Pages:
Author

Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ? - page 25. (Read 3553 times)

hero member
Activity: 1638
Merit: 686
Evin, isin, araban, yastik altinda bir miktar fiziki altinin, bir tarlan ve bir de arsan varsa...
Her yil düzenli sekilde zekatini da veriyorsan - bir iki cocukta sevindiriyorsan (fakir fukarayi sevindirmekten güzel bir zenginlik olamaz)...
Kendinin ve ailenin saglik güvencesi de saglamsa...

Geriye kalani riskli yatirim araci olan kripto paralara baglayayim da, cikarsa daha zengin olurum, düserse de sorun degil, zaten kazancim var, giderim yok diyorsan... olabilir...

Evini, arabasini satip, kredi cekerek bu islere girmeden iyidir:)
hero member
Activity: 629
Merit: 508
Bana göre aptallık değil. Hali hazırda piyasa oldukça düşmüş durumda, 3 ay öncesine göre piyasa 3'te 1'ine düştü. Total marketcap anlamında bu seviyelerin bir daha görülemeyebileceğini düşünüyorum. Böyle fırsatlar da her zaman gelmez daha düşecek en dipten alırım diye beklerken bir de bakmışsın 1 haftada katlamış gitmiş.Yine de alım yaparken kademeli alım yapmakta fayda var. %20-30 nakit bırakmakta her zaman iyidir aslında, olabilecek bi flash crash'te daha iyi fırsatlar gelebilir.

Asıl aptallık aldıktan sonra fiyatlar yükseldikçe en az %40 oranında nakite dönmemektir. Bu hataya bende düştüm, tekrar yapmam umarım.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

eğer bitcoin dibi buldu ise önümüzdeki dönemde hem bitcoin yükselecek, hem de altlar bitcoin bazında yükselecekt. altcoin almak için doğru ortam olabilir eğer btc dibi buldu ise

portföy hakkında yorum yapmıcam ancak hepsi için ayrı wallet kullanacaksan ledger nano s kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. bazı cüzdanlar teknik bilgi gerektirebiliyor ve hacklenmeye açık oluyorlar. yaşadım oradan biliyorum
full member
Activity: 518
Merit: 100
Mantıklı şuan bence alınabılır sevıyelerde hepsi bır kaç aya bu fıyatları bulamassın zaten herkesı dınlemee ınanıorsan yatıırr
member
Activity: 350
Merit: 10
W12 – Blockchain protocol
Çok paranın çok kazancı olduğu gibi çokta zararı olur. Piyasanın durumu hic belli değil. Belki bir daha dusmeyecek. 2-3 gün önce piyasa iyice dusmustu. Şuan bile çok kötü ama 2 gün onceye gore yine iyi çoğu koin de artış oldu. İşte yatırım yapacagin noktayı iyi seçersen aptallık olmaz karını yaptın mı cikacaksin. Sene sonunu beklemeye gerek yok bence. Ha bakarsin parani 10 kat artirabilirsin 10 katta dusurebilirsin.
sr. member
Activity: 686
Merit: 250
Parayı kaybettiğinde hayatına nasıl bir etkisi olucak onu düşünmek lazım, o parayı tekrar biriktirmek 5-6 yılı alıcaksa sıkıntı bence ama çok rahat tekrar biriktiririm deniyorsa ona göre bir miktar risk alınabilir, fakat paramın hepsiyle girmem her zaman kötü zamanlar için kenarda bir miktar kalmalı.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
Bence de Aptallık olur.Tüm birikiminiz gittiğinde her şeye sıfırdan başlamak zor olacaktır.Piyasayı öğrenene kadar kaybetmeyi göze aldığınız bir tutarla yatırım yapmak en mantıklısı.Şu an hala bir belirsizlik hakim piyasa da.Ne olacak göreceğiz ilerleyen dönemlerde.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
ben sorunun cevabını vereyim NET OLACAK

APTALLIK OLUR

yatırımın ana kuralıdır kazancın yüksek olduğu yerde kayıp daha yüksektir.
hiçbir zaman tüm paranı tek bir noktada tutmayacaksın.
full member
Activity: 490
Merit: 100
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Ben riski severim yatırımlarımda da bu görülür zaten. Eğer başka bir yerden düzenli geliriniz varsa yazdığınız coinler uzun vadede arsadan evden daha çok değerlenir. Sizin yerinizde olsam yapardım. Korkanın çocuğu olmazmış devam  Grin
jr. member
Activity: 252
Merit: 5
Kendi araştırmanızı tabi ki kendiniz yapmalısınız ama ben Rebli öneririm alım için gayet uygun miktarda olduğunu düşünüyorum uzun vadede kazandırabilir ve üstteki arkadaşımızın da dediği gibi sağlam parayla giriyorsanız önemli bir kısmını bitcoine ayırmak mantıklı olacaktır
full member
Activity: 1176
Merit: 159
şu ortamda yatırım yapmak bile aptallık olabilir aslında. aldığın coinlerin kaderi bitcoine bağlı o yüzden %50 bitcoin olmalı. tüm birikimi yatırmak tavsiye edilmez giderse üzülmeyeceğin miktarı yatırabilirsin.

coin seçimlerinde tartışılır tüm birikimi gömecek projeler değil.
newbie
Activity: 53
Merit: 0
bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

27 gün sonra gelen edit : yazılanları dinlemeyip yatırsaymışım şuan neredeyse anaparayı 3ye katlamıştım elde var 0  Roll Eyes
Pages:
Jump to: