Pages:
Author

Topic: Primedice ve tüm gerçekler / Game of Dices: S02E02 - page 20. (Read 41950 times)

legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
temelde auto bet kullanmıyorsun ve manuel ilerliyorsun
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Buradaki asıl soru;

"Madem olasılık hesaplıyorsun ya da hesapladığını iddia ediyorsun, bana 100 oyun için arka arkaya 1 den 100 e kadar sırayla sonuç çıkmaması için tek bir sebep söyle." olmalı.

Keza eğer %50 şans ile oynuyorsan bir sonraki oyunda önceki oyunlardaki sonuçlardan bağımsız olarak sonucun herhangi bir yönde olma olasılığı %50'dir.

Edit: Cümleleri ögelerine ayıran bir arkadaş vardı, yukarıdaki cümle ile ilgili başarıları dilerim  Wink
legendary
şimdi bahsettiğin durum %50 şans ancak Month Hall %30 şans üzerine.

buradan yola çıkarak tercihini sürekli değiştirdiğini anlıyorum, peki oranını da değiştiriyor musun?

Şans oranının bir önemi yok. Aynı şeyi %1 şans için de yapabiliriz. %99 için de. Doğa için oranın bir önemi yok, hep adil. Gerçi hesap kolaylığı için genellikle x2 veren şans oranını kullanıyorum. Ama bir dizi oyun içerisinde birden çok şans oranını hem high hem de low açısından değerlendiriyorum.

Bir bahsin yapılabilmesi için 3 değişken tanımlamak gerekiyor. Bet miktarı, şans oranı, yön. Bu her üç değişkeni de koşula uygun hale getiriyorum.
legendary
Coin-Turk.com
şimdi bahsettiğin durum %50 şans ancak Month Hall %30 şans üzerine.

buradan yola çıkarak tercihini sürekli değiştirdiğini anlıyorum, peki oranını da değiştiriyor musun?

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
1. Sadece bir kere yazı-tura atacağım ve doğruyu bulmanızı istiyorum. Cevabınız ne olurdu?
para hilesiz ise 1/2 olasılıkla yazı, 1/2 olasılıkla tura.

2. Bu sefer iki kere yazı-tura atacağım. Her iki sonucu da bilmenizi istiyorum. Cevabınız ne olurdu?
1/4 olasılıkla yazı yazı, 1/4 olasılıkla yazı/tura, 1/4 olasılıkla tura/yazı, 1/4 olasılıkla tura/tura.

3. Son olarak yine iki kere yazı-tura atacağım. Ama bu sefer cevabınızı baştan değil, her bir atım öncesi söylemenizi istiyorum. Yani bir sonraki cevabınızı vermeden önce, bir önceki sonucu biliyor olacaksınız. Bu durumda cevaplarınız ne olurdu?
Bu durumda doğru cevap verme olasılığı 2/3'e yükseliyor Grin Matematik kısmını geçelim, araştırma konusu olsun o da Grin

edit: kolaylık yapayım size, bkz: bayes teoremi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bayes_teoremi Smiley
legendary
tam olarak nasıl bir strateji uyguluyorsunuz?

Şurada ipucu vermiştim guwera.

1. Sadece bir kere yazı-tura atacağım ve doğruyu bulmanızı istiyorum. Cevabınız ne olurdu?
2. Bu sefer iki kere yazı-tura atacağım. Her iki sonucu da bilmenizi istiyorum. Cevabınız ne olurdu?
3. Son olarak yine iki kere yazı-tura atacağım. Ama bu sefer cevabınızı baştan değil, her bir atım öncesi söylemenizi istiyorum. Yani bir sonraki cevabınızı vermeden önce, bir önceki sonucu biliyor olacaksınız. Bu durumda cevaplarınız ne olurdu?

Bir de okuma ekleyeyim sonuna: Monty Hall Problemi

Aslında taktik çok basit.

1. Sitenin fair olduğunu kabul ediyorum ilk başta.
2. Var olan durum için olasılık hesabı yapıyorum.
3. Koşullar uygunsa optimum bet miktarını hesaplıyorum.
4. Doğaya güveniyorum.
legendary
Coin-Turk.com
tam olarak nasıl bir strateji uyguluyorsunuz?
legendary
Bu konu altından kullandığımız Güvenli, ilginç stratejileri paylaşsak , fikirler geliştirsek, herkes bütçesi ölçüsünde denese ve sonuçları paylaşsa,
birbirimize faydamız olmaz mı ? Ne dersiniz ?

Hemen her tür denemeye hazırım.
full member
Activity: 589
Merit: 100
Bu konu altından kullandığımız Güvenli, ilginç stratejileri paylaşsak , fikirler geliştirsek, herkes bütçesi ölçüsünde denese ve sonuçları paylaşsa,
birbirimize faydamız olmaz mı ? Ne dersiniz ?
legendary
Gün 6.

Başlangıç: 0,03 Clam 2717 satoshi
Şu anda: 6,60 Clam
Dünden bugüne büyüme: ~ %120
Toplam büyüme: ~ 220 kat
Bu durumun gerçekleşme olasılığı: %0,45

Grafikteki bet sayısı doğruyu yansıtmıyor, dikkate almayın.
legendary
Ben bu konuyu dün yazacaktım foruma meğer eski bir konu zaten varmış şimdi hatırladım.
Benim bitsler da 22 level hesabım var 2500 sat veriyor ben bunu 3 gün önce keşfettim daha önceleri musluk ne ya o kadar düştük mü diyordum Cheesy
Ama baktım maximum 3 denemeden sonra 20k satoshiye kadar rahatlıkla çıkıyorum sonrası sıkıntı bu aşamadan sonra taktik lazım..
Bir hesap daha açtım siteden o hesaba 0.0005 minumum gönderebiliyoruz 50k oldukça gönderiyorum banka gibi birikiyor şuana kadar 420k sat oldu böyle riske girmeden aylık çok rahat 40 50 mbtc birikebilir.

bitsler = primedice

x10 zor bir şey değil, dediğiniz gibi 3-4 denemede bir tutar. Ondan sonrası hakikaten zor. Ben olsam aklıma geldikçe 2500 sat ile max getiri basarım. Çeyrek btc'den biraz daha fazla verir. Sayısal loto misali Smiley
böyle biri vardı musluktan 9999x ile ara sıra tutturan onun konusunu bulabilsem keşke Smiley
arada deniyorum ama boşa kürek çekmek gibi gerçi az para değil 0.24747500BTC = 1023.99 TRY

Tüm dice kullanıcıları sözleşsek, her faucet gelirini x9900 a bassak emin ol 3 aya ne stunna ne doug kalmaz ortalıkta.
Ya da sadece faucet'i kapatırlar  Wink
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Ben bu konuyu dün yazacaktım foruma meğer eski bir konu zaten varmış şimdi hatırladım.
Benim bitsler da 22 level hesabım var 2500 sat veriyor ben bunu 3 gün önce keşfettim daha önceleri musluk ne ya o kadar düştük mü diyordum Cheesy
Ama baktım maximum 3 denemeden sonra 20k satoshiye kadar rahatlıkla çıkıyorum sonrası sıkıntı bu aşamadan sonra taktik lazım..
Bir hesap daha açtım siteden o hesaba 0.0005 minumum gönderebiliyoruz 50k oldukça gönderiyorum banka gibi birikiyor şuana kadar 420k sat oldu böyle riske girmeden aylık çok rahat 40 50 mbtc birikebilir.

bitsler = primedice

x10 zor bir şey değil, dediğiniz gibi 3-4 denemede bir tutar. Ondan sonrası hakikaten zor. Ben olsam aklıma geldikçe 2500 sat ile max getiri basarım. Çeyrek btc'den biraz daha fazla verir. Sayısal loto misali Smiley
böyle biri vardı musluktan 9999x ile ara sıra tutturan onun konusunu bulabilsem keşke Smiley
arada deniyorum ama boşa kürek çekmek gibi gerçi az para değil 0.24747500BTC = 1023.99 TRY
legendary
21 saniyenin alakasını açıklayayım, kullandığım botu çalıştırdım. Başlattığımdan itibaren 21.ci saniyede oluşan kazanç bu.
Aslında %49,95 ihtimalle %200 artışla deneme yapacaktım. Kazanma ihtimalini %49,95 yerine çok daha düşük ayarlamışım Smiley
yani normal şartlarda 1000 defa denesem başlangıç balansım patlamış olacaktı Smiley ama şans..

Ahahaha, oluyor bazen öyle şeyler. Güzel denk gelmiş bu sefer Smiley

merhaba ben de primedice kullanısıyım,faucetten 1 btcye ulaşmak çok ama çok zor ister 3k ister 5k olsun.
benim en iyi derecem faucetten 0.06 oldu bugüne kadar. Smiley

0,06 da çok başarılı bence. 1/2500 gibi bir ihtimalden bahsediyoruz. Ben oraya kadar gelmeyi başarırısam oldu bu iş der ve bırakabilirim Smiley
sr. member
Activity: 392
Merit: 250
merhaba ben de primedice kullanısıyım,faucetten 1 btcye ulaşmak çok ama çok zor ister 3k ister 5k olsun.
benim en iyi derecem faucetten 0.06 oldu bugüne kadar. Smiley
full member
21 saniyenin alakasını açıklayayım, kullandığım botu çalıştırdım. Başlattığımdan itibaren 21.ci saniyede oluşan kazanç bu.
Aslında %49,95 ihtimalle %200 artışla deneme yapacaktım. Kazanma ihtimalini %49,95 yerine çok daha düşük ayarlamışım Smiley
yani normal şartlarda 1000 defa denesem başlangıç balansım patlamış olacaktı Smiley ama şans..
legendary
%4898 Kazanç Smiley

5000'de bir ihtimalle muhtemeldir. Ama 21 saniye alakasız. Bir kerede olur ya da yıllar sonra olur Smiley
legendary

bitsler = primedice

legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
full member
21 Saniyede Dünya Rekoru Smiley

%4898 Kazanç Smiley

5000 Doge 'den 249.000 doge'ye

legendary
Eğer sisteminiz minimum çekime kadar neredeyse kusursuz çalışıyorsa bunu denemek gerekir diye düşünüyorum. Sadece faucet miktarıyla sürekli minimum çekime ulaşılırsa stunna nereye kadar bu hesaba izin verecek merak ediyorum. Böylece sitenin provably fair olmadığını da kanıtlayabiliriz. Smiley

Denemelerde bol bol faucetten yardım aldım. Bir noktada günlük fauceti kuruttun diye mesajlar gelmeye başlıyor. Günde 40-50 gibi bir sayı olması lazım. Bu durum birkaç kere tekrar ederse haftalık limiti doldurdunuz diye mesaj çıkıyor. İşte o noktadan sonra PD sapıtmaya başlıyor. Taş koyma noktası 1.

Botu yazarken PD üstünde de bol bol deneme yapmıştım. Bir tanesinde bir kullanıcı üstünde sürekli çalışan bir sistem vardı. O kullanıcıya x miktar tip gönderdiğinde %10 arttırıp 1-2 dk içinde geriye gönderene tipliyordu. Bu işlem alarm zillerini çaldırıyor ekibin. Blockladılar falan, sonra patrona yazdım, dedim böyle böyle. O  zamanlar biz halktan kişilerle ilgileniyordu Smiley Tamam açıyorum ama yapma böyle şeyler dedi. Oysa ki tamamen eğlencesine yapıyordum Smiley Taş koyma noktası 2.

Yine botu yazarken hızlı işlem yapmaya kalktığında PD durduruyordu. Hala da öyle. Nasıl yapıyor anlayamadım, keza bir hata mesajı döndürmüyor ama tüm istekler buharlaşıyor. Sanıyorum spam engelleme sistemiyle karışıyor bir noktadan sonra. Taş koyma noktası 3.

Asıl ve benim ciddi bir şekilde huylandığım bir nokta, bet miktarı büyüdükçe işler ters dönüyor. Biraz da bu yüzden sıfırdan başlayıp 1'e gitmek istedim. Hangi seviyede ne oluyor görebilelim diye.

Ama PD'da çalışmak gerçekten sıkıcı bir hal almaya başladı. PD'da 1 bet yapabilirken JD'da 4-5 bet yapabiliyorum. Bu sebeple JD'a döndük sistemi kontrol edelim diye.

Şöyle ki;

Bu birkaç saatlik grafik, JD'a geçtiğimden beri. PD'da 1 günlük iş bu.

Tüm bunlara rağmen şu ana kadar benim karşıma çıkan tüm dice algoritmaları provably fair. Ama provably fair demek gerçekten fair bir oyun oynatılıyor anlamına gelmiyor bence. Belirli şartlarda gelecek olan sonucun gerçekten o olduğunu kanıtlıyor olmak fair demek değildir. İşin asıl numarası o seed takımlarında diye düşünüyorum.

Bu arada tüm dice siteleri bir tarafa JD diğer tarafa. Eğer hükümetten gol yememiş olsaydı bence şu anda bir numaraydı. Teknik olarak, mantalite ve yaklaşım olarak hepsinden birkaç gömlek üstün.
Pages:
Jump to: