Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 62. (Read 990725 times)

newbie
Activity: 2
Merit: 0
May 13, 2013, 11:50:24 AM
#34
Mene pa zanima kako kaj kaze DURS-U oz DDV na ta bitcoin

sem začel testno na borzi 25€ na plus500 prišel na 1000€

zdej imam pa željo mal zvišat znesek se kar dobro obrača samo je pa res potrebno bit not v tem

Mam pa skrb pred DURSOM ker SLO in EU niso priznali bita in bi rad zdaj tud delal dobiček na najem in ga skrival

L.p

donator
Activity: 674
Merit: 522
May 12, 2013, 03:20:59 PM
#33
Mislim, da je ze kar nekaj kandidatov, ki jih ze pridno cakajo : )
dv5
newbie
Activity: 1
Merit: 0
May 11, 2013, 11:13:35 AM
#32
Bo kdo kaj nabavljal ASIC minerje?
newbie
Activity: 33
Merit: 0
May 09, 2013, 01:05:51 PM
#31
Pozdrav  za bracu slovence iz Beograda : )
newbie
Activity: 3
Merit: 0
May 01, 2013, 06:02:16 PM
#30
Osnovni problem sa Bitcoin-om je u tome što ima vrlo slabo razvijenu ekonomiju, što je infrastruktura uplata/isplata vrlo neudobna i što 80% prometa čine transkacije na Silk Road sajtu, tj crnom tržištu narkoticima. Zbog toga se već pojavljuju zahtevi američkih senatora da se Bitcoin stavi van zakona, odnosno da se njegovo posedovanje proglasi ilegalnim. Već sada postoje ozbiljni problemi za američke građane kada pokušaju Bitcoine da pretvore u dolare; osim toga, konverzijom bitcoina u dolare i njihovim transferom na žiro račun ulazi se u "sistem" i čitav princip "anonimnosti" se obesmišljava.

Druga stvar - transakcije su anonimne i nepovratne tako da svakodnevni korisnik nema nikakvu zaštitu u slučaju prevare ili "hakovanja" njegovih ključeva. Ne vidim da će običan čovek nekada pristati na takvu nebezbednu onlilne trgovinu putem kriptovalute sa nepoznatim ljudima i da će sigurnost i udobnost Paypal naloga ili kreditne kartice zameniti za nepovratne transakcije, bekape kilometarskih ključeva, virtuelne wallet-e i čekanje da network verifikuje tvoju transakciju. Isto tako, ograničen broj bitcoina (22 miliona max ako se ne varam) je ograničavajući faktor. Treba uzeti u obzir da Amazon uskoro pušta svoj Amazon Coin, a znamo ko je Amazon. Dakle, long term ne vidim neku globalnu perspektivu za Bitcoin.

Short term, za dobrog trejdera Bitcoin može predstavljati priliku za zaradu jer se o bitcoin-u sve više "priča". Isto tako, oscilacije valute su prilične i ima puno malih investitora koji su tech frikovi ali slabo poznaju ekonomiju i skloni su panici i efektu krda. Tako se, recimo, sredinom 2011. bitcoin preko noći strmoglavio sa $17 na $2. I prošle godine bio je jedan veliki pad, doduše ne toliko oštar nego "samo" 50%.

Treba reći da je bitcoin početkom marta vredeo $30 a danas, mesec dana kasnije, vredi $95. To je rast od 200% za mesec dana.

Da bi se zaradilo na "iskopavanju" bitcoin-a, potreban je specijalizovan ASIC hardver; PC grafičke kartice više nisu dovoljno efikasne.

http://www.aikb.net/f19-sve-vrste-berzanskih-analiza

.
hero member
Activity: 526
Merit: 508
My other Avatar is also Scrooge McDuck
May 01, 2013, 04:23:55 AM
#29
Dear Slovenijas,

I apologize for writing in English; I do not speak Slovenan, (Slovak?) but I have heard from a very good source (Nigel Farage) that Slovenia is next in line for a "Bail out" from the EU. (Like Cyprus was bailed out last month.)

I do not know when this will happen, but Nigel is certain that Slovenia is next... And he's never been wrong about these things before.

This means the time is NOW for Slovenia to be introduced to Bitcoin.

Please, please PLEASE make sure that everyone in Slovenia knows exactly how to trade their remaining money for Bitcoin before their banks steal it soon. Perhaps someone reading this can make and ebook or paper flyers to pass out somehow. It is extrememly important this is done before the banks do something evil there.

Best of luck to you all!
newbie
Activity: 20
Merit: 0
April 23, 2013, 04:39:21 PM
#28
newbie
Activity: 10
Merit: 0
April 18, 2013, 06:49:08 PM
#27
Živjo, še en slovenec tukaj.

Sam sem za Bitcoin slišal kakšna 2 meseca nazaj. Takrat sem bil še nezaupljiv v to zadevo, nakar mi kolega "za šalo" nakaže 15 Litecoinov. Takrat je to bilo seveda nekaj par dolarjev, nakar par tednov kasneje začelo vse skupaj zelo rasti. Nisem mogel verjeti, da je zadeva prišla na skupni izkopiček stotih dolarjev. Zadevo sem začel preučevati in vložil še dodatnih 100€ v Bitcoin. Veliko ljudem sem tudi razložil kako stvar deluje, starejši so nasprotovali, mlajše sem pa prepričal v to.

V tej valuti vidim prihodnost. Smiley

Pa lep pozdrav!
newbie
Activity: 2
Merit: 0
April 11, 2013, 12:31:22 PM
#26

Ima par pitanja koja vredi diskutovati.

Da li je BitCoin valuta koja ima budućnost?
Da li se short term može zaraditi minovanjem?

Što se ozbiljnosti valute tiče, ne bih stavio ušteđevinu ali ne bih se ni kladio da će sistem propasti. Anonimnosti naravno nema kad se pri konverziji u USD identifikuješ, ali tu podrazumevaš da je uopšte potrebno konvertovati u USD da bi izvršio transakciju. Trgovina BTCom, čini mi se bez provere, ima trend rasta.
Ima nekoliko aspekata koji ne dozvoljavaju da projekat propadne, bar ne brzo. Najpre, u koji god sistem se uvede ograničena količina resursa, psihološki se stvara potreba za sakupljanjem istog. Uz to ide i psihologija mase. Drugi aspekt je nepostojanje autoriteta koji upravlja ili može da u pouzdano prati transakcije. Zbog toga postaje interesantan onima koji trguju diskutabilnom robom ili uslugama, kao i onima koji žele da izbegnu oporezivanje. Tako sad postoje online kockarnice koje funkcionišu pomoću BTCa.

"Iskopavanje" to jest mining je dinamična priča, koja me najviše i interesuje jer nemam plan za dominaciju svetom kroz trgovinu BitCoinom, već samo ciljam na brz ulazak i izlazak. Pokušao sam da se informišem o ASIC hardveru, ali kako mi izgleda to je nemoguće kupiti. Redovi za kupovinu su kod jednog proizvođača napravljeni još prošlog oktobra, i još uvek nije krenula isporuka. Čak se na eBayu pojavljuje isti hardver po 3x većoj ceni, a da pri tome prodavac nema hardver već praktično prodaje mesto u redu. Špekuliše se da proizvođač razvlači isporuku jer sam koristi taj hardver za mining, a novac od narudžbina je iskoristio za pravljenje hardvera. Imaju win-win. Ako BTC pukne u međuvremenu, isporuče hardver, ako bude rastao otkažu porudžbine i vrate novac koji su u međuvremenu izmajnovali Smiley

Da li se neko interesovao za nabavljanje ASICa ili ga već poseduje? Koji je proizvođač sposoban za isporuku naručene robe?

http://www.aikb.net/f19-sve-vrste-berzanskih-analiza


.
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
March 25, 2013, 04:29:40 PM
#25
Pozdravljeni

Vidim, da je Sloveniji malo minerjev, saj je ta tema kar zamrla.

BTW je kdo naročo ASIC od AVALONA?

Rudarite še vedno z grafičnimi karticami?

Lep pozdrav iz prekmurja

Miha
full member
Activity: 146
Merit: 100
December 08, 2012, 09:10:51 AM
#24
Sm se kr načakal... dva / tri dni ...

Plačal sm v BTC, tko da je moral refund pridet nazaj preko bit-pay.com ... slišim pa, da ma folk ful probleme... en kolega je plačal prek paypala in je kr chargeback naredu, ko mu niso odgovarjal na mejl... Smiley
member
Activity: 108
Merit: 10
December 06, 2012, 04:43:54 PM
#23
Jaz bom še malo počakal.. A je šel refound čez bp?
full member
Activity: 146
Merit: 100
November 30, 2012, 10:52:34 AM
#22
jst sm kr preklical naročilo..
full member
Activity: 146
Merit: 100
November 19, 2012, 06:58:25 PM
#21
Res... nobenih obetavnih novic ni slišat... Sad

pa še nagrada se razpolovi...
member
Activity: 108
Merit: 10
November 13, 2012, 11:58:53 AM
#20
Pomojem še ne bo decembra ker nobeni niti prototipa še nimajo in dajejo ven optimistične napovedi da bi folk še naprej kupoval.
Tudi jaz sem naročil nekaj malega od vsakega proizvajalca in upam da bo čimprej ampak verjetno letos ni realno..
full member
Activity: 146
Merit: 100
November 05, 2012, 10:14:44 AM
#19
Tole temo sm odpru na bitcoin.si...

http://www.bitcoin.si/forum/viewtopic.php?f=13&t=87

Uglavnem če nekje sredi decembra pride prva runda, recimo da bo nekje januarja čas za drugo...

Jst sm drugače iz dolenjskega konca..
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 29, 2012, 05:17:08 PM
#18
Iz kje ste drugače vsi ? Jaz sem iz kranja in če se bo kašne enote kupoval za Asic bi bilo res fino se mal podružt Smiley pa da speljemo kakšen biznis hehe
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 29, 2012, 04:54:32 PM
#17
Zdravo

Sam miniram z kolegom že od februarja in sva kar nekaj nabrala, zdaj smo pa naročil nekaj ASIC-ov Smiley in čakamo da pridejo čimprej hehe.

Se bom registriral še na bitcoin.si Smiley

full member
Activity: 146
Merit: 100
October 24, 2012, 03:42:30 AM
#16
http://www.youtube.com/watch?v=LrLzaeQpCRc

hudo... Smiley

kolk vas je pa blo?
donator
Activity: 674
Merit: 522
October 23, 2012, 08:54:51 AM
#15
Ja - glede na to, da nas je natakarica morala zabrisat ven iz metropola, lahko recem, da smo se imeli prav fajn.

Predavanja ok in potem se malo privat zabave. Padlo je par idej za par projektov, enega smo ze uspesno izvedli.

Kaj je Bitcoin?
http://www.youtube.com/watch?v=LrLzaeQpCRc

Bo treba ponovit : )

Lp
Pages:
Jump to: