Pages:
Author

Topic: UEFA Konferans Ligi Ana Başlık - page 10. (Read 8206 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 05, 2023, 02:55:23 PM
Fenerbahçe bu akşam Spartak Trnava karşısında önemli bir maça çıkacak. Fenerbahçeli veya başka bir takımdan olsun herkes Fenerbahçe'nin bu sezon gerçekten çok iyi bir takıma dönüştüğünü kabul eder. Türkiye süper liginde ve Avrupa kupalarında her maçı kazanan makine gibi bir takım var. Dzeko, Tadic, Ferdi ve Szymanski gibi futbolcuların her biri herhangi bir maçta ön plana çıkabiliyor ve maçın kaderini değiştirebiliyor. Bu sezon Fenerbahçe maçlarını izlerken hiç karamsar olmadım. Takıma her maçta her dakika güvendim. İsmail Kartal harika bir hava yakaladı ve yıllardır özlenen Fenerbahçe'yi tekrar karşımıza getirdi.

Spartak Trnava hakkında bilgim yok. Gruptaki ilk maçlarında Ludogarets'e 4-0 yenildiler. Grubun zayıf takımlarından biri.

15'te 15 bekliyorum bu akşam. Fenerbahçe bunu ve daha fazlasını başarabilecek kalitede.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
September 23, 2023, 03:38:11 AM
Galatasaray’ın da oynadığı takımlar aman aman değildi ama bu maçlardan hepsini kazanarak Şampiyonlar ligine giriş sağlayamadılar. Zalgiris ile 2-2 kaldıklarını unutmamak lazım. Ayrıca Nordsjeallend (ismini doğru düzgün yazamıyorum ) normal sezonu Kopenhagın önünde tamamlamış bir takım. Kopenhagı da yenemedi Galatasaray. Yani aslında Fenerbahçe’nin ki bir başarı doğruya doğru söylemek lazım. Ortada bir başarı var.

Galatasaray zaten sezona iyi giriş yapamadı ve Fenerbahçe salı günü Kopenhag karşısına çıkan takım olsaydı sahadan galip ayrılırdı burada ben de çoğunuzla aynı düşünüyorum ancak Galatasaray'ın transferleri henüz takıma oturmadı burada bence övülen transfer politikasının büyük bir kusuru var ancak bu ligin geri kalanı açısından Galatasaray'a bir avantaj getirebilir geçen sezonda sonradan açıldılar ve ligde tozu dumana katmayı başardılar.

Galatasaray muhteşem oynadı maçta bence. Kopenhag’lı oyuncular Galatasaray’ın oyununa laf atmışlar duydum ama sahadan bazı dakikalarda onları sildi Galatasaray. Biraz daha uyum ve zamana ihtiyacı var hepsi bu. Tete de Boey’de harika goller attılar. Konferans liginde ise Fenerbahçe hala kupanın favori takımlarından. Artık uzun yıllar sonra umarım bir Avrupa kupası gelir ülkemize.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
September 22, 2023, 05:26:19 PM
Sezon başında güzel hayaller kurmuştuk ama şimdi rakiplerin ve takımlarımızın durumuna bakınca şampiyonluk falan hayalde kalır gibi geliyor. Yine büyük liglerden birinden çıkar şampiyon 5 büyük lig dışındaki takımların kazanması zor. Hem ödülleri artırdılar hem de ilk iki kupayı büyük takımlar aldığı için artık tüm takımlar bu turnuvayı ciddiye alıyor. Yine çeyrek final yapabiliriz kur şansı olursa ama final oynamak şampiyon olmak gerçekten zor görünüyor.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
September 22, 2023, 05:19:54 PM
Galatasaray’ın da oynadığı takımlar aman aman değildi ama bu maçlardan hepsini kazanarak Şampiyonlar ligine giriş sağlayamadılar. Zalgiris ile 2-2 kaldıklarını unutmamak lazım. Ayrıca Nordsjeallend (ismini doğru düzgün yazamıyorum ) normal sezonu Kopenhagın önünde tamamlamış bir takım. Kopenhagı da yenemedi Galatasaray. Yani aslında Fenerbahçe’nin ki bir başarı doğruya doğru söylemek lazım. Ortada bir başarı var.

Galatasaray zaten sezona iyi giriş yapamadı ve Fenerbahçe salı günü Kopenhag karşısına çıkan takım olsaydı sahadan galip ayrılırdı burada ben de çoğunuzla aynı düşünüyorum ancak Galatasaray'ın transferleri henüz takıma oturmadı burada bence övülen transfer politikasının büyük bir kusuru var ancak bu ligin geri kalanı açısından Galatasaray'a bir avantaj getirebilir geçen sezonda sonradan açıldılar ve ligde tozu dumana katmayı başardılar.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
September 22, 2023, 01:01:10 PM
Beşiktaş'ın Club Brugge maçından puan alması bir futbol mucizesi gibiydi. Club Brugge tarihi bir fark oluşturabilecek futbol oynadı ama Beşiktaş bir şans golü ile Brugge deplasmanından 1 puan almayı başardı. Bu maçta ilginç hakem kararları da vardı. VAR kararları gerçekten çok tartışılacak kararlardı. Benzer kararlar Türkiye'de Galatasaray lehine verilse yer yerinden oynardı eminim. Cheesy

Beşiktaş'ta maçın adamı yaptığı harika kurtarışlar nedeniyle Mert Günok oldu. Beşiktaş bu deplasmandan 1 puan almayı başardıysa bunu Mert'e borçlu. Beşiktaş adına maçın en kötü futbolcusu da Massuaku oldu bence. Club Brugge takım olarak çok iyiydi. Fakat Skov Olsen beni mest etti. Onu Galatasaray'da görmek isterdim.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
September 22, 2023, 12:50:39 AM
İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe 11'de 11 yaptı. Sezona çok iyi başladık. Neredeyse baştan sona yenilenen bir kadromuz vardı ama buna rağmen şimdiye kadar hiçbir maçımızı kaybetmedik. Biraz abartıyor olabilirim ama bugün takıma Klop veya Guardiola gelse 11'de 11 garantisi veremez. İsmail Kartal döneminde çok iyi bir performansa sahibiz.

Bugün eleştiri getirebileceğim tek konu Mitchy Batshuayi'nin oyundan alınması olabilir. İsmail Kartal onu sakatlık veya kart riskinden korumak için oyundan aldı ama gol atmış ve gününde bir forveti oyundan alırsanız doğal olarak size tepki verir. Bence bu değişiklik yanlıştı. Mitchy Batshuayi dahil hangi forvet olursa olsun bu karara tepki gösterir ve takıma, hocaya, oyuna küser. İsmail Kartal'ın Mitchy Batshuayi için oyun planında değişiklik yapması gerekirken onu rotasyon oyuncusu olarak kullanması doğru değil.

Bu arada Beşiktaş'a da Club Brugge karşısında başarılar dilerim.

Fenerbahçe'nin ön elemede oynadığı rakiplerin çoğu çok aşağı seviye takımlar olduğu için 11de11 abartıldığı büyük bir başarı olmadığını düşünüyorum.Fenerbahçe uzun süredir sezonlara iyi başlıyor ancak sonra travmatize oluyor.Geçen sene Jesus'a sezon başı neler söylendiğini unutmamak lazım.

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
September 21, 2023, 06:17:34 PM
Bugün Beşiktaş adına kötü bir oyun ancak iyi bir sonuç olarak özetlenebilir. Gruptaki en zor maç buydu çünkü en güçlü rakibe karşı deplasmanda oynanıyordu. Buradan alınacak bir beraberlik çok değerli olacaktı. Maç boyunca savunmada kontrolü kaybetmeden, fazla risk almadan oynayan taraf Beşiktaş oldu ancak buna rağmen ciddi pozisyonlar verildi. Hücumda ise fazla üretken olunamadı. Kaleci Mert Günok önemli kurtarışlar yaptı. Gol yedikten sonra hızlı reaksiyon gösterilmesi önemliydi. Cenk Tosun'un gollerine Beşiktaş'ın çok ihtiyacı var. Oyun olarak geride kalınsa da skor olarak istenen sonuç alındı. Gruptaki kalan maçlarda basit hatalar yapılmazsa bugün alınan sonuç çok avantajlı olacaktır.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
September 21, 2023, 06:04:48 PM
İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe 11'de 11 yaptı. Sezona çok iyi başladık. Neredeyse baştan sona yenilenen bir kadromuz vardı ama buna rağmen şimdiye kadar hiçbir maçımızı kaybetmedik. Biraz abartıyor olabilirim ama bugün takıma Klop veya Guardiola gelse 11'de 11 garantisi veremez. İsmail Kartal döneminde çok iyi bir performansa sahibiz.

Bugün eleştiri getirebileceğim tek konu Mitchy Batshuayi'nin oyundan alınması olabilir. İsmail Kartal onu sakatlık veya kart riskinden korumak için oyundan aldı ama gol atmış ve gününde bir forveti oyundan alırsanız doğal olarak size tepki verir. Bence bu değişiklik yanlıştı. Mitchy Batshuayi dahil hangi forvet olursa olsun bu karara tepki gösterir ve takıma, hocaya, oyuna küser. İsmail Kartal'ın Mitchy Batshuayi için oyun planında değişiklik yapması gerekirken onu rotasyon oyuncusu olarak kullanması doğru değil.

Fenerbahçe'nin ön elemede oynadığı rakiplerin çoğu çok aşağı seviye takımlar olduğu için 11de11 abartıldığı büyük bir başarı olmadığını düşünüyorum.Fenerbahçe uzun süredir sezonlara iyi başlıyor ancak sonra travmatize oluyor.Geçen sene Jesus'a sezon başı neler söylendiğini unutmamak lazım.
sr. member
September 21, 2023, 04:14:01 PM

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 21, 2023, 02:22:04 PM
Fenerbahçe rakibi Nordsjaelland karşısında 3-1 üstünlüğünü sürdürüyor. Maçın son 15 dakikasına girerken Fenerbahçe'nin genel olarak futbolunu beğendiğimi söyleyebilirim. Hücumda çok etkililerdi ve bu skor çok daha büyük farklı olabilirdi bile. Hala zaman var tabi. Yenilen gol biraz şanssızdı ama nazarlık diyelim. Maçı yine de rahat kazanacaklar gibi görünüyor. Fenerbahçe'nin 6'da 6 yaparak grubu tamamlama şansı çok yüksek. Bence şu anki rakibi Ludogorets'ten daha zor bir rakip ve Trnava zaten grubun en zayıf halkası.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 08, 2023, 04:12:22 AM
Emre Mor Fenerbahçe'nin 23 kişilik UEFA Konferans Ligi kadrosuna dahil edilmemiş. Nordsjalland'de ilk çıkışını yaptığında hepimizi heyecanlandırmıştı. Türkçe bilmemesine rağmen Türkiye milli takımını seçtiği için havalara uçmuştum. Borussia Dortmund transferi de bir fırsat transferiydi onun için. Bellingham ve Haaland'ın basamak olarak kullandığı takımda tutunamadı. Celta Vigo, Olympiakos ve Galatasaray maceraları bir uyarı niteliğindeydi ona. Fakat uyarı niteliğinde olan takımlarda da tutunamadı. Karagümrük'te Volkan Demirel ile yeniden kendine geldi ve Fenerbahçe'ye bir fırsat transferi yaptı ama düşük performansı onu 23 kişilik Avrupa kadrosunda tutamadı.

Emre Mor son yıllarda bana en büyük hayal kırıklığını yaratan futbolcu oldu. Borussia Dortmund ve Fenerbahçe transferleri onun için fırsat transferi niteliği taşıyordu. Kendini ispatlaması için büyük bir fırsattı bu transferler. Fakat istenilen patlamayı bir türlü yapamadı.

Aslında Emre fena değildi, performans olarak beğeniyordum ancak son vuruşları kötü ve geliştirilmesi gerekiyor, hala bileklerine çok hakim, çok kolay adam geçiyor ve faul kazandırıyor takıma, faydaları var, şimdi Adana Demirspor istiyor diye söylentiler var, eğer giderse başarılı olur bence orada,
sr. member
September 07, 2023, 01:04:22 PM
Emre Mor Fenerbahçe'nin 23 kişilik UEFA Konferans Ligi kadrosuna dahil edilmemiş. Nordsjalland'de ilk çıkışını yaptığında hepimizi heyecanlandırmıştı. Türkçe bilmemesine rağmen Türkiye milli takımını seçtiği için havalara uçmuştum. Borussia Dortmund transferi de bir fırsat transferiydi onun için. Bellingham ve Haaland'ın basamak olarak kullandığı takımda tutunamadı. Celta Vigo, Olympiakos ve Galatasaray maceraları bir uyarı niteliğindeydi ona. Fakat uyarı niteliğinde olan takımlarda da tutunamadı. Karagümrük'te Volkan Demirel ile yeniden kendine geldi ve Fenerbahçe'ye bir fırsat transferi yaptı ama düşük performansı onu 23 kişilik Avrupa kadrosunda tutamadı.

Emre Mor son yıllarda bana en büyük hayal kırıklığını yaratan futbolcu oldu. Borussia Dortmund ve Fenerbahçe transferleri onun için fırsat transferi niteliği taşıyordu. Kendini ispatlaması için büyük bir fırsattı bu transferler. Fakat istenilen patlamayı bir türlü yapamadı.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
September 07, 2023, 07:38:53 AM
Mevcut takımlar arasında Fenerbahçe Aston Villa'nın hemen ardından Konferans Ligi şampiyonluğu için en büyük adaylardan birisi olarak gösteriliyor. Beşiktaş da sanırım 5 ya da 6. büyük favoriydi. Takımlarımızın bu turnuvada bu kadar ön plana çıkması gerçekten memnuniyet verici. Özellikle Fenerbahçe'den beklentilerim büyük. Avrupa Ligi'nden gelecek takımlar var daha tabi ama oradan gelecek potansiyel takımların çok küçük bir kısmının ciddi problem yaratabilecek seviyede olacağını düşünüyorum.

Fenerbahçe başarılı olabilir bu turnuvada ancak Aston Villa varken Fenerbahçe’nin kupayı kazanacağını düşünmek çok düşük bir ihtimal, ayrıca dediğiniz gibi Avrupa liginden elenen takımlar da gelecek, güçlü takımlar var ve sürpriz olarak güçlü bir takım grubunu 3’ncü sırada tamamlarsa Fenerbahçe işi hiç kolay olmayacak, bir de bunun ligde yaşanacak sakatlık gibi olumsuz durumları olursa şampiyonluk mucize olur ancak umarım bu kupayı kazanan bizim takımlarımızdan biri olur,

Avrupa liginden önemli takımlar gelecek elemeye haklısınız. Onlar da ciddi ve potansiyel tehdit olarak konferans ligini etkiliyor ancak geçen sene Trabzonspor gibi hemen elenebilirler de. Grubu lider bitirmek bu yüzden çok önemli. İkinci olan takımlar Avrupa liginden gelen takımlarla play off oynayacak.
sr. member
September 07, 2023, 04:02:42 AM
Mevcut takımlar arasında Fenerbahçe Aston Villa'nın hemen ardından Konferans Ligi şampiyonluğu için en büyük adaylardan birisi olarak gösteriliyor. Beşiktaş da sanırım 5 ya da 6. büyük favoriydi. Takımlarımızın bu turnuvada bu kadar ön plana çıkması gerçekten memnuniyet verici. Özellikle Fenerbahçe'den beklentilerim büyük. Avrupa Ligi'nden gelecek takımlar var daha tabi ama oradan gelecek potansiyel takımların çok küçük bir kısmının ciddi problem yaratabilecek seviyede olacağını düşünüyorum.

Fenerbahçe başarılı olabilir bu turnuvada ancak Aston Villa varken Fenerbahçe’nin kupayı kazanacağını düşünmek çok düşük bir ihtimal, ayrıca dediğiniz gibi Avrupa liginden elenen takımlar da gelecek, güçlü takımlar var ve sürpriz olarak güçlü bir takım grubunu 3’ncü sırada tamamlarsa Fenerbahçe işi hiç kolay olmayacak, bir de bunun ligde yaşanacak sakatlık gibi olumsuz durumları olursa şampiyonluk mucize olur ancak umarım bu kupayı kazanan bizim takımlarımızdan biri olur,
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
September 06, 2023, 06:16:33 AM
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
September 05, 2023, 11:21:56 AM
Takımların son haline baktığımda bu ligde çok ciddi bir şansımız olduğunu düşünüyorum. İki ekibimizin de gruptan lider çıkması sürpriz olmayacak.
Gruptan doğrudan çıkılması halinde son 16, çeyrek final, yarı final ve final maçları kalıyor. Yani grup aşamasından sonra 3 takımı eleyip finale çıkmak mümkün. Şu anda Konferans Ligi'nde güçlü diyebileceğimiz sadece 3-4 takım var. Avrupa Ligi'nden gelecek takımlarla beraber maksimum 5-6 güçlü takım bu turnuvada olacaktır. Bizimkilerin işi ciddiye alırlarsa çok büyük şansları var. Bu sene en azından bir takımımız yarı final görmeli. Bu kupayı kazanmak zor ama imkansız değil.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
September 03, 2023, 03:28:38 PM
Fenerbahçe'nin rakipleri Twente'den zor değil bana kalırsa. Twente'ye 5 gol atan Fenerbahçe bu rakiplerini de rahat bi şekil yener. H grubunda çok net bi favori Fenerbahçe. FC Nordsjelland bi miktar zorlayabilir belki. Kuzey takımları tehlikelidir bilirsiniz. Onun dışında Ludogarets, Spartak Trnava Fenerbahçe'den puan alamaz. Beşiktaş ise Club Brugge ile birincilik çekişmesi yaşar D grubunda. Tabiki Bodo Glimt de FC Nordsjelland gibi tehlikeli bi takım bana göre. Ben kuzey takımlarına karşı şansımızın pek bi tutmadığını düşünüyorum. Soğuk ülkeler, sentetik çimler. Bizim takımlarımız iin kabus oluşturuyor. Tabiki temsilcilerimizin daha iyi olduğunu düşünüyom. Ama bu maçları çantada keklik göremeyiz. Dikkatli olmalı temsilcilerimiz.

5 gollü Twente galibiyeti normal bir galibiyet değildi hocam. Onlar ilk olarak gol attı ve öne geçtiler hatırladığınız gibi kırmızı kart görene kadar da maç dengeli gidiyordu ancak kırmızı karttan sonra Fenerbahçe açıldı. Bu yüzden aslında Twente maçı riskli bir maçtı şans yanımızdaydı. 11 e11 bir maçta Twente’yi 5 golle yenemeyeceğimizi biliyoruz sanırım. Yine de kolay bir grup tabi.

Fenerbahçe çok kaliteli bir kadro kurdu hocam, aslında tam da Avrupa ligi kadrosu yani orada da çeyrek finalleri yarı finalleri zorlayacak bir kadroya sahip Fenerbahçe, konferans ligi çok kolay gelir onlara, Twente zor olsa da kadro farkı bariz belliydi ve turnuvada elenecekleri belliydi, Fenerbahçe grupta tüm maçlarını kazanabilecek güçte,

Biraz abartıyor muyuz acaba? Ankaragücü maçında varlık gösteremiyorlar. Bu kadar iyi kadro kurdularsa Ankaragücü karşısında şu ilk yarıda en az 2 gol bulmaları gerekecekti. Konferans liginde gruplarında yer alan takımların hepsi kendi liglerini şampiyon olarak bitiren takımlar. Yani öyle çantada kekik bakış açısından kurtulup rakipleri önemsemek gerekecek. Yoksa rakipler cezayı bize keserler.
sr. member
September 03, 2023, 02:22:28 PM
Fenerbahçe'nin rakipleri Twente'den zor değil bana kalırsa. Twente'ye 5 gol atan Fenerbahçe bu rakiplerini de rahat bi şekil yener. H grubunda çok net bi favori Fenerbahçe. FC Nordsjelland bi miktar zorlayabilir belki. Kuzey takımları tehlikelidir bilirsiniz. Onun dışında Ludogarets, Spartak Trnava Fenerbahçe'den puan alamaz. Beşiktaş ise Club Brugge ile birincilik çekişmesi yaşar D grubunda. Tabiki Bodo Glimt de FC Nordsjelland gibi tehlikeli bi takım bana göre. Ben kuzey takımlarına karşı şansımızın pek bi tutmadığını düşünüyorum. Soğuk ülkeler, sentetik çimler. Bizim takımlarımız iin kabus oluşturuyor. Tabiki temsilcilerimizin daha iyi olduğunu düşünüyom. Ama bu maçları çantada keklik göremeyiz. Dikkatli olmalı temsilcilerimiz.

5 gollü Twente galibiyeti normal bir galibiyet değildi hocam. Onlar ilk olarak gol attı ve öne geçtiler hatırladığınız gibi kırmızı kart görene kadar da maç dengeli gidiyordu ancak kırmızı karttan sonra Fenerbahçe açıldı. Bu yüzden aslında Twente maçı riskli bir maçtı şans yanımızdaydı. 11 e11 bir maçta Twente’yi 5 golle yenemeyeceğimizi biliyoruz sanırım. Yine de kolay bir grup tabi.

Fenerbahçe çok kaliteli bir kadro kurdu hocam, aslında tam da Avrupa ligi kadrosu yani orada da çeyrek finalleri yarı finalleri zorlayacak bir kadroya sahip Fenerbahçe, konferans ligi çok kolay gelir onlara, Twente zor olsa da kadro farkı bariz belliydi ve turnuvada elenecekleri belliydi, Fenerbahçe grupta tüm maçlarını kazanabilecek güçte,
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
September 02, 2023, 01:03:45 AM

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 01, 2023, 07:09:00 PM
Gerek Fenerbahçe gerekse Beşiktaş'ın grubu gayet güzel. Umarım güzel futbol ile şu takımları sağlam ezer ve konferans ligine damga vururuz.
Her iki takım içinde umutluyum.

Ben de her iki takım için umutluyum.Konferans ligi zaten bizim ligin seviyesinde olmayan takımlar ile yapılan bir turnuva.Fenerbahçe ve Beşiktaş muhteşem iki kuradalar ve grupları rahat geçerler bence.Playofflarda güçlü bir rakip gelmeden bir üst tura da çıkarız diye umut ediyorum.Hedef artık grup birinciliği.
Pages:
Jump to: