Ну а хто хоче ломати банк,якщо гроші з банку можна легко відстежити.Ними потім буде важко розпоряджатися. А ще висока ймовірність того,що зловмисників знайдуть і посадять.Друге діло ломати сервіси пов'язані з криптою.В крипті легше заплутати сліди.Якщо не вдасться вивести крипту в готівку,то можна просто її залишити на якомусь гаманці і на тому все. А якщо вже з банку поцупив гроші і відправив їх на якийсь рахунок,то вже легше знайти зловмисника.
ні в якому разі блокчейн не є більш анонімним за банківську систему. це ілюзія. питання лише в тому, кому це потрібно і від кого саме анонімність. наприклад якщо ви здійснюєте транзакцію, то саме я хоч крипто хоч фіатну транзакцію відстежити не змогу. тому що в мене немає повноважень. але якщо вашу будь яку транзакцію будуть відстежувати чуваки з ЄЦБ чи з ФРС чи з інтерполу, чи з ЦРУ і т.п., то їм буде ну вот на 100 відсотків пофігу це ваша криптотранзакція, чи фіатная. тим більше, що в блокчейні все транзакції залишаються назавжди - бери і аналізуй досхочу.
так, залишити на гаманці можна. так саме як і кеш в городі зарити. питання в тому, наскільки саме ви є загрозою. якщо ви вася пупкін з манією переслідування, то достатньо ходити в капелюсі з фольги і буде вам щастя. а якщо ви куруєте серьйозний наркотрафік чи поставляєте нелегально зброю в панаму та м'янму, то можете хоч діамантами платити, хоч біткоінами, хоч мати паспорт оон та дипломатичну недоторканність - як тільки буде потрібно, вам постукають у двері і зроблять пропозицію, від якої неможна відмовитися.
ось вам приклад - 20 років через аргентинське посольство диппочтою під флагом одніє північної недокраїни возили кокс в індустріальних масштабах. а як американцям стало потрібно, то лавочку прикрили за один день. думаєте вони 20 років нічого не знали? а ICANN? американці контролюють інтернет тотально. ви ж не робите ip-тунель, щоб здійснити криптотранзакцію? а жмакаєте кнопку в гаманці. ну про яку анонімність взагалі тут йде мова?
пам'ятаєте старий анекдот, який виник, коли х*ло дав першу онлайн конференцію?
- запитання від користувача інтернету: шановний володимир володимирович, а чи не в западло вам відповідати на анонімні питання з інтернету?
- шановний IP такий-то, провайдер такий-то, країна така-то, місто таке-то, квартира така-то, Іванов Іван Івановіч, ні, не в западло.
до речі, щодо банків, так їх теж періодично зламують. як правило, це суто людський фактор. соціальна інженерія - хтось перейшов за посиланням, відкрив за банківського компа листа з котиком, тощо. це тупі клерки. та й збитики.. 2.5 ярда за рік, 1.5 ярда за рік... це в середовищі, де сумма транзакцій складає трильони в день. мабуть за 10 років крипти, збитки від кібератак вже перевищили усі збитки банківської системи від кібератак та від фізичних пограбувань за всю історію ))
і що до анонімності. на заході є передплачувані кредитні картки з невеликими лімітами, які можна купити анонімно. наприклад, ви просто купляєте на заправці пластик візу за 510 баксів з кредитним лімітом в 500 доларів та можете зняти ці гроші з найближчого банкомату. вам непотрібні ніякі документи, SSN, права, тощо. саме тому кредитні картки не використовуються фінансовими інституціями для ідентифікації. всюди вимагають саме дебетні картки. які можна отримати тільки після банківської верифікації клієнта. чим не ціль для кібератаки? ломанути базу візи та збільшити ліміти по таких картках, наприклад, в 100 разів? але ми про такі випадки не чули і наврядчи почуємо. тому що вимоги до захиста та сертифікації ПЗ.