Pages:
Author

Topic: Primedice ve tüm gerçekler / Game of Dices: S02E02 - page 24. (Read 41950 times)

hero member
Activity: 826
Merit: 1000
Okumama gerek kalmadı, anladım. Anladığımı anlatacağım bilehare Smiley

Always red pill karartma Smiley

Hız felakettir morph Smiley
Slow and Steady Wins the Race Wink
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Okumama gerek kalmadı, anladım. Anladığımı anlatacağım bilehare Smiley

Always red pill karartma Smiley
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Beyaz tavsani izle morph Smiley
legendary
hero member
legendary
hero member
legendary
hero member
legendary
yazdıklarından hiçbirşey anlamadım prime dice ı da kendi verdiği bonus dışında hiç kendi btcem ile oynamadım
maksat muhabbet olsun yardım olsun kazananacsa türk bitcointalk camiası kazansın diye destek oluyorum

Teşekkür ederim goraset Smiley
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
yazdıklarından hiçbirşey anlamadım prime dice ı da kendi verdiği bonus dışında hiç kendi btcem ile oynamadım
maksat muhabbet olsun yardım olsun kazananacsa türk bitcointalk camiası kazansın diye destek oluyorum
legendary
yaw deneme icin, 10 ayri hesap acipda deneyebilirsin, ve evet asimptotik eşdağılıma yaklasacaktir, kisi sayisi sonsuza giderse esdagilim olacaktir.. bunun icin sitede deneme yapmaya bile gerek yokki, kucuk bir yazilim hazirlarsan bile olur, hatta excel de bile yapabilirsin.

10 değil 100 lerce hesap açıp denedim hali hazırda Smiley Fakat benzer IP'ler, hemen hemen aynı bilgisayar, benzer browser'lar...

İstatistiksel öyle olması gerekiyor zaten. Fakat ne program ile ürettiğim sonuçlar ne de excel'in random fonksiyonu PD'nin ürettiği sonuçları üretmiyor. Mesela excel ne yaparsam yapayım -ki yaklaşık 1 milyar deneme yaptırdım- arka arkaya kayıp sayısını 12'den fazla göstermiyor. Fakat PD'de %49,50 şansla arka arkaya 12 kayıp çok olağan bir şey. Hatta forumda okuduğum kadarıyla arka arkaya en büyük kayıp dizisine just-dice'da rastlanmış ve 32 adetmiş. Böyle bir diziyi elde etmek için, yanlış hatırlamıyorsam hust-dice'ın o gün oynattığı 1 milyar oyun yetmez. Bu da demektir ki asimptotik eşdağılım diye bir şey gerçekleşmiyor ya da site genelinde çalışıyor. Eğer site genelinde çalışıyorsa basit bir taktik uygulayarak kaybetmenin mümkün olmadığı algoritmalar yaratılabilir. Bu da kaybetme olasılığını milyonda bir seviyelerine indirir.

PD'nin kendi algoritmasıyla deneme yaptım epeyce. Server seed ve client seed'i alıp nonce'la harmanlayarak bir sayı üretiyor. Fakat bu sayı kesinlikle random değil. Eğer server ve client seed'i bilirsem X adet oyun için sonucu da hesaplayabiliyorum. Hesaplanabilir sonuç rastgele demek değildir. Hatta kuantum teorisine göre gözlemlemeden önce ve gözlemledikten sonra sonuçlar birbirini tutmayabilir. Eğer bu kadar tutarlı sonuçlar varsa ortada rasgele işi yatar ve istatistik çalışmaz. Bence PD'deki durum da bu.

Taktik/strateji varsa, benide sayabilirsin, bakarım bir.

Bir taktik olabilir mi konusunu araştırıyorum wing, ekledim listeye Smiley
legendary
Activity: 1638
Merit: 1329
Stultorum infinitus est numerus
Taktik/strateji varsa, benide sayabilirsin, bakarım bir.
hero member
Activity: 840
PD ile ilgili bir deneme yapmak için 10 kişiye ihtiyacım var. Deneme için gerekli olan BTC miktarını ben göndereceğim. Eğer başarılı olursa kar sizde kalacak, ana parayı geri iade etmenizi istiyorum. Sadece tanıdığım kişiler için geçerli. İlgilenenler PM veya bu mesajdan ulaşabilirler.

Liste:

1. goraset
2. emrebey
3. DeepCoin
4. rallier
5. deblue
6. Karartma1
7. wadili89
8.
9.
10.

yaw deneme icin, 10 ayri hesap acipda deneyebilirsin, ve evet asimptotik eşdağılıma yaklasacaktir, kisi sayisi sonsuza giderse esdagilim olacaktir.. bunun icin sitede deneme yapmaya bile gerek yokki, kucuk bir yazilim hazirlarsan bile olur, hatta excel de bile yapabilirsin.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
elimizden gelen bişeyse yardımcı olucaz bakalım ortaya ne çıkıcak merakla bekliyoruz
legendary
ufak bi bilgi versene pm ile merak ettim toplu bir şekilde ne yapacağız  Smiley

Akşam detay yazacağım. Ama test ettiğimiz şey asimptotik eşdağılım özelliği olup olmadığına bakmak.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
ufak bi bilgi versene pm ile merak ettim toplu bir şekilde ne yapacağız  Smiley
legendary
Benim o listenin en başında olmam gerekmiyormuydu : ) sanırım unutulduk Smiley

bende yardımcı olabilirim

Ne yapacaksak yapalım yaz benide listeye Smiley

Ekledim Smiley
legendary