Pages:
Author

Topic: Sesli Düşünceler (Kripto Günlüğü) - page 2. (Read 27228 times)

newbie
Activity: 85
Merit: 0
Bu kadar düştükten sonra market te ilk sıradaki coinler de alınabilir. Eskiden 10 kat yapmaz diye düşünülüyordu fakat 10 15 kat düşenler oldu. Yükselmeleri de normal artık
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Geçen günki beklentim malesef ciddi anlamda gerçekleşmedi. Akabinde posizyonlar değişti, bazı önemli borsalar bakım çalışmasına girince toplanan destekler eridi. Buda zaten var olan düşüş iradesine yaradı. Şuanda 5880 dolardayız. Muhtemelen 5500 dolar seviyelerini bize gösterip insanları pes ettirmeye çalışacaklar. İnadına hold yapmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Dayanabildiğimiz yere kadar gideceğiz.

Gelecek adına alınabilecek coinleri düşünürken; Market cap'ta ilk 10 ve ilk 20 deki önemli coinleri değerlendirmekte fayda var. Şuanda kafamı kurcalayacan fikir bu. Daha önce LTC, XRP gibi muazzam yükselişler yaşadık. Bunun gibi bir tren yakalamalıyız.

Öte yandan teknolojisi ileri ve topluluğu güçlü olan coinler var: NEO: 27 dolar, Wan:2 dolar, Zil:0,06 dolar
Bu coinler dikkatle takip edilmeli. Ve nakit imkanı olanlar en az 1 yıl vade ile bu coinlere yönelmeli.
legendary
Be A Hope
Tether in 250m dolar basmasıyla birlikte posizyonlar güçlendi. Yukarı hareket için yakıt hazır. Artık uçabiliriz arkadaşlar Smiley

vadeli işlemlerde dönen dümenler varken(short/long pozisyonların sürekli patlatılması) eskisi gibi uçabileceğimize inanıyor musunuz? ben şahsen futures olayının bitmeden kısa dönemde düzlüğe çıkabileceğimizi sanmıyorum, onun için de hacmin 100m usdnin altına düşmesi gerekiyor sanırım btcnin futures üzerinden delist edilebilmesi için.

Bir açıdan baktığınızda haklısınız ancak vadeli işlemlerin piyasaya bu etkisinin sebebi ; ekosistemin buna alışık olmaması idi. Yani bir anda sıradılı büyüklükte bir hacim oluştu. Buda anomaliye sebeb oldu.

Fakat bir süredir ekosistem bu işlemleride aboseve etmeye benimsemeye başladı. Yeterince benimsendiğinde vadeli işlemler daha ciddi yükselişlere olanak tanıyacaktır. Yaşadıklarımızın sebebintamamen volatilite. Volatilenin sebebide yetersiz yayılım, az reklam, düşük hacimdir.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Tether in 250m dolar basmasıyla birlikte posizyonlar güçlendi. Yukarı hareket için yakıt hazır. Artık uçabiliriz arkadaşlar Smiley

vadeli işlemlerde dönen dümenler varken(short/long pozisyonların sürekli patlatılması) eskisi gibi uçabileceğimize inanıyor musunuz? ben şahsen futures olayının bitmeden kısa dönemde düzlüğe çıkabileceğimizi sanmıyorum, onun için de hacmin 100m usdnin altına düşmesi gerekiyor sanırım btcnin futures üzerinden delist edilebilmesi için.
legendary
Be A Hope
legendary
Be A Hope
Merhaba! Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

BTC dün akşam (ilginç ki!) seçim sonuçlarının akabinde pump gördü. Ve önemli sayılabilecek bir destek topladı posizyonlarda. Şuanda destekil önce 6500 daha sonra 7000 dolara yaklaşacağını düşünüyorum.

Fakat ondan sonrası için durum yeni güç gerektirecek. Şuanda hala aşağı yönlü baskı duruyor. 5500 dolar için zorlaya bir irade söz konusu hala.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
Merhaba sevgili günlük.

Üzülerek analiz ederim ki, BTC'de pazartesiye kadar 5900 doları göreceğiz Sad malesef şuanki veriler ve posizyonlar bunu gösteriyor. Hafta sonu çok olumlu bir haber gelmediği takdirde taban kırılmak üzere. 5900'lerden hemen geri dönemez isek yarılanma kaçınılmaz görünüyor.

Altcoinler için cehennem demek bu.

Not: 6480 dolar ben bunu yazdığımda.
Böyle yazmıştım dün.
5900 lere vurduk tam da dediğim gibi. Posizyonlarda belirgin bir değişim yaşandı. Yükseliş için şuanda yeterli güç toplanamadı malesef. Gücün toplanabilmesi için bir müddet vaktimiz var. Bu arada izleyeceğiz. Olumlu veri olmadığı takdirde görünen en yakın diğer düşüş 5500 dolar.

Bilgi için teşekkürler üstad.

Umarım yakın zamanda döneriz, Piyasa artık gerçekten kabak tadı vermeye başladı belliki iyice bıktırmadan nefes aldırmayacaklar.  Angry
legendary
Be A Hope
Merhaba sevgili günlük.

Üzülerek analiz ederim ki, BTC'de pazartesiye kadar 5900 doları göreceğiz Sad malesef şuanki veriler ve posizyonlar bunu gösteriyor. Hafta sonu çok olumlu bir haber gelmediği takdirde taban kırılmak üzere. 5900'lerden hemen geri dönemez isek yarılanma kaçınılmaz görünüyor.

Böyle yazmıştım dün.
5900 lere vurduk tam da dediğim gibi. Posizyonlarda belirgin bir değişim yaşandı. Yükseliş için şuanda yeterli güç toplanamadı malesef. Gücün toplanabilmesi için bir müddet vaktimiz var. Bu arada izleyeceğiz. Olumlu veri olmadığı takdirde görünen en yakın diğer düşüş 5500 dolar.
newbie
Activity: 96
Daha iyi bir araba almak için sattığım arabamın parasıyla artık motosiklet bile zor alabilirim:(
Dibe kadar zararı hissediyor her gün yaklaşık 45 dakika yürümekten kurtulmak için artık düze çıksan, + yazsan diyorum sevgili batmış piyasa...
legendary
Be A Hope
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Herkesin bu konu altından günlük tutup görüş paylaşmasından memnun olurum.

Bu arada yukarıda yazdığım analiz erken gerçekleşti. Posizyonlar rahatlamaya başladı. Bundan sonrası yeni analiz ister.

Bu analizide haneme artı olarak yazıyorum
hero member
Activity: 756
Merit: 505
Güzel günlük olmuş Smiley Bu piyasa bize bir şey bırakmadı be üstad son aylarda hep bi karabuluttur dolaşıyor üstümüzde

Emeklilik zamanımız mı geldi ne  Undecided
full member
Activity: 938
Merit: 115
Merhaba sevgili günlük.

Üstadım öncelikle tespitlerin hep doğru , öncelikle tebrik ederim. Bu başlık sana ait ama BTC nin düşüşüne ilişkin bir tespitimi yeri gelmişken affına sığınarak burada paylasmak isterim.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.33501451
full member
Activity: 476
Merit: 100
Merhaba sevgili günlük.

Halen daha fazla düşmesini bekliyorum. Hatta şu 2013 yılındaki durumun tekrarlanmasını bile bekliyor olabilirim. Mühim olan rakama ulaştığında 0,01 olduğunda stoğumda çok fazla adet BTC olacak. Belki o gün bugün gelmeyecek ama tarihin tekerrürden ibaret olduğunu unutmayalım. Buraya not olarak düşüyorum ki; gelecekte düştüğünde elimizde bir miktar alacak kadar DOLAR olsun diye.
newbie
Activity: 28
inş. hafta sonu güzel bir haber gelir o zaman
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Merhaba sevgili günlük.

Bitcoin herkesin alım yapabilmesi için güzel seviyelere gelecek. Hepimiz üzülüyoruz fakat düşecek ki yükselsin ve kar edelim. Yarılanmaya kadar yavaş yavaş toplarız sonra tekrar zirve yapar. Çok güzel bir tecrübe olmuş bu konu. Bende bazı altcoinlerde acele etmişim.
legendary
Be A Hope
Merhaba sevgili günlük.

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Neo'ya yürekten inanıyorum. Grafik, hacim, hype vs her şey tamam.
Yıl sonuna kadar ETH performansı bekliyorum. Dominance'ta bastıracaktır ayrıca.

Şuanda %30 neo'ya geçtim. %40-50'ye kadar artırabilirim yatırımı.

Ayrıca aldığım neolarla, NEP5 tokenları topluyorum. Neo cinsinden düştükçe alıyorum.

Gelecek Neo'da!
Birde Tezos'da!

Sevgiler Smiley
x50 yapmış coinin daha fazla değerleneceğini düşünmüyorum.

Bence de o dönemler bitti, Bitcoin dışındaki hiçbir kriptoparayı mantıklı bulamıyorum hatta bu piyasanın emin adımlarla ilerlemesi için Bitcoin'in sırtında kambur olan altcoinlerin silinmesi gerekiyor. Neo gibi kendi zinciri olan coinler değil de özellikle tokenleri çok saçma buluyorum.
full member
Activity: 350
Merit: 110

Ayrıca aldığım neolarla, NEP5 tokenları topluyorum. Neo cinsinden düştükçe alıyorum.

Gelecek Neo'da!
Birde Tezos'da!

Sevgiler Smiley
x50 yapmış coinin daha fazla değerleneceğini düşünmüyorum.
legendary
Be A Hope

Gelecek Neo'da!
Birde Tezos'da!

Sevgiler Smiley
member
Activity: 210
Merit: 10
Sevgili günlük tatile çıkıcam param yok, üstüme başıma bi şey alıcam param yok artık artsan mı sanki tam sırası gibi millet perişan  Embarrassed
Ahahaha hocam senin halin gayet iyiymiş ya ben eve çıkacağım depozitoyu nasıl ödeyeceğim diye kara kara düşünüyorum maalesef.
Pages:
Jump to: