Pages:
Author

Topic: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu - page 23. (Read 6485 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 23, 2018, 04:39:26 AM
insanlar hasedinden, kendilerinin cesaret edip yapamamış olmasından dolayı kötü duyum ve haberleri empoze etmek için yarış içine girebilir.
burada ya başından bir şey söylememek seçilmeli ya da insanları uzaklaştırmak için artık kripto ile ilgilenmediğinizi.
gerisi bir takım tecrübeler ile kendiliğinden gelecektir zaten.
jr. member
Activity: 98
Merit: 2
January 22, 2018, 05:46:26 AM
malesef klasik borsa mantığında herkesin kazanması imkansız.
ortada bir üretimden doğan katmadeğer yok çünkü.
siz x lirayı başkaları x lira kaybettiği için kazanıyorsunuz yada tam tersi oluyor(tabi borsa komisyonlarını sayınca kayıp aslen x dende fazla)
full member
Activity: 475
Merit: 127
January 22, 2018, 01:47:24 AM
1-Tamamen yatırımını kaybetsen bile yaşam standardını etkilemeyecek miktarda gir.
2-%90 kaybetmeyi göze almıyorsan %1000 kazanmayı haketmiyorsun demektir.
3-Asla zararda satma.
4-3 ay beklemeyi göze almayacağın coine yatırım yapma.
5-hodl.
6-Parça parça düşerken al, parça parça çıkarken sat.
7-Mümkünse kimseye tavsiye verme.
8-Hedef belirle ve hedeflerine ulaşınca ona sadık kal.

Asla zarar satma demek çok yanlış stop loss diye birşey var bunu yapmayan bu işte kaybolur yem olur
Kaybetmeyi %1 bile değil hiç göze alamam düştüğü anda satarım zarar kes yaparım isterse geri çıksın
Kaybetmeyi hiç göze almadım fakat aylık  kazancım minimum 100e 100 yani 2 ye katlayacak şekilde bu 1 yıldır bu şekildedir
https://i.hizliresim.com/EPYa79.png
full member
Activity: 475
Merit: 127
January 22, 2018, 01:39:34 AM
Sert düşüşlerde inatlaşmayıp satmak lazım bazıları sabredin diyor 78 den alanları gördük ben en son 68 den aldım 65 den bozup 38den 40 dan çat çat alıp sattım o değil asıl zarar aylarca yada günlerce al sat yapamayıp kardan oluyosun zararı 1 2 güne al sat ile zaten çıkarıyosun beklemenin anlamı yok al ver ekonomiye can kat.
member
Activity: 266
Merit: 12
January 22, 2018, 12:32:29 AM
Çevre konusunda sonuna kadar haklısınız bende diyip diyeceğine pişman olanlardanım. Piyasada gözlem yapmadan al sat işine girince maialesef böyle durumlar olabiliyor umarım kısa sürede kaparsınız zararınızı.
full member
Activity: 840
Merit: 111
January 21, 2018, 07:46:07 PM
Evet haklısınız. Özellikle kaybetmekten korkacağı rakamlarla girmek kişileri aşırı heyecanlı yapıyor ve bir FUD anında yani belirsizlik ve korku ortamında direk o düşüşte ellerindekileri satmak istiyorlar ve zararına yaptıkları bu satışın ardından gelebilecek bir FOMO yani yükselişle gelen kaçırma korkusu ile bak tekrar yükseliyor zararımı kapayayım diye yapacakları 2 . bir heyecanlı karar ile 2. kez zarara uğrayabiliyorlar. Öncelikle mantıklı karar verebilmek ve kaybetmeyi göze alabilecekleri rakamlarla girmek en temel verebileceğim tavsiye. Ayrıca kendilerini geliştirip bir kişi dedi diye sırf yatırım yapmamaları da önemli.

Çok doğru bir yorum, bu şekilde bende onlarca kez döviz, metal, kripto'da terste kaldım ve bazen panik yapıp sattım aha bak yükseliyor dedim gittim en tepeden aldım 9-10 ay bekledim ama artık iyice piştik ara ara yine anik durumları oluyor ama eskisi gibi değil

Dolarda 1000 tl kaybedince  çok üzülürdüm ama şimdi bu kripto paralarda 30.000 tl kaybediyorum ama normaldir deyip bekmeye geçiyorum, şu an terste coinim yok ama yinede insan tepeden sayıp alttan almak istiyor ama her zaman mümkün olmuyor.
member
Activity: 182
Merit: 10
January 21, 2018, 06:40:23 PM
Çok kötü bir tecrübe umarım bir an önce zararinizi çıkarırsınız maalesef dikkatli olmak gerekiyor insan bazen kazanmaya odaklarına önündeki zararları gormeeyebiliyor
member
Activity: 196
January 21, 2018, 04:40:19 PM
Sabırlı olmak çok önemli. Yatırım yapıldığında kaybetme ihtimalinin de göz önüne alınması lazım aksi halde bir anda panik satışı yapılıp kaybedilebilir. Diğer bir önemli unsur da kimseye sormadan kendi araştırdığımız ve güvendiğimiz coinlerde ısrarlı olmak bence.. Bunlara dikkat edildiğinde kayıpların azalacağına inanıyorum.
newbie
Activity: 126
Merit: 0
January 21, 2018, 04:30:58 PM
Kaybettiğin basamakları paylaşmak ister misin ?
newbie
Activity: 51
January 21, 2018, 04:04:53 PM
Araştırma yapmak çok çok önemli. Ben de ilk girdiğimde etrafımdan duyduklarımla bir kaç coine atladım ve sonuç hüsran. Şansıma, kaybettiğimde beni üzmeyecek bir parayla girmiştim. Şimdi ise whitepaperları okuyup projeyi geliştirenleri iyice araştırıyorum. Uzun vadede yüzüm gülecek gibi. Yani piyasaya gireyim de bitcoine koyayayım 10a katlasın paramı devri çoktan geçti.
member
Activity: 574
Merit: 14
January 21, 2018, 09:47:53 AM
coin ve tether usd arasında gidip gelmek lazım bence.
atıyorum tether usd aldınız onun kişisel cüzdanı var mı bilmiyorum ama oraya atmalı.
dump olduğu zaman yükseleceğine kanaat getirirseniz alıp pump sırasında satıp tekrar tether usd ye dönmek.
bence önemli olan kısım bu.

20k ya çok yakın seviyeden bitcoin dahil ne alırsanız alın oldukça düşüşe geçti. pump değil, dumpları alış için beklemeli.
member
Activity: 322
Merit: 16
January 21, 2018, 08:52:15 AM
Bu piyasada kaybetmekte var kazanmakta var ağlayacak korkacak endişe edecek olan varsa hiç girmeyecek.Millet 3 gün piyasa düşünce ne ağladı be.

bi gazla. bütün parasını çekipte basarsa üstüne bir de kredi çekerse ağlar tabi.
full member
Activity: 182
Merit: 100
eHarvestHub
January 21, 2018, 08:43:42 AM
Çok haklı bence konuyu açan arkadaş. Bende zarar ettim baya ama ICO'lardan çıkarıyorum zararımı. Bu iş de tamamen profesyonellik önemli. Çok ciddi araştırma yapmak ve en önemlisi panik yapmamak lazım.
member
Activity: 336
January 20, 2018, 07:55:41 PM
Bu piyasada kaybetmekte var kazanmakta var ağlayacak korkacak endişe edecek olan varsa hiç girmeyecek.Millet 3 gün piyasa düşünce ne ağladı be.
newbie
Activity: 196
January 20, 2018, 06:53:04 PM
Kripto para ticareti her zaman kazandırmıyor. Yeni üye olmuş arkadaşlara kısa yoldan zengin olamayacaklarını anlatmak için konuyu açıyorum. Kesinlikle girmeden önce aylarca inceleme yapmanızı öneririm. Ayrıca soğuk kanlılık çok önemli. Panik yapıp, spekülasyonlar ile işlem yaparsanız benim durumuma düşersiniz.

diğer yandan çevrenize de söylemeden yapın. Sizin coin işi ile uğraştığınızı öğrenen herkes sadece olumsuz haberleri size iletmek konusunda seferber oluyorlar. İster istemez çok fazla baskı hissedebiliyorsunuz.

Daha tecrübeli arkadaşlar da size tavsiyelerini verirler. Ama çok kolay değil para kazanmak. Sağlam irade istiyor.

Abi bende yeni girdim bu krypto isine . Benim anlamdigim birsey var oda nasil kaybin olabilior ? Sik sik  duyuyorum ama anlamiorum cunki bir coin aliorsun degeri dusuor zararin oluor ama fiyati geri cikior herzaman Geri yani karin oluor

Paranizi kaybetmek icin, ya aldiginiz coin kaybolmasi lazim yada zararina satmaniz lazim ? Yoksa benmi yanlisim
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
January 20, 2018, 06:17:38 PM
1-Tamamen yatırımını kaybetsen bile yaşam standardını etkilemeyecek miktarda gir.
2-%90 kaybetmeyi göze almıyorsan %1000 kazanmayı haketmiyorsun demektir.
3-Asla zararda satma.
4-3 ay beklemeyi göze almayacağın coine yatırım yapma.
5-hodl.
6-Parça parça düşerken al, parça parça çıkarken sat.
7-Mümkünse kimseye tavsiye verme.
8-Hedef belirle ve hedeflerine ulaşınca ona sadık kal.
hero member
Activity: 728
Merit: 501
January 20, 2018, 05:22:51 PM
Maalesef soğuk kanlı olmak gerekiyor ama bunun çok zor olduğunun ben de farkındayım sert düşüşlerin olduğu zamanlar alış yapma imkanım yoksa borsayı takip etmiyorum genellikle dışarda arkadaşlarla dışarı gezmeye çıkıyorum kimseyi bulamazsam tek başıma sinemaya gidiyorum. Grin
member
Activity: 112
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
January 20, 2018, 05:17:29 PM
Eğer kaybınız geçen haftaki düşüşte olmuşsa ve eğer elinizden cikartmamamissaniz elinizdeki koinleri bence çokta takmamalisiniz çünkü yavaştan değerlenmeye başlıyor hepsi
newbie
Activity: 32
January 20, 2018, 05:00:59 PM
2 altın kural; Kar yaparken fazla hırs yapıp daha çok demeden satmak,  düşüş yaşanınca panik yapıp hemen satmamak lazım.
Ve elbette %3-5 zarara tahammül edemeyenlerin %1000 kar beklentisi içinde olmamaları gerekir..
member
Activity: 532
Merit: 29
January 20, 2018, 01:06:45 PM
Sizin coin işi ile uğraştığınızı öğrenen herkes sadece olumsuz haberleri size iletmek konusunda seferber oluyorlar. İster istemez çok fazla baskı hissedebiliyorsunuz.

Bu kısım, insanı aceleye iten etkenlerin başında geliyor. Yapı olarak, başkasının kazanması üzerine hasetlenen çok insan olduğundan en ufak bir düşüşte size hayatınız kaymış gibi yüklenirler. Çünkü kendilerinin yeterli cesareti olmadığından başkası da kazansın istemezler. En yakınınız da olsa bu içten içe böyledir. Birilerine kriptoparalara yatırım yaptığınızı söyleseniz bile, hangilerine yatırım yaptığını söylemezseniz hiç değilse dalgalanmalarda kafanız rahat olur.
Pages:
Jump to: