Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 60. (Read 1004768 times)

newbie
Activity: 43
Merit: 0
August 30, 2013, 06:13:42 AM
#75
Čestitam vam za tak uspeh s Bitstamp, sem bil kar presenečen ko sem prvič izvedel da je slovenska in še bolj ko sem prebral novico,
da je presegla mtgox itd.
Naj samo pojasnim, da jaz ne delam in nisem povezan z BitStamp.
Ga pa uporabljam in mi je zelo všeč!

Bomo pa vidli kaj bo z Bitcoin borzami ko pride ven platforma Buttercoin- v naslednjih 3 mesecih.
To je super-hi-performance borza (market) je odprta in opensource in skoraj vsak jo lahko postavi in vse bodo med sabo povezane za odlično likvidnost.
http://www.buttercoin.com/

Na drugi strani pa tudi "eksplozija" ASIC minerjev. Težavnost rudarjenja se je ob zadnji spremembi težavnosti podvojila in napovedujejo da se bo tako vsake 2 tedna, dokler ne bo "dohitela" Moore-ovega zakona.
Pred nami so izjemno zanimivi meseci Bitcoina.
Po moje se bo cena do konca leta več kot podvojila. :-)
Če(ko) cena spet pade pod 100usd bo to izjemna priložnost. Tudi če zdaj kupiš boš na dolgi rok zelo v plusu.

Na dolgi rok zna biti velik problem ta centralizacija [rudarjenja] in nedostopnost rudarjenja navadnim smrtnikom.
Algoritem SHA-256 ki ga uporablja Bitcoin je pisan na kožo ASIC-om!

Rudarjenje Litecoin-a (algoritem scrypt) pa je tudi zaenkrat le na GPU (grafičnih karticah),
napovedujejo pa da prej ko slej bodo naredili tudi ASIC-e (je pa baje težje in dražje).
Primecoin je poseben in inovaiven, saj kot algoritem uporablja odkrivanje verig preštevil (Cunningamovih).
Primecoin zgleda še najbolj ASIC proof, trenutno že zmeraj tudi GPU-proof!

Problem postaja je tudi poplava startup firm ki se ukvarja z Bicoini po principu čim hitrejšega širjenja in bogatenja - brez upoštevanja Bitcoiniovega principa svobode, zasebnosti, neodvisnosti, anonimnosti in s slabo varnostjo (tako za uporabnike kot za Bitcoin omrežje).
newbie
Activity: 4
Merit: 0
August 29, 2013, 02:50:51 AM
#74
@ikilled Hvala za link do val202jevega netcasta.

 Smiley

Njdel sem tudi video presentacijo o Bitcoinu v kiberpipi, je bila odlična...

Čestitam vam za tak uspeh s Bitstamp, sem bil kar presenečen ko sem prvič izvedel da je slovenska in še bolj ko sem prebral novico,
da je presegla mtgox itd.

Predstavljam si možnosti za nakup storitev in medij kod npr. streamanje filmov in nakup e-knjig in člankov po Internetu, ki sedaj še ni
zelo praktično preko luže...bitcoin je praktičen za mikroplačila...

Na zahodu ni več zadosti možnosti za zaslužek v predelovalni industriji, pa moramo iskati možnosti v digitalni economiji in bitconi so za to koristni.

Dajmo to zavedanje propagirati naprej!

LP




newbie
Activity: 43
Merit: 0
August 18, 2013, 05:35:53 AM
#73
newbie
Activity: 4
Merit: 0
August 07, 2013, 04:40:48 AM
#72
Zdravo.

Nisem bil zadovoljen  z uporabnisskem imenom ki sem ga izbral, pa nisem obdrzzal zapisek s geslom...

Tako sem se v novo registreral.

Pa sem tudi pozabil, da sem nekaj vprassal. Lepa hvala ti ikilled za odgovor in nasvet.

No, ko sem ccakal na USB  ASICMINER blockerupter sem poskusil primecoin na dveh starih raccunalnikih pa sem se pol premislil ker neverjamem da so bili CPUji naccrtovani delati 24 ur na dan...

Blockerupter je delal fino v Win7, sem ga pa premaknil na manjssi raccunalnik z Win XP, zaradi par drugih USB napravic ki jih imam....

Nekaj ccasa sem zapravil z namecoind, ker nisem vedel da na slushovem poolu to ne dela vecc.

No zaccetek je.

Prebrskal sem tudi bitcoin.si forum. Je fejst, crke so pa majhne, rabim nove occale. Upam da bo tudi vass forum boljsse obiskan in bolj activen v bodoccnosti.

Nimam slovenskih znakov na tej tipkalnici, prejssna kar vccasih neha delovati pa sem jo zamenjal. Dve drugi pa so boljsse pacc kjer so pri drugih raccunalnikih...

ikilled vidim da o teh zadevah vess in znass veliko in sse enkrat lepa hvala za odgovor in svetovanje.

Lep pozdrav. :)javascript:void(0); Smiley

 
newbie
Activity: 43
Merit: 0
August 06, 2013, 03:09:30 AM
#71
Z kolegi iz Amerike začenjamo en posel v zvezi z BitCoinsi, to bo ubistvu stran (in še nekaj) na kateri bo vse kar je potrebno vedeti in vse funkcije ki jih rabiš in še veliko več. AMPAK da bi ta posel uspel rabimo investitorje, takoda lepo prosim če bi nakazali nekaj BTC na 1LcvFgRi8SK7Vwi6kFvSTUGfiwCawMSSo3 , VSE DONACIJE SO ZELO HAVLEŽNE ! In ko na bo to uspelo vam vrnemo 30%. Do zdaj imamo investiranih samo 21 BTC Sad
Uporabi BitFunder.
Če hočeš da ti nekdo donira free denar boš moral pokazati svoje reference, detajlno obrazložit kaj točno želiš naredit in kako, ipd.


Zdravo. Začel sem rudariti s Asicminerjem. Najprej sem moral preklopiti kable tako da bo računalnik stalno priklopljen z ethernetom...Vložil sem cgminer, pa sem driverja naložil v narobnem redu, in ni delalo, pa sem še enkrat probal in je vse vredu. Na slushovem poolu pa piše da se lahko merged rudari, pa sem probal Namecoind ki ga je treba configurirati in ni delalo, tudi ko sem pravilno naštimal bitcoin.conf, sem probal večkrat in še enkrat na drugem računalniku. Pol sem pa najdel GPU namecoin qt, je delalo, ampak bi moral biti na istem računalniku kod rudar? Denarnico za bitcoin imam tudi na drugemu a to bo vsene ker cgminer dela brez nje. A kdo ve če je za merged mining namecoine zatosti imeti cgminer ali je treba tudi imeti program za namecoin? In ali je treba cgminer configurirati tudi za namecoine kakor za bitcoine? Je težko najti razložila ali informacije o tem.
Kateri Asicminer imaš? Od BFL/ButterFlyLabs? Kateri model točno?


Priporočam, da greš čim prej skrbno skozi navodila/dokumentacijo proizvajalca, potem pa prebereš še vse glavne teme v angleščini tu na tem forumu ter pogledaš tudi v forumu od proizvajalca.
Lastiš si stroj za odkrivanje bitcoinov ("proizvajanje denarja") in vsaka minuta ko stroj ne laufa izgubljaš denar! :-)

Tu je kalkulator profitabilnosti rudarjenja bitcoinov:
http://www.bitcoinx.com/profit/
Tu je tabela profitabilnosti vseh možnih kriptovalut, kjer vidiš katero kriptovaluto je trenutno najbolj profitabilno rudariti (vendar pazi ker med rudarjenjem in prodajo kriptovalute za USD se lahko cena kar spremeni)
http://coinchoose.com/
Ti lahko rudariš le kriptovalute, ki bazirajo na SHA256 algoritmu ker (trenutno) vsi ASIC-i podpirajo le ta algoritem.


Po pošti prija USB asic kartica, probal bom pa tudi malo kaj s starimi CPUji...
Rudarjenje s CPUjem sploh na kakih starejših CPUjih popolnoma nima več smisla - vsaj glede dobička (npr 1 teden rudarjenja za 1 cent dobička, strošek za elektriko pa je lahko npr 1 eur). CPU rudarjenje je smiselno le kot izobraževalno - da se naučiš rudariti. Čeprav spet z GPU-ji in ASICi rudarjenje poteka na drugačen način.
PS: kmalu bodo znižali ceno USB minerjev na 0.175 BTC! (ker prihaja cenejša in močnejša konkurenca K1)


A je še žmeraj kdo za en Bitcoin MeetUp v Sloveniji (Ljubljana?)?
newbie
Activity: 1
Merit: 0
July 31, 2013, 06:59:49 PM
#70
Pozdravljeni!

Z kolegi iz Amerike začenjamo en posel v zvezi z BitCoinsi, to bo ubistvu stran (in še nekaj) na kateri bo vse kar je potrebno vedeti in vse funkcije ki jih rabiš in še veliko več. AMPAK da bi ta posel uspel rabimo investitorje, takoda lepo prosim če bi nakazali nekaj BTC na 1LcvFgRi8SK7Vwi6kFvSTUGfiwCawMSSo3 , VSE DONACIJE SO ZELO HAVLEŽNE ! In ko na bo to uspelo vam vrnemo 30%. Do zdaj imamo investiranih samo 21 BTC Sad

Vem nekateri mislite da to ne bo uspelo... VENDAR BO ker garamo noč in dan vendar nimamo še dovolj sredstv da bi to uspelo!

LP hrck
newbie
Activity: 3
Merit: 0
July 30, 2013, 04:37:41 PM
#69
Zdravo. Začel sem rudariti s Asicminerjem. Najprej sem moral preklopiti kable tako da bo računalnik stalno priklopljen z ethernetom...Vložil sem cgminer, pa sem driverja naložil v narobnem redu, in ni delalo, pa sem še enkrat probal in je vse vredu. Na slushovem poolu pa piše da se lahko merged rudari, pa sem probal Namecoind ki ga je treba configurirati in ni delalo, tudi ko sem pravilno naštimal bitcoin.conf, sem probal večkrat in še enkrat na drugem računalniku. Pol sem pa najdel GPU namecoin qt, je delalo, ampak bi moral biti na istem računalniku kod rudar? Denarnico za bitcoin imam tudi na drugemu a to bo vsene ker cgminer dela brez nje. A kdo ve če je za merged mining namecoine zatosti imeti cgminer ali je treba tudi imeti program za namecoin? In ali je treba cgminer configurirati tudi za namecoine kakor za bitcoine? Je težko najti razložila ali informacije o tem.

LP Smiley
newbie
Activity: 3
Merit: 0
July 27, 2013, 05:21:15 PM
#68
Živjo vam v sloveniji iz ZDA.

Zaenkrat sem tukaj novinec in se je treba veliko še naučiti.

Po pošti prija USB asic kartica, probal bom pa tudi malo kaj s starimi CPUji...

Največ me e-kovanci zanimajo za kaj kupiti preko luže, ki se pač ne more drugače kod sorodnika vprašati za uslugo, naprimer revijo MojMikro ki se ne dobi na Internetu itd.

Veseli me da je za bitcoin in sorodne zanimanje tudi pri vas.

Se slišimo.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
July 18, 2013, 09:26:05 AM
#67
pozdravljeni,

sem nov na forumu...
Zanima me če ima kdo iz okolice LJ za prodat BTC za 400 EUR v gotovini. Nujno bi potreboval DANES 18.07.2013 ?!
Vsi s katerimi sem do sedaj delal so trenutno na dopustu... Vključno z mazijem Smiley
Uživaj na morju mazi Smiley

lp vsem,
vegathestar  Cool
newbie
Activity: 43
Merit: 0
July 10, 2013, 06:19:25 PM
#66
ask, super post!
Odlična ideja glede paper walletov v obliki daril!
Že nekaj časa govorim da bom punci podaril 1 BTC :-)

Sem ZA bitcoin meetup v SLO, podpiram idejo.
Jaz imam čas med do 19.7.
Dajmo predlagat kar en konkreten datum, npr: 15.7.2013 (ponedeljek) zvečer v LJ?


PS:
Priporočam poslušanje avdio oddaje Let's Talk Bitcoin ki je res daleč boljša od karkoli drugega ki govori o bitcoinu.
Poleg tega še spremljanje coindesk.com s "pomembnejšimi" novicami o Bitcoinu,
http://thegenesisblock.com/ - z kvalitetnimi članki

The Bitcoin Channel pa za "masovno" spremljanje skoraj vsake novice na internetu o bitcoinu in kriptovalutah.
Graf za hitro spremljanje cene:
http://bitcoinity.org/markets
Graf za "napredno" spremnjanje cen:
http://bitcoin.clarkmoody.com/
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 02, 2013, 05:19:54 PM
#65
Dobra ideja tole s paper wallet darilci!
Sam sem o Bitcoinu prvič prebral lani v Linux Magazinu. Moji prijatelji so vglavnem računalničarji (poklicni), a o Bitcoinu noben (!!!) ni slišal. Res je potrebna kakšna iniciativa na področju razširjanja informacij.
ask
legendary
Activity: 1386
Merit: 1004
July 02, 2013, 04:43:19 PM
#64
Pozdrav vsem na SLO forumu.

Zanima me kakšne izkušnje imate z širjenjem znanja in informacij o Bitcoinu. Sam ugotavljam, da je valuta med povprečnimi Slovenci še v zelo začetni fazi. Zanimivo je, da so mnogi slišali za Bitcoin, to pa je tudi vse kar so izkusili na to temo. Dobre izkušnje imam z obdarovanjem znancev. Namesto daril jim dam paper wallet (www.bitaddress.org) z zneskom BTC v vrednosti darila, ki jim je bil namenjen... in takrat začnejo deževati vprašanja...

Po mojih izkušnjah imajo do Bitcoina največji odpor tisti, ki jih lahko opišem kot pohlepne, medtem ko skromni ljudje z odobravanjem sprejemajo novo valuto. Vsakomur priporočam, da kupi 1 Bitcoin. Pohlepneži se zasmejejo in rečejo, kaj mi bo 1 kovanec, takoj želijo vložiti 10k EUR, ko pa jim razložim kako nova valuta niha pa se hitro odmaknejo. Medtem ga drugi gledajo kot srečko, ki bo mogoče nekoč vredna precej več.

Poigravam se z idejo, da bi v Ljubljani organiziral mesečna (kasneje tedenska) srečanja v enem od lokalov, kjer bi širili informacije in razreševali odprta vprašanja. V pol leta je z mojo iniciativo denarnico in Bitcoine kupilo približno 20 ljudi. Kako je pa pri vas?

newbie
Activity: 28
Merit: 0
June 24, 2013, 01:20:19 PM
#63
My father is part croatian, which is right next to slovenia, and used to be the same country.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 24, 2013, 04:40:34 AM
#62
KnCMiner obljublja, da bo začel dostavljat septembra. A imajo že najmanj 1000 plačanih pred-naročil in kdo ve, kdaj bodo na vrsto za dostavo prišla naročila plačana zdaj. A sploh niso predstavili ni načrte, ni prototip stroja - načrt imajo, da fpga stroj (to je prototip) pretvorijo v asic obliko čipov in takoj začnejo prodajat. Pogumen načrt. Finance imajo, v prednaročilih so zbrali najmanj 6-7 mil. dolarjev! (1000 strojev po $7000)

Za samostojen nakup je rizik velik, a je tu dovolj 'group-buyev'. Tale:
https://bitcointalksearch.org/topic/group-buy-12-kncminer-jupiters-1btc-per-share-escrow-by-john-k-w-closed-227924, 1btc = 5,8Gh
newbie
Activity: 43
Merit: 0
June 23, 2013, 05:10:35 PM
#61
Mislil sem tale USB AsicMiner Erupter (~1 BTC=0.33GH/s):
https://bitcointalksearch.org/topic/closed-jit-group-buy-7-1045-asicminer-erupter-usb-101618-ea-10-units-241414
(PS: koliko je čakanja za USB AsicMiner Erupter?)

...ampak zdaj gledam raje da bi kupil "share" KnCminer-ja:
npr: https://bitcointalk.org/index.php?topic=233624.0;all
Profit je daleč večji (0.5BTC=2.24Gh/s)

Vendar: Koliko bo treba čakati, da jih začnejo dostavljat KnC miner?
EDIT: Našel - " Shipment begins in September" (upam da 2013 :-D)
member
Activity: 108
Merit: 10
June 23, 2013, 04:51:11 PM
#60
Group buy česa ?
newbie
Activity: 43
Merit: 0
June 23, 2013, 03:18:55 PM
#59
Jaz sem FUL zainteresiran za en slovenski group buy!
Kdo je še za?
Pišite mi tu ali pa na ZS.

Jaz imam bitne kovance pripravljene.
donator
Activity: 674
Merit: 522
June 23, 2013, 12:56:58 PM
#58
Fajn, bomo dodali na BitcoinSlovenija Youtube kanal.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 23, 2013, 07:31:18 AM
#57
Dejansko drugi prispevek. Prejšnji mesec, 6.5.2013, ista TV, Studio City: "In še o spletni valuti, ki je nastala kot ekonomski eksperiment in bo morda prerasla v resno alternativo centraliziranim finančnim institucijam - o bitcoinu bo govoril Marko Rogan."
46. minuta:
http://ava.rtvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-1/tv.slo1/#ava2.165552880;;
Pages:
Jump to: