Pages:
Author

Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor - page 4. (Read 23690 times)

member
Activity: 392
Merit: 10
Bazı bankalar bu konuda yaptırım uygulamaya çalışıyor kuveyttürk garanti gibi paribuya para gönderme konusunda sıkıntı çıkarıyorlar, fakat hsbc Akbank ve Ing de şimdiye kadar bir sorun yaşanmadı.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
Masak'ın bu kılavuzunda herhangi bir güncelleme yok arkadaşlar uzun zamandır aynı duruyor.Bazı arkadaşlarımız yeni görmüş olabilir bunu anlayışla karşılamak lazım.Ama bu konu hakkında zaten forumda bir başlık açılmıştı diye hatırlıyorum.
full member
Activity: 980
Merit: 152
Masak güncelleme yapıp, artık bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermekten utanmıyor musun.Masak'ın o rehberi yıllardır öyle sanki yeni olmuş gibi olayı lanse etmekten nasıl bir zevk alıyorsun anlamıyorum.Bu arada bitcoin ile işlem yaptım defalarca enpara ile şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Yanlış bilgi olan kısım ne anlamadım! Ben bu bilgiyi yeni gördüm, paylaştım. Keşke önceden siz paylaşsaydınız, biz de daha önce öğrenmiş olurduk. Ayrıca böyle bir şeyden zevk aldığımı da nereden çıkardınız? Pes yani. Konudaki önceki mesajlarımı okursanız, son yazdığım mesajı da daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz.
member
Activity: 350
Merit: 11
Ing bankası Akbanktan işlem yapan arkadaşlarım var bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar , sıkıntılı işlemler şirket hesaplarından yapılan işlemler olabilir, bireyesel hesaplar ile ilgili sıkıntı yok.
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Masak güncelleme yapıp, artık bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermekten utanmıyor musun.Masak'ın o rehberi yıllardır öyle sanki yeni olmuş gibi olayı lanse etmekten nasıl bir zevk alıyorsun anlamıyorum.Bu arada bitcoin ile işlem yaptım defalarca enpara ile şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
member
Activity: 86
enpara bunu asla yapamaz en ufak kredi ve kartı vermek için defalarca arayan ve bu konuda en çok uğraşan banka böyle bir geliri kendinden mahrum edeceğini sanmıyorum
jr. member
Activity: 56
saçmalıktan başka bişey değil bankanın işi gücü yok bunumu takip ediyor bankalar para vermek için can atıyorlar sebep nedenmi araştırıyorlar sen yeterki bankadan para al başka bişey bildikleri yok
full member
Activity: 980
Merit: 152
Masak, bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Edit: Güncelleme yokmuş, epeydir bu durum varmış. Tabi yeni olmaması takip edilmediğimiz anlamına gelmez. Fakat unutulmamalıdır ki Masak, karapara aklamayı önlemek amacıyla kurulmuş bir kurumdur ve yasal yollardan çalışıp kazandığımız parayı nasıl değerlendirdiğimizle ilgilenmez. En olumsuz senaryo ileride kriptolar için vergi kanunu çıkarsa bu kayıtlardan yararlanılır.
jr. member
Activity: 434
Merit: 1
çok gerçekçi bir haber olduğunu düşünmüyorum. eğer başından böyle bir işlem geçen varsa bizimle paylaşırsa daha doğru bilgiler alabileceğimi düşünüyorum. ayrıca bahsettiğim kurumlar türk bankaları, para gelsin de nereden gelsin mantığında olan kurumlardan bahsediyoruz. Smiley Smiley
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Bir sureligine mi oldu acaba cunku hesaplarim hala kapatilmadi ve acik. Surekli olarakta borsalara para giris cikisi yapiyorum.
member
Activity: 322
Merit: 11
Asılsız bir haber olması lazım. İçlerinden bir tek Kuveyt Türk engelliyor galiba ama diğerlerinde herhangi bir sorun yok.
sr. member
Activity: 434
Merit: 255
Çiftlik banktan gelen paraları garanti bankası engelliyor da deniyordu... Destek yok kaynak yok pat pat takılıyorsunuz birinin sözüne gidiyorsunuz. Banka hangi sıfatla sana gelen parayı ret eder ki hesabında bulunduğu gün boyunca para kazanabileceği ve yasal olan bir kazançtan söz ediyoruz. Sorun bakalım bankanın genel müdürlüğüne bimere sorun bilgi alma kanunu var talep ederseniz kesin bilgi geliyor her kurumdan

member
Activity: 574
Merit: 14
paranızla bitcoin alıyorsunuz ve bitcoin içeren kumar sitelerine gönderiyorsunuz. veya direkt banka hesabınızdan bu kumar sitelerine para gönderiyorsunuz. böyle ise kapatılması, incelenmesi doğru. kripto para borsalarına para transferinden kapatılan hesap bu devede kulak kadar sayıda olmalı.
jr. member
Activity: 364
Merit: 5
borsaya para gönderme işlemini zaten banka yapmıyor mu , kendi izin verdiği işlem için niye üyesini sorumlu tutsun . ayrıca banka güvenli bulmadığı kuruma para transfer etmenizi engelleyebilir . ben bir kere bir siteye para atarken banka izin vermedi , başka bir bankanın hesabından gönderdim .
newbie
Activity: 6
Bitcoinden önce kumar sitelerine gönderilen paraları engellesinler ki böyle bir şeye ihtimal vermek zor , hem btcturk her ay sonu kdv li faturayı gönderiyor demekki devlet doğru yolu bulmuş bundandırki devletin sorun görmediği olaya şirketler engel olmayacaktır...
newbie
Activity: 79
bu giden paraları vergilendirmek varken hesap kapatma işlemine gidilecegini hiç sanmıyorum ben Smiley

full member
Activity: 224
Merit: 100
Ben de okudum ancak bu durumla alakalı şahsen yaşadığım bir deneyim yok, rahat raht aktarıyorum ara ara, geri de aktardığım oluyor. Vergisel boyutunda hak veriyorum ancak para transferinin engellenmesi bizi farklı istemediğimiz ve güvenli olmayan maliyetli kanallara itecektir, engelleme ile bitirilecek boyutu geçti piyasa hacmi.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
Böyle bir şeyin olmadığı apaçık ortadaydı zaten o kadar işlem yapan insanlar vardı yüksek hacimde niye onların hesapları kapanmadı üç beş sallama kişinin güya hesabı kapandı ddiye bir haber salladılar merak ettim :d
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
Amerika'da bankalar kredi kartı ile satın alma seçeneğini kapattı. Türkiye'de bazı bankalar kripto para ticareti hakkında engel çıkarmaya devam ediyor. Biz  ne zaman adam olacağız. Kripto pazarını desteklemek lazım.

Kuveyt Türk den başka hiç bir banka türk borsalarına para göndermeyi veya almayı engellenmiyor
Şu anda bir tek swift lerde sıkıntı var. O da sadece iş bankası bildiğim kadarıyla

Kuveytle calisiyorum bir sorun yasamadim.adi gecen sayfalarda da gormustum bu tarz haberleri.belki belli bir limit ustu problem yasiyorlardir.
member
Activity: 94
Bazı bankaların şube yöneticilerinin kendi kararlarıyla kripto para ticareti yapanlara zorluk çıkardığını biliyorum ancak banka yönetimlerinin vermiş olduğu bir talimat olduğunu sanmıyorum.
Pages:
Jump to: