doğal olarak geliyor ama ben güzel bir şeyler yapacağınızdan eminim. Zaten arkadaşlar da bunun farkındalardır. Fon gibi girdiğini sanmam milletin. Maksat farklı şeyler görmek. Tekrar eğlenceler dostlar.  Smiley
legendary
Teşekkürler NavySeals, olmayacak duaya amin bizimkisi. Maksat eğlence olsun. Ya da eğlenceyle stresi karıştırıyor olabilirim Smiley
sr. member
Activity: 371
Merit: 250
Ben katılamadım imkansızlıklardan dolayı ama katılan dostlara başarılar dilerim. İnşallah hiç beklemediğiniz kadar bir büyüklüğe ulaşırsınız. Başlığı merakla takip etmeyece devam edeceğim. MorpheWQ arkadaşın üslubu ve anlatımı çok hoş.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
legendary
Bildirilen tüm TX'leri işledim listeye. Liste şurada: https://bitcointalksearch.org/topic/m.18560279
Son iki bir katılımı bekliyoruz. Bu akşam öyle ya da böyle başlıyoruz.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
shapeshift bekleniyor ne kadar sürer bu shapeshift?

Bitcoin onayına bağlı. 1 onay süresi kadar sürüyor genelde. Networkün insafına kalmış Smiley
geldi onay hocam
tx: 9b88f6ef92dfd72417876b192aeb3c22eb2d2caae72f19cad0f4b24ae02d86b2
legendary

Bitcoin onayına bağlı. 1 onay süresi kadar sürüyor genelde. Networkün insafına kalmış Smiley
legendary
bende katılmak istiyorum isterseniz 100 clam da koayabilirim. lütfen beni haberdar edin.

Teşekkürler, limitimiz dolu. Bu tur facia ile sonuçlanmazsa, moral motivasyon yerinde olursa ve yaparsak bir sonraki tura diyelim...
full member
Activity: 301

5-10 dakikada işlem gerçekleşiyor.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
full member
Activity: 301

tx/a044c68cad0a2b183a34c797734bff93da236eb9d6ddef4806cd50c86418e9a1

gönderdim.
Pages:
Jump to: